Myślenice

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia

Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została napadnięta przez mieszkańca powiatu myślenickiego. Namierzenie sprawcy nie było łatwe, jednak policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach w efekcie ciężkiej, wielopłaszczyznowej pracy, ustalili i zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu myślenickiego.

- Jego udział w zdarzeniu potwierdziły badania genetyczne, które jednoznacznie wskazały, że podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Policja i Prokuratura skierowały wniosek do Sądu Rejonowego w Myślenicach, który 14 sierpnia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Mężczyźnie zarzuca się gwałt (postawiono mu zarzut z art. 197 par 1 Kodeksu Karnego), który brzmi „Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

 

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 20 sie 2019

  Jesli jest winny, dla przykładu srogo ukarać.
  Ale w tej sprawie pamietajmy o ofierze, konieczna pomóc psychologa i inna pomoc potrzebna indywidualnie. Nie można zostawiać takiej osoby samej.

  42 3 Odpowiedz
 • 20 sie 2019

  No i słowa uznania, kierowane w stronę policji za efektywność w działaniu.

  39 4 Odpowiedz
 • mirek@ 20 sie 2019

  brawo dla policji! mam nadzieje ze spotka go sprawiedliwa kara...

  34 3 Odpowiedz
 • 20 sie 2019

  Czyli zajście miało miejsce podczas Dni Myślenic. Spęd chołoty,

  22 4 Odpowiedz
 • Raphaell 21 sie 2019

  .....od lat 2?!-do 12?.....czyli wyjdzie po 6?...Masakra.To jakaś farsa....

  10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej