Trial

W kraju stanowią czołówkę. Apetyt rośnie na skalę międzynarodową

Zawodnicy Biotopu stanowią już ścisłą krajową czołówkę, a jakby tego było im mało - coraz lepiej radzą sobie na arenach międzynarodowych

Zawodnicy myślenickiego klubu BIOTOP Trial Team w minione wakacje nie zwalniali tempa. Lipiec zaczęli od startu w I Rundzie Pucharu Świata w Salzburgu, a zakończyli na organizowanych na naszym terenie zawodach BIOTOP Trial Cup 3, które były również zaliczane do II rundy Pucharu Polski.

Obronną ręką z rywalizacji z czołówką zawodników z Polski oraz gości z Czech, Słowacji i Ukrainy wyszedł Dawid Wacławczyk, zdobywając pierwsze miejsce pokonując obecnego Mistrza Polski Karola Serwina. Drugi przedstawiciel BIOTOP Trial Team Jarek Byrski uplasował się na 5 miejscu.

Dawid startował również w II Rundzie Pucharu Świata we włoskim Val di Sole, gdzie zdobył swoje pierwsze punkty PŚ, plasując się na 36 pozycji koła 20”. Na rowerach 26” Jarek zawody skończył na 43 miejscu. Okres wakacyjnych startów kończyła III runda Pucharu Polski w Grodzisku Mazowieckim, gdzie Dawid Wacławczyk zdobył kolejne punkty wskakując na 3 miejsce na pudle, a w całym cyklu uplasował się na 2 miejscu.