Miasto

Debata wyborcza 2010: Sztaby spierają się o media

Sztaby wyborcze kandydatów na burmistrza ustaliły termin debaty, jednak nie potrafią dojść do porozumienia w kwestii doboru mediów, których przedstawiciele mieliby zadawać pytania kandydatom


Spotkanie przedstawicieli sztabów odbyło się w poniedziałek 8 listopada. Ustalono na nim, że debata odbędzie się w sobotę 13 listopada, a moderatorem będzie Mariusz Kuś (krakowski dziennikarz) oraz Bożena Kobiałka (dyrektor Muzeum Regionalnego Dom Grecki). Debata miałaby odbyć się z udziałem publiczności pod warunkiem stosownego zachowania ze strony widzów. W przypadku agitacji, głośnych komentarzy, debata może zostać przerwana – ustaliły sztaby. Miałaby odbyć się w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu w godz. między 13.30 a 16.

Spór o media

Komitet Macieja Ostrowskiego postulował, aby pytania zadawali przedstawiciele wszystkich mediów obecnych na rynku medialnym Myślenic. Komitet Wiktora Kielana był temu przeciwny twierdząc, że następujące redakcje: Głos Myślenicki, Goniec Myślenicki, Gazeta Krakowska i Gazeta Myślenicka, miały lub mają podpisane w tej chwili umowy o charakterze komercyjnym z gminą Myślenice w zakresie promocji, które mogłyby wpłynąć na obiektywizm ich redaktorów w debacie.

- W odpowiedzi na sugestię, że miesięcznik Sedno jest wydawany przez kandydata Wiktora Kielana, zadeklarowaliśmy wykluczenie jego dziennikarzy z grona redakcji branych pod uwagę. Jednocześnie zaakceptowaliśmy udział w tym gronie redakcji Gazety Myślenickiej, pomimo że jej wydawca - prezes MARG Daniel Piskorski znajduje się na liście kandydatów do Rady Miejskiej w komitecie Macieja Ostrowskiego – tłumaczy Mateusz Suder.

W trakcie spotkania zaproponowano, aby każdy kandydat zgłosił jednego reprezentanta mediów, którego potem wspólnie wszystkie komitety zaprosiłyby do zadawania pytań. - Na to ustalenie uzyskaliśmy zgodę sztabów, z zastrzeżeniem członków sztabu Pana Ostrowskiego, że będzie je musiał zaakceptować sam Pan Burmistrz nieobecny na spotkaniu. Następnego dnia otrzymaliśmy drogą mailową od Pana Miski korespondencję oświadczającą wolę zmiany tych warunków. Po naszej na nią odpowiedzi, propozycji negocjacji już nie było tylko kategoryczne zaproszenie do debaty na warunkach Pana Ostrowskiego – relacjonuje Mateusz Suder.

W odpowiedzi Mateusz Miska z Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Ostrowskiego tłumaczy: - Otrzymaliśmy propozycję zredukowania liczby dziennikarzy zadających pytania do trzech (Gazeta Myślenicka, Dziennik Polski, portal Miasto-info.pl). Nie jest to zgodne z naszym stanowiskiem, gdyż uważamy, że każdy przedstawiciel mediów, które uczestniczą w życiu Miasta i Gminy Myślenice, powinien mieć możliwość zadawania pytań do kandydatów.

- Pan Wiktor Kielan nie może zaakceptować próby manipulowania przebiegiem debaty przez Pana Ostrowskiego zanim do niej doszło. Nie może również zaakceptować narzucania warunków debaty przez jednego kandydata z brakiem poszanowania zdania pozostałych. Pan Ostrowski bez konsultacji z kandydatami zmienia godzinę i miejsce organizacji tego wydarzenia, a przede wszystkim ustalone z jego sztabem warunki jego przeprowadzenia usiłując postawić kandydatów pod ścianą – twierdzi Mateusz Suder.

W odpowiedzi w liście otwartym sporządzonym przez sztab Macieja Ostrowskiego czytamy: - Debatę planowaliśmy wstępnie na godzinę 15, jednak z powodu braku możliwości wynajęcia sali widowiskowej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, jedyną dużą salą jaka pozostaje na terenie miasta jest hala widowiskowo-sportowa, którą też zaproponowaliśmy pozostałym sztabom. Jest ona wolna w godzinach 13.30 - 16.00. W chwili obecnej czekamy na odpowiedź pozostałych sztabów, co do kwestii obecności mediów oraz godziny i miejsca debaty.

- Panu Kielanowi zależy na uczciwych zasadach dla uczestników debaty, ale również na szacunku do mieszkańców, co się wyraża między innymi wolą ich obecności w czasie debaty.
Nie chcieliśmy tej debaty traktować jako wyreżyserowanego spektaklu tylko jako rzetelną konfrontację poglądów kandydatów na ważne kwestie i możliwości porównania i oceny ich przez ludzi. Niestety Pan Ostrowski nie miał w tej kwestii zbieżnych z nami poglądów. Nie zgadzamy się na narzucone Nam przez Pana Ostrowskiego warunki, które traktujemy jako nieuczciwe dla Nas – informuje Mateusz Suder.

- Jesteśmy zaniepokojeni przebiegiem negocjacji warunków debaty. Założenia wynegocjowane na poniedziałkowym spotkaniu sztabów wydają nam się sprawiedliwe i gwarantujące uczciwy przebieg debaty. W sytuacji, gdy sztaby wyborcze nie są jednak w stanie dojść do ostatecznego konsensusu uważamy, że dobrym rozwiązaniem mogłaby okazać się próba oddania organizacji debaty w ręce niezależnego podmiotu – czytamy w oświadczeniu Łukasza Tabaszewskiego, reprezentującego sztab wyborczy Leszka Gowina.

Zaplanowana na sobotę debata stoi pod znakiem zapytania. Sztab Macieja Ostrowskiego poinformował nas w nocy, że czeka na odpowiedź pozostałych sztabów, dotyczącą kwestii obecności mediów oraz godziny i miejsca debaty.

W sprawie wyborów pewny jest tylko ich termin, a te odbędą się w niedzielę 21 listopada.

Powiązane tematy

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy
Miasto 58

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy

Przegrałem w wyborach na stanowisko burmistrza. Jednocześnie odnieśliśmy sukces w wyborach do rady miasta i gminy. KWW Wiktora Kielana uzyskał 4 mandaty. Ja również zostałem radnym, więc to polityczny początek Kielana niż jego koniec - mówi Wiktor Kielan

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Widzę, że sztab wyborczy Pana W. Kielana przypomina agresywną politykę uprawianą przez PiS. Z każdej strony atak byle tylko uwypuklić własne walory a Pana burmistrza przedstawiać w złym świetle. Otóż pamiętajcie panowie, że takiej polityki Polska ma dość - tak nie wygracie - grajcie uczciwie bez uszczypliwości i ataków - jeżeli naprawde jesteście najlepsi to wygracie ale nie róbcie tego za każdą cenę - bo to prymitywne!!! i jak do tej pory szanowałam Pana Kielana widzę, że gra nieuczciwie i podstępnie (albo jego reprezentanci). Jakoś u innych kandydatów nie widać takich złośliwości, ironii i walki po trupach i każdym kosztem do celu - widać ze ta żądza władzy przysłania wam racjonalne i uczciwie myślenie!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  który kandydat ma lewicowe poglądy? bo na tego zagłosuje

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Haneczko dlaczego w tak złym świetle przedstawiasz Pana Kielana? Coś poprzekręcisz, coś wyrwiesz z kontekstu i dołożysz swoje trzy grosze. Nieładnie, nieładnie. Przeczytaj ze zrozumieniem powyższy tekst i może wyciągniesz logiczne wnioski

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  obserwujac zachowanie kandydatow to az strach pomyslec jak ci ludzie chca zarzadzac gmina skoro nie potrafia dojsc do porozumienia w sprawie rzeczy - wydawaloby sie tak prostej jak debata

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  To kampania mer, walka o głosy czy to się komuś podoba czy nie.
  I tak się dziwię, że sztab Kielana zgodził się na udział Gazety Myślenickiej, która jest podporządkowana burmistrzowi równocześnie rezygnując z udziału dziennikarzy SEDNA.
  A mogliśmy mieć możliwość zobaczenia Grety Jaros na żywo.
  Eh, panie Miska...:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  ja obstawiam ze do debaty nie dojdzie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Owszem kampania - ale w takim stylu??? twu... a co do wcześniejszej mojej wypowiedzi Panie Henry to nie odwołuje się tylko do tego artykuły tylko do całokształtu kampanii Pana Kielana - nigdzie nie słychać tak złych i złośliwych komentarzy w stosunku do WSZYSTKICH kandydatów tylko w wypowiedziach ludzi P. Kielana - szczególnie pana Sudra. I jeszcze jedno Panie Henry - ma pan pretensje , że w złym świetle stawiam Pana Kielana a w jakim świetle stawiany jest P. Ostrowski??? Może więcej obiektywizmu!!!

  Odpowiedz
 • 11 lis 2010

  No to w końcu co z tą debatą, bo chciałam na nią pójść, a widzę że nic z tego :-(

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  w stu procentach zgadzam sie z Haneczką. KWW Kielana działa w ten sam sposób co PiS. Wszystko jest wina Ostrowskiego, Ostrowski blee, Ostrowski sie nie nadaje, Ostrowski to Ostrowski tamto. A Pan Kielan jest najlepszym kandydatem, nie ma lepszego od Kielana mądrego. Zastanówcie się dobrze bo widze ze Kielan robi wszystko żeby tylko wygrać. Ja już w Myślenicach nie mam ochoty na spacer...gdzie sie nie obejrzeć, wszędzie ta twarz....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Pani Haneczko Burmistrz sam sobie wybrał taką drogę swoim zachowaniem do wyborców , myślę że nie muszę ci podawać cytatów bo doskonale wiesz.

  Odpowiedz
 • 11 lis 2010

  hah, muszę się z Tobą zgodzić. To już jest przegięcie, gdzie sie nie pójdzie tam Pan Kielan. Niech nikt nie próbuje mi teraz wmówić, że to pokazuje, że jego kampania jest efektywna. U mnie działa to zupełnie na odwrót.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Jakoś nie zauważyłam, żebym była w jakikolwiek sposób skrzywdzona, zaniedbana i zlekceważona jako mieszkaniec miasta. Wręcz przeciwnie, mieszkam w ładnej miejscowości, która od lat się rozwija. Władza działa prężnie i chce dobrze dla miasta. Prawdą jest, że nie każdemu zawsze dogodzi ale nie można od razu kogoś mieszać z błotem bo "ja nie korzystam". Nie byłam przekonana czy "iść" za obecną władzą, ale jak widzę postępowanie kontrkandydata to aż ciarki po mnie przechodzą. Boje się co będzie jak dojdzie do władzy. Ciągle wyrzuca się jak to osoby przy boku P. burmistrza mają dobrze - skoro ktoś patrzy takimi kategoriami świadczy o tym, że jemu tego brakuje i dąży do tego żeby być takim "przydupasem" więc musi wygrać ten kogo przydupasem jest szansa żeby zostać. Może P. Burmistrz nie robi wszystkiego idealnie, ale czy jest ktokolwiek kto dział bezbłędnie? Podsumowując - Panie Wiktorze, sam pod sobą kopie pan dołki - o czym świadczą sondaże - traci pan poparcie swoim postępowaniem. Może nie dlatego, że ma pan złą wizję miasta i źle by pan nim kierował, ale dlatego że gra nie fair oczerniając kontrkandydata!!! To nie ładnie:) Zapewne zaraz otrzymam odpowiedz, że P. Ostrowski nie jest lepszy - otóż odpowiadam od razu - nie słyszałam, nie czytałam ani razu złośliwej opinii z usta Pana burmistrza na temat P. Kielana - p. Ostrowski jak widać ma więcej klasy i kultury!!!

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 11 lis 2010

  Szanowni mieskańcy!
  Wszysko zaprzepaszczo te od Kielana! W d...h siem poprzewracało rzeby nawpuszczać mieskańcuw na debat, gdzie z cało pewnościo dojdzie niejedny eksces. Nieh siedzo w dom i do poczytania relacja w Gazecie Pan Staszka a nie wuczo siem po polityce gdzie dla osub kompetemtnyh!
  Najgorszo rzecz rze siem hce zaklembnować usta prasie niezalerzny. Ale to jurz widać jaki czas nadeńdzie kiedy sie dorwio do władzy rze Pan Zdzich nie widzi rurzowo!
  pozdrawiam
  Zdzichó
  ps. Chciano by jako mile zapamiemtać miast Myślenice. Któren by nie podarzył Panu Zdzichó jako rzecz na pamiomtke, jaki zegarek abo medalion? Nie mósi być odrazu w złotości. Morze być zasrebrzon.

  Odpowiedz
 • 11 lis 2010

  A tablica pamiątkowa może być? Ktorakolwiek, Zdzichó wybiera i ma. Ku pamięci "służoności burmistrzu" i walce z zajadłością opozycji. Może ta z Hali Sportowej? ;)

  Odpowiedz
 • 11 lis 2010

  [quote]Haneczka napisała: [br]Owszem kampania - ale w takim stylu??? twu... a co do wcześniejszej mojej wypowiedzi Panie Henry to nie odwołuje się tylko do tego artykuły tylko do całokształtu kampanii Pana Kielana - nigdzie nie słychać tak złych i złośliwych komentarzy w stosunku do WSZYSTKICH kandydatów tylko w wypowiedziach ludzi P. Kielana - szczególnie pana Sudra. I jeszcze jedno Panie Henry - ma pan pretensje , że w złym świetle stawiam Pana Kielana a w jakim świetle stawiany jest P. Ostrowski??? Może więcej obiektywizmu!!![/quote]

  Z listu wynika że Pan Ostrowski sam stawia się w złym świetle. Przecież to on STAWIA WARUNKI pozostałym kandydatom co ździwiło nawet Leszka Gowina. Maciej Ostrowski jako JEDEN Z KANDYDATÓW uważa ze to on dalej może te warunki stawiać.

  Miom zdaniem gdyby Leszek Gowin i Wiktor Kielan prezentowali ten sam brak kultury politycznej wyśmiali by warunki jakie stawia Ostrowski i pomysł debaty by upadł. Jednak znając dobrze sposób w jaki zachowałby sie Maciej (prezentowany zresztą doskonale przez "Hankę") stwierdziłby że to Gowin i Kielan nie chcą debaty - dodając że nie przystają na JEGO WARUNKI. Dlaczego Ostrowski nie może wspólnie z pozostałymi dwoma kandydatami dojść do porozumienia na wspólnej płaszczyźnie? Ludzie, jeżeli to do Was nie przemawia to faktycznie Zdzichó ma racje.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Owszem uważam, że nikt nie powinien stawiać warunków, ale czy inni warunków nie stawiają??? Ucichli by gdyby stanęło na ICH. To takie błędne koło którego komentować nie chcę,a wcześniejsze wypowiedzi dotyczą całokształtu kampanii pana W. Kielana.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Zarówno Kielan jak i jego świta doskonale zdaje sobie sprawę że to juz powoli koniec nadchodzi. Robili co mogli przez te cztery lata a tu zanosi się na kolejna kiche,i oby tak było. Myślenic nie stać na krok wstecz i myślę że myśleniczanie nie dadzą się nabrać na populizm Kielana i jego ludzi.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Zarówno Ostrowski jak i jego świta doskonale zdaje sobie sprawę że to juz powoli koniec nadchodzi. Robili co chcieli przez te cztery lata a tu zanosi się na koniec,i oby tak było. Myślenic nie stać na więcej długów i nietrafionych inwestycji i myślę że myśleniczanie nie dadzą się nabrać na populizm Macieja i jego ludzi.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Wasze zachowania stają się irracjonalnie. Nie ważne jaka prawda i czy jest dobrze, ważne żeby zaatakować i wszystko pokazać w złym świetle - niedługo się okaże, że kwiatki na rynku są zakupione w złej kwiaciarni!!! - dlatego Pan Ostrowski też jest BE...
  Żenada - tonący brzytwy się chwyta...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Wasze zachowania stają się irracjonalnie. Nie ważne jaka prawda i czy jest dobrze, ważne żeby zaatakować i wszystko pokazać w złym świetle - niedługo się okaże, że plakaty na rynku są zrobione w złej drukarni!!! - dlatego Pan Kielan też jest BE...
  Żenada - tonący brzytwy się chwyta...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Wow... to jest właśnie nowatorstwo i oryginalność - tylko na głos takich "nie do końca sprytnych" osób może liczyć pan Witor

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  A może by tak Zdzihowi imprezkę pożegnalną zrobić, kwiatami pożegnać??? Na pamiątkę srebrny medalion z wizerunkiem Ostrowskiego ufundować ???? Proponuję komitet imprezowy utworzyć i olać te wybory!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  A czy ktos zagwarantuje obiektywizm moderatora? NIE

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  mnie się wydaje, że do żadnej debaty nie dojdzie. Zobaczycie (

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Pewnie każdy sposób agitacji jest dobry jak jest skuteczny, ale nie wiem jak wam ,ale mnie dawno się już przejadła ta idiotyczna forma kaleczenia języka polskiego przez Stacha z Suwałk

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  [quote]Haneczka napisa���: [br]Owszem kampania - ale w takim stylu??? ...nigdzie nie słychać tak złych i złośliwych komentarzy w stosunku do WSZYSTKICH kandydatów tylko w wypowiedziach ludzi P. Kielana - szczególnie pana Sudra.[/quote]

  Pani Haneczko!

  Pragnę Panią lub Pana ukrytego pod tym nickiem uświadomić, że ja występuje tu jako Rzecznik Prasowy Komitetu Wyborczego i moja funkcja związana jest z przekazywaniem oficjalnego stanowiska Komitetu Wyborczego Wyborców Wiktora Kielana w ważnych sprawach oraz kontakt z mediami. Nie tworze cyt. "...złych i złośliwych komentarzy w stosunku do wszystkich kandydatów".

  Proszę o zaniechanie tego typu kłamliwych i obraźliwych wypowiedzi na temat KWW Wiktora Kielana a także mojej osoby. Występuje tu publicznie jako osoba znana z imienia i nazwiska, nigdy żadnego z kandydatów nie obraziłem i nie wypowiadałem się na jego temat złośliwie.

  Mateusz Suder
  Rzecznik Prasowy
  Komitetu Wyborczego Wyborców Wiktora Kielana

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  No więc to "oficjalne stanowisko KWW W.Kielana" mnie przeraża. A co do nie wypowiadania się złośliwie i ironicznie o P.Ostrowskim to proponuje poczytać Pana i Pana kolegów wypowiedzi. Pana wcześniej wypowiadane słowa zaprzeczają temu co teraz Pan napisał. Wszystkie Wasze wypowiedzi są przepełnione złośliwościami a sprawy dotyczące osoby obecnego Burmistrza stawiane w złym - nie do końca zgodnym z prawdą - świetle

  Odpowiedz
 • 11 lis 2010

  [quote]Haneczka napisa���: [br]Wszystkie Wasze wypowiedzi są przepełnione złośliwościami a sprawy dotyczące osoby obecnego Burmistrza stawiane w złym - nie do końca zgodnym z prawdą - świetle[/quote]

  Nie do końca zgodne z prawdą - czyli w większości zgodne z prawdą.
  :)

  Odpowiedz
 • 11 lis 2010

  Haneczko
  Dopiero co zakończyła się sprawa Wacławka,który najpierw hurtowo oskarżał o kłamstwo a potem przepraszał.
  Teraz Ty zarzucasz Bogu ducha winnemu rzecznikowi "złe i złośliwe komentarze".
  Pamiętajmy, że trwa kampania i orzecznictwo w sprawach dotyczących wyborów jest natychmiastowe. Trzeba się po prostu chwilę zastanowić zanim się coś napisze (którą to uwagę polecam również sobie samej)
  :)

  Odpowiedz
 • 11 lis 2010

  Haneczka napisała/napisał:
  "Wasze zachowania stają się irracjonalnie. Nie ważne jaka prawda i czy jest dobrze, ważne żeby zaatakować i wszystko pokazać w złym świetle - niedługo się okaże, że kwiatki na rynku są zakupione w złej kwiaciarni!!! - dlatego Pan Ostrowski też jest BE...
  Żenada - tonący brzytwy się chwyta..."

  Tak swoją drogą, to gdzie te kwiatki były kupowane, bo ja akurat nie widziałam faktury/rachunku tylko słyszałam pewne plotki na ten temat?

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 11 lis 2010

  nie moge sie doczekac dnia po wyborach, kiedy na tej stronie zostana podane oficjalne wyniki wyborow :) uff nareszcie sie skonczy to opluwanie okolowyborcze, tzn pare dni po wyborach pewnie jak frustraci odreaguja :) mowcie co chcecie ta kampania jest meczaca i nie da sie jej nie zauwazyc czy to na miescie, w prasie cyz tutaj... osobiscie mnie juz to zmeczylo

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Greta:) żal mi cie:) naprawde. Przeczytałem twój artykuł w jakże obiektywnej gazecie jaką jest Sedno haha i prawie popłakałem się ze śmiechu ile ci za takie zapłacili:)bo jeżeli zrobiłas to za darmo to tym bardziej mi cie żal. Daj już sobie spokój z tym obrażaniem Ostrowskiego i wywyższaniem Kielana. Dla mnie ten człowiek to porażka, brakuje jeszcze zeby zrobili papier toaletowy z tym jego "liczą sie ludzie". Pozdro:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  zrobiłem błąd. napisałem brakuje. otóz do pełni szczęścia brakuje zeby komitet p. kielana zrobil papier toaletowy z jego "liczą sie ludzie". tyle;)

  Odpowiedz
 • 11 lis 2010

  Bartek, nie tylko Ty odczuwasz zmęczenie. Ale jak to mawiał Jurek Kiler "Twardym trzeba być, nie miętkim" powoli zbliżamy się do końca pierwszej tury wyborów. Nie chcę Państwa martwić ale coś mi się zdaję że będzie druga tura. A wtedy będzie ostrzej i bardziej męcząco. Wytrwałości, moi drodzy. Wytrwałości. To wszystko dla naszego wspólnego dobra.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  Fakt. Nie warto zabierać głosu i zniżać się do poziomu innych. Jeżeli dorośli walczący o jakiekolwiek znaczenie w tym mieście nie rozumieją ogólnych zasad przyzwoitości należy im tylko współczuć i prosić Boga, żeby się kiedyś opamiętali, co by nam lepsze pokolenie rosło!!! A co do wypowiedzi Myśleniczanina 007 to masz racje - strach się bać do czego zdolny jest jeszcze ten KWW...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  Hmm, czytam te komentarze i forum, i jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. 90% zwolenników p.Kielana to zarejestrowani użytkownicy, a 90% zwolenników obecnie nam panującego to goście. Dlaczego ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  dlatego że nikt nie chce narażac się na śmieszność z powodu poziomu swoich wypowiedzi, oraz przelogowywanie sie na różne nicki jest kłopotliwe.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  Niech Kielan się zdecyduje na tą debatę i niech nie chowa głowy w piasek, bo ludzie są w stanie pomyśleć że to jemu na rękę jest by debaty nie było.
  Wolne Media to prawda, nie mają prawa zakazać wejścia na debatę żadnemu przedstawicielowi gazety z miasta

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  Niebezpieczyństwo grozi Myślenicom jak do władzy dojdzie Sedno. Trzeba skończyć raz na zawszę ich zapędy do władzy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  Ja bardzo dziekuję za burmistrza w postaci Pana Kielana nie znam gościa kompletnie tzn. (znam)plakaty z Panem który jest sterowany przez ludzi tworzących m.in. Sedno.

  Odpowiedz
 • 12 lis 2010

  [quote]gość napisa���: [br]Hmm, czytam te komentarze i forum, i jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. 90% zwolenników p.Kielana to zarejestrowani użytkownicy, a 90% zwolenników obecnie nam panującego to goście. Dlaczego ?[/quote]
  klony :P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  pan Wiktor Kielan jest Viceprezesem izby gospodarczej gdzie członkami są przedstawiciele wielu firm z rejonu Myślenic. Głównym celem jego kampanii będzie obniżenie podatków dla firm które są w izbie gospodarczej. A kto na tym ucierpi ?? MY gdyż kiedy zacznie brakować pieniędzy to nam wszystkim podniosą podatki!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  Sprawiedliwy - a czy Ty nie widzisz, ile obecnie wynoszą podatki np za wodę? Porównaj sobie ceny z innymi miejscowościami i wtedy się dowiesz, że podatki wzrastają za miłościwie nam panującego burmistrza. Oby tak dalej i pójdziemy wszyscy z torbami!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  I co z ta debatą? odbędzie się jutro o 13.30 w Hali ? To prawda?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  Do Pana abcde:
  Jutrzejsza debata nie odbędzie się, jak się Pan zapewne niebawem dowie ze strony sztabu Panu Macieja z winy dwóch jego kontrkandydatów. Pozwolę sobie zatem przybliżyć nieco kulisy negocjacji. Na szczęście mam na nie świadków nie tylko członków swojego sztabu, bo zaraz by było, że wszystko zmyśliłem.
  Otóż:
  Pan Mateusz Miska w imieniu Macieja Ostrowskiego pisze o ustępstwach, na które poszedł sztab Pana Macieja w negocjacjach ze sztabami Panów Kielana i Gowina.

  No to poczytajmy cóż to za ustępstwa.

  Ustępstwo pierwsze: "udział publiczności".

  Jaśnie Pan Burmiszcz Maciej Ostrowski, łaskawie zgodził się na to aby mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice mogli wejść na salę gdzie odbywała by się debata. Zanim to jednak zrobił proponował aby ludzie oglądali debatę na telebimie! ;)

  Ustępstwo drugie: "miejsce, sala kinowa w MOKiS".

  To łaskawe ustępstwo Pana Macieja Ostrowskiego zostało wymuszone wymęczoną zgodą na to aby ludzie mogli go zobaczyć w roli pogromcy Kielana. Wcześniej proponował salę kameralną z udziałem dwóch członków sztabu i dziennikarzy.

  Ustępstwo trzecie: "godzina 15.00".

  Wielmożny Pan Burmiszcz Maciej Ostrowski, po wielkich dąsach swego sztabu zgodził się aby debaty nie odbywać w godzinach pracy mieszkańców tylko o trzeciej. Jednak z tego ustępstwa wyratował Pana Ostrowskiego fakt, że na sali widowiskowej MOKiS w tej porze odbywa się teatr.

  Ustępstwo czwarte: "udział mediów".

  Nierozważni sztabowcy Pana Ostrowskiego zgodzili się na propozycję ograniczenia liczby mediów do trzech, po jednym proponowanym przez każdego kandydata. Było to bardzo nieuczciwe wobec Pana Ostrowskiego ponieważ jak wszyscy wiemy jako urzędujący Burmistrz powinien On mieć możliwość proponowania czterech mediów, u których wydawców od paru ładnych miesięcy wykupuje kolosalne reklamy własnych osiągnięć, przepraszam, dotacji unijnych.
  Posunięcie tychże sztabowców było na tyle nierozważne, że już na drugi dzień rano trzy ostatnie ustępstwa zostały "ZAMIENIONE" na inne propozycje, a dzień poten były już kategorycznymi warunkami.
  Pan Ostrowski powołał się przy tym na wolność mediów. :))))))))))))))

  Również nacisk sztab Pana Ostrowskiego kładł na takie same pytania do wszystkich kandydatów. Możemy sobie z łatwością wyobrazić pytanie do wszystkich brzmiące:
  ile kilometrów kanalizacji powstało za Pańskiej kadencji, Panie Kielan, co? a za Pańskiej Panie Gowin?

  oto sprawiedliwe warunki Pana Burmistrza Macieja Ostrowskiego zmierzające do tego aby debata się odbyła!

  Aha, SEDNO nagle zaczęło być brane pod uwagę kiedy zadeklarowałem,że jako kandydat nie będę zadawał pytań w debacie i zrobi to Filip Kmera, którego sztab Pana Macieja uznał bardzo niesłusznie za mniej groźnego.
  Wówczas SEDNU już przestało uwłaczać, że jest wydawane przez Pana Kielana.

  Równie dobrze Pan Burmistrz mógłby zaprosić Pana Kielana i Pana Gowina do odbycia sparingu bokserskiego z czterema młodzieńcami wyposażonymi w kije bejsbolowe. W imię wolności mediów oczywiście.

  ;)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  Gdzie dwóch się biję tam trzeci korzysta :D
  LESZEK GOWIN górą!!!

  Odpowiedz
 • Damian 12 lis 2010

  [quote]bartek napisał: [br]nie moge sie doczekac dnia po wyborach, kiedy na tej stronie zostana podane oficjalne wyniki wyborow :) uff nareszcie sie skonczy to opluwanie okolowyborcze, tzn pare dni po wyborach pewnie jak frustraci odreaguja :) mowcie co chcecie ta kampania jest meczaca i nie da sie jej nie zauwazyc czy to na miescie, w prasie cyz tutaj... osobiscie mnie juz to zmeczylo[/quote]Również mam powoli dość tej kampanii. Wydaje mi się, że gdyby ograniczyła się do plakatów i ulotek było by ok, ale ciągłe wałkowanie i obrzucanie się za przeproszeniem g...m przez zwolenników tej czy innej opcji w internecie, a w szczególności tutaj na MI (zaniżając poziom portalu) powoduje takie, a nie inne nastroje.

  Co do samej debaty to wydaje mi się, że jeśli ma je przeprowadzić ktoś niezależny to on powinien całość zorganizować i zaplanować, a kandydaci stawić się i odpowiadać na pytania. Coraz bardziej wydaje mi się, że do debaty nie dojdzie...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  dziękuję ) za odpowiedź Panie CYRK. Tak myslałem.

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 12 lis 2010

  No to jak niema debaty to ja jade jutro w beskid, ktoś się wybiera?
  Sadze że bede sie lpiej bawił :-))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  I Panowie Kielana nadal uważają ze brak u nich zgryzoty!!! śmiech na sali (Jaśnie Pan, wielmożny Pan itp.) Powoli zaczynam nie wierzyć w żadne wasze słowa - może i są prawdziwe ale sposób ich przedstawiania - PRZEDSZKOLE!!! a uważacie sę za poważnych, chcących rządzić miastem - możecie co najwyżej rządzić własnym podwórkiem i łopatkami!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  @Haneczka - masz zupełną rację. nie ma co wierzyć zalubowskiemu bo jego najważniejszym i nawet życiowym celem jest wystawianie jak najgorszych opinii p. Ostrowskiemu by dorwać się do stołków. Dlatego mądry to pojmie i jego zdanie pominie w podejmowaniu decyzji wyborczej.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Ludzie a po co debata w mieści takim jak Myślenice?! Jeśli by to był Kraków, Warszawa to ok. Jakieś kompleksy tu mniejszości widzę - może TVN24 zaprosimy?
  I co mają powiedzieć kandydaci? Powtórzą to samo co w programach - jedynie obecny burmistrz ma z górki bo już pracuje na stanowisku o które będzie walczył zresztą po raz trzeci. On będzie dużo miał do powiedzenia, a Panowie Gowin i Kielan mogą snuć wizję szklanych domów w Myślenicach i obiecywać gruszki na wysypisku w Borzęcie + książka dla każdego 6cio latka...
  Nie to żeby nie mieli o czym mówić ale Pan OStrowski dysponuje jednak tajnikami pracy w profesji, a nowi muszą się dopiero tego uczyć. I choć ani Pan Gowin i Kielan nie uchylają się od tego to warunki jakie dyktuje Pan Ostrowski wskazują na to że jednak to on sam ma największe obawy z nią związane i sprytnie je schowałza warunkami nie do przyjęcia...
  Czemu nie było propozycji debaty wcześniej? 4, 8, 12... lat wstecz?
  Bo tvn24 nie było tak popularne - więc jak debata to tylko tam :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  dobra leser, ale w takim razie po co bylo obiecywac debate i robic przedstawienie ze sie ja organizuje?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Po to by pokazać ludziom że kandydaci nie boją się rozmowy z Ostrowskim, a prawda jest taka że wiedziano o tym już wcześniej że nie wolno do niej doprowadzić, bo każdy kandydat w rozmowie z Ostrowskim wyjdzie ze skulonymi uszkami.
  Kontrkandydaci Ostrowskiego nie mieliby żadnych szans w debacie z nim gdyż obaliłby każdy z ich argumentów którymi tutaj pluje na lewo i prawo pan Rafał siejąc tylko propagandę jak to jest źle.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Jakoś na blogu nie udało mu się "obalić argumentów".
  Ucieka przed pytaniem Rafała do dziś.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Ze skulonymi uszami to uciekł Maciej ze swojego bloga

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  leser 13.11.2010 - 10:17

  Czemu nie było propozycji debaty wcześniej? 4, 8, 12... lat wstecz?

  Przepraszam bardzo. Z tego co sobie przypominam, podczas ostatnich wyborów, była zorganizowana debata w strażnicy OSP Śródmieście. Jednak jak dobrze pamiętam to nie wstawił się na niej jeden z kandydatów (pomimo wielokrotnie ponawianego zaproszenia) uzasadniając swoją nieobecność, zwołanym dzień wcześniej, chat'em z internautami. Prawdę powiedziawszy, na pytania na chacie też odpowiadał niezbyt ciekawie i dokładnie, a sam chat został zakończony przed zapowiadanym czasem...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Też mi się wydaje, że nikomu nie zależało na debacie. A najmniej Ostrowskiemu.
  2 - 3 gazety by wystarczyły. Z Głosem M. i Gońcem to tylko niepotrzebne zamieszanie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Gdyby Panu Kielanowi zależało na debacie to nie walczył by jak lew o swoje. Ale nie - nie miał ostatecznego zdania to obrażony. To w końcu chodziło o to na kogo stanie czy na debacie. Mi jak na czymś zależy to pokonam wszystkie przeciwności i pokaże, że naprawdę mi zależało.

  Odpowiedz
 • 13 lis 2010

  Jak Ci pan młody nie przyjdzie na ślub do kościoła to też wyjdziesz sama za siebie lub za świadka żeby pokazać że Ci naprawdę zależało? ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Ale bym przyszła:) nie schowała bym się w domu, wyła do księżyca i wszem i wobec ogłaszała jaka jestem skrzywdzona - co jak widać czyni KWW Pana K.

  Odpowiedz
 • 13 lis 2010

  Oni też przyszli. Pana Młodego jednak nie było...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Tak właśnie sztab/zwolennicy obecnego burmistrza robią za tłum zadowolonych z jego dokonań - Haneczka/CzeGeWaRa już sam sie myli kim jest.
  W kwestii debaty, nie oszukujcie siebie i innych wokół. Dobrze wiadomo, że burmistrzowi nie na rękę jest wspólna debata, bo musiał by publicznie tłumaczyć się ze swoich delikatnie mówiąc "kontrowersyjnych" działań. Moja opinia jest taka. Żadna debata już się nie odbędzie. Jeśli rozmowy zostaną wznowione (nie wiem czy są takie plany) to sztab burmistrza będzie tak przedłużał negocjacje, że plan spotkania zostanie ustalony na chwilę przed wyborami, po czym w ostatniej chwili burmistrz się rozchoruje/coś wypadnie ważnego, lub co bardziej prawdopodobne wykręci kota ogonem, że niby pozostali kandydaci coś mataczą w warunkach debaty i hucznie się na niej nie stawi, podważając równocześnie publicznie sens i wiarygodność jego organizacji. Mogę tylko zasugerować sztabom pozostałych kandydatów: dajcie sobie spokój zorganizujcie debatę dla dwóch, w dużej sali z mocną wcześniej informacją o niej, żebyśmy mogli zapoznać się z programami kandydatów i ich wizji sprawowania władzy.

  Odpowiedz
 • Czesiek Zawadiaka 14 lis 2010

  U nos na mazurach debatujemy przy jabolu w Jabol Parku, a tu chyba nie miało być żadnygo przepitku i Kielan nie chcioł iść na tako debate. Mówio że to Kielan nie chce debaty a nie Macieju. Muwio że Macieju mo w rzyci debate bo i tak wie że wygroł z kielanowiczami, baz debaty.
  Do Myślenic jedzie dużo jabol tanków bo za głosa można dostać litra, tak muwio u nos.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Tu Wieśniaczek się nie zgadzam, Burmistrz nie ma najmniejszych szans na wygranie z Panem Kielanem Myślenice zrozumiały jak są manipulowane przez rządzących ile płacą podatki ile za ścieki itd.........

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.
  W walce o wyborcę pulsuje pan Leszek Gowin, który nie mając za sobą żadnego z mediów, nie atakuje krytyką wszystkiego co by zrobili kontr-kandydatów. Łatwo krytykować władze/ czyt. Burmistrza Ostrowskiego/, bo on coś robił /. Pana Kielana Myśleniczanie mogą skrytykować za zły projekt a Pana Gowina za ceny książek.
  Więcej obiektywizmu od obu kandydatów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lis 2010

  Przecież to maiała być debata o samorządzie myślenickim a nie o książkach czy projektach domów.
  Wiadomo było, że kandydaci się wycofają.
  Przeciez nie sa frajerami !!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lis 2010

  [quote]Czesiek_z_Polanki napisał: [br]Myślenice zrozumiały jak są manipulowane przez rządzących ile płacą podatki ile za ścieki itd.........[/quote]
  Za 30 kubików wody ze ściekami otrzymałem fakturę ponad 300zł, w której gminie, która posiada WŁASNE ujęcie wody, WŁASNĄ oczyszczalnię ścieków są takie stawki ???????

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 15 lis 2010

  Szanowni Mieskańcy!
  Jeśli kturen chce zazgłosować na kamdydata Wiktor Kielan nieh siem zastanowi nad uczymkiem.
  W czas obecny pogoda piemkna jes na dworze, świci słońc, czy nie lepi w dzień niedzielny pojechać gdzie urzyć wycieczki, w jaki gur - miasto Zakopane, Krynica?
  Albosz natenprzykład na zakupy w galeria hamdlowa, gdfzie zezpewnościo jaki wyprzedarz albo okazja!!!
  Zastanuwcierz siem mieskańcy, po co zawracać głuw wyborami!
  Inszy rzecz kiedy głosuje siem na wybur Pana Burmiszcza Macieja na Pana Burmiszcza. Wewtenczas czeba pomyśleć nad odpowiedzialnościo i nie zajmnomć siem rozrywko czy zabawo ino iść na ten wybur zez rodzino i w zachowaniu obywatelskości!
  pozdrawiam
  Zdzichó
  Jak by kturen chciał to pod mieszkaniem Pana Zdzicha wystawiono żywność zez lodówki nie zurzyto, [rzez Pan Zdzich, gdzie po wyjehaniu nie wykorzysta siem. Ino jak bemdo brać nieh zapamiemtajo rze to dar Pana Burmiszcza dla mieskańcuw.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2010

  Manipulacja informacjami to jedyne co sztab Pana Kielana może zdziałać. Nic innego chłoptasie nie macie do powiedzenia o przeszłości i przyszłości Myślenic
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2010

  Nie wiem czemu mieszkańców Borzęty się postrzega jako zwolenników Kielana, rozmawiałem z wieloma ludźmi i większość popiera Ostrowskiego. Kielan mieszka tu od niedawna i próbuje wszystkich ustawiać niech każdy robi to co umie - na pewno nie nadaje się do rządzenia.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2010

  strach obleciał Kielana i po debacie, a szkoda bo wyborcy mogliby się wiele dowiedzieć od i o kandydatach

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2010

  Ja także znam wielu mieszkańców Borzęty i z rozmów z nimi wywnioskowałem że większość popiera Kielana. Nie spotkałem się też z sytuacją jakoby Kielan narzucał swoje "rządy".

  Co do strachu przed debatą: wszystkie sztaby wydały oświadczenie z których wynika że wszyscy zą za debatą a sprzeciwia się strona przeciwna. Ja myślę że wina leży pośrodku, czyli wszyscy trzej są za brak debaty w równy sposób odpowiedzialni.

  Odpowiedz
 • PatrycjA 20 lis 2010

  Cisza wyborcza
  Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza aż do zakończenia głosowania. Prosimy o dostosowanie się do obowiązującego prawa i przepisów.

  Szczegółowe informacje: www.pkw.gov.pl

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 62

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 48

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...