Myślenice

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów

Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków.

- Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoznając sytuację zaobserwowali, iż dzieci bardzo szybko zaakceptowały uszkodzenie i wykorzystały otwór w podłodze do zabawy. Obiekt został wyłączony z eksploatacji i zabezpieczony. Równocześnie przekazano informację o zdarzeniu do osób odpowiedzialnych za nadzór i konserwację placu zabaw - mówi mł. bryg. Roman Ajchler.

Komentarze

 • 16 sie 2019

  Jakiś czas temu poruszałem na forum fakt, fatalnego stanu większości placów zabaw. Tematy również zgłaszane w miarę możliwości do osób odpowiedzialnych za nie. Wybudować to raz ale utrzymać w należytym stanie to dwa. Niestety ale obecnie budowane place zabaw są bardzo podatne na warunki atmosferyczne. Niby ekologiczne drewno ale tak popularne po roku bez odpowiedniego zabezpieczenia murszeje i gnije. Naprawy jakie są przeprowadzane to lepiej by praktykanci ze szkół zawodowych wykonali.
  Dwa kultura osób przebywających podejrzewam że nocami na placach to druga sprawa. Jak już chcą pić i palić to niech chociaż posprzątają do koszy. A tak to butelki po wódce czy innych trunkach + pety walają się na każdym placu. Niby place są monitorowane ...

  13 Odpowiedz
  • 17 sie 2019

   I trzeba pamiętać aby dokładnie sprawdzać obiekty przed puszczeniem na nie dzieci, jakiś czas temu pewna kobieta rozkręcając karuzelę, bardzo poważnie rozcięła sobie dłoń na gwoździu, który ktoś umieścił pod rurką karuzeli.

   Masz rację, że stan placów zabaw wskazuje na to, że nikt się nimi nie zajmuje, nikt tego nie pilnuje, nie monitoruje. W ogóle jest cokolwiek w powiecie, co jest pilnowane? Straż miejską w naszym mieście widuję tylko gdy parkuję przed ich siedzibą, a policję, gdy przejeżdżam obok komendy, a na drogach trzeba mieć niezłe szczęście aby zobaczyć radiowóz.

   5 1 Odpowiedz
 • 18 sie 2019

  Burmistrz nie ma czasu zawracać sobie głowy jakimiś tam placami zabaw. Ma inne ważne obowiązki. Ale jak wytną drzewa w rynku to na pewno przerobią na deski i naprawią place zabaw.

  9 2 Odpowiedz
  • 18 sie 2019

   Przypomnij kiedy zainstalowali te "domki" i ile razy były odnawiane/sprawdzane przez poprzednika. To jest ciekawy temat.

   5 3 Odpowiedz
   • mirek@ 19 sie 2019

    serio? to cala wasza polityka? przez nastepne 4 lata bedziecie mowili co zle zrobili poprzednicy i tym latali wszystkie niedoskonalosci? jak po zimie bedzie dziura w drodze to powiecie ze ostrowski polozyl zly asfalt dlatego jest i musimy sie z tym pogodzic? albo jak cos innego przestanie funkcjonowac za waszych rzadow to tez bedzie wina poprzednikow? gdzie ten zapal burmistrza Szlachetki z kampanii wyborczej? rok temu o tej porze mowil ze wszystko sie da i on to zalatwi

    7 4 Odpowiedz
    • 19 sie 2019

     Jaka "wasza", "wasze"? Czego znów nie rozumiesz? Ktoś funduje, nie dba więc się niszczy. Ktoś zastaje niszczejące i co ma zrobić jak w kasie pusto? Zastanowiłeś się? Czy tak "waszujesz" bo nie daje Ci spokoju że urwała się posada i wszyscy co nie przeciw "władzy" to "wasi"? Daj na luz, defibrylator przyda się naprawdę potrzebującym.
     Nowy burmistrz powinien zagonić radnych do skontrolowania obiektów za które odpowiada Gmina i wygłosić expose o stanie obecnym tych obiektów. Bo może się okazać że 90% jest w takim samym stanie jak ten "domek" w parkowym placu zabaw.
     Nota bene-zatrudnić Straż Miejską do okresowych kontroli i zacząc dbać o te obiekty (o które jeszcze sie da zadbać). Bo jak powódź nie zaleje parku w tym roku (nie będzie dotacji) to w przyszłym trzeba będzie wymienić ponad połowę instalacji. I wtedy znów będzie larum.

     2 6 Odpowiedz
 • 19 sie 2019

  Niech burmistrz sam się weźmie za robotę, a nie zagania radnych, bo jak na razie efektów jego pracy nie widać.

  4 3 Odpowiedz
 • 19 sie 2019

  Znasz ten "kawałek:" [...]"Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli"[...] ;)

  3 3 Odpowiedz

Zobacz więcej