Noworoczne Derby: Dalin - Orzeł 3:3

Drugie noworoczne derby w których zmierzyły się Dalin Myślenice (III liga) i  Orzeł Myślenice (A klasa) zakończyły się remisem 3-3

Dalin Myślenice 3:3 Orzeł Myślenice
Bramki: Mariusz Kęsek 20', Rafał Kański 23' (k), Mateusz Mistarz 28', Emil Bałucki 51', Rafał Kański 51', Szymon Cygal 58' .

Noworoczne derby Myślenic są kontynuacją tradycji, którą zapoczątkowano w ubiegłym roku, kiedy na sztucznym boisku na Zarabiu spotkały się reprezentacje Dalinu i Orła. Wówczas piłkarze Dalinu wygrali 9:4.

W pierwszym dniu 2011 roku meczem sparingowym obie drużyny rozpoczęły Nowy Rok. Pierwszego gola w 20 min. zdobył Mariusz Kęsek i obie drużyny razem świętowały ten sukces. Kilka minut po utracie gola Orzeł odpowiedział. Dariusz Ślusarz puścił w uliczkę Krzysztofa Karpetę, a ten został faulowany przez bramkarza Dalinu i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podbiegł Rafał Kański i chociaż golkiper rywali wyczuł jego intencje, to futbolówka wpadła do siatki.

Tuż przed przerwą podopieczni trenera Dragosza wyszli na prowadzenie, przeprowadzając przepiękną akcję. Piłka wędrowała jak po sznurku od bramkarza przez Kasprzyka, Kańskiego i Ślusarza, ten ostatni zagrał prostopadle do Karpety, który w sytuacji sam na sam z Obłazą dostrzegł Mistarza, a napastnik Orła mając przed sobą pustą bramkę strzelił na 2:1. Orzeł prowadził.

W końcówce pierwszej połowy Dalin mógł doprowadzić do remisu. Kęsek po podaniu Muniaka znalazł się w stuprocentowej sytuacji, ale Pajka wybronił jego strzał i tym samym zrehabilitował się za utratę pierwszego gola.

Po zmianie stron Dalin nadal atakował. Ofensywa na bramkę Orła skończyła się utratą trzeciego gola i prowadzeniem piłkarzy z A-klasy. Stało się to, kiedy Ślusarz wyłożył piłkę Kańskiemu, a ten strzelił z 20 metrów i piłka zatrzepotała w siatce.

Kiedy zawodnicy Orła celebrowali zdobycie trzeciego gola, zawodnicy Dalinu ustawili piłkę na środku i za zgodą sędziego wznowili grę, strzelając na 2:3 do pustej bramki. W ostatnich minutach Dalin doprowadził do remisu po tym jak z rzutu wolnego z około 20 metrów do siatki trafił Cygal ustalając wynik drugich noworocznych derbów na 3:3.