Myślenice

Ponad 16 tys. zł na ratowanie cmentarza cholerycznego

Ponad 16 tys. zł na ratowanie cmentarza cholerycznego
Fot. Piotr Jagniewski

16 879 zł trafiło do puszek podczas kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie cmentarza cholerycznego na Bukówce

Kwesta na rzecz zabytkowych nagrobków w Myślenicach odbyła się po raz 17. Tym razem nie zbierano jednak na odnowę pomników znajdujących się na Stradomiu, a na ratowanie, tego co zostało po myślenickim cmentarzu cholerycznym na stokach góry Dalin, popularnie zwaną „Bukówką”.

- Cel na Stradomiu został osiągnięty, dlatego postanowiliśmy zbierać pieniądze na odnowę zapomnianego cmentarza na Bukówce – mówi Franciszek Piwowarczyk, prezes Fundacji Rozwoju Regionu Myślenickiego jednego z organizatorów kwesty.

Odwiedzający nekropolie mogli spotkać wolontariuszy z myślenickich szkół średnich oraz polityków, ludzi kultury, działaczy społecznych pasjonatów lokalnej historii.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...