Wybory Parlamentarne 2019

Najwięcej głosów zebrał Władysław Kurowski z PiS. Jak wypadli pozostali kandydaci?

Najwięcej głosów zebrał Władysław Kurowski z PiS. Jak wypadli pozostali kandydaci?

O mandat posła w Sejmie w okręgu nr 12 ubiegało się 11 kandydatów reprezentujących Ziemię Myślenicką. Najwięcej głosów zebrał Władysław Kurowski (PiS)

Państwowa Komisja Wyborcza właśnie potwierdziła, że w wyborach do Sejmu 43,59 proc. głosów zebrało Prawo i Sprawiedliwość, któremu taki wynik gwarantuje samodzielną większość w Sejmie i wprowadzenie do ław sejmowych 235 swoich reprezentantów. Koalicja Obywatelska zdobyła poparcie na poziomie 27,40 proc. (134 mandaty), a Lewica 12,56 proc (49 mandatów). Próg wyborczy przekroczyło też PSL/Kukiz'15 - 8,55 proc. (30 mandatów) oraz Konfederacja - 6,81 proc. (11 mandatów). Jeden mandat poselski ma także KWW Mniejszość Niemiecka (0,17 proc.).

O mandat posła w okręgu nr 12 ubiegało się 11 osób reprezentujących Ziemię Myślenicką. Najlepiej w tej rywalizacji wypadł Władysław Kurowski (PiS) na którego wyborcy oddali 10 525 głosów. Ma największe szanse na zostanie posłem Sejmu w kadencji 2019-2023.

Drugi wynik należy do Adama Stycznia (KO), którego poparło 4811 osób. To tę dwójkę wskazywaliście w jednym z naszych sondaży, w którym pytaliśmy kto z kandydatów reprezentujących nasz region ma największe szanse na zostanie posłem.

Trzeci wynik osiągnęła Jolanta Majka z PiS, która zebrała 4326 głosów.

Tak głosowaliście na kandydatów reprezentujących Ziemię Myślenicką:

1. Władysław Kurowski (PiS) 10250 - otrzymał mandat posła na Sejm

2. Adam Styczeń (KO) 4811

3. Jolanta Majka (PiS) 4326

4. Stanisława Kasprzycka (PiS) 3134

5. Tadeusz Żaba (KO)1623

6. Ewa Wincenciak - Walas (KO) 1589

7. Miłosz Motyka (PSL) 1479

8. Marcin Bajer (KWIN) 1113

9. Marek Sikora (PSL) 668

10. Sylwia Siłuszyk (KWIN) 466

11. Ewa Hyjek (PSL) 350

Powiązane tematy

To już pewne. Władysław Kurowski posłem!
Wybory Parlamentarne 2019 42

To już pewne. Władysław Kurowski posłem!

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdza. Prawo i Sprawiedliwość zdobywa 43,59%, co daje mu samodzielną większość w Sejmie, do którego wprowadzi 235 posł...

Komentarze

 • 14 paź 2019

  A Adaś jak zwykle drugi...

  16 10 Odpowiedz
 • 14 paź 2019

  Wstyd mi za moich współmieszkańców, że po raz drugi sprzedali większość w sejmie za 500+

  66 37 Odpowiedz
 • 14 paź 2019

  "Przyjdź pan jutro" wygrał - tragedia, jak łatwo kupić ludzi.

  54 17 Odpowiedz
 • 14 paź 2019

  strasznie dużo mamy mieszkańców ! Skoro na Kurowskiego głosy oddało
  10 5250

  14 12 Odpowiedz
  • mirek@ 14 paź 2019

   nie ogarniasz jeszcze ze wybory do sejmu to okreg 12 ktory sie sklada z kilku powiatow? :) to nie sa wybory na burmistrza

   29 3 Odpowiedz
   • 16 paź 2019

    ja ogarniam, cały powiat ma ok 130 tyś mieszkańców więc Kurowski nie mógł mieć 105 250 głosów...
    ale już zmienili i teraz jest ok :)

    3 1 Odpowiedz
 • 14 paź 2019

  Czyli pan nauczyciel bedzie uczył techniki w sejmie

  29 7 Odpowiedz
 • 14 paź 2019

  Przykro mi ze ludzie wybierają do sejmu osobę która jest „zapchaj dziura „ .Człowiek który uczył mnie techniki w gimnazjum lecz tylko jedne rok ponieważ w następnym roku znalazł się już etat w urzędzie w Pcimiu, wiec co będzie tracił czas za te marne wynagrodzeni nauczycieli będzie teraz reprezentowa nas w sejmie . Czuje ze ta kadencja przyniesie tyle zmian dla nas jak jego urzędowanie na stanowisku burmistrza ....

  43 7 Odpowiedz
  • 14 paź 2019

   No w Pcimiu się zawsze znajdzie miejsce :P Nie pierwszy, którą taką drogą idzie :)

   27 4 Odpowiedz
 • OKOKI 14 paź 2019

  Śmiechu warte.

  18 4 Odpowiedz
 • Pietja 14 paź 2019

  Przyznać się kto stracił głosy?

  9 4 Odpowiedz
 • 14 paź 2019

  Panie @mohikanin z całym szacunkiem . Moja opinie została wyrażona na podstawie moich osobistych przeżyć. Pan Władysław przejął jedna z 2 klas gimazjum wraz z nadchodzącym rokiem aby pozostawić ją pod koniec roku szkolnego ( klasa ta za 3 lata gimnazjum miał dzięki temu 3 wychowawców ) . Pewnie stwierdzi Pan ze za rządów PIS nie była by miejsca taka sytuacja ponieważ nie było By gimnazjów . Racja . Lecz pozwoli Pan aby moje obawy jako by Pan Kurowska był odpowiednia osoba do pełnienia funkcji posła były uzasadniene . Bedać w tym czasie naocznym świadkiem próby zgarnięcia najlepszego stołka w gminie poznawala mi wątpić w dobre i czyste intencje jakimi kieruje się Pan Władysław . I nie oceniam go jako nauczycie, ponieważ do prowadzeni przez niego lekcji nie mam zastrzeżeń. Lecz myśle ze był to epizod w jego karierze nie u kierunkowanie „ powołaniem nauczielskim „ lecz jedynie zachowaniem jakiego kolwiek stołka , co w krótki odstępie czasu skutkowało zmiany stanowisko .
  Przykro mi ze moje zdanie o Panu Władku zostało tak diametralnie zmienione z biegiem czasu lecz teraz widzę ze za nauczycielskie wynagrodzenie By nie „ wyżył ” ... ( nie wiem czy był nauczycielem dyplomowanym . Ponieważ oni podobno godnie zarabiają (?) ) :)

  8 4 Odpowiedz
 • Pietja 14 paź 2019

  Zadałem tylko proste pytanie. Dziwi mnie, że wziął Pan je aż tak do siebie bo przyznam, że nawet nie czytałem co Pan wcześniej napisał.

  3 6 Odpowiedz
 • 14 paź 2019

  Nie powinien Pana dziwić tan fakt, ponieważ moja opinia wyraża frustracje aktualnymi wyborami i nie odnosi się jedynie do Pana komentarza . Fakt, u ludzi w moim wieku (26 lat ) wyrażanie swojej opini jest mocno ograniczo i wiele tych osób stara się nie mieszać lub jeszcze nie do końca posiada swoje zdania . Żal mi tylko że aż tylu ludzi twierdził Że dobrze im się „żyje” . Odrazu zaznaczę się nie jestem ugruntowaly politycznie, ponieważ opozycja jest na mizernym poziomie . Lecz twierdze ze partie polityczna budują ludzie a nie, partie towrzą ludzi, wiec można było w tym przypadku wybrać jakaś nowa sile polityczna . No cóż było i tyle ja wiem ze moja pozycja zawodowa nie pozwala mi martwić się o status mój jak i moje rodziny lecz szkoda mi osób w rejonie najniższej krajowej . Dają się kupić za 500 + nie zauważając inflacji w koło !

  11 6 Odpowiedz
 • Pietja 15 paź 2019

  Panie @DrzewkoZlasu. Zwiększenie najniższej krajowej też zostało już obiecana na określonych poziomach do 2023 roku więc powinno to Pana ucieszyć. PiS jak obiecuje to wykonuje a "nikt Ci tyle nie da co zakłamana opozycja obieca" W tym są mistrzami.
  500 plus. Ja tam jednak wolę płacić ze swoich podatków 500 plus naszym polskim rodzinom niż emigrantom zasiłkowym jak to robią na zachodzie.

  3 8 Odpowiedz
 • 15 paź 2019

  Pewnie że mnie to „cieszy „ . Pozwoli to ludzia zarabiać za 4 lata całe 2850 zł na rękę a dodatkowa 13 i 14 emerytura będzie służyć naszym emerytom aby mogli podróżować i zwiedzać świat jak to pięknie na emeryturze żyją sobie Niemieccy emeryci . Aż szkoda Neckermanna bo nadciągają dla nich złote czasy ...
  Szkoda tylko ze żadna z parti nie potrafi rozwiązać problemów z jakimi od lat boryka się służba zdrowa, ale po co lepiej dać emeryta dodatkową emeryturkę i prawie będzie miał na prywatna wizytę u lekarza. Może pozwoli to odpocząć naszej Państwowej służbie zdrowia . Co do 500 plus musze Pana zmartwić ponieważ mamy w Polsce imigrantów którzy również pobierają taki zasiłek wiec wygląda to podobnie jak na zachodzie :) I bardzo się cieszę ze są tacy ludzie jak Pan i płacą tak chętnie podatki na te wszystkie atrakcje od rządu lecz ja wolałbym aby były obniżane aby każdy z nas miał troszkę więcej w portfelu niż składać się na wybrane przez PIS grupy społeczne .
  PS : mam nadzieje ze tak chętnie płacone przez Pana podatki nie są zaniżane po przez wypłaty w kopertach , usługi bez paragonu itd.

  9 2 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Panowie i panie politycy/ polityczki zajmują się sobą.Nam wcześniej robią wodę z mózgu, aby uzyskać krzyżyk. Do kogo możemy mieć pretensje? Kto głosuje na to towarzystwo ?

   2 Odpowiedz
 • 16 paź 2019

  Te płace minimalne to bida z nędzą, która nieuchronnie prowadzi Polskę do zapaści demograficznej, Jest nas już podobno tylko 28 mln w kraju a elity polityczne nie chcą tego ujawniać. Bogaci na PiS nie głosują, oprócz tych którzy z władzy czerpią profity i ich rodziny. Połowa ludzi w wieku rozrodczym nie ma własnych mieszkań , a 144 mieszka w apartamentach deweloperskich o pow. 30 metrów kwadratowych zakupionych na 30 letni kredyt. PiS zaniedbuje sferę służby zdrowia , bo to jedyna szansa dla młodych zająć mieszkanie rodziców , którzy najprawdopodobniej wymrą w wieku 60- 70- lat na raka i inne schorzenia , których nie leczy się w porę. Co roku wymiera na raka 100 tysięczne miasto , czyli przybywa co najmniej 50 tysięcy mieszkań bez budowania nowych. No i co z tego ,że wzrasta płaca minimalna skoro ceny mieszkań i żywności szybciej rosną.

  11 Odpowiedz
 • 25 paź 2019

  Niestety, prawda, boląca, ale prawda. Obserwując życie społeczne stwierdzam, że państwo nie ma pomysłu, co zrobić z młodymi ludźmi. Zostawieni są sami sobie. Skazani na mieszkanie z rodzicami (ok. 40 %) albo na tułaczkę za granicą. Mają też inny wybór: kredyt (jeżeli mają zdolność kredytową) i ciężkie pracowanie na banksterów, 20 a może 30 lat.To właśnie jest państwo prawa i sprawiedliwości. Dodam, że państwo platformy nie było w niczym lepsze.

  1 Odpowiedz
 • 26 paź 2019

  Obserwując życie polityczne i społeczne oraz schyłek modernistycznego posoborowego katolicyzmu w naszym nieszczęśliwym kraju , można dojść do wniosku,że gdy za 4 lata Konfederacja Wolność i Niepodległość nie osiągnie ponad 50 procent głosów to Polacy będą się zwijać z tego łez padołu na zatracenie. Niebawem etnicznych Polaków będzie 15 milionów a Ukraińców tyle samo , według PiS to oni zastąpią inteligencję polską, która dawno stąd wyjechała.Ziemia porasta krzakami i samosiejami bo nawet na zasadzenie lasu ludzie nie mają siły i pieniędzy. Na wsi jest tylko 10 procent rzeczywistych rolników , reszta mieszkańców żyje z dopłat bezpośrednich za koszenie traw , pracuje w mieście ,wyjeżdża na roboty sezonowe do Niemiec , Austrii i dalej lub żyje z 500 plus . Żyjemy w czasach kiedy dzieci wiejskie nie widziały nigdy krowy , konia , owcy , świni , gęsi , indyka a nawet kury ,Stąd tak wielkie poparcie dla PiS a na PSL głosowali patrioci z miast i miasteczek chcąc go ratować przed upadkiem. Tymczasem władza chciałaby polepszenia demografii bez budowy mieszkań . Na wsiach odległych od miast domy będą stać puste , bo nikomu nie będą potrzebne. Natomiast nie można oczekiwać od zadłużonych kredytami hipotecznymi młodszych ludzi w mieście aby rodzili więcej dzieci i upychali je w 30 lub 40 metrowych mieszkaniach deweloperskich czyli tzw, współczesnych "apartamentach" .

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej