Drogi

To koniec korków na nowej Zakopiance? Zmiana ruchu na węźle Skomielna

To koniec korków na nowej Zakopiance? Zmiana ruchu na węźle Skomielna
Trasa dojazdu do drogi ekspresowej S7 od Skomielnej Białej do Rabki Zdroju. Fot. GDDKiA

Zmieniona została organizacja ruchu na węźle Skomielna S7. To przez wąskie gardło na rondzie tworzyły się korki na nowym odcinku Zakopianki

Od piątku, 11 października, ruch pojazdów wjeżdżających na rondo w ciągu DK28 od strony Krakowa i kierujących się na południe, nie przecina się z ruchem pojazdów jadących od strony Nowego Targu i Zakopanego w kierunku Krakowa.

W komunikacie czytamy, że aby usprawnić ruch na węźle Skomielna, wykonano przełączkę na S7 od strony budowanego tunelu, która umożliwia wjazd łącznicą na węzeł Skomielna od strony Krakowa, przed zjazdem z węzła na rondo od strony Zakopanego. W efekcie takiego rozwiązania ruch pojazdów z tych kierunków nie przecina się na rondzie.

Pojazdy, jadące od strony Jordanowa drogą krajową numer 28 w kierunku Zakopanego, nie objeżdżają ronda, tylko na pierwszym zjeździe z ronda kierują się na łącznicę S7, tak jak było do tej pory.

Projekt tymczasowej organizacji ruchu zamieściła na swojej stronie GDDKiA.

Nowy odcinek Zakopianki został oddany w sobotę, 28 września. To ponad 6 km trasy ze Skomielnej Białej do Chabówki, o czym informowaliśmy we wcześniejszym artykule.

Pisaliśmy, że mieszkańcy Skomielnej Białej zwracają uwagę, że winne może być zbyt ciasne rondo na zjeździe z drogi ekspresowej. "W tym miejscu pierwszeństwo mają samochody jadące drogą krajową 28 z Nowego Sącza w kierunku Wadowic. Przy dużym ruchu, to kierowcy zjeżdżający z Zakopianki muszą czekać na swoją kolej" - pisaliśmy wówczas o organizacji ruchu, jaka wówczas obowiązywała.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 11 paź 2019

  A będzie otwarcie zmiany organizacji ruchu ?

  24 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 paź 2019

  a co to nie było chorągiewek i dużej pompy 😂😅

  10 4 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 12 paź 2019

  Korki nadal będą przez światła w Skomielnej.

  7 Odpowiedz
 • 26 paź 2019

  A co w Krzyszkowicach z wyjazdem z powiatowej drogi na zakopiankę? Całą wieś głosowała na PIS z nadzieją, że toto jest w stanie pomóc. I co ? Radni weźcie się do roboty ! Z co łykacie trochę, kasy ?

  Odpowiedz

Zobacz więcej