Miasto

Wybory Samorządowe 2010: Przewidujecie druga turę

Gdyby głosy oddane w ankiecie pokryły się z wynikami niedzielnych wyborów, to w drugiej turze zmierzą się ze sobą obecny burmistrz Maciej Ostrowski z Wiktorem Kielanem – prognozujecie

Przez ostatnie trzy tygodnie pytaliśmy naszych Użytkowników na kogo oddadzą głos w nadchodzących wyborach samorządowych. Na obecnego burmistrza deklaruje oddanie głosu 35% z naszych Użytkowników (504 głosy), natomiast na Wiktora Kielana 34% (492 głosy). Na trzecim miejscu z 17% poparciem znalazł się Leszek Gowin (250 głosów). Ankieta nie oddaje nastrojów po odwołanej przez kandydatów debacie, w sprawie której nie mogli dojść do porozumienia.

Gdyby podczas wyborów 21 listopada, głosy wyborców rozłożyły się w takich proporcjach, jak w prezentowanej ankiecie, to doszłoby do drugiej tury wyborów, która zaplanowana jest na 5 grudnia. Wówczas burmistrza wybierać będziemy między Maciejem Ostrowskim i Wiktorem Kielanem. Do wykorzystania jest jednak 13% głosów osób, które nie były pewne na kogo oddać głos (5%) oraz deklarujących, że 21 listopada nie wybiorą się do urn wyborczych (8%). Ankieta oddaje nastroje panujące wśród naszych Użytkowników od  27 października. W ankiecie oddano 1431 głosów.

Podczas wrześniowej ankiety, jeszcze przed zgłoszeniem kandydatów pytaliśmy: Komu dajecie największą szansę na zwycięstwo w nadchodzących wyborach. W tym okresie wskazywaliście Wiktora Kielana (48%), który miał 8 punktów procentowych przewagi nad Maciejem Ostrowskim (40%). Leszkowi Gowinowi we wrześniu dawaliście 12% szans na zwycięstwo.

Wybory Samorządowe 2010 odbędą się w najbliższą niedzielę, 21 listopada. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 8 do 22.

Powiązane tematy

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy
Miasto 58

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy

Przegrałem w wyborach na stanowisko burmistrza. Jednocześnie odnieśliśmy sukces w wyborach do rady miasta i gminy. KWW Wiktora Kielana uzyskał 4 mandaty. Ja również zostałem radnym, więc to polityczny początek Kielana niż jego koniec - mówi Wiktor Kielan

Komentarze

 • Czesiek Zawadiaka 15 lis 2010

  Na skutki nie trza było długo czekać. Negatywna kampania Kielana zbiro rzniwo. Jeszcze tydzień i sztucznie nagłaśniono przewaga Kielana bedzie mitem.
  U nos na mazurach tyrz mielimy taki przypadek 4 lata tymu jak kandydata wynieśli na toczkach a mioł wcześni 39 procynt.
  Tu zapowiodo sie tok samo.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Wszystko zależy od frekwencji w Polsce wybory powinny być 2 dniowe bo w Niedzielę głosuje kościół i jakieś niedobitki, przydała by się jeszcze sobota by wielu "młodych" miało szanse oddać głos.
  Założę się że wyniki wyborów wtedy wyglądały by zupełnie inaczej i to nie tylko tych lokalnych ale i ogólnopolskich.

  Odpowiedz
 • Damian 15 lis 2010

  @han: że niby "młodzi" w niedzielę nie mają czasu by wybrać się na wybory ? Niedziela wg mnie to właśnie ten dzień kiedy najwięcej ludzi ma czas wolny do dyspozycji, by ruszyć się gdzieś z domu

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Tak, wybory powinny być również w sobotę, najlepiej jakby urny były jeszcze w pub'ach, w takich lokalach jak B%W.
  Młodzi napewno dokonaliby świadomego wyboru..

  Ojjj hannibal, przez chwilę sądziłem, że potrafisz myśleć logicznie..

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 15 lis 2010

  Szanowni Mieskańcy!
  Jeśli kturen chce zazgłosować na kamdydata Wiktor Kielan nieh siem zastanowi nad uczymkiem.
  W czas obecny pogoda piemkna jes na dworze, świemci słońc, czy nie lepi w dzień niedzielny pojechać gdzie urzyć wycieczki, w jaki gur - miasto Zakopane, Krynica?
  Albosz natenprzykład na zakupy w galeria hamdlowa, gdzie zezpewnościo jaki wyprzedarz albo okazja za tanioś!!!
  Zastanuwcierz siem mieskańcy, po co zawracać głuw wyborami!
  Inszy rzecz kiedy głosuje siem na wybur Pana Burmiszcza Macieja na Pana Burmiszcza. Wewtenczas czeba pomyśleć nad odpowiedzialnościo i nie zajmnomć siem rozrywko czy zabawo ino iść na ten wybur zez rodzino i w zachowaniu obywatelskości!
  pozdrawiam
  Zdzichó
  pod skriptum: Jak by kturen chciał to pod mieszkaniem Pana Zdzicha wystawiono rzywność zez loduwki nie zurzyto, przez Pan Zdzich, gdzie po wyjehaniu nie wykorzysta siem. Ino jak bemdo brać nieh zapamiemtajo rze to dar Pana Burmiszcza dla mieskańcuw.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  ja wiem jedno nie zagłosuje na tego pana kojarzonego z SLD rok w myślenickiej młodzieżówce tej partii, wystarczył...

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Nie zgadzam się z komentarzem Redakcji, że
  "Do wykorzystania jest jednak 13% głosów osób, które nie były pewne na kogo oddać głos (5%) oraz deklarujących, że 21 listopada nie wybiorą się do urn wyborczych (8%)."
  Czy nie sądzicie, że wśród tych 8% deklarujących, że nie wybiorą się do urn mogą być osoby, które z racji wieku nie mogą jeszcze głosować?

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  To prawda potężne pieniądze stoją za Kielanem, za darmo Tadeusz S.sponsoruje to całe towarzystwo, żaden burmistrz mu jeszcze nie pasował chce mieć swojego. A cóż on nie boże pocznie jak rada mu powie do nauki bracie, Kot już raz ogonem zawiną, a wydawało się że świat zawojuje. Żeby nie były to 4 lata zmarnowane musi wygrać Ostrowski, zawsze facet ma pod górkę ale jest konsekwentny i działa, nie pisze, nie krytykuje, nie musi się wieszać po płotach- ot po prostu zastał Myślenice drewniane a zostawia murowane. Nie wiem co on musiał nawojować, że go tak atakują nie znam gościa ale 38 lat mieszkam w tym mieście i za Ostrowskiego zrobiono najwięcej, po prostu musi kontynuować dzieło które zaczął. O wynik wyborów jestem spokojny, byleby radni byli zgodni i naprawdę solidnie pracowali na rzecz tych, którzy ich wybrali a nie załatwiali interesy biznesmenów.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Strasznie fałszuje ten śpiewak...

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Masz rację śpiewak,jak jest za Ostrowskiego,tak jest ale wcale nie ma źle.Jak przyjdzie nowy to znów będzie zmieniał po swojemu i tak przelecą ze dwa lata :)mam nadzieję,że będzie bez zmian.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  W niedzielę okaże się czy ludzie zasugerują się wszechobecnymi banerami, plakatami i reklamami jednego z kandydatów czy pokierują się własnym rozumem.

  A więc w niedzielę test inteligencji dla całej Gminy Myślenice !

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Kielan boi się debaty i ma rację. Na spotkaniach jak dostaje trudniejsze pytanie przerzuca je na sztabowców. A na kogo przerzuci na debacie ?

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Normalnie nie da się już czytać wypocin waszych - marionetki maciej!!!

  co forum to jakieś dziwaki się wypowiadają jaki to miły, przystojny i uczciwy mężczyzna z tego miłościwie panującego nam wszystkim i nie tylko!!

  ściągnijcie wreszcie klapy z oczu, obudźcie się - biedoto myślenicka, bo doprowadzicie do tego, że w końcu Myślenice zostaną dane pod ZASTAW

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Normalnie nie da się już czytać wypocin waszych - marionetki Kielana!!!

  co forum to jakieś dziwaki się wypowiadają jaki to miły, przystojny i uczciwy mężczyzna z tego miłościwie kandydującego nam wszystkim i nie tylko!!

  ściągnijcie wreszcie klapy z oczu, obudźcie się - biedoto myślenicka, bo doprowadzicie do tego, że w końcu Myślenice zostaną dane pod ZASTAW wielkich przedsiębiorców myślenickich!!!

  NO I CO PANIE JAW MÓJ WPIS RÓWNIE DOBRY NO NIE ???

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  jaw - przepraszam że tak cie zapytam, ale ty jesteś teges czy masz coś z główką i oczami?

  Zauważyliście że od kiedy Wiktor zabronił Rafałowi i Krystynce wściekłych i kąśliwych wypowiedzi to jest tu bardzo merytorycznie i da sięprowadzić normalną polemikę?

  Jest to także dowód na to że dopuszczenie takich zawziętych ludzi do stołków może doprowadzić do wojny domowej w realu, bo dotychczas doprowadzali do wojny myślenickiej - wirtualnej.

  Dobrze bo przynajmniej do niektórych dojdzie jaki wpływ mieli na to forum i ludzi nierzadko mieszkających okno w okno.

  Bardzo przyjemnie się tutaj zrobiło i jest czym oddychać a nie tylko ciągła piana z pysków.

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Jakiej znowu Krystynce?!!!!

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Lepiej Myślenickiej przedsiębiorczości niż obcej

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 15 lis 2010

  Szanowni Pełnonocnicy Pana Burmiszcza Macieja!
  Nie napaszczywujcie kielańcuw!
  Nie idźcierz to drogo! Pokarzcie3rz jaki to kultur siedzi wew Naszości!
  Nieh ta zajadłoś nie wylewa siem z ty naszy kultury jako my zarprezemtowali dotenczas!
  Nieh siem nie opluwo te kielańce ino po wyborze weźnie siem ih i kulturalmnie wywiezie za pomoco betoniarek Pana Bronisława na ZUO.
  Wewtenczas bemdzie w miast Myślenice spokuj i porzomdek! Kturen inny mieskaniec siem znowusz zajerzy to siem go zaczas dorzuci do reszty. Gowińcuw to samo.
  pozdrawiam
  Zdzichó

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  [quote]cudowne dziecko napisa���: [br]Lepiej Myślenickiej przedsiębiorczości niż obcej[/quote]

  Płacącej podatki w Dobczycach ?

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  Ostrowszyki wy jesteście do wyładunku.
  Kielan zawsze będzie górą

  Odpowiedz
 • 15 lis 2010

  haha oko szacun! kielan górą?? buhahah zobaczysz w niedziele jak zostanie zmiażdżony przez ostrowskiego! maciek nie musi sie ogłaszać tak perfidnie jak kielan a i tak wygra! tylko MACIEJ OSTROWSKI!!

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  Widzę że straszna nagonka na forum na pana Kielana..

  Ekipa Ostrowskiego już trzepie porami. I dociera do niej, że nie jest dobrze.

  Proste jest, że jeśli Ostrowski nie zmobilizuje wyborców w pierwszej turze, to ma posprzątane, jeśli w drugiej opozycja się zjednoczy pod szyldem Gowina lub Kielana.

  Te wybory to test.

  Zobaczymy ile osób ma dość zadłużania gminy, nietrafionych inwestycji, układów i olewania terenów wiejskich.

  Zobaczymy.

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  chcecie burmistrza czy marionetke w rekach pana z...ZOO?

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  Głos na OLKA JOPKA i BURMISTRZA OSTROWSKIEGO

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  W niedzielę okaże się czy ludzie zasugerują się wszechobecnymi banerami, plakatami i reklamami jednego z kandydatów czy pokierują się własnym rozumem.

  A więc w niedzielę test inteligencji dla całej Gminy Myślenice !

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  [quote]obiektywny napisa���: [br]Tak, wybory powinny być również w sobotę, najlepiej jakby urny były jeszcze w pub'ach, w takich lokalach jak B%W.
  Młodzi napewno dokonaliby świadomego wyboru..

  Ojjj hannibal, przez chwilę sądziłem, że potrafisz myśleć logicznie.. [/quote]

  Nie chodzi o logiczne myślenie tylko o to jaką strukturę mamy społeczeństwa. Wiele osób odpuszcza sobie głosowanie w niedzielę i to nie tylko zw względu, że w sobotę były %. Po prostu wiele osób prędzej by zagłosowało w sobotę niż w niedzielę.
  Najlepszym wyjście była by, możliwość głosowania również przez Internet jak w Estonii np.

  Poza tym dwu dniowe wybory to nie tylko mój wymysł:
  http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/dwudniowe-glosowanie-w-wyborach-do-sejmu-po-wraca-do-starego-pomyslu,57819,1

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  Kielan daje Gowinowi v-ce, sprzedaje stanowiska na razie wirtualnie - pytanko? Jeśli gmina jest tak zadłużona to utrzymanie dwóch vice i Bóg wie jeszcze kogo tanie nie jest. Nie znam gminy i miasta w Polsce, które przy pozyskiwaniu środków z UE nie zaciągało kredytów, nie znam też gminy, która zbankrutowała i straciła płynność finansową. Można 4 lata gawędzić z ludźmi się spotykać, a robota sama się nie zrobi.Więc bez emocji, bez polityki, powiem tak - liczą się efekty!!!I ludzie będą głosować przez pryzmat tych efektów, wierzę w mądrość wyborców a nie populizm i wojnę na wyniszczenie, którą uprawiają ludzie Kielana, a raczej Sawickiego. Co będzie to będzie ale moja rodzina idzie na Ostrowskiego.

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  A swoją droga ciekawe czemu pan Sawicki sam nie wystartował na stanowisko burmistrza??? W końcu cała masa ludzi tyle dobrego mu zawdzięcza??? Myślę, że wygrałby w pierwszej turze, to przecież fajny gość, no i zna się na prowadzeniu dużej firmy to i z gminą poradziłby sobie śpiewająco!

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  Na burmistrza powinien stanowczo startować słynny Bronisław.
  I tak podejmuje przecież tyle ważnych decyzji w mieście:).

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  Kto sponsoruje kampanię p. Ostrowskiego??? Czy cały budżet komitetu wyborczego p. Ostrowskiego on sam sfinansował (co jest dość absurdalnym stwierdzeniem)??? A może pieniądze te pochodzą z budżetu Miasta i Gminy? Przecież jest to prosty sposób na zdobycie pieniędzy i zrobienie sobie reklamy przedwyborczej....

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  Ciekaw jestem czy kupcy sprzedadzą Ostrowskiego, już parę razy to zrobili-targowice potrafią urządzać.Kielan to firmy, biznes lokalny, Gowin to kongregacja kupiecka głosując na tych ludzi popieramy przedsiębiorczość - ale uwaga co zyskujemy, komu robimy dobrze - bo sobie na pewno nie?!!!PIS poparł Ostrowskiego a nasz senator na kupczenie nie miał wpływu?No cóż układziki, polityka zagląda do małych miast, to nowotwór, który psuje nasze społeczeństwo. Coby nie było Ostrowski powinien wygrać w pierwszej turze i utrzeć nosa wszystkim. Kielan do trzech razy sztuka do zobaczenia za 4 lata, A swoja drogą taki baner to pewnie z 500 zł kosztuje? Czarny scenariusz Sawicki na starostę Kielan na burmistrza - obaj rezygnują z pensji przekazując kasę na cele charytatywne, pół roku i mamy komisarza, prokuratorskie zarzuty a o Myślenicach rozpisują się dwie gazety fakty i sedno.Tak tylko żartowałem:-)

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  korwinie czarny scenariusz to my już mamy. jeśli nie wybierzemy innego burmistrza będzie jeszcze gorzej

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  film pokazuje naszą rzeczywistość
  http://www.wiktorkielan.pl/

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  Pan Kielan zaprojektował dla nas wyborców świetlaną przyszłość, ale nikt nie wieży w te manipulacje pijarowskie.

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  mnie wystarczy żeby za kadencji pana Kielana nie działo się gorzej, to już będzie dobrze. aktualny czarny scenariusz trzeba zatrzymać i powoli oddłużyć gminę oraz wyrównać dysproporcje między wsiami a miastem

  Odpowiedz
 • 16 lis 2010

  "Wyladunek i rozladunek pasazerow" lapsus jezykowy,ktory ma wplynac na moja decyzje i powiedziec TAK dla W. Kielana.....troche za malo. Prosze podac konkretny program, cele na najblizsze lata. Wybaczcie,ale spodziewalem sie czegos wiecej przed obejrzeniem trgo spot'u. Jest naprawde kiepski. Negatywna kampania ciezko sobie zjednac ludzi...

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  spot pokazuje prawdę, realne fakty, które są skutecznie przemilczane przez wydział promocji urzędu. przecież spot nie pokazuje miejsc z innej gminy tylko naszą!!!

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Zapraszam do zapoznania sie ze spotem wyborczym Jarosława Sz
  http://www.jaroslawszlachetka.pl/
  jest to człowiek godny zaufania i zrobił bardzo wiele dla Myślenic

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Spot pana Kielana - żałosny!!! W kółko jedno i to samo!!! Przyczepiliście się do paru rzeczy i tak drążycie i drążycie chcąc wzbudzić sensacje!!! Poza tym my mamy wybory na burmistrza a nie architekta. Sam powiedział, że obecna władza traktuje ludzi przedmiotowo a u P. Kielana - co prezentuje w spocie - liczą się tylko budynki i ich "piękna" architektura. Nie umiecie walczyć o poparcie własnym programem tylko udowadnianiem, że wszystko co jest - jest be!. Zobaczymy, czy P. Kielan będzie robić wszystko tak perfekcyjnie!!! i czy tak każdemu będzie pomagać - będę jedną z pierwszych która o pomoc poprosi - zobaczymy jak bardzo mi pomoże - przecież dla niego jest wszystko możliwe!!!

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Koniec kampanii a plakaty nadal nie dokończone - "Liczą się ludzie..." a zapomnieliście dopisać "... z mojego otoczenia".
  :)

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Haneczka.... Uwielbiam Cię :D!

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  A co Was tak boli w Ostrowskim?

  Bo wiem co boli ...ZOO i całą rodzimą handlarnię - sprowadzenie firm z zewnątrz, wymusiło podniesienie głodowych pensji. Ale co Was boli?

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  w spocie kilka informacji na temat "budowli" Kielana, a program przemilczany. Mozna cos przeczytac na stronie i to wszystko.Po co marnowac poieniadze na taka REKLAME? Nic nie mowi przyszlemu wyborcy o probie uleczenia tego "skazonego pomyslami Ostrowskiego miasta". Dowiedzialem sie w ciagu 3min. ze Ostrowski jest be, a Kielan wybudowal gdzies hale i jeszcze pare innych budynkow, a jeszcze jedno... ma rodzine

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Panie Konieczny (z początku tej dyskusji) weź Pan nie spamuj nie na temat. A poza tym z słyszenia wiem, że w tej młodzieżówce Pan nie działałeś...byłeś na papierze bo nic Ci się nie chciało! A poza tym, jeśli taka zła to dlaczego masz jej logo?

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Faktycznie Ostrowski nasprowadzał firm zewnętrznych.
  Jedyna firma to Coopers, którego zresztą nie Maciej załatwił tylko były skarbnik.
  Reszta firm przeniosła się z jednej strony Bysinki na drugą.
  Tytonie w Jaworniku były zaś długo przed Maciejem.

  Same sukcesy w tworzeniu miejsc pracy:)

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Kolejnym "osiągnięciem" Ostrowskiego w dziedzinie pozyskiwania firm to WYRZUCENIE z Myślenic Telefoniki a stało się to przez nie wydanie decyzji o wybudowanie biurowca.
  Ile podatków poszło do Krakowa to łatwo można policzyć !

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Haneczka napisala: "Spot pana Kielana - żałosny!!! W kółko jedno i to samo!!! Przyczepiliście się do paru rzeczy i tak drążycie i drążycie chcąc wzbudzić sensacje!!! Poza tym my mamy wybory na burmistrza a nie architekta. Sam powiedział, że obecna władza traktuje ludzi przedmiotowo a u P. Kielana - co prezentuje w spocie - liczą się tylko budynki i ich "piękna" architektura."
  Haneczka nieładnie tak manipulować
  - budynki socjalne: to nie architektura - mają slużyć ludzom, a te ktore są uwalaczają godności ludzi
  - dworzec też ma służyć ludziom - ten co był nie był najgorszy i miał jeden podstawowy plus - że był - a teraz go brak
  - asfaltowania szkodzi ludziom caly czas - emitowane przez nią substancje sa rakotwórcze!!!
  więc nie obracaj kota ogonem złotko:)

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Henry - czytaj ze zrozumieniem.
  Chodzi mi o to, że większa część spotu to wychwalanie się W. Kielana jakie to budynki on nie stworzył!!! wybacz ale to żaden argument żeby na niego głosować. Gdyby przedstawił ilu ludziom pomógł i w jaki sposób, to myślę, że miałby wtedy coś do powiedzenia. G***o mnie obchodzi gdzie stoją jego cudeńka i G***o ma to wspólnego z kandydowaniem na Burmistrza.

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  No coś Kielanowcy próbują szukać na Ostrowkskiego, ale te ich szpileczki żadnej wartości nie mają to żałosne, po prostu dzieciniada. Żeby być obiektywnym trzeba mieć choć minimum wiedzy ta temat, który się podejmuje. Wycinka drzew - a ile papieru zmarnowało sedno na pisanie tych bzdur, Jawornik przez wszystkie te lata tylko Ostrowski remontował i poprawiał stan i pewnie jeszcze wiele zrobi dla tych ludzi o ile oni sami zaczną się garnąć do życia. Metoda wędki, a nie gotowej ryby działania pomocowe muszą być zaplanowane. Kielan zaciąga zobowiązania, z których sie nigdy nie wywiąże - normalka kampania,obiecanki. Hale wybudowałby lepszą, dworzec w trzy dni by powstał, kanalizacja za głęboko kopią można by po dachach rury puścić...wszystko się nie podoba. Moim wnuką natomiast i prawnukom długo się jeszcze będzie podobało co zrobił Ostrowski.

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Przepraszam, że nie na temat ale wczoraj miało być spotkanie w Strażnicy OSP Śródmieście ze Zbigniewem Ziobro. Czy ktoś wie czy się odbyło i co "szeryf" miał do powiedzenia ??

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Sorry, wygląda na to, że mi się coś pokiełbasiło bo Z. Ziobro był w Myślenicach ale na początku listopada...

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  OBIEKTYWNY: "Kolejnym "osiągnięciem" Ostrowskiego w dziedzinie pozyskiwania firm to WYRZUCENIE z Myślenic Telefoniki a stało się to przez nie wydanie decyzji o wybudowanie biurowca.
  Ile podatków poszło do Krakowa to łatwo można policzyć !"

  Nie sądzisz, że kwestie zabudowania Miasta są poddawane opinii i kontroli Konserwatora Zabytków? Może 30 piętrowy wieżowiec nie uzyskał akceptacji właśnie Głównego Konserwatora? Bo nie można sobie wszędzie, wszystkiego wybudować.

  LAMPA: "Same sukcesy w tworzeniu miejsc pracy:)" Uwielbiam ironie :)!

  Wystarczył 1 (słownie JEDEN) Cooper a cała "śmietanka" przedsiębiorstw zaczęła złorzeczyć Ostrowskiemu, psioczyć na niego, zdążyli stworzyć Kielana i starać się zrobić wszystko byleby na ich wyszło.

  Odpowiedz
 • 17 lis 2010

  Kompetencje Konserwatora Zabytków w strefie przemysłowej????
  Fantazja Cię ponosi.

  Nikt nie złorzeczy Ostrowskiemu za Coopera tylko się z niego śmiejemy. Porównując zawartość naszej strefy z dobczycką czy niepołomicką wyglądamy po prostu biednie.
  I tyle.

  Odpowiedz
 • 18 lis 2010

  Spot jest w porządku. Jest obiektywny jeżeli chodzi o pierwszą część. Druga część mówi <jeśli ktoś nie umie patrzeć ze zrozumieniem> o życiu prywatnym Pana Kielana oraz o jego zadaniu jakie chce zrealizować na stanowisku burmistrza.

  Odpowiedz
 • 18 lis 2010

  A czy jest już ranking kto będzie w-ce burmistrzem gdy wygra Kielan?

  Odpowiedz
 • 18 lis 2010

  matołek, możesz śmiało kandydować, jedyny warunek - musisz przestać używać zdrobnienia !

  Odpowiedz
 • 18 lis 2010

  matołek, możesz śmiało kandydować, jedyny warunek - musisz przestać używać zdrobnienia !

  Odpowiedz
 • 18 lis 2010

  Zorro : Ja jestem zawsze za Kielanem , bo ma Rodzinę

  Odpowiedz
 • 18 lis 2010

  Hasło " LiCZĄ SiĘ LUDZIE " mówi WSZYSTKO !
  Nie powstało bez powodu , -- ludzie powinni się bardziej szanować --

  Odpowiedz
 • 18 lis 2010

  POWSTRZYMAJ EGOIZM --- " LICZĄ SiĘ LUDZIE "

  Odpowiedz
 • 19 lis 2010

  Dodał bym LICZĄ SIĘ PIENIĄDZE. Żaden z kandydatów nie chce rozmawiać na temat pieniędzy. Pytanie za ile to zrobi jest przemilczane. Zaden kandydat nie zadeklarował swoich oczekiwań finansowych. A przecież wybory to swoisty przetarg- kto to zrobi dobrze za mniej. A tu widzę,że oczekiwania są większe niż możliwości miasta. Pisząc to myślę o deklaracji również nam obecnie panującego.
  W przypadku Kielana nazwisko zastępczyni/cy już chodzi po mieście.

  Odpowiedz
 • 19 lis 2010

  O widzę, że zapadła swoista cisza wyborcza. To znaczy, że to forum nie odwiedzają szarzy obywatele tego miasta .Pod nickami kryją się sami zainteresowani. Interesem ich jest aby teraz milczeć!

  Odpowiedz
 • 19 lis 2010

  już wkrótce dowiemy się czy Myślenicami będzie rządził Sawicki czy pozostaniemy suwerenem

  Odpowiedz
 • 19 lis 2010

  sewerenem, czyli pod rządami Bronka B. ?

  Odpowiedz
 • 19 lis 2010

  Myślę że zmiany na nowe są potrzebne , zgadzam się z Zorro ,

  , może niektórzy stracą nawet " pieniądze " porzucając dotychczasowe zajęcia
  dla LUDZI

  Odpowiedz
 • Marcin 19 lis 2010

  Jak bardzo " Liczą się ludzie" zawsze widać, w pare dni po wyborczej gorączce. Całę miasto zaśmiecone wszędzie walającymi się plakatami, ulotkami, broszurami. Chciałbym dodać, że nie jest to głos przeciwko kandydatowi, który wykorzystuje do swojej kampanii podobne hasło ale refleksja po kolejnych wyborach i pozostawionym nieporządku w mieście. Nie dajmy się zwariować, myślmy i wyciągajmy wnioski, liczą sie czyny a nie puste obietnice.

  Odpowiedz
 • 19 lis 2010

  Myślę że nie należy przekręcać hasła " Liczą się Ludzie "

  Czemu ci co mówią nie dajmy się zwariować , nie wymyślili tego hasła pierwsi ???

  Liczą się Ludzie , " EGOiZM " STOP

  Nie zgadzam się z Kenets0n

  Odpowiedz
 • Marcin 19 lis 2010

  Nie zamierzałem przekręcać hasła, nie chciałem niszczyć skądinąd słusznej idei, że liczą się ludzie, wiesz leo w socjalizm też miał dobre założenia ale niestety komunizm to bardzo szybko zweryfikował. Teraz jest taki czas, że liczą sie ludzie, człowiek jest najważniejszy itp. itd, czyli idą torem tego rozumowania wcześniej tak nie było, nie oszukiwano wyborców tylko mówiono wprost, że chcemy się nachapać. Oczywiscie w tym ostatnim stwierdzeniu ironizuje, chce wierzyć, że coś można zrobic na tu lokalnym gruncie, tak więc jeszcze raz bardzo proszę nowe( tudzież staro-nowe władze) zadbajcie o czystość w Naszym Wspólnym Mieście.

  Odpowiedz
 • 19 lis 2010

  Nauczyciele :

  Kto wątpiąc prosi ten odmawiać uczy nie powinien wątpić nie powinien uczyć

  Co dzień postrzegam, jak młódź cierpi na tem,
  Że nie ma szkól uczących żyć z ludźmi i światem

  dla mnie " komunizm " się nie liczy , liczy się " jakość " życia np.

  Odpowiedz
 • 19 lis 2010

  liczą się ludzie

  Odpowiedz
 • PatrycjA 20 lis 2010

  Cisza wyborcza
  Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza aż do zakończenia głosowania. Prosimy o dostosowanie się do obowiązującego prawa i przepisów.

  Szczegółowe informacje: www.pkw.gov.pl

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy
Kościół 11

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbywają się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myśleni...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami
Kościół 4

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami

"Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami, ideologie ateistyczne, odrzucające prawdę o Bogu, który stworzył człowieka jako kobietę i mężczyznę na swój obraz i swoje podobieństwo i nie dziwmy się temu, że jeżeli odrzuca się Boga -za tym idą także groźne konsekwencje odnoszące się do człowieka" - podcz...

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 
Kościół 1

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 

Koronacji wizerunku Matki Bożej w Myślenicach 24 sierpnia 1969 roku dokonał ks. kardynał Karol Wojtyła. Jakimi słowami przemawiał do wiernych zgromadzonych pod myślenickim sanktuarium? Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku kor...

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garstka nie daje o tym zapomnieć
Myślenice 1

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garstka nie daje o tym zapomnieć

Dokładnie 77 lat temu 22 sierpnia 1042 roku Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic. Garstka wciąż nie pozwala o tym zapomnieć W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku widnieje tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć je...

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...