Leśne aranżacje we wszystkich częściach domu

Leśne aranżacje we wszystkich częściach domu

Nie ma chyba takiej osoby, która nie lubiłaby od czasu do czasu przespacerować się po cichym i spokojnym lesie. Pośród drzew jest pięknie o każdej porze roku. Nic więc dziwnego, iż również pod dachem naszego domu chcielibyśmy móc cieszyć się niezwykłym urokiem lasów.

- Nie jest to wcale trudne, bo do uzyskania naprawdę zachwycających efektów wystarczy często pojedyncza dekoracja - fototapeta. Las w formie umieszczonego na całej ścianie zdjęcia lub ilustracji to znakomity sposób na całkowitą odmianę domowej aranżacji - mówi zaproszony przez nas do rozmowy ekspert z firmy Redro.pl.

Udzielone przez niego porady pomogą Wam najlepiej wykorzystać potencjał tego rodzaju ozdób, wprowadzając do wybranego pomieszczenia niezwykłą, inspirowaną światem przyrody atmosferę.

Nastrojowa fototapeta: las we mgle

Cisza oraz możliwość oderwania się od codziennego zgiełku to główne powody, dla których uwielbiamy spacery po lesie. Pośród drzew wyjątkowa atmosfera panuje zwłaszcza jesienią, kiedy konary i pnie bywają skąpane we mgle. Fototapety wykorzystujące tego typu zdjęcia są zdaniem zaproszonego przez nas eksperta jednymi z najciekawszych, jakie możemy umieścić w mieszkaniu.  Dlaczego akurat te wzory posiadają w jego opinii tak duży potencjał? Poprosiliśmy o krótką wypowiedź na ten temat.

- Jesień to niezwykle barwna pora roku - dlatego też wykonane w tym okresie zdjęcia świetnie sprawdzają się jako fototapeta. Drzewa we mgle prezentują się czasem naprawdę magicznie, łącząc ciepłe barwy z chłodnymi. Tego typu wzory są więc niezwykle wyraziste pod kątem wizualnym. Mimo to, łatwo jesteśmy w stanie wkomponować je w różne style wnętrz. Osobiście najczęściej jesienne fototapety z lasem polecam do pomieszczeń klasycznych, tradycyjnych, wyposażonych w drewniane meble. W takim otoczeniu ich estetyka będzie w pełni spójna kolorystycznie. Nie oznacza to jednak, iż musimy się pod tym kątem ograniczać. Również i w innych stylistykach ozdoby przedstawiające zamglony las mają szansę pięknie się prezentować.

Zimowa fototapeta: las brzozowy pośród śniegu

Skoro naszą rozmowę zaczęliśmy od wzorów powiązanych z konkretną porą roku, to postanowiliśmy dalej kontynuować ten trop. Zwróciliśmy więc uwagę na bardzo ciekawe fototapety zimowe z lasami brzozowymi. Z jednej strony urzekł nas ich estetyczny minimalizm, z drugiej doceniliśmy jednak mocny, intrygujący wizualnie kontrast. Postanowiliśmy się przekonać, co do powiedzenia na temat tych wzorów będzie miał ekspert z firmy Redro.pl.

- Choć niektórym dekoracje z brzozami mogą wydawać się za mało barwne, to jednak właśnie z prostoty wynika ich estetyczna siła. Dzięki temu, niezależnie w jakim pomieszczeniu się znajdą, zwrócą na siebie uwagę i przyciągną wzrok. Te czarno-białe wzory rewelacyjnie łączą się z wszelkimi pomieszczeniami urządzonymi w stylu minimalistycznym. Znakomitym zabiegiem aranżacyjnym jest również wykorzystanie ich jako dopełnienie wnętrza skandynawskiego. W tego rodzaju mieszkaniach jasne, pastelowe barwy są zwykle dominujące. Brzozy malowniczo wpiszą się więc w ogólną kompozycję.

Las na ilustracji - dekoracja do pokoju dziecięcego i nie tylko

Bardzo ciekawych możliwości dostarczają również wzory bazujące nie na zdjęciach, a ilustracjach. Lasy w takim wydaniu mogą posiadać nierzeczywiste kolory, a nawet być całkowicie odrealnione pod kątem estetycznym. O to, jakie funkcje mogą pełnić w naszych mieszkaniach tego typu wzoru, zapytaliśmy specjalistę.

- Rysunki faktycznie dostarczają nam mnóstwa inspirujących opcji. Różnorodność dekoracji z lasem przedstawionym na ilustracji z pewnością spodoba się miłośnikom kreatywnego podejścia do aranżacji. Przyglądając się tym wzorom warto od razu zwrócić uwagę na kilka ich typów. Bajkowe malunki to z pewnością idealny wybór do pokoju dziecięcego. Nieco poważniejsze grafiki, przedstawiające magiczne istoty pośród drzew będą za to pasować do sypialni nastolatka. Na uwagę zasługują również artystyczne wzory, inspirowane sztuką różnych nurtów. Tego rodzaju dekoracje są zazwyczaj niezwykle barwne i cechują się wyrazistą estetyką, za pomocą której można ożywić każde wnętrze.

Zaproszenie do dżungli

Na sam koniec naszego eksperta zapytaliśmy o fototapety, które wykorzystują zdjęcia lasów tropikalnych. Ten rodzaj wzorów również mocno wyróżnia się bowiem na tle innych. Byliśmy więc ciekawi, do jakich wnętrz je poleci.

- Tropikalne lasy dla wszystkich mieszkańców naszego kraju wyglądają egzotycznie i niezwykle. Dlatego też przeniesione do mieszkania w formie fototapety zagwarantują, iż nabierze ono oryginalnego, charakterystycznego wyglądu. Gdzie jednak znaleźć miejsce na taką dekorację? Osobiście uważam, iż fototapety z dżunglą świetnie wyglądają w łazience. Oczywiście takie ich ulokowanie będzie wymagać od nas dodatkowego zabezpieczenia przed wilgocią.

Materiał powstał we współpracy z Redro.pl

Powiązane tematy

Dom niczym ogród - fototapety z kwiatami
Miasto 0

Dom niczym ogród - fototapety z kwiatami

Kwiaty należą do tych motywów dekoracyjnych, które znakomicie sprawdzają się w bardzo wielu stylistykach. W dużej mierze wynika to z różnorodności tego typu wzorów oraz ich bogactwa kolorystycznego. Przyjrzyjmy się tym zaletom na przykładzie jednego z najciekawszych rodzajów ozdób ściennych, jakim jest fototapeta. Kwiaty na tego typu ozdobach mogą...