Powiat myślenicki

Ukradł opla i schował go w garażu. Może trafić za kratki na 10 lat

Ukradł opla i schował go w garażu. Może trafić za kratki na 10 lat

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi z powiatu myślenickiego, który ukradł opla o wartości 40 tys. zł. Samochód odzyskali policjanci z powiatu krakowskiego

Do kradzieży auta doszło z 17 na 18 listopada na parkingu w Skawinie. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Jak informuje myślenicka policja, kiedy pokrzywdzony zauważył brak pojazdu, od razu o tym fakcie powiadomił funkcjonariuszy. Wartość samochodu wycenił na kwotę 40 000 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie. Poszukiwanie sprawców i skradzionego auta trwało kilka dni. W tym czasie kryminalni ze Skawiny wykonali szereg czynności, w trakcie których ustalili, że auto prawdopodobnie znajduje się na terenie jednej z posesji w powiecie myślenickim.

Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach: Realizację zaplanowano na 26 listopada;  policjanci ze Skawiny, Świątnik Górnych, Myślenic oraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wkroczyli na posesję pod ustalonym adresem. W znajdującym się tam garażu policjanci ujawnili pojazd, który po sprawdzeniu okazał się poszukiwanym oplem. Miał on już zamontowane tablice rejestracyjne od innego pojazdu. 35-latek zamieszkały na terenie tej posesji usłyszał zarzut kradzieży pojazdu z włamaniem. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Sprawa jest rozwojowa, ustalono, że podejrzany nie działał sam. więc śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Złodziejom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej