Miasto

Wybory 2010: Debata kandydatów na burmistrza odwołana

Trzej kandydaci na stanowisko burmistrza Myślenic : Maciej Ostrowski, Leszek Gowin i Wiktor Kielan nie potrafili dojść do porozumienia w kwestii debaty, którą obiecywali od kilku tygodni. Zapowiadana na 13 listopada konfrontacja została odwołana

Po poniedziałkowym spotkaniu, sztaby wyborcze kandydatów ustaliły, że debata odbędzie się w sobotę 13 listopada, między godz. 13.30 a 16. Od tego też dnia (poniedziałku 8 listopada) sztabom i ich kandydatom nie udało się dojść do porozumienia w kwestii warunków na jakich miałaby odbyć się konfrontacja kandydatów. Jak pisaliśmy kilka dni wcześniej kandydaci nie potrafili dojść do porozumienia w kwestii doboru mediów, których przedstawiciele mieliby zadawać pytania kandydatom.

Komitet obecnego burmistrza Macieja Ostrowskiego postulował, aby pytania zadawali przedstawiciele wszystkich mediów obecnych na rynku medialnym Myślenic. Komitet Wiktora Kielana był temu przeciwny twierdząc, że Głos Myślenicki, Goniec Myślenicki, Gazeta Krakowska i Gazeta Myślenicka, miały lub mają podpisane umowy o charakterze komercyjnym z gminą Myślenice w zakresie promocji, które mogłyby wpłynąć na obiektywizm ich redaktorów w debacie.

Poprosiliśmy sztaby o potwierdzenie miejsca, terminu oraz uczestnictwa kandydatów w debacie. Do tej pory otrzymaliśmy odpowiedź od sztaby Macieja Ostrowskiego – pomysłodawcy debaty.

W oświadczeniu sztabu czytamy: Z przykrością informujemy, iż planowana na 13 listopada 2010 roku debata kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice nie odbędzie się. Powodem rezygnacji Panów Wiktora Kielana i Leszka Gowina z udziału w debacie jest brak zgody na uczestnictwo w debacie przedstawicieli wszystkich lokalnych mediów. (..) Jedyną kwestią, na którą sztab Macieja Ostrowskiego nie mógł wyrazić zgody, było ograniczenie liczby mediów biorących czynny udział w debacie. Biorąc pod uwagę wolność prasy i przepisy prawa prasowego, a także zwykłą uczciwość chcieliśmy umożliwić udział w debacie wszystkim zainteresowanym mediom (także gazecie Sedno, której wydawcą jest kandydat na burmistrza – Wiktor Kielan).

- Na dzień dzisiejszy nie możemy się pogodzić z warunkami, które KWW Macieja Ostrowskiego próbuje arbitralnie narzucić pozostałym sztabom wbrew wcześniejszym ustaleniom. W związku z tym, że przez ostatnie dni nie doszło ze strony KWW Macieja Ostrowskiego do potwierdzenia ustaleń wypracowanych na poniedziałkowym spotkaniu, Wiktor Kielan odbywa wcześniej zaplanowane spotkanie z wyborcami. W dniu dzisiejszym poinformowaliśmy o tym sztab Pana Ostrowskiego jednocześnie podkreślając, że jeżeli sztabowcy Pana Ostrowskiego byliby skłonni niezwłocznie potwierdzić przyjęcie poniedziałkowych ustaleń to zrobimy wszystko, aby pomóc w przygotowaniach debaty, która powinna się odbyć w ciągu 3 najbliższych dni. Oczywiście będziemy w niej wtedy uczestniczyć – pisze Mateusz Suder, rzecznik prasowy KWW Wiktora Kielana.

Dziennik Polski zaprasza do dyskusji


Własną debatę po raz kolejny stara się zorganizować Dziennik Polski. Zasady miałyby być podobne jak podczas spotkania kandydatów z Wieliczki, Miechowa i Skawiny. Proponowane przez Dziennik terminy to 15 listopada (poniedziałek) lub 16 listopada (wtorek) w godz. 17–18 w Sali konferencyjnej w siedzibie redakcji Dziennika Polskiego (Kraków, ul. Wielopole 1) lub w sali, która byłaby możliwa do wynajęcia na terenie Myślenic.

Dziennik proponuje cztery bloki tematyczne (1. Podsumowanie minionej kadencji, 2. Rozwój gospodarczy Myślenic, w tym polityka inwestycyjna, 3. Ochrona środowiska naturalnego, 4. Komunikacja ze społeczeństwem, w tym polityka promocyjna), 3 min. na odpowiedź i zaproszenie dwóch mediów: portalu Miasto-info.pl, Gazety Myślenickiej.

Leszek Gowin zażenowany

- Otrzymaliśmy propozycję wzięcia udziału w debacie organizowanej przez Dziennik Polski. Skoro w ramach sztabów nie potrafimy dojść do konsensusu, a Pan Maciej Ostrowski nie chce nawet usiąść do stołu i wrócić do negocjacji najzdrowszym rozwiązaniem byłoby naszym zdaniem oddanie inicjatywy podmiotowi zewnętrznemu. Sztab Leszka Gowina przyjmie tę propozycję pod warunkiem, że debata odbędzie się z udziałem wszystkich kandydatów. Jesteśmy zażenowani sytuacją, która powstała wokół debaty - ważny element demokracji przeradza się w niezrozumiałą dla nas walkę. Niestety tracą na tym mieszkańcy Myślenic... Mamy ogromną nadzieję, że pozostałe sztaby przyjmą propozycję Dziennika i debata dojdzie do skutku – informuje Łukasz Tabaszewski reprezentujący Leszka Gowina.

Wybory samorządowe 2010 odbędą się 21 listopada. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 8 do godz. 22.

Powiązane tematy

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy
Miasto 58

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy

Przegrałem w wyborach na stanowisko burmistrza. Jednocześnie odnieśliśmy sukces w wyborach do rady miasta i gminy. KWW Wiktora Kielana uzyskał 4 mandaty. Ja również zostałem radnym, więc to polityczny początek Kielana niż jego koniec - mówi Wiktor Kielan

Komentarze

 • 12 lis 2010

  pierwszy

  Odpowiedz
 • 12 lis 2010

  może i lepiej dość już tej "szopki"

  Odpowiedz
 • 12 lis 2010

  żądamy 4-go kandydata

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  dla mnie to zenada - ZE NA DA panowie. dorosli ludzie, kandydaci do najwyzszego urzedu w gminie i nie potrafia umowic sie na rozmowe? "Licza się ludzie", "Samorzad jest dla Was", "Doświadczenie, Rozwój, Skuteczność" a tu kleska na poziomie ustalenia warunkow debaty... jestem w ciezkim szoku panowie kandyaci. wedlug mnie zaden z was w tym momencie nie zasluguje na glosy mieszkancow

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 12 lis 2010

  Ha, no i tym sposobem moge spokojnie jechać w góry...ktoś się wybiera odpocząć od tego całego rozgardiaszu??

  Odpowiedz
 • 12 lis 2010

  Szkoda, już planowałem odpuścić parę godzin żeby posłuchać Panów na żywo, a tu nici.

  Odpowiedz
 • Czesiek Zawadiaka 12 lis 2010

  Szkoda. Czego się bali Kielan i Gowin, przecież mając tyle asów w rękawie powinni walczyć o to by było jak najwięcej przedstawicieli mediów bo wtedy jest więcej pytań. Jakiż problem, przecież w Gazecie Myślenickiej widziałem dzisiaj też reklamę Pana Wiktora.
  Zaczyna mi się to nie podobać.

  Odpowiedz
 • Damian 13 lis 2010

  Zauważ, że za reklamę w GM się płaci

  Odpowiedz
 • 13 lis 2010

  Mówcie mi NOSTRADAMUS :D

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 13 lis 2010

  Szanowni mieskańcy!

  Posuhajcierz w ten sprawie głos Pana Zdzicha jako nawołowanie do poparcia momdrości Pana Burmiszcza Macieja!

  Nalerzy siem zaczomć od ty momdrości Pana Naszego Burmiszcza Macieja jako wypowiedziano w Gazet Myślenicki Pana Staszka o tym rze:

  TE DEBATY PUBLICZNE SO W GÓLE NIEPOCZEBNE, BO NIE SO MERYTORYCZNE I SO NACEHOWANE EMOCJAMI!

  To zapowiedziano a z ten prosty fakt rze na publiczno debate nie powinno siem dopuścić MIESKAŃCUW!.
  Mieskaniec nieh siedzi w domu spokojnie i na dupie, nieh siem nie imteresuje rzecz, o ktury i tak nie ma pojemcie. Karzden mieskaniec jak siem mu pozwoli weńś na debat, zamienio siem w chamstwo i prostactwo, zaczyno siem buczenie, klaszczenie ty opozycji i tupanie nug.

  CHAMSTWO I NIEOKRZESANIE MIESKAŃCUW BARDZO PRZESZKADZA PANU BURMISZCZU MACIEJU WEW SKUPIENIU MOMDRROŚCII I UPLANOWANIU DO ODPOWIEDZENIA KAMDYDATOM.

  Porzomdny mieskaniec nie imteresuje siem praco samorzomdu. Samorzomd sam wie najlepi o do zrobinia, jakie so poczeby mieskańcuw, i sam zezrobi. Mieskaniec nieh siedzi w dom, a wew karzden czwartek morzna o ty dobroci samorzomdu poczytać w Gazet Pana Staszka, gdzie wszysko piemknie opisujo. Nikturen tu nieh sie zazbytnio nie rozpytywa, bo tu ino robienie kłopot. Nieh ino zapłaco podatek i w reszcie do zaufania momdrości samrzomdu i Pana Burmiszcza, zwłaszcza jeśli on skutecznoś i doświadczonoś.

  pozdrawiam
  Zdzichó

  ps. Panie Nomad, nie porzyczyłbyś Pan 200 złotyh Panu Zdzichó? Odda siem pozwyciemstwie Pan Maciej w wyborze.

  Odpowiedz
 • 13 lis 2010

  To, że każdy ciągnie w swoją stronę - rzecz jasna: zarówno w kampanii wyborczej jak i zawodach sportowych.

  Chciałbym natomiast zwrócić uwagę na to, że w oświadczeniu opublikowanym w dzisiejszym Dz.P. oraz powyżej, w zdaniu:
  "Jedyną kwestią, na którą sztab Macieja Ostrowskiego nie mógł wyrazić zgody, było ograniczenie liczby mediów biorących czynny udział w debacie" dość zasadniczo rozminięto się z prawdą.
  Sztab Macieja Ostrowskiego wyraził wstępną zgodę na ograniczenie liczby mediów do 3 na poniedziałkowym spotkaniu z pozostałymi sztabami. Obecni na tym spotkaniu członkowie sztabu nie odrzucili tego warunku.
  Zrobił to burmistrz Maciej Ostrowski, który o wolność prasy ponoć dba, choć do dziś dnia nie odpowiedział na wiele pytań jakie kierowało doń SEDNO.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  A ja podziwiam Pana Gowina i Pana Kielana.
  Widzę że tylko oni "poszli po rozum do głowy" niezgadzając się na wszystkie media. Ciekaw jestem ile osób spędziło by 4 godziny na sali lub przed komputerem oglądając "niekończącą się opowieść"??? Ilu dotrwało by do końca???
  Ale tak szczerze, z ręką na sercu...
  Nawet debata "prezydencka" nie obejmowała wszystkich mediów obecnych na rynku i dzięki temu była zjadliwa dla przeciętnego Polaka.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Naiwni ci, którzy dali wiarę i łudzili się, że w tym roku kandydaci serio porozmawiają z mieszkańcami gminy. Przy takiej frekwencji jaka jest na wyborach nie liczcie na to, że ktoś będzie rzeczywiście zabiegał o Nasze głosy. Mobilizuje się "swoich", a reszta, nawet jeśli w większości i totalnie zniesmaczona "niech lepiej siedzi w domu".

  Odpowiedz
 • Czesiek Zawadiaka 13 lis 2010

  misiek - tu hyba przesadzarz, ilosc mediuw w polsce do ileosc mediuw w myslenice, to raczy logiczne

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Burmistrz chciał sprowadzić debatę do dyskusji o swoich osiągnięciach. Goniec, Głos to pisma które zajmują się głównie przedrukiem informacji otrzymywanych z poszczególnych urzędów gmin.
  Taka ilość mediów to rozmycie dyskusji, zrobiłaby się z tego w najlepszym razie paplanina o wszystkim i o niczym.
  Propozycja, żeby każdy sztab wskazał jedno medium była najuczciwsza i gwarantująca jakiś poziom tej debaty.
  Urzędujący burmistrz bał się trudnych pytań i miał nadzieje, że utoną one w morzu gadaniny jaką zaserwowałyby goniec, głos i gazeta myślenicka.

  Odpowiedz
 • 13 lis 2010

  No i szlag trafił niedzielną rozrywkę ;-( Szkoda

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Wieśniakczek - do Ciebie chyba prasa nie dociera albo nie wiesz co czytasz i podobnie się to ma z dostępem do internetu i czytaniem ze zrozumieniem.
  Inaczej zrozumiałbyś na pewno że to właśnie Pan Ostrowski najbardziej bał się debaty i kombinował jak tylko mógł żeby się ona nie odbyła - stawiał takie warunki by nie doszła ona do skutku.
  Odrób zadanie domowe i poczytaj trochę, a potem się wypowiadaj.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Zła taktyka. Jeśli jeden z kandydatów kluczył i nie zgodził się na debatę, to debata powinna się odbyć z pozostałymi kandydatami i sprawa załatwiona. Ja mam jednak wrażenie, że na tej debacie nikomu tak naprawdę nie zależało... i to je smutne...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  musze ci przyznac racje pciomiok. wg mnie nikomu nie byla na reke, a spotkania sztabow byly wymuszone przez media, bo wczesniej obiecali ze bedzie wiec cos trzeba bylo zrobic... spotkanie bylo 8 listopada, a 12 wieczorem dalej nie bylo wiadomo czy jest ta debata... nawet gdyby miala sie odbyc i do tego z udzialem publicznosci czy mediow to czy 12 listopada wieczorem nie jest zbyt pozna pora aby o tym poinformowac? bardzo mi sie to nie podoba. widac tak naprawde jak traktuje sie wyborcow i o co w tej calej grze chodzi... dali tego dobitnie wyraz kandydaci w ostatnich dniach

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  masz rację mer! w 100%! Strach sie bać, kto nami będzie rządził. Toż to niedojrzałe i niepowazne!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Na blogu Ostrowskiego znalazłem całość:)
  pełne stanowisko w kwestii debaty

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Na zadane pytanie panu Ostrowskiemu kiedy będzie debata z udziałem wszystkich kandydatów odpowiedział z uśmiechem iż tak bardzo jej pragnie, że niemożliwością jest by do niej doszło, z przyczyn wiadomych.
  Bardzo inteligentnie zachował się nie wypowiadając ani jednego słowa krytykującego innych kandydatów i to mi się spodobało.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  ja nie musiałem szukać na stronie Kielana, gdyż
  on osobiście o tym mówi

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  [quote]Wieśniaczek napisa���: [br]misiek - tu hyba przesadzarz, ilosc mediuw w polsce do ileosc mediuw w myslenice, to raczy logiczne[/quote]

  W takim razie policzmy: Gazeta Myślenicka, Goniec Myślenicki, Głos Myślenicki, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Sedno, Miasto-Info daje nam 7 słownie siedem tytułów.
  Jeden dziennikarz z każdego tytułu i mamy siedmiu pytających. Podobno miały być 3 bloki tematyczne, a więc otrzymujemy wynik: 21 pytań. Oczywiście zakładając że żadne z pytań się nie powtórzy.
  21 to cyfra i mała i duża, zależy jak na nią spojrzeć.
  3 kandydatów x 21 pytań daje nam 63 odpowiedzi, srednio licząc (przy ograniczeniu czasu odpowiedzi do 2 minut) wychodzi nam że mamy do odsłuchania/oglądnięcia 126 minut (2 godziny, 6 minut) omówień, rozwinięć,a przede wszystkim częstych powtórek wyrażnych zdań. Oczywiście w powyższych wyliczeniach nie brałem pod uwagę czasu potrzebnego na zadawanie pytań, "przeciągnięcia" czasowe, prób dochodzenia do głosu moderatora itp., itd.
  Mielibyśmy zatem przed sobą minimum 3 godziny "widowiska" z 3 postaciami głównymi. Ciekawi mnie ilu z nas wytrzyma przed ekranami (bo oczywiście ilość miesc jest ograniczona)?
  Tak prawdę powiedzawszy tyle samo lub niewiele mniej dowiedzielibyśmy się przy 3 pytających czyli 9 pytaniach, kandydaci mogli by spokojnie rozwijać swoje wypowiedzi, a przede wszystkim nie "zagajać" tematów.
  :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  2 minuty to na pytanie może odpowiadać Burmistrz, bo inni kandydaci na konkretnie zadane pytanie będą stękać a nie odpowiadać.
  na pytanie o wizje to każdemu nawet 2 minut zabraknie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Na razie to z jąkania się do kamer to znany jest obecny.
  "Powtarzam, pani redaktor, powtarzam"
  "Wyładunek, załadunek"
  "Polityka jakby komunikacyjna"
  Jest trochę takich słynnych cytatów. Zna ktoś jeszcze jakieś?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Jego znasz bo przez 8 lat musi się coś znaleść. jakie mógłbyś przytoczyć Gowina czy Kielana. Żadne bo ich nie ma.
  Ja mam już dość tej kampanii i cieszę się na myśl że już niedługo to potrwa.
  Jak myślicie będzie druga tura?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Teraz ta debata i tak była bez sensu. Debata przy II turze to będzie rzeź. O ile Kielan się nie wystraszy co bardzo możliwe i będą go znowu musieli ratować by wyjść z opresji i zagrożenia?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  tez juz tym jestem zmeczony, ale obstawiam, ze bedzie druga tura. Leszek Gowin zgarnie ok 12-15% a zadane z pozostalych nie osiagnie wiecej niz 50% wymaganych do wygrania w 1 turze. Zastanawia mnie tylko, ktory z kandydatow Kielan-Ostrowski bedzie mial wiecej glosow w pierwszej turze i o ile wiecej - to ciekawi mnie najbardziej. Zastanawiajace jest rowniez to co stanie sie z glosami oddanymi na Gowina - jak sie rozloza. to fascynuje mnie bardziej niz dziecinne przepychanki kto wchodzi do piaskownicy, czy wchodzi z jakimi zabawkami i wedlug czyich regul sie bedziemy bawic w budowanie zamku

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  *** 13.11.2010 - 12:21Jego znasz bo przez 8 lat musi się coś znaleść. jakie mógłbyś przytoczyć Gowina czy Kielana. Żadne bo ich nie ma.

  Nie ma? Czy może Ty o nich nie wiesz?
  Znam osobiście wszystkich trzech kandydatów. Na temat każdego mógłbym coś powiedzieć ale na pewno nie to że każdy z nich, razem czy też osobno, zmieściłby się w owych przysłowiowych 2 minutach...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  misiek2 ja się założę że od debaty znowu wybronią Kielana zwalając winę na Ostrego

  Odpowiedz
 • Łukasz Tabaszewski 13 lis 2010

  Witam wszystkich! Kampania w naszym mieście niestety ma w sobie bardzo mało kultury osobistej :( Od początku sztab Leszka Gowina odpuścił sobie walkę wręcz na plakaty skupiając się na bezpośrednim kontakcie z Myśleniczanami. Nikt z nas nie niszczył nośników konkurencji- uważając tego rodzaju działania za dowód niedojrzałości. Nie potrafimy zaakceptować jednak przykładów chamstwa i absolutnego braku szacunku. W ostatnim czasie został zerwany baner Leszka Gowina wiszący na płocie obok skrzyżowania ul. Kniaziewicza z Średniawskiego. Mamy zgodę właściciela na zajęcie tego miejsca i zupełnie nie rozumiemy komu ten nośnik przeszkadzał. Doszły mnie słuchy, że ktoś to zdarzenie nagrał - jeśli istotnie tak jest to bardzo proszę o udostępnienie nam tego filmu. Tego rodzaju zachowania należy napiętnować.

  Pozdrawiam i liczę na pomoc!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Panie Łukaszu
  Tną nożami i kradną banery Kielana w Trzemeśni. To nie pierwszy przypadek, wcześniej pocięto baner w Bysinie.
  Znając ludzi z PO nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogąto być ludzie z waszego sztabu. Pozostaje "ten trzeci".
  Jak kto rządzi tak prowadzi kampanię. Ja wiem, że on nie odpowiada za wszystko ale to idzie łańcuszkiem od jego zauszników.
  Dramat.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Po prostu - władza nie znosi konkurencji!

  Odpowiedz
 • 13 lis 2010

  Żeby zakończyć ślinotok który nie wnosi żadnej merytorycznej treści na temat tego artykułu pozwolę sobie przytoczyć pewien drobny fakt;
  Na spotkaniu dotyczącym wstępnej konsultacji w sprawie debaty spotkały sie wszystkie trzy sztaby wyborcze: KWMO, KWLG i KWWK na którym to spotkaniu pojawili się również sami zainteresowani debatą Leszek Gowin i Wiktor Kielan. Macieja nie było. Tak właśnie zainteresowany jest konfrontacją. A tak pięknie pisze;
  "[...] "Nic o nas bez nas" - to hasło, które przyświeca działaniom samorządu w ostatnich latach. Biorąc udział w programie "Przejrzysta Gmina" nauczyliśmy się dzielić losy naszej gminy z Wami - Mieszkańcami. Staramy się być partnerem i wspólnie stanowić o tym, co dla nas najważniejsze.[...]
  W dalszym ciągu zamierzamy:
  gromadzić, analizować i w miarę możliwości wprowadzać do realizacji propozycje Mieszkańców dotyczące funkcjonowania naszej Gminy.
  prowadzić szerokie konsultacje społeczne na tematy związane z kluczowymi planami rozwoju Gminy
  gwarantować jawność, przejrzystość naszych działań i rzetelną informację o sytuacji Gminy
  wspierać inicjatywy społeczne mające na celu podnoszenie jakości życia naszych Mieszkańców
  współpracować ze wszystkimi mającymi na celu dobro Mieszkańców Gminy.
  aktywizować wszelkie organizacje, stowarzyszenia, związki, podmioty gospodarcze oraz niezrzeszonych do współuczestnictwa w działaniach na rzecz podnoszenia jakości życia Mieszkańców naszej Gminy"
  Cyt: http://maciejostrowski.eu/

  Skoro DOBRO GMINY do którego można zaliczyć świadomość obywatelską mieszkańców której to rozwojowi ma służyć debata pomiędzy kandydatami w celu unaocznienia siły merytorycznej wypowiedzi zostaje zaprzepaszczona z powodu błachego sporu o media. O jakim więc "wspieraniu inicjatyw społecznych mających na celu podnoszenie jakości życia naszych Mieszkańców" i "współpracy ze wszystkimi mającymi na celu dobro Mieszkańców Gminy" pisze Maciej?

  Prostym jest stwierdzenie "Nic o nas, bez nas". Niestety działa ono w obie strony. Nie będzie debaty bo komuś nie zależy na podnoszeniu jakości życia mieszkańców.
  Tak jak na dworcu PKS którego nie ma "dla podniesienia jakości życia mieszkańców" gdzie odbywa się załadunek i wyładunek.
  Chcecie sobie podnieść jakość życia jeszcze wyżej, zagłosujcie na Macieja Ostrowskiego. Tylko żebyście później mogli do tej jakości dosięgnąć...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  [quote]sos napisa���: [br]misiek2 ja się założę że od debaty znowu wybronią Kielana zwalając winę na Ostrego[/quote]

  Nie wiem na kogo zwalą winę i prawdę powiedziawszy wcale mnie to nie interesuje. Pamiętaj, poznasz dwie przeciwstawne sobie wersje, a prawda jak zawsze leży gdzieś po środku.
  Wiem natomiast jedno, debata w formie proponowanej przez Pana Ostrowskiego to nic innego jak "przerost formy nad treścią". Czy nie uważasz że dla nas widzów taka postać debaty mającej charakter telenoweli, to nic innego jak odwrócenie uwagi od prawdziwych problemów gminy Myślenice?
  Przy takiej ilości pytań, udzielane odpowiedzi byłyby połowiczne i nic nie wnoszące. Kandydaci ledwo by zaczęli odpowiadać, a już musieli by kończyć, to po co w ogóle zaczynać? Nie trudno jest zagaić jakiś temat, o wiele trudniej jest go rozwinąć i opowiadać przez jakiś czas (powiedzmy 10 minut) w sposób aby nie znudzić publiki, nie powtarzajac się mówiąc sensownie. Dopiero w takim przypadku można domniemywać czy dana osoba wie co mówi czy tylko się jej zdaje że wie.
  Nie wiem czy nie najsprawiedliwszym wyjściem było by:
  - zgłoszenie pytań przez wszystkie zainteresowane miedia do niezależnego moderatora, nadanie im numerów,
  - komisyjne wylosowanie powiedzmy 9 numerów, a co za tym idzie konkretnych pytań.
  - pytania czytane by były przez moderatora, w kolejności losowania,
  - kandydaci udzielali by odpowiedzi kolejno się zmieniając, tak aby każdy z nich mógł odpowiadać pierwszy, drugi i ostatni.
  Oczywiście twórcy pytań i moderator sprawdzili by wcześniej zawartość, w celu uniknięcia powtórek. I co oczywiste, pytanie nie mogły by ujrzeć "światła dziennego" przed ogłoszeniem ich w czasie debaty. Najlepiej, zorganizować losowanie numerów na samym początku debaty.
  Czy nie wydaje się Wam, że taka formuła zoproponowana przeze mnie była by najbardziej sprawiedliwa dla wszystkich?
  A jednocześnie "zjadliwa" dla nas "szaraków".
  ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Zapomniałem jeszcze dodać że:
  - pytania mają dotyczyć tylko i wyłącznie czasu przyszłego (wszak obdarzamy kandydata zaufaniem do przodu "na zapas",
  - w celu unikniecia przepychanek podczas kończącego się czasu odpowiedzi na pytanie, okres czasu po przyznanym limicie został by odjęty od czasu całościowego (ilość pytań x ustalony czas na jedno pytanie). Po zakończeniu czasu całościowego moderator całkowicie zagłuszałby wypowiedź odpowiadającego kandydata.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Pamiętacie kto pierwszy obiecał mieszkańcom debatę? Jak to obiecał to kogo się nie spytać to twierdził że do debaty nie dojdzie. Skąd ludzie wiedzieli?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  [quote]antyabsurdalna napisa���: [br]Pamiętacie kto pierwszy obiecał mieszkańcom debatę? Jak to obiecał to kogo się nie spytać to twierdził że do debaty nie dojdzie. Skąd ludzie wiedzieli? [/quote]

  Bo to było już dawno ukartowane przez kielanowców, którzy bali się debaty jag ognia, ale postanowili rozegrać meczyk który i tak miał już wiadome zakończenie. Czy to takie trudne do wydedukowania?

  Odpowiedz
 • Damian 13 lis 2010

  [quote=Zdzichu]ps. Panie Nomad, nie porzyczyłbyś Pan 200 złotyh Panu Zdzichó? Odda siem pozwyciemstwie Pan Maciej w wyborze.[/quote]Spoko, tylko musimy się dogadać co jeśli nie wygra ;)

  Odpowiedz
 • 13 lis 2010

  Sos, wybory też "ukartowali" kielanowcy, którzy "wystawili" Kielana by "rozegrać meczyk który i tak już ma wiadome zakończenie". Dlatego strach przed konfrontacją jest dużo silniejszy niż przewidziały sztaby Gowina i Kielana. Zresztą zdziwienie malowało się nie tylko na twarzy Leszka Gowina.
  Zawsze powtarzałem że politykiem trzeba się urodzić. Pozostali muszą się tego uczyć. Niektórzy jednak nawet nie potrafią się NAUCZYĆ być dobrym politykiem.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Masz rację Myśleniczanin007 - tylko wasz problem polega na tym, że pan Wiktor ani się nie urodził ani się nie nauczył być politykiem - co najwyżej marna podróbą. Nasuwa mi się jedno pytanie. On naprawdę nie ma czego zaproponować mieszkańcom miasta? Nie jest rozpowszechniane co Pan Wiktor chce dla miasta - nie próbuje tym wgrać (widocznie ma tak marne propozycje i tak kiepską wizje miasta) natomiast myśli że poddźwignie tę kandydaturę i "kupi" głosy mieszkańców za pomocą ciągłej krytyki i uświadamiania jaki to pan Burmistrz jest be - marna i niedojrzała taktyka!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Haneczka pisze"tylko wasz problem polega na tym, że pan Wiktor ani się nie urodził ani się nie nauczył być politykiem - co najwyżej marna podróbą"-i bardzo dobrze bo polityk to jeden z tych dwóch najstarszych zawodów świata jest gorszy od tego pierwszego tym że "ona" biorąc pieniądze stara się aby klient był zadowolony a polityk nie dość że zabierze pieniądze to jeszcze gdzieś ma"klienta"

  Odpowiedz
 • Czesiek Zawadiaka 14 lis 2010

  Czesiek mocie w ty Polonce jabol park. Bo widze żeś z moii opcyi. Mnie tu z mazur przyniesło hasło "liczom sie ludzie" i każdy lump chce zjechać z cały Polski do Myślenic by tu sie osiedlić. Myślenice herr Kielana to miasto idealne tyż dla nos jabol taknów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  dlaczego na każdym FORUM wypowiadają się JEDNI I CI SAMI????????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  to ile jest tych for?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Bardzo ciężko jest tu być dobrze zrozumianym, dlatego do Komentarza SOS powyżej, do mojego wcześniejszego wpisu, podaję ten link, bo to miałam na myśli: http://www.miasto-info.pl/myslenice/wybory-samorzadowe-2010-maciej-ostrowski-chce-debaty

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Jedni i ci sami myślą że mają monopol na rację i prawdę - choć zawsze się z racją i prawdą mijają. Jeśli coś się napisze pozytywnego o obecnym burmistrzu od razu jest atak, to forum zdominowali krzykacze i ich widać wszędzie po drzewach, przystankach - ale czy to coś da?Ludzie przecież widzą kto jet kto?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  "Szanowni Państwo
  Bardzo mi miło. że Pan Burmistrz Ostrowski organizuje debatę.
  I choć sam sobie już ustalił warunki, to zapewne przez wzgląd na jego nieco despotyczny charakter zostaną przyjęte prze komitet W. Kielana o ile ograniczą się rzeczywiście do wyżej opisanych.
  Mam nadzieję również, że odmiennie od konferencji prasowej, na którą Pan Ostrowski nie zaprosił SEDNA, dziennikarze mogący zadać Panu Burmistrzowi pytania w czasie debaty nie będą selekcjonowani.
  pozdrawiam
  Rafał Zalubowski"
  Nie głupio Panu Panie Rafale????
  I kto tu kręci!!!!
  A ludzie dają się omamić waszymi ciągłymi gierkami!!!
  Myślałam, że w Myślenicach jest więcej rozsądnych ludzi!!!
  Przypuszczam, że te wybory wygra Pan Kielan bo wie, że ludzie są rządni sensacji więc na tych zasadach gra. Tylko czy ludzie wiedzą na co idą? Bo ja oprócz tego że ludzie Kielana za wszelką cenę chcą się dorwać się do władzy nie wiem nic więcej. Nie manifestują jaką widzą przyszłość dla miasta tylko jadą na wózku, że jak się kogoś zmiesza z błotem to samemu się z tego błota wypływa. Pan Kielan bez godności obejmie krzesło Burmistrza ale szybko z niego spadnie i mocno się potłucze!!! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY !!!BO BĘDZIEMY PŁAKAĆ JAK BĘDZIEMY ZRZUCANI ZE STANOWISK PRACY BO TRZEBA BĘDZIE MIEĆ STANOWISKO DLA SWOICH - ZAUWAŻCIE ZE CAŁY CZAS KWW KIELANA WYRZUCA TO BURMISTRZOWI, A JAK DOBRZE WIEMY KAŻDY MIERZY WŁASNĄ MIARĄ!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Byłem za Kielanem ale .... dobrze ze jest trzeci bo jest na kogo głosoać !!

  Odpowiedz
 • 14 lis 2010

  Haneczka vel Ty wiesz kto ;) Strach ma wielkie oczy, jednak nie nazywa się Kielan. Ma na imię KONKURS KWALIFIKACYJNY. :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  [quote]Mysleniczanin007 napisa���: [br]Haneczka vel Ty wiesz kto ;) Strach ma wielkie oczy, jednak nie nazywa się Kielan. Ma na imię KONKUSR KWALIFIKACYJNY. :
  Z obserwacji wiem, że
  KONKURS KWALIFIKACYJNY W MYŚLENICACH? - to utopia - musiała by się era zmienić

  Odpowiedz
 • 14 lis 2010

  Już niedługo sam/a się o tym przekonasz. ;D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  może się ziści

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Oj 007 już dzielisz skórę na niedźwiedziu ! Poczekaj do wyników. A potem "liczą się ludzie", magiczne konkursy kwalifikacyjne, zmiany na solidnych fachowców itd. Jak to się na wsi mówi "srata tata panowie ". Weź w końcu przestań, każdy jako tako zorientowany pewnie wie, że nic wymienicie najwyżej naczelników, skarbnika, sekretarza i tyle. Reszta najzwyczajniej dalej będzie pracować. Więc może przestańcie obiecywać gruszki na wierzbie.
  Po drugie liczy się też skład rady, dopiero wtedy jak tam będzie większość to sobie możecie zaczynać tę swoją rewolucję ku krainie szczęśliwości

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.
  W walce o wyborcę pulsuje pan Leszek Gowin, który nie mając za sobą żadnego z mediów, nie atakuje krytyką wszystkiego co by zrobili kontr-kandydatów. Łatwo krytykować władze/ czyt. Burmistrza Ostrowskiego/, bo on coś robił /. Pana Kielana Myśleniczanie mogą skrytykować za zły projekt a Pana Gowina za ceny książek.
  Co ciekawe kandydaci bezpartyjni zachowują się podobnie jak nasze dwie główne partie, natomiast kandydat partyjny, zupełnie spokojnie się temu przygląda, jednocześnie, jak już napisałem, zyskując.
  Pozdrawiam i bez względu na poglądy, zachęcam do głosowania.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Z blogu Macieja Ostrowskiego o debacie:

  http://maciej.ostrowski.myslenice.pl/blog/

  Witam.

  Proszę powiedzieć żeby było już jasne dla wszystkich.
  Dlaczego nie odbyła się debata pomiędzy trzema kandydatami?
  Kto stawia warunki lub kto chce się za wszelką cenę wymigać.
  Na miasto-info krąży wiele plotek które pasowałoby zdementować jako że to Pan boi się konfrontacji z Panem Kielanem.
  Ja jako zwolennik Pańskiej kandydatury nie jestem w stanie uwierzyć w to żeby Pan obawiał się konfrontacji z jakimkolwiek dziennikarzyną Sedna czy Dziennika Polskiego, gdyż byłem na Pańskim spotkaniu i na każde pytanie które jest niby przedstawiane przez Sedno jako "gwóźdź do Pana Trumny wyborczej" odpowiedział Pan w sposób który przekonałby każdego niezdecydowanego i podejrzliwego wyborcę a co najważniejsze bez żadnego kombinowania.

  Czy jest szansa by za wszelką cenę doprowadził Pan do debaty w drugiej turze z Panem Kielanem?

  Wit

  Drogi Wicie,

  Debata nie odbyła się ponieważ zarówno Pan Leszek Gowin i Pan Wiktor Kielan nie zgodzili się na debatę ze mną. Kontrkandydaci chcieli, by w debacie czynnie uczestniczyli tylko wybrani dziennikarze z trzech myślenickich mediów. Ja natomiast chciałem umożliwić zadawanie pytań wszystkim dziennikarzom (w tym Sedno). Nie mam nic do ukrycia i nie obawiam się konfrontacji, ani z mediami ani z pozostałymi kandydatami.

  Nasuwa się pytanie, dlaczego moi kontrkandydaci nie zgodzili się na debatę w obecności wszystkich mediów.

  W kwestii debaty w drugiej turze . . .
  Będziemy walczyć o pierwszą

  Pozdrawiam,
  Maciej Ostrowski

  Odpowiedz
 • Łukasz Tabaszewski 14 lis 2010

  "Debata nie odbyła się ponieważ zarówno Pan Leszek Gowin i Pan Wiktor Kielan nie zgodzili się na debatę ze mną." - styl budowy zdania jest najlepszym komentarzem.

  Mamy kolejną propozycje debaty tym razem od Dziennika (który takie debaty przeprowadził m.in w Wieliczce, Miechowie, Skawinie - wszędzie byli obecni obecnie urzędujący Burmistrzowie) - Leszek Gowin i Wiktor Kielan przyjęli propozycję - czekamy na odpowiedź Pana Macieja.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  teraz zobaczymy jak bardzo panu Maciejowi zależy na tej debacie. skoro obu kandydatom pasują warunki, to może i trzeci je przymie?

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Miałam przyjemność uczestniczyć w "debacie" pana Kielana. Na zadane pytania mruczał trzy pierwsze wyrazy wstępu a potem.... pałeczkę wypowiedzi przejmowała świta towarzysząca. Pan Kielan został stworzony na potrzeby ludzi, którym marzy się władza, ale póki co muszą obejść się smakiem.
  Jakoś przez 4 lata nie słyszałam o Panu Kielanie, a teraz? Nawet mi z jajka-niespodzianki wyskakuje! Boję się sama w nocy po Mieście chodzić. Boję się, bo wszędzie patrzy na mnie TA twarz.

  Panie Łukaszu, błagam. To jest blog. BLOG, a nie oficjalne pismo. Może MO pisał to późno w nocy, w wolnym czasie, podczas joggingu... Jeśli jesteś taki dokładny, to zwróć uwagę na swoją ortografię - nie zapominaj o "ę". Interpunkcja - gdzie są brakujące przecinki? Rozumiesz już? Jesteśmy ludźmi.

  Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 15 lis 2010

  Myśleniczaninka/Myśleniczaniec Skoro "wszędzie patrzy na ciebie TA twarz" to powinnaś się zgłosić się do specjalisty. To się chyba nazywa mania prześladowcza. Choć faktem jest, że całe miasto i okolice jest wyplakatonawe zupełnie niepotrzebnie. Pan Kielan wydaje na to naprawde sporo pieniędzy. Zrywanie banerów konkurencji to zwyczajne hamstwo i sprawa powinna znaleźć finał na policji.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lis 2010

  [quote]Toksyk napisał: [br] Pan Kielan wydaje na to naprawde sporo pieniędzy. Zrywanie banerów konkurencji to zwyczajne hamstwo i sprawa powinna znaleźć finał na policji. [/quote]

  Pan Kielan to tylko twarz. Pieniądze wydają ci którzy później będą oczekiwać rewanżu burmistrza. Największym sponsorem jest słynny z UWAGI Pan Sawicki z Inter-Zoo.

  Odpowiedz
 • Łukasz Tabaszewski 15 lis 2010

  Myśleniczaninka/Myśleniczaniec napisała: "Panie Łukaszu, błagam. To jest blog. BLOG, a nie oficjalne pismo. Może MO pisał to późno w nocy, w wolnym czasie, podczas joggingu... Jeśli jesteś taki dokładny, to zwróć uwagę na swoją ortografię - nie zapominaj o "ę". Interpunkcja - gdzie są brakujące przecinki? Rozumiesz już? Jesteśmy ludźmi. "

  Po pierwsze proszę się do mnie nie zwracać per Pan :) Na Pana podobno trzeba mieć wygląd i pieniądze ;) Nie chodzi o błąd w składni wypowiedzi Pana Macieja. Chodzi o to, że ten błąd w składni idealnie odzwierciedla jego myślenie. Jest On i "pretendenci do tronu". Arogancja i brak szacunku to cechy, których nie można akceptować u polityków, bo prowadzą w perspektywie do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Wybory to powinno być święto demokracji a nie wojna totalna. Swojego konkurenta w wyborach nie powinno się traktować jak śmiertelnego wroga, tylko jak partnera w dyskusji.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2010

  Najlepszy kandydat - LESZEK GOWIN

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2010

  Banerowcy-Kielanowcy do lamusa

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  Brawo Okoń!
  Brawo Kuchnia H!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2010

  Brawo cały komitet wyborczy burmistrza Macieja!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2010

  [quote]Kuchnia H napisa���: [br]Banerowcy-Kielanowcy do lamusa[/quote]

  TYLKO "OSTRY"

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2010

  tylko przedsiębiorca na burmistrza!!! nauczycielom już podziękujemy

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2010

  Henry - najlepiej z Osieczan !!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 lis 2010

  Drodzy wyborcy pewnie macie już dość tego wyścigu szczurów, niech w niedziele przemówi mądrość a nie złośliwość, zazdrość czy zasłyszane plotki. Myślcie o przyszłości swoich dzieci i wnuków, szansą są te dwa lata gdzie można jeszcze wiele pozyskać środków z UE. Nie prawdą jest że Unia sama daje, nie prawdą że to co już zostało zrobione to samo się zrobiło...doświadczenie , skuteczność i pasja tworzenia dla ludzi. Sawicki i Kielan na razie dla ludzi ograniczyli widoki swoimi banerami i plakatami, które działają raczej destrukcyjnie. Miło by tez było gdyby pan Kielan nie miał suflerów cedowanie wszystko na innych to słabość potwierdzająca że nie nadaje się się do rządzenia. Nie wierzę w hasło wyborcze liczą się ludzie...za długo przebywał w towarzystwie Sawickiego i innych biznesmenów żeby to było szczere. Życzę pomyślności wszystkim niech wygra lepszy byleby skorzystać a nie stracić.

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Dodam zatem BRAWO DZIADZO

  Brawo, brawo, brawissimo!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2010

  Pytanie do kandydatów na burmistrza Myślenic.
  - Za ile to będziecie robić? -
  Niech każdy się określi za ile podejmie tę "odpowiedzialność"?

  Oczekuję odpowiedzi w stylu... Jak zostanę burmistrzem to będę wykonywał swoje obowiązki za.....PLN miesięcznie.
  Nie ukrywam, że najniższa oferta jest najatrakcyjniejsza.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2010

  W końcu to są nasze pieniądze także moje i mam prawo zapytać przyszłego menadżera / jak przy każdej robocie/ ile za to muszę zapłacić?
  Niewygodne pytania zadaję co?

  Odpowiedz
 • 18 lis 2010

  Taki tam, zapytasz Wiktora jak zostanie burmistrzem. Teraz może pokaż klasę i zadaj obecnemu burmistrzowi takie samo pytanie. Dodam jeszcze od siebie pytanie, ile burmistrz wydaje na kampanię wyborczą oczywiście Z WŁASNEJ KASY. Takie zestawienie powinno być jawne (w świetle ustawy). Zadałem takie pytanie na blogu Macieja, i do dziś się nie pojawiło. Ciekawe dlaczego?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2010

  007- Ja pytam wszystkich łącznie z obecnym. Niech grają w otwarte karty. Co? i Za ile?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2010

  Nie ma co się oszukiwać, zawsze chodzi o pieniądze, więc stawiam na tańszego ale równie efektywnego! UMiG to firma zarabiająca na podatkach. Efektywność gospodarowania to podstawa każdej firmy. Dlaczego nikt nie chce otwarcie mówić o pieniądzach?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lis 2010

  [quote]taki tam matołek napisa���: [br]007- Ja pytam wszystkich łącznie z obecnym. Niech grają w otwarte karty. Co? i Za ile?[/quote]
  Pytałeś o tę kwestię Macieja 4 lata temu ????
  A 8 lat wstecz ???

  P.S.
  Jak Cię proszę, przestań już zdrabniać tego swojego nicka bo naprawdę nie pasuje do Twoich wypowiedzi..

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lis 2010

  fakt i mit- Co ty ciągle z tym Maciejem. Odwracasz uwagę i przeinaczasz to co piszę. Piszę nie w imieniu Maćka lecz w imieniu wyborców wszystkich kandydatów i nie wiem dlaczego uważasz,że tylko twojego. Ja swojego nie mam. Cztery lata temu nie pytałem, bo nie miałem świadomości o jakie pieniądze idzie. A te pieniądze doszły do absurdu stąd taka ilość chętnych na stanowiska np.radnych i nikt nie chce złożyć deklaracji,że na pienądzach mu nie zależy. Zaś co mojego nicka wolę taki z wiedzą którą mam niż twój z twoją nie umiejetnoscią czytania ze zrozumieniem.

  Odpowiedz
 • PatrycjA 20 lis 2010

  Cisza wyborcza
  Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza aż do zakończenia głosowania. Prosimy o dostosowanie się do obowiązującego prawa i przepisów.

  Szczegółowe informacje: www.pkw.gov.pl

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 62

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 48

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...