Miasto

Przeniesione przystanki PKS. Autobusy omijają dworzec

Przeniesione przystanki PKS. Autobusy omijają dworzec

W związku z postępującą  budową dworca autobusowego PKS Myślenice zlikwidował tymczasową zatokę przy ulicy Słonecznej. Stanowiska odjazdowe dla autobusów zostały przeniesione na ul. Słowackiego i estakadę

fot. Mariusz Drzyzga

Podczas trwania budowy galerii handlowej wraz z nowym budynkiem dworca, autobusy wjeżdżały na tymczasową zatoczkę stworzoną obok placu budowy. Przenosiny przystanków są spowodowane doprowadzeniem instalacji gazowej i elektrycznej do powstającego budynku – informuje PKS Myślenice.

Od 1 marca autobusy odjeżdżać będą z przystanków tymczasowych umiejscowionych przy ul. Słowackiego (naprzeciwko przystanków dla busów), oraz przy ul. Słowackiego w kierunku na Jasienicę. Rozkłady jazdy znajdą się na miejscu. Natomiast autobusy przelotowe-dalekobieżne będą zatrzymywać się na przystanku nad estakadą.

Taki stan ma potrwać przez najbliższe dwa miesiące. Planowane zakończenie budowy galerii handlowej z dworcem PKS planowane jest na maj 2011 roku.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (13)

 • Brak zdjęcia
  18 mar 2011

  no tak wszystko przeniesione . A ciekawe gdzie dokumentacja uzgodnienia zmiana tras itd itd. Skoro wyzsze organy nie maja o niczym pojecia. Kto nadal promuje PKS w 5 pojeciach i czerpie z tego korzysci.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 mar 2011

  Przystanek pod estakada to w sumie dobry pomysł. Mozna by skusić szwagropol i innych przewoźników żeby się chociaż tam zatrzymywali, bo jak narazie to omijają Myślenice szerokim łukiem, a z estakady do dworca bądz do centrum to juz rzut beretem.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2011

  Można było się spodziewać, że wywalą w końcu biednych pasażerów poza teren dworca. Tak byli spychani coraz bardziej z tego terenu już od jakiegoś czasu;/ No cóż, taka kolej rzeczy. Ale przynajmniej nie trzeba będzie stać w zwałach śniegu lub w błotku.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2011

  Nie wiem czemu kupcy nie wpadli na sposób ,i zrobili parkingu przynajmniej jakiś grosz by im wpadł, przynajmniej byłby przejazd słoneczną szkoda.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2011

  Wszystko rozumiem. Potrzebny plac budowy, na tym miejscu ma byz parking i trzeba go zrobić. Ale nie rozumiem dlaczego jest zablokowana ulica Słoneczna przez samochody pracujących przy budowie. Stoją na chodnikach, na jezdni i rano tam poruszać się to jest utrapienie. Apeluje do Straży aby sie tym zajęła.

  Odpowiedz

Zobacz więcej