Miasto

Parking w miejsce targu, targ na Dolne Przedmieście

Parking w miejsce targu, targ na Dolne Przedmieście

Na ostatniej sesji rady miejskiej pojawiła się koncepcja przeniesienia placu targowego z ul. Traugutta na Dolne Przedmieście. W miejscu odbywającego się w poniedziałki i piątki targowiska miałby powstać parking

W Myślenicach są dwa miejsca w których odbywa się handel. To plac targowy przy ul. Traugutta i plac na Dolnym Przedmieściu (tu prowadzi się handel zwierzętami i pożywieniem). Jak podaje Dziennik Polski, który dowiedział się na sesji rady miasta, gmina będzie w tym roku starać się o dofinansowanie na modernizację targowiska na Dolnym Przedmieściu. Docelowo plac ten miałby stać się jedynym miejscem targowym w mieście.

Budowa parkingu w miejscu targowiska przy ul. Traugutta miałaby poprawić sytuację komunikacyjną w centrum Myślenic. O tym, że w Myślenicach kierowcy potrafią zaparkować na chodnikach, trawnikach, a nawet na pasach dla pieszych pisaliśmy w ubiegłym roku. Wspólnie z użytkownikami portalu Miasto-info.pl tworzyliśmy mapę miejsc gdzie parkuje się niezgodnie z przepisami.

Czekamy na wasze propozycje dotyczące rozwiązań problemów komunikacyjnych w mieście.

Powiązane tematy

Komentarze (99)

 • Brak zdjęcia
  2 lut 2011

  W tych Myślenicach jest coraz to większy chaos urbanistyczny, poczekajmy aż zaczną się kolejne protesty tak jak było to kilka lat temu ze śmietnikiem.
  MAM pomysł
  -Na miejscu targu zróbmy PARK
  -W parku na Zarabiu zróbmy targ
  -na Dolnym zróbmy parking
  -a Na płycie rynku posadźmy trawę

  2 Odpowiedz
 • 2 lut 2011

  I to jest dobry moment żeby wrócił pomysł komunikacji miejskiej.
  Babcie busami z osiedla dojechały by na dolne i z dolnego na osiedle.

  Aha, babcie nie mieszkają tylko na osiedlu, na dolnym też, więc dlaczego teraz nie odwrócić kierunku targowych pielgrzymek.

  2 Odpowiedz
 • 2 lut 2011

  Doskonały pomysł!
  z pewnością wszyscy starsi ludzie z największą przyjemnością będą zasuwać z osiedla 1000-lecia na Dolne Przedmieście. Na schorowane kości jak zalazł.
  Proponuję zrobić też parking z tyłu Gimnazjum nr 1. Po co dzieciom boisko? I tak siedzą przy komputerach.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lut 2011

  Kolejny poroniony pomysł.W większości europejskich miast są w miastach targowiska gdzie ludzie zaopatrują się w normalną żywność a nie hipermarketowe wyroby nie nadające się do spożycia.Trzeba podsunąć Majchrowskiemu pomysł jak rozwiązać problem parkingowy w Krakowie-przenieść Kleparz na np. Kurdwanów ,komunikacja miejska już istnieje.Na szczęście w Krakowie nikomu taki idiotyzm nie przyjdzie do głowy.
  Co do parkingu w tym miejscu ,aby inwestycja była opłacalna to musi być płatny i to nie 2 zł. więc będzie dalej tak jak jest że każdy będzie próbował zaparkować za darmo a tam będą wolne miejsca.Co do komunikacji miejskiej to któreś miasto sprzedaje tramwaje to może to rozwiąże sytuację chyba że pójść na całość i jak na Międzyzdroje Małopolski przystało metro a w przyszłości lotnisko imienia....
  Metropolia XXI wieku bez dworca ,obwodnicy i porządnych dróg ale ze strzelnicą i najdłuższą w Polsce kolejką.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lut 2011

  2 zł to złodziejstwo!!! nawet kraków ma tanszy parking...a gdzie my do krakowa??troche nam jeszcze brakuje!!!

  chlopaczki parkingowi odkad zmienił się włascieciel zarządzający parkingami ( wąsaty pan) latają jakby mieli motorek w d***....byleby nie pominąc ani jedengo auta bo ucieknie im 2 ZETA!!!! Za czyste chamstwo uważam objęcie płanym parkiengiem miejsca przy posesji ( miedzy "Konikiem"a warzywniakiem). Kiedys moznabylo tam stawac za darmo..dzis nawet tam trzeba płacic....
  Czy oni powariowałi całkiem???ja bedąc codziennie na zakupach i płacąc 2 zł zbankrutowałabym szybko ....dlatego nieraz muszę się najeździć aby zaprakowac za darmo. Uważam za chamstwo to ze miasto nie gwarantuje praktycznie wcale parkingów BEZPLATNYCH!!!! kazdy skrawek chca wykorzystać aby tylko zarobic...jest to smutne.....

  niech zrobią nowy parking ale DARMOWY!!!precz z płanymi parkingami!!!
  ablo niech zrobią parkomaty...bo niby dlaczego ja mam placic 2 zł a potrzbuje tylko zriobic zakupy w warzywniaku ???????????//to jakas paranoja!!!!

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej