Myślenice

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

Jarosław Szlachetka: Czas na konsultacje w sprawie wycinki minął. Drzewa zostaną przeniesione

Projekt przebudowy Rynku (przez mojego poprzednika Macieja Ostrowskiego) nie był szeroko konsultowany z mieszkańcami gminy, stąd dzisiaj tyle emocji wywołuje sprawa rewitalizacji Rynku. (…) Czas na konsultacje i zmiany w projekcie bezpowrotnie minął (…) podjąłem decyzję o tym, aby przenieść w inne miejsce drzewa i krzewy przeznaczone do wycinki

- w sprawie planowanej wycinki drzew w ramach rewitalizacji Rynku mówi burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS)

Rano pisaliśmy o tym, że internetowy apel o ocalenie drzew przed wycinką w myślenickim Rynku w przeciągu kilku dni podpisało ponad 600 osób. Jak mówią autorzy petycji; drzewa i krzewy mają być usunięte w związku z rewitalizacją centrum Myślenic.

"Usunięcie połowy roślinności - zniszczy obecną od wielu lat biologiczną różnorodność, zmniejszy efektywność oczyszczania powietrza, zniszczy piękny krajobraz Naszego Rynku. Usunięcie większych roślin zmniejszy ilość dającego przez nie cienia, co sprawi, że myślenicki Rynek będzie odstraszał mieszkańców w ciepłe i słoneczne dni. Nawet duża ilość nasadzeń nowej roślinności nie zrekompensuje strat spowodowanych zniszczeniami. (…) Nawet jeśli nowe drzewa przeżyją, to miną dziesiątki lat zanim dadzą cień i znacząco zaczną dawać nam życiodajny tlen. Tyle mówi się o smogu, zapominając, że to drzewa właśnie filtrują powietrze pochłaniając dwutlenek węgla i oddając tlen"

- argumentują autorzy apelu.

 

Jak informują; plan rewitalizacji Rynku obejmuje wycięcie 29 drzew, wśród których znajduje się m.in. jarzębina, kasztanowce, świerki, sosny, jałowce i klony.

„Wierzymy, że uzna Pan nasze prośby i zrealizuje je, bo wszystkim nam zależy na tym by na myślenickim rynku znów zatętniło życie. Prosimy wziąć pod uwagę głosy mieszkańców, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec polityki usuwania istniejącej roślinności” – kończą w swoim liście do władz, który kilka dni po zamieszczeniu w sieci podpisało prawie 600 mieszkańców.

 

Burmistrz Jarosław Szlachetka zabiera głos w sprawie wycinki

Pytania w tej sprawie wysłaliśmy bezpośrednio do Jarosława Szlachetki oraz do gminy, pytając o liczbę drzew zaplanowanych do wycinki, możliwość ich pozostawienia i nasadzenia nowych, jednocześnie czekając na głos magistratu w tej sprawie. W odpowiedzi otrzymaliśmy oświadczenie burmistrza w którym czytamy m.in. o tym, że czas na konsultacje bezpowrotnie minął, a te nie były odpowiednio przeprowadzone przez jego poprzednika oraz, że obecny włodarz Myślenic podjął decyzję o przeniesieniu drzew w inne miejsce. 

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: Każda ingerencja człowieka w przyrodę, nawet jeśli jest podyktowana inwestycjami publicznymi poprawiającymi jakość życia, czy estetykę miejsc publicznych, musi być konsultowana z mieszkańcami oraz wyczerpująco i racjonalnie uzasadniona. W mojej ocenie, postępowanie mojego poprzednika Macieja Ostrowskiego w sprawie rewitalizacji myślenickiego rynku dalekie było od spełnienia tych wymogów.

Projekt przebudowy nie był szeroko konsultowany z mieszkańcami gminy stąd dzisiaj tyle emocji wywołuje sprawa rewitalizacji rynku. Niestety czas na konsultacje i zmiany w projekcie bezpowrotnie minął. Inwestycja, na którą gmina otrzymała unijną dotację jest już na takim etapie, że nie jest możliwa żadna korekta, a każda większa ingerencja w projekt grozi utratą przyznanej dotacji.

Dostrzegając i rozumiejąc postulaty podnoszone przez mieszkańców podjąłem decyzję o tym, aby przenieść w inne miejsce drzewa i krzewy przeznaczone do wycinki. W ich miejsce pojawią się nowe, które będą ozdabiać otoczenie rynku. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że w ramach rewitalizacji pojawi się dodatkowo 29 drzew, które staną się zieloną enklawą na nowej płycie myślenickiego Rynku.

Jak poinformował nas burmistrz; w pierwszym etapie rewitalizacji wycięte zostały 4 drzewa przy ulicy Piotra Skargi. Na płycie Rynku projekt przewiduje wycięcie 10 kolejnych oraz 3 przy ul. Bema.

Czy w ramach rewitalizacji Rynku powinno wycinać się stare drzewa?

 • TAK TAK 21%
 • NIE NIE 73%
 • TRUDNO POWIEDZIEĆ TRUDNO POWIEDZIEĆ 6%
 • Głosów: 1495

Tymczasem we wtorek, 13 sierpnia o godz. 15, mieszkańcy planują spotkać się na płycie Rynku organizując protest przeciwko wycince pod nazwą „STOP wycince drzew na myślenickim Rynku”.

 

Co obejmuje rewitalizacja?

Rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją Rynku zaplanowano na wrzesień – po uroczystościach związanych z jubileuszem koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Mają potrwać do końca 2020 roku.

Jak podczas lipcowej konferencji prasowej informował burmistrz wraz z wykonawcą, prace związane z rewitalizacją centrum obejmą wymianę nawierzchni i elementów płyty Rynku oraz prowadzących do niego ulic, tj. ciągów pieszych i drogowych, posadzki, oświetlenia, elementów małej architektury, z aranżacją i uzupełnieniem zieleni oraz przebudową sieci kanalizacji opadowej, sanitarnej i wodociągowej.

Centrum miasta po rewitalizacji ma stać się przestrzenią dla mieszkańców, a zmiany w Rynku oprócz nowej – płaskiej posadzki, obejmą takie elementy jak fontanna, przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego na osi wschód – zachód oraz przy pierzejach, co ma nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30. XX wieku.

Pojawią się także niewielkie drzewa w donicach, dodatkowe ławki oraz dużo niskiej zieleni w postaci krzewów i bylin. Wymienione zostanie także oświetlenie, zarówno w postaci wysokich słupów jak i lamp zainstalowanych w posadzce, które będą miały za zadanie podkreślić główny ciąg pieszy. Oświetlona zostanie nowa fontanna, figura św. Floriana, Pomnik Niepodległości oraz elewacje magistratu.

Powiązane tematy

Centrum będzie rozkopane do jesieni
Myślenice 3

Centrum będzie rozkopane do jesieni

Coraz bardziej uciążliwa staje się rewitalizacja centrum Myślenic. Nadal trwają prace na płycie Rynku, niedawno budowlańcy przenieśli się na ul. Kości...

Komentarze

 • Bartek Bartkowski 12 sie 2019

  buahahah to jest jakiś absurd! jak to przeniesione? niby gdzie? do lasu? czy do parku? moze skonsultujmy z drzewami gdzie chca teraz zapuszcic korzenie...

  42 17 Odpowiedz
  • 12 sie 2019

   Absurdalny jest Twój brak wiedzy na temat planowania przestrzeni. Przesadzić to Ty umiesz ale tekstem - "moze skonsultujmy z drzewami gdzie chca teraz zapuszcic korzenie..." [sic]

   18 36 Odpowiedz
   • Bartek Bartkowski 12 sie 2019

    zobaczymy gdzie te drzewa trafia po przenosinach to podyskutujemy o poziomie absurdu w tej wypowiedzi bo obiecywac to mozna rozne rzeczy i przeniesiemy dyskusje pod inny artykul mowiacy o tym gdzie zamieszkaly - pozdrawiam :)

    31 8 Odpowiedz
    • 12 sie 2019

     Zgodze się w tej kwestii, że jeśli nke zostanie do wiadomości publicznej podane miejsce przeniesienia to drzewa znikba w czarnej dziurze czyt. kominku,nie dochodze juz w czyim

     23 6 Odpowiedz
    • 12 sie 2019

     Tą jedną lipę na miejscu Burmistrza Szlachetki posadziłbym na miejscu tej spalonej jako symbol odrodzenia miasta. To by zagrałą "gula" "układowi-bez układów". ;)

     19 24 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    12 sie 2019

    Możesz napisać Myśleniczaninie co da przeniesienie drzew, jeśli to z Rynku zrobi się betonowa patelnia? Kto tam będzie chciał być?

    38 1 Odpowiedz
    • 12 sie 2019

     Dokładnie, zauważcie że każda przebudowa rynku rówba sięzmniejszenie ilości drzew, porównajmy zdjęcia z minionego wieku.. a temperatury roczne idą w góry. Smażyć jaja, te od babek z końskiego

     26 5 Odpowiedz
    • 12 sie 2019

     Wszyscy będą. Tak jak byli kiedy wycięto z rynku dwa szpalery potężnych topoli. Ale nie mnie to oceniać.

     7 21 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      12 sie 2019

      Jeszcze raz wkleje https://innpoland.pl/153203,betonoza-betonowanie-miejskich-placow-i-wycinanie-zieleni-skad-sie-wziela

      Ok spoko zachowamy drzewa, świetnie, ale to nie zmienia faktu, że rynek stanie się betonową pustynią. Karłowate pseudo-drzewa nie dadzą cienia. A tereny wybrukowane absorbują więcej energi cieplnej (zieleń ją odboja). Dlatego to będzie pustynia. Wystarczy taki upalny czerwiec jak w tym roku. Idiotyzm, tego kto podpisał „rewitalizacje”. Jesteśmy w ciemnej D.

      ps. nie musisz robic za adwokata obecnej władzy, strasznie sie to rzuca w oczy ;)

      22 2 Odpowiedz
      • 12 sie 2019

       Dosłownie i figuratywnie jestem od tego daleki ;) Razi mnie jedynie krytyka nowej władzy za błedy i "świnie" podłożone przez poprzednika. Perfidia klakierów Ostrowskiego nie zna granic.

       11 35 Odpowiedz
       • Brak zdjęcia
        13 sie 2019

        Zgodzę się z tym, że po pierwsze nasi radni-bezradni teraz są zadziwiająco cicho i sam projekt rewitalizacji jest delikatnie mówiąc nieudany. Jeśli burmistrz nie może już nic zrobić, bo wiązaloby się to z jakimiś milionami do zwrotu to jesteśmy w czarnej D. Władza może probować minimalizować straty - przesadzając drzewa i może dodając post-factum na rynek więcej drzew i krzewów w donicach, żeby zakryć betonozę.

        Klimat nam się ociepla, musimy dbać o zieleń inaczej nasze miasta staną się przestrzenią trudną do życia.

        5 1 Odpowiedz
     • 13 sie 2019

      Tęsknota za topolami=masochizm..

      1 2 Odpowiedz
 • 12 sie 2019

  A jakie ma pole manewru skoro już wszytsko zostało zatwierdzone przez poprzedniego wlodarza?? Ludzie trzeba było zbierać podpisy jak Pan Ostrowski mówił o rewitalizacji !!! O udziliscie się już po fakcie i będziecie wylewać jad na obecnego Burmistrza

  21 33 Odpowiedz
  • mirek@ 12 sie 2019

   skoro sie zdecydował na kontynuacje tego projektu to on jest odpowiedzialny za wycinkę i nie powinien jej zwalac na poprzednika taka prawda

   40 13 Odpowiedz
   • 12 sie 2019

    jaką kontynuację? Umowę podpisał poprzednik:

    "Umowę na dofinansowanie 19 października podpisali w imieniu marszałka Województwa Małopolskiego wicemarszałek Grzegorz Lipiec oraz burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski"

    domyślam się, że skoro umowa została podpisana, na pewno również była zabezpieczona, więc z Twojej wypowiedzi mam rozumieć, że obecny Burmistrz miał ją zerwać?

    Już widzę ten hejt tutaj, gdy burmistrz zrywa umowę na dotację w kwocie 25 mln złotych... cóż za niegospodarność!

    Gdzie byłeś wtedy? https://miasto-info.pl/myslenice/12674,podpisanie-umowy-na-rewitalizacje-myslenickiego-rynku.html

    17 20 Odpowiedz
    • mirek@ 12 sie 2019

     a no taka: https://miasto-info.pl/myslenice/13224,myslenice-remont-rynku-potrwa-kilkanascie-miesiecy-wiemy-kiedy-rusza-prace.html

     a sam burmistrz mówi: "Burmistrz Jarosław Szlachetka: - Po długich namysłach podjąłem decyzję, że dokończymy projekt rewitalizacji. "

     z czego jasno wynika ze podjął się kontynuacji tego działania w swojej kadencji co jest jednoznaczne z tym ze odpowiada za wykonanie tego projektu wiec i za ciecie drzew

     32 9 Odpowiedz
     • 12 sie 2019

      a przeczytałeś ten fragment:

      "Trudno byłoby rezygnować z przyznanego dofinansowania i ponosić koszty 16 mln zł w związku z budową Muzeum i obejścia Sanktuarium. To była jedna z najtrudniejszych decyzji, która czekała na mnie w tej kadencji, ale wybieram najkorzystniejszy wariant dla gminy Myślenice. Trzeba pamiętać, że inwestycja rozłożona na dwa lata blokuje możliwość realizacji innych inwestycji w gminie - po podpisaniu umowy mówił obecny burmistrz "

      w skrócie, gdyby porzucił pomysł rewitalizacji rynku, gmina musiałaby zwrócić otrzymaną dotację na Muzeum, czyli wyłożyć 16 mln zł.
      Idealny powód, żeby pocisnąć burmistrzowi niegospodarność... piękny hejt by był tutaj ;0

      20 15 Odpowiedz
      • Pietja 12 sie 2019

       Czytasz tylko nagłówki czy zagłębiasz się w cały tekst?
       "Gdyby obecny burmistrz nie zdecydował się na kontynuację projektu rozpoczętego przez Macieja Ostrowskiego, gmina musiałaby oddać ponad 16 mln zł, bowiem tyle kosztowała budowa Muzeum Niepodległości i ścieżek wokół kościoła."

       14 13 Odpowiedz
      • mirek@ 12 sie 2019

       nikt nie obiecywal ze bycie burmistrzem tylko celebrowanie i bywanie w roznych miejscach, to rowniez trudne decyzje z konsekwencjami ktorych trzeba sie liczyc i brac odpowiedzialnosc na siebie a nie zwalac na innych cala kadencja ma byc taka? to co zle to poprzednicy a kazdy sukces to moja zasluga?

       26 13 Odpowiedz
       • Pietja 12 sie 2019

        I trudno się nie zgodzić. Poprzednia ekipa to typowa "Ch, du.a i kamieni kupa"

        13 19 Odpowiedz
       • 12 sie 2019

        Czyli uważasz, że lepszą decyzją dla gminy byłoby zwrócenie 16 mln złotych? W zamian za zachowanie tych drzew?

        13 14 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 12 sie 2019

  taaaa wszystko co zle to wina poprzedników wszystko co sie udalo to ja zrobilem nowy burmistrz...

  36 13 Odpowiedz
 • 12 sie 2019

  "Inwestycja, na którą gmina otrzymała unijną dotację jest już na takim etapie, że nie jest możliwa żadna korekta, a każda większa ingerencja w projekt grozi utratą przyznanej dotacji."

  To może w takim razie olać tę dotację i zostawić rynek taki jaki jest? Drzewa ocaleją, mieszkańcy będą zadowoleni, a i burmistrz wyjdzie z tego z twarzą i w dodatku gmina zaoszczędzi.

  28 9 Odpowiedz
  • 12 sie 2019

   "Gdyby obecny burmistrz nie zdecydował się na kontynuację projektu rozpoczętego przez Macieja Ostrowskiego, gmina musiałaby oddać ponad 16 mln zł, bowiem tyle kosztowała budowa Muzeum Niepodległości i ścieżek wokół kościoła."

   10 11 Odpowiedz
 • 12 sie 2019

  @Bartek - trzeba było pytać Maćka co z drzewami, a nie teraz jak już po wszystkim krzyczeć tutaj.

  @Viking - tak, olać dotację, a za tydzień pojawią się oskarżenia o niegospodarność, bo były pieniądze których gmina nie wykorzystała... ;)

  16 11 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 12 sie 2019

  to jest skandal zeby tak wyciac serce miasta! tyle sie mowi o tym ze zycie tam umiera o pustce a tu sie szukuje ciecie wszystkiego co zywe w tym miejscu... nie mozemy do tego dopuscic

  26 9 Odpowiedz
  • 12 sie 2019

   Dokladnie cisza jak makiem zasiał. ........ A to jest typowe myślenie teraźniejszości społeczeństwa

   11 6 Odpowiedz
  • Pietja 12 sie 2019

   Dokładnie.

   8 7 Odpowiedz
  • 13 sie 2019

   A gdzie w tym artykule jest napisane, że będą wycinane drzewa ? Śledziłam artykuły odnośnie rewitalizacji rynku i jakoś nigdzie nie napotkałam na informację o wycince (no cóż, może źle szukałam). Cyt: "W 2016 roku przeprowadziliśmy konsultacje społeczne w ramach których mieszkańcy wskazywali m.in. na potrzebę zmian w centrum zwracając uwagę na brak zieleni, niefunkcjonalność płyty i zanikające w tym miejscu życie. " "Brak zieleni"- czyli wytniemy drzewa i posadzimy krzaczki, taaaak ? "Niefunkcjonalność płyty"- czyli zrobimy gładką nawierzchnię w pstrokate pasy, taaak ? (rozumiem wyrównanie nawierzchni, jest to funkcjonalne dla dzieci, osób starszych/niepełnosprawnych, paniuś w szpileczkach itp, ale ta pstrokacizna, jakby to sponsorowała firma Adidas :-D. "Zanikające w tym miejscu życie" - latarnie wyglądające jak szubienice :-D.
   Problem w tym, że żadnych konsultacji społecznych nie było, wszystko odbywało się za zamkniętymi drzwiami, projekt zatwierdzony, umowy podpisane i możecie nas wszyscy cmoknąć w d.....
   Druga sprawa: zmiany można wprowadzić w projekcie na każdym etapie ( ktoś chyba na facebooku wrzucał przepisy) , trzeba tylko mieć kompetentnych prawników. No ale skoro burmistrz pozbył się wszystkich kompetentnych to co mu zostało ? Tylko narzekanie ;-)
   ps. Tylko rynku szkoda, bo wystarczyła odpowiednia "kosmetyka", odrobina pomyślunku, a nie rewolucje za miliony zł. :-(

   17 6 Odpowiedz
 • 12 sie 2019

  Panie Burmistrzu, Pan przecież wszystko może... Także znaleźć wyjście z tej sytuacji. Przecież udało się nawet odwołać marszałka Sejmu, bo lud tak chciał.
  W NASZYM MIEŚCIE LUD ŻĄDA OCALENIA DRZEW !
  Czy nie można chociaż skorygować planu tej szalonej rewitalizacji ? Rewitalizację połączoną z wyrżnięciem drzew musiał zaplanować jakiś pijany schizofrenik. No i posadzenie w zamian , pożal się Boże, chaszczy. Przesadzenie drzew jest niemniej szalonym pomysłem. Po pierwsze; koszt z góry skazanej na niepowodzenie akcji, po drugie; starych drzew się nie przesadza, bo się nie przyjmą, będą chorować , skończą w kompostowniku w ZUO. A może chodzi o to, aby media rozsławiły myślenicką głupotę na cały kraj, a może i za granicą ?Bowiem nieważne jak o nas mówią, byle mówili... Przy okazji znowu można będzie wbić szpilę w poprzednika. Mam nadzieję, że sygnatariusze apelu nie odpuszczą.

  32 11 Odpowiedz
  • 12 sie 2019

   nie wiem co ma wspólnego Marszałek Sejmu z Myślenicami...
   nie jestem pewny, ale poprzednik wypowiadał się:

   "Na realizację projektu przebudowy Rynku wraz z otoczeniem starówki oraz na budowę Muzeum Niepodległości otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 24,9 mln zł."

   Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że jest to projekt łączony, więc czy czasem nie jest tak, że przy niewykonaniu jednego z punktów umowy tj rewitalizacji rynku, gmina musi zwrócić otrzymaną dotację - w tym dotację na budowę Muzeum?

   16 10 Odpowiedz
 • Pietja 12 sie 2019

  Tak w wielkim skrócie. Drzewa zostaną wycięte bo "starych drzew się nie przesadza"
  Za wycięcie drzew odpowiedzialny jest Ostrowski i Radni, którzy byli za tym projektem.
  Wykonawcą umów podpisanych przez Ostrowskiego jest obecny burmistrz Szlachetka, który nie ma wyjścia.

  21 18 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 12 sie 2019

   jak to sie nie przesadza skoro burmistrz wyraznie mowi ze je przesadzi?

   15 3 Odpowiedz
   • 12 sie 2019

    Tłumaczę: Ostrowski z Radą Miasta zdecydowali żeby "nie przesadzać". Zapytaj ich dlaczego podjęli taką decyzję. Nie robiłeś tego w zeszłym roku - zrób to teraz. Obecny burmistrz zdecydował inaczej - zachowamy drzewa, przeniesiemy w nowe miejsce. Problem?

    9 17 Odpowiedz
    • Pietja 12 sie 2019

     Z tą lipą przesadzoną w miejsce spalonej, pomysł super :)
     Układ "bez układów" byłby "wniebowzięty"

     8 8 Odpowiedz
   • 13 sie 2019

    Pan Burmistrz już przesadził.

    4 2 Odpowiedz
 • 12 sie 2019

  Najbardziej ciekawi mnie czego nie czają osoby które w ankiecie wybierają „trudno powiedzieć” pytanie jest proste albo chcemy wyciąć albo nie

  22 4 Odpowiedz
  • mirek@ 12 sie 2019

   pewnie im jeszcze nikt nie powiedzial co maja myslec :)

   24 6 Odpowiedz
  • 12 sie 2019

   Jeśli ktoś nie potrafi rozumować, to faktycznie, dla niego to pytanie "mieć drzewo czy nie mieć drzewa". Jednak każda decyzja ma swoje konsekwencje.
   Wycięcie drzew źle, bo protesty, głównie ludzi, którzy nie mają pojęcia co się dzieje, widzą tylko że drzewa będą znikać. Zostawienie drzew źle, bo trzeba będzie zapłacić 16 mln.

   Ja jestem za wycięciem pół miliona za drzewo to drogo, nie stać nas na to, ale może być ktoś, dla którego drzewo jest więcej warte niż dla mnie i waha się czy 500 tys zł to odpowiednia cena za jedno drzewo czy za drogo, wtedy daje "trudno powiedzieć"

   5 6 Odpowiedz
  • 14 sie 2019

   To ja ci wyjaśnię, otóż nie jestem za wycinaniem drzew ale potrafię zrozumieć jakie konsekwencje poniesiemy wszyscy zmieniając zatwierdzony projekt który jest w fazie realizacji od przeszło roku.

   3 Odpowiedz
 • 12 sie 2019

  Aha i jeszcze z tego co pamietam to Jarek 1 szlachetny chodził w koło kościoła i mówił ze będzie piknie fajnie i klepnął to co ostrowski wymyśli ... to moje pytanie brzmi Czy jeśli potrafi drzewa przenosić to nie potrafił przeczytać w planie ze drzewa wytną tylko podpisał jak umowę w pleju???czy wiedział ze się obroni tym ze powie ... hahaha to nie ja tylko on.... ostrowski...prawie jak ten polityk co nie chciał ale poleciał bo miał dużo ampułek i szkoda by było ???

  21 7 Odpowiedz
  • 12 sie 2019

   Ale o jakim "podpisie" piszesz? Trudno polemizować z kimś kto nie rozumie co pisze w powyższym artykule. Proponuje jeszcze raz przeczytać, może nawet dwa razy z pełnym zrozumieniem tekstu. Aż do skutku. Póżniej wróć i przeczytaj swój tekst a zrozumiesz gdzie tkwi Twój błąd.

   6 16 Odpowiedz
   • 12 sie 2019

    Innymi słowy ja klepnolem to co oni wymyślili a wina ostrowskiego bo przecież ja z pisu i ja daje nie zabieram s drzewa wezmę pod dom bo tyle się mówi o smogu?

    13 6 Odpowiedz
    • 12 sie 2019

     Może odłóż używki na bok, albo wróć do szkoły, bo widzę ogromne braki edukacyjne...

     J. Szlachetka: "Trudno byłoby rezygnować z przyznanego dofinansowania i ponosić koszty 16 mln zł w związku z budową Muzeum i obejścia Sanktuarium. To była jedna z najtrudniejszych decyzji, która czekała na mnie w tej kadencji, ale wybieram najkorzystniejszy wariant dla gminy Myślenice. Trzeba pamiętać, że inwestycja rozłożona na dwa lata blokuje możliwość realizacji innych inwestycji w gminie - po podpisaniu umowy mówił obecny burmistrz "

     M.j Ostrowski: "To najwyższe dofinansowanie przyznane w województwie małopolskim i rekordowa dotacja dla Gminy Myślenice. Jestem niezwykle dumny, że na koniec mojej kadencji udaje się rozpoczynać tak wielki projekt, który będzie wizytówką Myślenic. Na realizację projektu przebudowy Rynku wraz z otoczeniem starówki oraz na budowę Muzeum Niepodległości otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 24,9 mln zł."

     7 10 Odpowiedz
    • 12 sie 2019

     Jak grochem o ścianę...

     4 12 Odpowiedz
 • 12 sie 2019

  Siedziałem sobie wczoraj na ławce w cieniu drzew myślenickiego rynku i zastanawiałem się, po jakiego grzyba ktoś chce zniszczyć ten ładny, inny nie wszystkie klepiska plac? Można by w ostateczności skrajny pas wokół rynku wyłożyć płaską kostką, aby wózkiem dookoła można chodzić, i nic, ale to nic bym nie zmieniał. Widziałem setki rynków w Europie wschodniej, zachodniej, środkowej, północnej i południowej, i zapewniam, że Myślenice swoim rynkiem nie mają się czego wstydzić.

  25 2 Odpowiedz
 • 12 sie 2019

  Szlachetka i jego ekipa to teraz osoba odpowiedzialna za wykonanie rewitalizacji a nie Ostrowski. Nie mydlić ludziom oczu

  16 11 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 13 sie 2019

  nie dajcie sobie wmowic ze burmistrz nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie. zdecydowal sie na dokonczenie projektu czyli musial go ogladac, skoro go widzial i realizuje to godzi sie na wyciecie drzew, nic tu nie da zwalanie na poprzednikow - to on jest dzisiaj burmistrzem i on podpisal sie pod umowa na wykonanie rynku, a wiec on jest za to odpowiedzialny. obiecywal pociag a zostanie zapamietany jako ten ktory wycial roslinnosc w rynku

  14 7 Odpowiedz
 • 13 sie 2019

  Najpierw płakali za dzikami a dzisiaj myślenickie lewactwo płacze za drzewami, które to ich były burmistrz nakazał usunąć :D hehehe, przywiążcie się do tych drzew, ja już kamerę przyszykowałem aby nakręcić tę szopkę :D

  Brawo Szlachetka, zamknąłeś trollom powiatowym gęby pięknie ! Murem za Burmistrzem !

  12 22 Odpowiedz
  • Pietja 14 sie 2019

   Byłem na Rynku i widziałem te tysiące oburzonych.
   Pomylili miejsca. Powinni iść pod Starostwo bo tam podobno urzęduje winowajca tego stanu rzeczy.

   5 11 Odpowiedz
   • mirek@ 14 sie 2019

    to moze zorganizuj petycje internetowa a potem pikiete na rynku osob ktore popieraja ta wycinke pewnie przyjdzie tylko magistrat

    7 3 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     14 sie 2019

     Nie odpisuj mu, to jakis troll ktory uaktywnil sie po ponad dwoch latach od niebytu. Wczesniej tez tylko pozytywne peany na rzecz jednej opcji.

     7 3 Odpowiedz
     • mirek@ 14 sie 2019

      w tym temacie jest wysyp ciekawych uzytkownikow, ktorzy staraja sie nam wmowic ze to nie burmistrz odpowiada za rewitalizacje tylko jego poprzednik. a przeciez na umowie znajduje sie podpis obecnego wlodarza

      7 3 Odpowiedz
     • 14 sie 2019

      Jak ja podczepie na MI konto zakładałem to ty na kał papa mówiłeś. Jak Józka starostwo wydawało zezwolenia dla pewnego byznesmena z zarabia (zawód syn) na zalewanie betonem powiatu to gdzie byliście ? wtedy wycina drzewek nie przeszkadzała ? Jak były burmistrz obecny projekt forsował to gdzie byliście ?? niczym na świecie nie gardze tak bardzo jak lewacką hipokryzją. Będziesz się stróżoku przywiązywał do drzewa ? chętnie przyjde zobaczyć :D lewactwo zaraza XXI wieku !

      3 9 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       14 sie 2019

       Następny troll :)

       7 1 Odpowiedz
       • mirek@ 14 sie 2019

        i to chyba zaangazowany w cale to wycinanie bo tyle emocji, zlych emocji i zlosci w tym poscie :)

        7 2 Odpowiedz
    • 14 sie 2019

     Petycja juZ dawno jest puszczona

     2 Odpowiedz
 • 13 sie 2019

  Bardzo inteligentne. Przesadzić drzewa które rosną w ziemi i nie potrzebują podlewania, do donic które trzeba będzie podlewać podczas upalnego lata codziennie :) A wiec robić kolejne przetargi dla firm które będą troszyczyły się o zieleń. Z naszych włodarzy to chyba ekonomistów nie będzie :) wystarczy, że muzeum będzie generowało ogromne koszty.

  15 5 Odpowiedz
 • 13 sie 2019

  Radni, weźcie się do roboty, bo ta cała rewitalizacja to jest absurd. Wywalić tyle milionów, po to, aby; nawierzchnia Rynku była gładsza,zmienione były latarnie, posadzone były jakieś chaszcze, zieleń w donicach (coś pięknego przy brakach wody, które się nasilą) no i przede wszystkim po to, aby OŚWIETLIĆ ELEWACJĘ MAGISTRATU. Zapewniam, od takiego oświetlenia decydentom rozumu nie przybędzie.Od wielu lat słyszymy, że Gmina jest zadłużona. Wobec tego nie stać jej na wkład własny sfinansowania tego szalonego pomysłu. Przecież to zahacza o niegospodarność.Ta cała rewitalizacja przypomina mi zezłomowanie garażowanego, dwuletniego auta, którym jeździ się 50 km tygodniowo i kupienie sobie wielokrotnie droższego, nowego, z takim samym przeznaczeniem.

  21 2 Odpowiedz
 • Beata 14 sie 2019

  Cześć chłopcy.
  Co tam z wczorajszymi obchodami pod magistratem?

  3 23 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 sie 2019

   O prosze, wrociła bagietka :)

   20 1 Odpowiedz
   • mirek@ 14 sie 2019

    chyba w obozie rzadzacym wiekszy kryzys niz sie mozna bylo spodziewac ;)

    19 1 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     14 sie 2019

     Bagietka, Bolek i Mohikanin, jeszcze brakuje tu Rutgera z tekstami "o kwiku oderwanych świn z koryta" i będzie komplet :)

     23 4 Odpowiedz
     • Beata 14 sie 2019

      Masz jakiś problem z osobami nie pasującymi do twojego lewackiego profilu?

      3 20 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       14 sie 2019

       Ja nie jestem lewakiem :) i nie mam żadnego problemu z obecną władzą, wielokrotnie jej broniłem - przeglądnij temat o Euro na forum.miasto-info, natomiast nie lubię taniego trollowania, a takie jest twoje zachowanie. nie było Cię tu 8 miesięcy i mimo tego iż w trakcie tych 8 miesięcy wielokrotnie różni ludzie przywoływali Cię - nie odzywałaś się. Teraz nagły powrót na 2 miesiące przed wyborami :).

       Wyborny przykład jak działają fabryki trolli, polecam ci materiał wideo z zeszłego roku -> https://player.pl/programy-online/superwizjer-odcinki,337/odcinek-1155,S03E1155,131160

       20 1 Odpowiedz
       • Beata 14 sie 2019

        A co ja jestem psem żeby mnie przywoływać? Trochę szacunku. Masz rację, że wpadam przed wyborami. To okres w którym politykom zależy i coś mogą zrobić. Są podatni zdanie wyborców.
        Co mi z tego, że będę tutaj z wami szczekała na lewo i prawo w czasie kadencji, gdy i tak nie ma to żadnej siły sprawczej.
        Takie rzeczy trzeba wiedzieć a nie od razu zarzucać trolling.

        2 23 Odpowiedz
        • Brak zdjęcia
         14 sie 2019

         Tu nie chodzi o szczekanie polityczne, my w przeciwieństwie do Ciebie rozmawiamy również na tematy nie polityczne. To jest strona integrująca lokalną społeczność, a nie strona polityczna - jeśli tego nie rozumiesz, to znaczy, że nie jesteś z naszej lokalnej społeczności, nie interesują Cię wydarzenia i nasze sprawy, a polityczna gunwoburza. Nie obchodzi mnie, którą stronę sobie popierasz - twoja działaność jest wybitnie trollingowa. Tyle, będę to podkreślać na każdym kroku, bo uważam że warto. Z resztą, zrobiłaś z siebie głuptaska z automatu przypisując mnie do lewackości, kiedy w temacie o euro przez wiele tygodni obnażałem kłamstwa "liberałow i lewaków" - no ale trzeba BYĆ CZĘŚCIĄ tej społeczności, by to wiedzieć. A nie wirtualnym bytem jak z tego materiału Superwizjera - pozdrawiam :)

         21 4 Odpowiedz
  • 14 sie 2019

   To z dziewczynami się nie przywitasz ?

   5 2 Odpowiedz
   • Beata 14 sie 2019

    z dziewczynami też się przywitam, przepraszam. dobrze że zaznaczasz tym samym, że są tylko dwie płcie. Wolę jednak chłopców. Ty nie?

    2 22 Odpowiedz
 • 14 sie 2019

  Masło maślane.Burmustrz,swoje a ludzie swoje i tak dopnie swego.Drzewa w donicach od kiedy rosną? Absurd goni absurd.Zakladacie związki eko od opalania piecami tacy eko jesteście,a drzewa pod wycinkę i co tam.Jedno drugiemu przeczy

  7 2 Odpowiedz
 • 14 sie 2019

  Kto z Was był wczoraj na tzw ,, proteście "" tłum 8 personów w tym większości KOD .... coś tu politycznie bardzo śmierdzi
  Gdzie BYLIŚCIE jak projekt został zatwierdzony ?? GDZIE ??

  6 7 Odpowiedz
  • mirek@ 14 sie 2019

   a jakie to ma znaczenie skoro drzewa wycinac bedzie sie teraz i obecny burmistrz podpisal sie pod ta wycinka zawierajac umowe z wykonawca? to gdzie ktos byl wtedy nie zmienia tego, ze to we wrzesniu wytna te drzewa - pytanie zadajesz tylko po to zeby zmienic temat

   8 3 Odpowiedz
   • Beata 14 sie 2019

    To jednak będzie wycinał czy przesadzał? Coś celowo motasz lub sam jesteś zamotany.

    1 22 Odpowiedz
    • mirek@ 14 sie 2019

     pan burmistrz sprawia wrazenie jakby sam nie wiedzial czy ostatecznie je wytnie czy przesadzi, na razie zapowiada przesadzenie. wciaz nie ma odpowiedzi gdzie :)

     7 1 Odpowiedz
  • Beata 14 sie 2019

   Dziwisz się, że był tylko tuzin ludzi? Osobiście bardzo mnie to cieszy. mądrych i myślących mamy w mieście zdecydowaną większość.

   2 25 Odpowiedz
 • 15 sie 2019

  I znowu jakiś smród po POprzednikach trzeba prostować, naprawiać i przedyskutować.
  Dotacja to unijne pieniądze czyli unijni włodarze. Dlaczego nie zagrać ich talią kart? Skoro bardzo krzyczeli ws wycinki puszczy, skoro nie chcą przykładać palca do wycinki drzew to czy nie można renegocjować w górę dotacji dodając słowo klucz "ekologia". Przecież wiadomo, że zlepek słów kluczy otwiera niejedne drzwi i zamyka niejedne usta. Chodzi o slogan : ekologia, rodzina, bezpieczeństwo - mocno wyświechtany ale tu może zadziałać. Podważyć merytorycznie nawet nie podpis POprzednika ale zaniechania w kwestii ekologii. Dołożyć konsultacje naukowe i społeczne. Ergo podnieść wartość inwestycji czyli dotacji (nie wiem może koniecznymi zraszaczami), nie wycofywać się aby nie stracić ale zagrać ekologią. Jestem przekonany, że nikt tego nie podważy, bo kto dzisiaj podważy ocieplanie klimatu także Myślenic czyli dogrzewanie przyszłej płyty rynku. Kolejny pomysł : dogrzanie płyty rynku wpłynie na wzrost temperatury wody w starym systemie pod rynkiem, czyli wzrost kosztów walki bakteriologicznej w wodzie dostarczanej do m.in mieszkańców rynku jak i wpływ na sieć wodociągową.

  2 9 Odpowiedz
 • 15 sie 2019

  Uuuu Bagietka wróciła.:=).Na chłopie pewnie se przesiedziała ten długi czas nieobecnośći.

  6 1 Odpowiedz
 • 15 sie 2019

  I dobrze, że wróciła XD

  4 2 Odpowiedz
 • 15 sie 2019

  No najwyższy czas.

  3 1 Odpowiedz
 • 19 sie 2019

  Tak mnie dziś naszło na powrót do tego tematu . Jak wycinka drzew to wina Ostrowskiego bo on rozpoczął budowę muzeum i remont rynku ale jakoś to, że wyremontowano do tego obejście w koło kościoła ( które już komentowałem, że mi się nie podoba ) to już jest tu Burmistrz Szlachetka nie poruszy bo temat niewygodny ... i jak by to wyglądało jeśli by się wypowiedział że remont placu kościelnego to też "wina" Ostrowskiego ... oj by się działo :)

  2 Odpowiedz
 • 20 sie 2019

  Czyli jeśli nie było by dofinansowania do alejek i ul. Piotra Skargi bez remontu rynku i budowy muzeum? Ale Burmistrz Szlachetna punktuje poprzednika tylko za to co wygodne, nie pokazując całości tematu. Czy to nie lekka hipokryzja ?

  2 Odpowiedz
  • Beata 21 sie 2019

   Gdyby nie Ostrowski, nic by nie było. Psy by się cieliły a krowy prosiły.

   3 Odpowiedz
 • 21 sie 2019

  Bagietko - ależ pięknie większość twoich(i nie tylko twoich,ale również polityki centralnej szerokiej maści "politów" różnych stron politycznych) postów wpisuje się w podręcznikowe punkty propagandy : Dezinformacja, przejaskrawianie , pokazywanie tematów skrajnych,
  Odwracanie "kota do góry ogonem".
  Nie ważne jest dobro społeczności czy to lokalnej czy ogólnopolskiej a jedynie pokazanie że druga strona (obojętne z której strony patrzymy) jest zła i ponosi odpowiedzialność za całe zło świata.
  Przykład : jak rządziło PO, i Tusk latał samolotami to PiS krzyczał jak tak mozna skandal hańba. PO wtedy przecież wykonuje swoje obowiazki, może , ciężko pracuje etc. teraz zamień PO/PiS i czym różnią się okrzyki ???
  Stań kiedyś z boku i popatrz krytycznym okiem bez sympatii do żadnej partii. CIekaw jestem jaki obraz zobaczysz naszej sceny politycznej (tej lokalnej i tej centralnej).

  Każdą sytuację można pokazać jako pozytywną i negatywną, zależy tylko co ma się na celu.

  Wracajac do Ostrowski/Szlachetka.
  Trochę to wygląda tak, że przyszedł Burmistrz Szlachetka i najważniejszym jego celem jest pokazanie jaki to były burmistrz Ostrowski jest zły. To również jest jedna z technik propagandowych. Polega na tym, że co bym nie zrobił ja to i tak jest lepiej niż było.
  Takiej narracji jak pamiętam nie stosował zaden z poprzednich burmistrzów (Ostrowski, Nowacki, Kurowski.)
  i uwierz mi że jesli Burmistrz Szlachetka zaprzestałby tego typu działań i skupił się na faktycznej pracy dla społeczności i to jego odbiór społeczny był by dużo lepszy.
  Ludzie mają dość takiej śmiesznej polityki.

  Pozdrawiam

  3 Odpowiedz
  • 22 sie 2019

   Kibicu, wydaje mi się że jesteś dosyć nowym na tym forum. Radzę Ci, nie dyskutuj z Bagietką. Szkoda Twojej inteligencji. Ona lub on jest zwykłym, obrzydliwym trollem. Ale nie mamy się czemu dziwić. Doskonały przykład dają niektórym tzw. nieskazitelni sędziowie Krajowej Rady Sądownictwa.Gdybym ja ujawniła takie dane, jakie oni ujawnili wywalono by mnie z firmy na twarz, smętni panowie o szóstej rano wyważyli by mi drzwi, powalili na ziemię, skonfiskowali (przepraszam, zabezpieczyli do dalszych czynności) telefony i komputery. Szkoda Twojego czasu. Pozdrawiam.

   3 Odpowiedz
  • Beata 25 sie 2019

   Kolego, jeżeli czyjeś rządy są serią porażek to nie następcom nie pozostaje nic łatwiejszego jak upublicznienie patologii. Sami podali ta broń więc niech cierpią za swoją nieudolność.
   Opozycja to nad wyraz tępi ludzie. Zauważyłeś, że czymkolwiek atakują rząd, odwraca się to z wielokrotnie większą siłą w nich samych?
   Ferma trolli Brejzy przebija już wszystko co do tej pory widzieliśmy. Wszystko udokumentowane. Kompletnie idioci. Inaczej nie da się ich nazwać.

   2 Odpowiedz
 • 22 sie 2019

  Zapomniałam dodać, ci nieskazitelni okazali si,e paskudnymi trollami.

  2 1 Odpowiedz
 • 22 sie 2019

  Ostatni wpis Bagietki świadczy o tym, że puszczają jej nerwy.

  2 Odpowiedz
  • Beata 25 sie 2019

   Ale się uśmiałam. Walka o większość konstytucyjną staje się coraz bliższa. Jeszcze kilka afer a 13 października lewactwo obudzi się w innej rzeczywistości.

   2 Odpowiedz
 • 22 sie 2019

  Lula dzięki za troskę ale z Bagietką już trochę postów na forum wymieniłem(jej aktywność ostatnio zmalała i znów wróciła kilka dni temu). Wiem, że ma swoje poglądy (szczególnie od czasu kampanii przed wyborczej ... czekaj czekaj, znów wybory się zbliżają to Bagietka wróciła ... ale mniejsza o to ). Ja staram się tylko w "postach politycznych" pokazać obłudę , hipokryzję i małostkowość ludzi którzy mają mandat sprawowania władzy nie zależnie od opcji politycznych.
  Może jestem idealistą ale groteskowość, w szczególności ostatnia naszej lokalnej polityki zakrawa o kabaret.

  3 Odpowiedz
  • Beata 25 sie 2019

   Ależ jesteś spostrzegawczy. Moja aktywność nie musi być już tak duża. Koalicja lewacka wszystko robi za mnie. Są bezkonkurencyjni w autokompromitacji.

   1 2 Odpowiedz
 • 22 sie 2019

  Kibicu, zgadzam się z Tobą. Chciałam Cię tylko ostrzec. Pozdrawiam.

  2 1 Odpowiedz
 • 27 sie 2019

  Po sobotniej mszy na rynku zastanawiam się gdzie będą mogli się schronić mieszkańcy podczas kolejnych imprez w pełnym słońcu kiedy faktycznie drzewa zostaną "przeniesione" a zawitają jakieś szczypki gałązek. Burmistrz też był zatem na pewno widział ile ludzi schroniło się w cieniu. Rozumiem, że po usunięciu drzew rezygnujemy z imprez typu msza w południe ewentualnie rezygnujemy z części mieszkańców na takiej imprezie, bo nie wyobrażam sobie kto na własne życzenie przyjdzie postać w pełnym słońcu. Wierzę, że Jarosław da radę tą decyzję POprzedników co do zalania betonem rynku zmienić.

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej