Miasto

Przewóz osób: PKS rozmawia z prywatnymi przewoźnikami

Przewóz osób: PKS rozmawia z prywatnymi przewoźnikami

PKS Myślenice zaproponował prywatnym przewoźnikom możliwość korzystania z powstającego dworca - podaje Gazeta Myślenicka. W miejscu dotychczasowego dworca BUS miałby powstać parking

 Podczas pierwszego spotkania prezesa PKS Michała Kika z prywatnymi przewoźnikami, zaproponowano im 50% ceny za odjazd z dworca (do końca 2012 roku), a następnie 25% ceny na czas nieokreślony. Propozycja obejmuje możliwość korzystania z mającego powstać na terenie byłej zajezdni PKS centrum motoryzacyjnego.

Docelowo z terenu dworca PKS miałyby odjeżdżać samochody PKS i prywatnych przewoźników. Natomiast w miejscu obecnego dworca busów miałby powstać parking. Przystanki rozmieszczone na terenie miasta pozostaną bez zmian.

W naszej ankiecie pytamy was ile jesteście w stanie zapłacić za bilet na jednej z najbardziej popularnych tras Myślenice-Kraków:

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  i co na to busiarze? zgodzili sie?

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 8 kwi 2011

  Wczas Pan Kik zabrał siem do ucyliwizowanie busiarze. Takosz busiarze nie lepi przyjmno propozycje Pan KiK bez ceregiel, rzeby nie musiano inaczy nirz po dobroci.
  zezpowarzamniem
  Zdzichó

  Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 8 kwi 2011

  Moim zdaniem mieszkańcy na tym stracą. Miejsce odjazdów busów jest w lepszej lokalizacji niż dworzec (bliżej centrum, szkół). Najwięcej stracą "busiarze" nie dość, że będą musieli płacić PKSowi to rozkłady jazdy na pewno będą robione pod PKS przez co zostaną im mniej opłacalne kursy. Ciekawe czy mają oni wogóle jakąś alternatywe bo wydaje mi się, że są pod ścianą.

  Odpowiedz
 • adzygmunt 8 kwi 2011

  Koszty płatności za korzystanie z dworca niewątpliwie zostaną przeniesione na pasażera.
  Powstaje pytanie, kto straci kto zyska?
  Moja odpowiedź.
  Zyska PKS.
  Straci miasto? Nie wyobrażam sobie, że obecny "zajazd" jest dla busiarzy darmowy. Tu mała dygresja parking będzie płatny jak wszystkie w mieście.
  Tu nie mam wątpliwości, więc może koszty korzyści z parkingu będą większe?, Czyli straci miasto, czy nie?
  Stracą PASAŻEROWIE, doskonałą lokalizację

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  i od razu znajda pretekst do podniesienia cen biletow!

  Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 8 kwi 2011

  Z tym, że w tym przypadku niekoniecznie będzie to pretekst tak samo jak rosnące ceny paliw.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  ale przeciez teraz tez placa gminie za to ze jezdza z przystanku busow prawdaa? wiec jak beda placic pksowi 50% to pewnie wyjdzie na to samo, to czemu podnosic ceny?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  Busy to paranoja, nie mają żadnych warunków np. do przewozu zwierząt, bagaży, dzieci w wózkach itd. Jest duszno, ciasno i brudno. Powinny być jakieś przepisy określające przystosowanie pojazdów do przewozu osób korzystających z przystanków. Moim zdaniem busy powinny odejść.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  To paranoja.

  W godzinach szczytu gdy jadę obok busów, czasami widzę ich tam ok 12 -14 sztuk... Czy na nowym dworcu znajdzie się miejsce do wyładunku i załadunku dla tylu busów. Sprawa rozchodzi się o kasę. Ktoś ma zarobić na parkingu w miejscu busów, i pks na busach na dworcu. za płatny parking oraz za droższe bilety zapłacą... no kto zgadnie????

  Dziki kraj.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  Buka dopiero teraz się zorientowałeś ? Ja już dawno powiedziałem że to wszystko chore.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  [quote=Toksyk] Moim zdaniem mieszkańcy na tym stracą. [/quote]
  Toksyk, jeszcze busów nie było a ja 7 lat dojeżdżałem do Krakowa z (byłego) dworca i przeżyłem. Na 6:00 do Krakowa dojechałem bez problemu a chodziłem na dworzec z I osiedla.

  Dało się ???
  Nie przesadzaj !
  Jak jesteś leń to siedź w domu !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  A ja myślę ze zyskamy wszyscy. Ja chetnie jeżdziłabym do Krakowa autobusem, ale ponieważ bus dojeżdza na inny przystanek i musiałabym biec na dworzec, wiec meczę sie w scisku w busach, poaz tym na obecnym przystanku busów nie ma żadnej infrastruktury a wrecz przeciwnie ciasno i brudno, może warto uporzadkować naszą komunikacje i dać wybór ciszny bus czy autobus ale z jednego dworca, to tez chyba zasady konkurencji, a Myślenice nie sa znowu tak wielkie żeby nie dojśc z dworca do szkoły, ja chodziłam żyję i kondycję mam...

  Odpowiedz
 • 8 kwi 2011

  Kolejny płatny parking <oklaski>!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  Busy na DWORZEC !!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  PKS rozmawia-wolne żarty,stawia się busiarzy pod ścianą,albo przyjmiecie warunki albo nie dostaniecie zgody na odjazdy z innego miejsca.Dlaczego nie napiszecie ile konkretnie wynosi ta opłata za jeden wjazd i ile to przyniesie dla PKS w skali miesiąca.
  PKS przynosi straty przez nieudolne zarządzanie i chce teraz aby do niego dopłacali prywatni przewoźnicy.W propozycji8 umowy jest ciekawy punkt że za opóźnienie odjazdu będą kary finansowe a decydował o tym będzie pracownik PKS.To już kabaret żeby konkurent wlepiał kary!!!!!!!!
  Od tego są odpowiednie instytucje.
  Gdy wprowadzone zostaną w drugiej połowie roku opłaty za "zakopiankę" oraz za wjazd na nowy dworzec to ceny biletów na pewno wzrosną.
  Najciekawsze jest jednak to że PKS niby kiedyś wystrychnął na dudka gminę a dalej jest forowany.O co tu chodzi????

  Odpowiedz
 • Marek 8 kwi 2011

  Dla tych co "maja daleko" i tych co "maja za drogo" proponuje apelowac do miasta o lokalizacje "petli busowej" na plycie rynku - w koncu tak juz kiedys bylo :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  Busy tam gdzie dworzec, a tu gdzie busy - PIĘTROWY PARKING !

  A jarmark tam gdzie jest.

  Odpowiedz
 • 8 kwi 2011

  [quote=gość: drajver]
  [...]Najciekawsze jest jednak to że PKS niby kiedyś wystrychnął na dudka gminę a dalej jest forowany.O co tu chodzi???? [/quote]

  I to jest bardzo dobre pytanie Drajver.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  Drodzy busiarze!
  Próbujcie zwalczać konkurencję własnymi ręcami!
  Alternatywne lokalizacje:
  parking Starej Cegielni
  działka Snakowskiego przy zjeździe z Zakopianki na Piłsudskiego,
  Olejcie politykę "jakby komunilacyjną"

  hehehehe

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  może właściciel Starej Cegielni "przygarnie" busy do siebie. zaraz by się mu się podniosły obroty od sprzedaży przy takim przepływie klientów. to świetne miejsce blisko centrum.
  Panowie Busiarze może to jest lepszy pomysł niż płacić PKS-owi gminie

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  Właściciel cegielni nie przygarnie, bo miasto nie wyrazi zgody, żeby busy jeździły wąskim przejazdem między rondem a Cegielnią.
  Jeden wjazd na dworzec miałby kosztować 11zł
  Na dodatek &#039;busiarz&#039; nie miałby prawa zmienic rozkładu jazdy bez wiedzy i zgody PKS. W związku z czym PKS od razu wstawia swoje autobusy na kilka minut przed odjazdem busa.
  Busy tracą, tracą, tracą aż w końcu plajtują.
  PKS zostaje monopolistą, a wtedy strzeżcie się pasażerowie.
  Tyle w tym temacie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  Niby jak miasto miałoby zabronić przejazdu busom ul. Kasprowicza?
  Nie widzę na to sposobu. Ograniczenie tonażu?
  Chętnie poznam odpowiedź.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  busiarze na niektórych liniach są monopolistami a jak wejdzie pks to nastąpi konkurencja a co za tym idzie może się podnieść jakość i cena świadczonych usług

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  Gmina wydaje zezwolenia i to od niej zależy czy przewoźnik będzie jeździł a chcący dostać zezwolenie trzeba mieć przystanek początkowy i tu jest haczyk.Nie odjeżdżasz z "dworca" czytaj hipermarketu nie dostajesz zezwolenia.Sprytne.
  Wydaje się że kontrola była przeprowadzona jakby na prośbę konkurencji.Co ciekawe sprawą czasu pracy kierowców u konkurencji i jazdy po godzinach na umowę zlecenie jakoś ITD się nie zainteresowało ?
  Sprawa nienależnej dotacji do przewozu gimnazjów też jakoś nikogo nie zainteresowała gdzie przewoźnik pobierał opłatę od gmin za dowóz młodzieży i wystawiał bilety miesięczne aby otrzymać dodatkowo dotację z Urzędu Marszałkowskiego.
  Jakoś tym nikt się nie zainteresował.Dziwne a pieniążki z naszych podatków płynęły.Po jednej z kontroli szybciutko tworzono na tych trasach linie aby w papierkach grało.
  Jednemu wolno więcej innemu mniej taki to wolny rynek mamy.

  Odpowiedz
 • Konrad 8 kwi 2011

  Co do Cegielni: zmniejszenie dopuszczalnego tonażu pojazdów, które tam wjeżdżają. I Busiarze są udupieni.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 kwi 2011

  Tak drajver, tylko że decyzję odmowną trzeba uzasadnić. Wskazywanie tzw. przystanku początkowego u konkurenta to praktyka, z którą można natychmiast udać się do UOKiKu.
  Przecież busiarze mieli jakiś spór z gminą rotrzygnięty przez UOKiK na ich korzyść.
  Ograniczenie tonażu w drodze na Polankę? bardzo śmieszne. To jak PKS tam dojedzie, koło Sokoła?
  heheheheh

  Odpowiedz
 • Konrad 8 kwi 2011

  Zawsze mogą dopisać "Nie dotyczy PKS"
  Skoro czymś takim zagrozili, a zagrozili z tego co wiem, to znaczy że mają na to jakiś pomysł.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 kwi 2011

  Nie rozumiem o czym tu piszecie,dla mnie bus to stary grat,nigdy tym już nie pojadę,bo dwa razy jechałem i pomyślałem sobie że to transport dla bydła a nie dla ludzi,Trzeba dążyć do tego żeby PKS przywrócił kursy ,może wówczas zaczniecie jeździć jak ludzie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 kwi 2011

  Julo ty bydłu do pięt nie dorastasz , dlaczego ubliżasz?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 kwi 2011

  Bo Julo to pewnie cwaniak z PKS-U co rozkradł bidny PKS a teraz chciał by się załapać na powtórkę z rozrywki

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 kwi 2011

  Julo ma rację,w busach komfortu jazdy nie można nawet porównywać do tego jw jakim przewozi się bydło

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 kwi 2011

  Porównujecie przewóz osób do przewozu bydła, ale zdziwilibyście się jak ostre są przepisy dotyczące przewozu zwierząt. Nie tyko chodzi o dopuszczalny ciężar ładunku ale zasady humanitarne i bezpieczeństwa przewożonych zwierząt.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 kwi 2011

  Dlaczego faworyzuje sie PKS? Może łatwiej sie z nimi dogadać niż z bandą konkurujących i zjadających się nawzajem busiarzy którzy chyba myśleli, że do końca świata będą kłócić się, przeklinać, ścigać po ulicach i narażać na niebezpieczeństwo przewożonych w ten sposób ludzi w swoich gratach w skandalicznych warunkach?
  Kiedy jeżdziłem busami do Krakowa miałem nadzieje, że kiedyś to sie rozrośnie, powstana nowe linie, więcej busów, więcej miejsca... Ale nie. Tu sie nie da już nic zrobić. To co wyrabiają busiarze na trasie przechodzi ludzkie pojecie. Przez chciwosć. Zreszta jest na ten temat osobny wątek na forum.
  Z PKS`em krótka piłeczka, szybka umowa i wszystkie przemilczane szczegóły w dodatkowym pakiecie.
  Co do monopolu i cen... Nie obawiał bym sie tego. Bilet miesięczny i tak wyjdzie taniej niz codzienne płacenie busiarzowi.
  tak Panowie Busiarze - nigdy nie potrafiliście sie dogadać. Nawet nie mogliście sie zebrać jak chłopy przy flaszce i uzgodnić po cichu jednej kwoty za przejazd. Zawsze sie znalazł jakiś rodzynek.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 kwi 2011

  Jak żeście Panowie korzystali z "dobrodziejstwa" pentli na Słowackiego? Proste przepisy zawarte w umowie z Gmina dotyczace czasu postoju i przyjazdów i odjazdów mieliście głębko w czterech literach. Kablowało sie jeden na drugiego, że ten stoi 12 minut a miał stać 10 prawdaż?
  A teraz ojej, lokal nam zabierają, PKS wchodzi i nam dyktuje warunki...
  Uważam że dałoby się i wilka nasycić i owcę uchronić ale... Decydenci tego miasta uważaja widocznie inaczej.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 kwi 2011

  A gdzie warunki socjalne dla pasażerów ?
  To, że busiarze się odlewają pod blaszakami wszyscy wiedzą, a dla klienta/pasażera to nia ma nawet TOY-ToYa pod Carrefourem !
  Na tyle Was-BUSIARZE nie stać za tyle lat chapania !

  Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 11 kwi 2011

  Nie ma co obrażać żadnej ze stron. Raczej powinniśmy ostudzić emocje i spojrzeć na to z góry. A sprawa wygląda tak że ewidentnie poprzez nieuczciwą konkurencję przedsiębiorcy są pod ścianą na rzecz PKS-u. Jeżeli znikną busy z ul Słowackiego niewątpliwie ludzie na tym stracą.

  Dla mnie bezsensowne są komentarze, że po takiej zmianie ludzie będą nareszcie mogli jeździć wygodnymi autobusami. Przecież teraz im tego nikt nie zabrania sami dobrowolnie wolą jechać busem niż iść na dworzec i czekać niewiadomo ile na kurs.
  A co do mojego lenistwa.
  [quote=gość: podróżny] Na 6:00 do Krakowa dojechałem bez problemu a chodziłem na dworzec z I osiedla. Dało się ???Nie przesadzaj !Jak jesteś leń to siedź w domu ! [/quote]

  Pewnie że sie dało. Ale chodzi o to żeby bylo coraz wygodniej a nie coraz gorzej. Pozatym z Twoim podejściem "Ja miałem ciężko to inni też muszą mieć ciężko" to raczej do wojska albo do minionego systemu.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 kwi 2011

  Busy muszą zostać, jarmark też, czego oni szukają? dworzec na busy bezmadziejne miejsce i daleko do centrum!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 kwi 2011

  Problem jest inny i widze ze malo osob na to zwrocilo uwage. Kazdy wyjazd i wjazd na dworzec musi zostac oplacony. Jezeli Pan jadacy z Myslenic do np Zawady ktory teraz pobiera 2 zl od osoby po za i wy / ladowaniu pasazerow bedzie musial zaplacic 24 zl, to pomyslcie ile on osob musi przewiesc za darmo zeby oplacic tylko i wylacznie koszty wjazdu na dworzec. Przeciez cos takiego zupelnie mu sie przestanie oplacac. Przeciez PKS nie bedzie robil kursu dla 10 osob co godzine. Tabor ktorym dysponuje obecnie PKS nie jest w stanie tego zapewnic. Busiarze po czasie zrezygnuja z obslugiwania takich tras i nie ucierpia na tym ludzie jezdzacy do Krakowa, ale wlasnie do takich mniejszych miejscowosci.

  Nastepna kwestia, to jakie oplaty beda narzucane innym zorganizowanym rpzewoznika ? Czy beda one wyzsze ? Skonczy sie tak jak jest teraz, ze zadne dlugobiezne autobusy nie beda sie zatrzymywac w Myslenicach... zostanie przystanek w Strozy lub przy Orlenie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 kwi 2011

  I o to chodzi,przy takich słonych opłatach przewoźnicy zrezygnują z wjazdu a wtedy władza powie -zrobiliśmy dworzec a nikt z niego nie korzysta.Wyobraża sobie ktoś jak będzie wyglądał wjazd na ten niby dworzec przed świętami gdy cały teren będzie zastawiony samochodami klientów?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 kwi 2011

  drajver, postaw mi pod Carrefourem kibel bo tam nie ma blaszaka, żeby to załatwić !
  Chyba, że otworzysz mi drzwi od busa i zasłonisz mnie nimi tak jak to Wy praktykujecie pod blaszakami na osiedlu 1000-lecia II.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 kwi 2011

  Mniej więcej z takich powodów zlikwidowano przystanek busów pod blokiem 26 (bodajrze?). Bo niby mieszkańcy mieli dość awantur, przekleństw itp zachowań panów busiarzy.
  Lecz zaiste... myślę, że troche za bardzo sie oberwało wspomnianym przewoźnikom w tym temacie. Między innymi tez ode mnie. Nie oszukujmy sie - busy sa potrzebne. Są mobilne, jest ich dużo i obsługują rzesze ludzi. Szkoda tylko, że czesto w takich warunkach...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 kwi 2011

  Sikacz prosty ty idż do okulisty jak nie widzisz kibla pod Carrefourem .

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 kwi 2011

  jakbyście widzieli dzisiaj busa jadącego w stronę Zakopianki (mijałem go pod górkę - obok wiaduktu na Zarabie) to by Wam wszyskim włosy dęba stanęły... ludzie tyłem siedzieli na desce rozdzielczej !
  Gdzie te kontrole ?!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2011

  Do ludzi płytkiego rozumu.
  Kiedy busy będą korzystać z dworca obowiązywać je będzie dość dotkliwa opłata za te udogodnienie dla pasażerów a co za tym idzie nie pokryją oni tej opłaty z własnych zysków lecz z cen biletów. Tak więc w szerokiej perspektywie busy znikną a pozostaną jedynie niezwykle rzadko jeżdżące PKS-y no chyba że ludzie zdecydują się płacić za przejazd nie 5zł a 10zł co pokryje straty wynikające z opłaty dworcowej i rosnące ceny paliwa.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2011

  Ja już teraz zastanawiam się czy płacić 10 zł za przejazd do Krakowa i powrót, plus jeszcze 5 za tramwaje.

  Jeśli jadę sama, to ewentualnie mi się to jeszcze opłaca. We dwie osoby znacznie taniej jest jechać samochodem.

  Podniosą się ceny biletów, to ludzie wsiądą w małe autka i będą się na Zakopiance tłoczyć.

  Nie łudźmy się, że jak ubędzie busów, to będziemy jeździć wygodnymi autobusami. Kto ma auto, będzie jeździł autem. Ten kto nie ma, to albo będzie zasuwał na butach, albo czekał pół dnia na PKS.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2011

  PKS chyba wczesniej podpisal umowe z miastem ze to nie bedzie mu robilo zadnej konkurencji. O ile nie mozna wszystkim busiarza tego zabronic, to mozna im zajecie tak uprzykrzyc ze sami zrezygnuja. Problemem jest fakt ze kazdy bus musi posiadac swoj wlasny przystanek startowy ze tak powiem. PKS nie zgodzi sie udostepnic zadnego przystanku, w zwiazku z czym bedzie ciezko ustanowic taki przystanek. Skonczy sie tym ze busy uciekna z Myslenic i beda zupelnie inne trasy. Nie bedziemy mieli trasy Myslenice - Krakow, tylko bedzie trasa zaczynajaca sie w innym miescie :) zawsze znajdzie sie miasto ktore wydzierzawi plac :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2011

  Nabuhodonozor odpowiedz tak szczerze, czym by było dojedżać dotychczas do pracy ,jak by nie te nieszczęsne busy, przecież PKS olał pasażerów likwidując kursy. Ja rozumiem że Prezesi nie mieli zielonego pojęcia zarządzając Firmą, ale czym zawinili pasażerowie, że nie mieli czym dojechać do pracy, chcę zaznaczyć że miałam wykupiony bilet miesięczny i co na drugi dzień dowiaduję się że kurs zlikwidowany, po prostu krew człowieka zalewała i co miał zrobić do pracy trzeba było dojechać tak że naprawdę dzięki busiarzom pracuję nadal chwała im za to.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2011

  [quote=gość: my^&*cy] A gdzie warunki socjalne dla pasażerów ?
  To, że busiarze się odlewają pod blaszakami wszyscy wiedzą, a dla klienta/pasażera to nia ma nawet TOY-ToYa pod Carrefourem !
  Na tyle Was-BUSIARZE nie stać za tyle lat chapania ! [/quote]

  Z tego co mi wiadomo to busiarze chcieli postawić chociażby tego TOY-TOY&#039;a, lecz władze się nie zgodziły:P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 kwi 2011

  Ja nie neguje robotu ktora odwalaja busiarze. Nie mam pretensji ze nie ma kibla, czy jazdzi za duzo osob. Sam czesto nimi jezdze, glownie dlatego zeby zaoszczedzic czas.
  Moje stwierdzenie tyczylo sie bardziej oczywistyc faktow i nastepst ktore beda mialy wkrotce miejsce. A za wszystko mozemy podziekowac krolowi maciejowi.

  Odpowiedz
 • 13 kwi 2011

  a ile ludzi straci prace bo wszystko tam pernie pozamykaja bo komu trzymac

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 kwi 2011

  Na raciah do KRAKA,czy nie wspominałem

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 kwi 2011

  Czy Wy zwariowaliście!!!!busy muszą zostać tam gdzie są!!!

  Odpowiedz

Zobacz więcej

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 38

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 4

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 1

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...