Rozrywka

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

Fot. UMiG Myślenice

Niedzielny koncert zespołu Lady Pank w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata zakończył miesiąc pełen koncertów i festiwali muzycznych. Która impreza wypadła najlepiej?

Tradycyjnie lipiec to miesiąc w którym miasta powiatu myślenickiego obchodzą swoje imieniny, a stałym elementem lata od kilku sezonów stają się rozmaite festiwale. Swoimi imieninami festiwalowy cykl rozpoczęły Sułkowice, które świętowały 50-lecie przyznania praw miejskich. Przed mieszkańcami tego miasta zagrał Kordian i Feel.

W Wiśniowej w ramach dwudniowej imprezy odbyły się koncerty zespołów regionalnych, kapel, chórów, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy i zabawy taneczne.

Lipiec to również czas na Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem. Tegoroczna edycja festiwalu trwała przez 10 dni, a w tym czasie w Myślenicach, Tarnowcu, Pcimiu i Krakowie zaprezentowało się 10 zespołów z Korei, Meksyku, Nepalu, Nowej Zelandii, Portoryko, Tajwanu, Rumunii, Serbii i Polski. Na scenie w Myślenicach ponadto można było usłyszeć DJ Jakuba Kozaka, Psio Crew, czy zespół Bum Bum ORKeSTAR.

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja. Kilka dni przed świętem miasta w Myślenicach, również na Zarabiu odbył się Rabisko Rock Festiwal na którym zagrały m.in. zespoły ibisi, Trafiłem Na Owczarnię, Arbeit Kommando, Pemod, TERAPOLKA, DEALER, Burek! Dobry Pies, Psychodela, Inkwizycja, Little Raph, HighSanity, HellHaven, Malformation, Heart Attack, noneforall, Krusher, ARTHEMORE.Wstęp na koncerty jest bezpłatny. 

 

Miesiąc koncertów zamyka Myślenicki Festiwal Lata

W tym roku święto miasta otwierała Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, która na scenę święta miasta powróciła po 10 latach.

Obchody święta miasta rozpoczęły się kilka dni wcześniej m.in. wernisażem prac Bogny Becker pt. „Lalki to My”, warsztatami dla dzieci i dorosłych, kinem plenerowym i spotkaniem z historią w Muzuem Niepodległości oraz MOKiS i bibliotece. Kulturalna scena na plantach w Parku Jordana w centrum miasta, stanowiła alternatywę dla wydarzeń organizowanych na Zarabiu. W tym roku wystąpiła tutaj m.in. Kapela Hanki Wójciak.

W sobotę na Zarabiu oprócz wspomnianej Orkiestry Reprezentacyjnej na głównej scenie wystąpiły tancerki z Lady Fitness, JDC Agency, następnie koncert dał Mateusz Mijal, a po nim gwiazda tego dnia zespół Zakopower określany jako folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”.

W niedzielę już od godz. 18 sceną na scenie można było usłyszeć zespoły Futurologia i MyWay, które rozgrzewały publiczność przed główną gwiazdą jaką w tym roku był zespół Lady Pank. W naszym sondażu na pytanie, który artysta przyciągnie na Zarabie największą publiczność, na tę formację oddaliście połowę głosów (50%).

Legendarny polski zespół założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów na Zarabie przyciągnął przedstawicieli kilku pokoleń.

Która impreza zorganizowany w tym sezonie powinna nosić miano Wydarzenia Lata 2019?

 • Beskidzkie Rytmy i Smaki w Wiśniowej
 • Dni Dobczyc
 • Dni Sułkowic
 • Małopolskie Spotkania z Folklorem
 • Myślenicki Festiwal Lata
 • Rabisko Rock Festiwal
 • Zobacz wyniki
 • Beskidzkie Rytmy i Smaki w Wiśniowej Beskidzkie Rytmy i Smaki w Wiśniowej 5%
 • Dni Dobczyc Dni Dobczyc 9%
 • Dni Sułkowic Dni Sułkowic 7%
 • Małopolskie Spotkania z Folklorem Małopolskie Spotkania z Folklorem 28%
 • Myślenicki Festiwal Lata Myślenicki Festiwal Lata 40%
 • Rabisko Rock Festiwal Rabisko Rock Festiwal 11%
 • Głosów: 763

Na zakończenie przed publicznością jaka została na Zarabiu po koncercie gwiazdy wieczoru, zagrał DJs Brothers. 

Powiązane tematy

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?
Myślenice 5

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?

W najbliższy weekend w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata na Zarabiu zagra m.in. Zakopower i Lady Pank. Organizator w dzielnicy rekreacyjnej miasta spodziewa się tłumów i zaleca spacer. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu i gdzie najlepiej zaparkować Jeśli wybierasz się na jeden z koncertów w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata – Dni My...

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]
Rozrywka 3

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]

W tym roku lipiec to miesiąc imprez i festiwali. Swoimi imieninami rozpoczęły go Sułkowice, które świętowały 50-lecie przyznania praw miejskich. Gwiazdami tegorocznych Dni Sułkowic był Kordian i Feel

Komentarze

 • Jacek Karwatowski 29 lip

  Było całkiem niezłe ale ta impreza powinna trwać 3 dni i większy rozmach jej potrzebny i jakieś może rozrywki dodatkowe

  20 25 Odpowiedz
 • mirek@ 29 lip

  Gwiazdy się spisały koncerty - zwłaszcza lady pank profeska ale w samej formule imprezy nic nowego a szkoda...

  11 10 Odpowiedz
 • 29 lip

  Pierwszy Dni Myślenic zostały zorganizowane z dużym naciskiem na bezpieczeństwo co było widać na każdym kroku, brawo dla Burmistrza !

  26 18 Odpowiedz
  • 29 lip

   czyżbyś obawiał się o swoje bezpieczeństwo?;)

   12 13 Odpowiedz
   • Piotr 29 lip

    Myślę że napewno obawia się o swoje bezpieczeństwo..... w pracy w UMiG dlatego posty wychwalające burmistrza :)

    13 10 Odpowiedz
    • 30 lip

     Nie mam nic wspólnego z burmistrzem, bezpieczeństwo było na wysokim poziomie którego dotychczas brakowało według mnie a te podziękowania dla burmistrza specjalnie napisałem żeby mieć bekę z waszych komentarzy 😁😂

     14 6 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 30 lip

  obserwujac dotychczasowe dzialania nowego burmistrza ktory mam wrazenei ze niechetnie kontynuuje dzialalnosc poprzednika, jestem zdziwiony ze w tej imprezie nic nie zostalo zmienione...

  13 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

"Jurki" zagrają w Myślenicach
Myślenice 0

"Jurki" zagrają w Myślenicach

Zapraszamy na występ Kabaretu „Jurki", który odbędzie się 5 października o godzinie 20:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Bilety w cenie 50 złotych do nabycia w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu oraz na stronie internetowej www.biletynakabarety.pl i www.biletyna.pl Kabaret Jurki pochodzi z Zielonej Góry. Od 1994 roku bawi publiczność....

SMYK Fest 2019: Podczas koncertu dla potrzebujących zebrano 45 459,05 zł
Myślenice 1

SMYK Fest 2019: Podczas koncertu dla potrzebujących zebrano 45 459,05 zł

45 459,05 zł to kwota jaką udało się zebrać podczas Smyk Festu im. Kacperka Chodurka, który odbył się na myślenickim Rynku - Podczas tegorocznego koncertu charytatywnego Smyk Fest 2019 do puszek naszych wolontariuszy trafiło 45 411, 40zł, 25,5 euro i 6 funtów, co daje łączną kwotę 45 459,05 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabili...