Miasto

Wybory Samorządowe 2010: Przewidujecie druga turę

Wybory Samorządowe 2010: Przewidujecie druga turę
Gdyby głosy oddane w ankiecie pokryły się z wynikami niedzielnych wyborów, to w drugiej turze zmierzą się ze sobą obecny burmistrz Maciej Ostrowski z Wiktorem Kielanem – prognozujecie

Przez ostatnie trzy tygodnie pytaliśmy naszych Użytkowników na kogo oddadzą głos w nadchodzących wyborach samorządowych. Na obecnego burmistrza deklaruje oddanie głosu 35% z naszych Użytkowników (504 głosy), natomiast na Wiktora Kielana 34% (492 głosy). Na trzecim miejscu z 17% poparciem znalazł się Leszek Gowin (250 głosów). Ankieta nie oddaje nastrojów po odwołanej przez kandydatów debacie, w sprawie której nie mogli dojść do porozumienia.

Gdyby podczas wyborów 21 listopada, głosy wyborców rozłożyły się w takich proporcjach, jak w prezentowanej ankiecie, to doszłoby do drugiej tury wyborów, która zaplanowana jest na 5 grudnia. Wówczas burmistrza wybierać będziemy między Maciejem Ostrowskim i Wiktorem Kielanem. Do wykorzystania jest jednak 13% głosów osób, które nie były pewne na kogo oddać głos (5%) oraz deklarujących, że 21 listopada nie wybiorą się do urn wyborczych (8%). Ankieta oddaje nastroje panujące wśród naszych Użytkowników od  27 października. W ankiecie oddano 1431 głosów.

Podczas wrześniowej ankiety, jeszcze przed zgłoszeniem kandydatów pytaliśmy: Komu dajecie największą szansę na zwycięstwo w nadchodzących wyborach. W tym okresie wskazywaliście Wiktora Kielana (48%), który miał 8 punktów procentowych przewagi nad Maciejem Ostrowskim (40%). Leszkowi Gowinowi we wrześniu dawaliście 12% szans na zwycięstwo.

Wybory Samorządowe 2010 odbędą się w najbliższą niedzielę, 21 listopada. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 8 do 22.

Powiązane tematy

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy
Miasto 58

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy

Przegrałem w wyborach na stanowisko burmistrza. Jednocześnie odnieśliśmy sukces w wyborach do rady miasta i gminy. KWW Wiktora Kielana uzyskał 4 mandaty. Ja również zostałem radnym, więc to polityczny początek Kielana niż jego koniec - mówi Wiktor Kielan

Komentarze (71)

 • PatrycjA 20 lis 2010

  Cisza wyborcza
  Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza aż do zakończenia głosowania. Prosimy o dostosowanie się do obowiązującego prawa i przepisów.

  Szczegółowe informacje: www.pkw.gov.pl

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lis 2010

  liczą się ludzie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lis 2010

  Nauczyciele :

  Kto wątpiąc prosi ten odmawiać uczy nie powinien wątpić nie powinien uczyć

  Co dzień postrzegam, jak młódź cierpi na tem,
  Że nie ma szkól uczących żyć z ludźmi i światem

  dla mnie " komunizm " się nie liczy , liczy się " jakość " życia np.

  Odpowiedz
 • Marcin 19 lis 2010

  Nie zamierzałem przekręcać hasła, nie chciałem niszczyć skądinąd słusznej idei, że liczą się ludzie, wiesz leo w socjalizm też miał dobre założenia ale niestety komunizm to bardzo szybko zweryfikował. Teraz jest taki czas, że liczą sie ludzie, człowiek jest najważniejszy itp. itd, czyli idą torem tego rozumowania wcześniej tak nie było, nie oszukiwano wyborców tylko mówiono wprost, że chcemy się nachapać. Oczywiscie w tym ostatnim stwierdzeniu ironizuje, chce wierzyć, że coś można zrobic na tu lokalnym gruncie, tak więc jeszcze raz bardzo proszę nowe( tudzież staro-nowe władze) zadbajcie o czystość w Naszym Wspólnym Mieście.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lis 2010

  Myślę że nie należy przekręcać hasła " Liczą się Ludzie "

  Czemu ci co mówią nie dajmy się zwariować , nie wymyślili tego hasła pierwsi ???

  Liczą się Ludzie , " EGOiZM " STOP

  Nie zgadzam się z Kenets0n

  Odpowiedz

Zobacz więcej