Myślenice

Bobry podgryzają drzewa na Wybickiego

Bobry podgryzają drzewa na Wybickiego
Podgryzione przez bobry drzewa przy ul. Wybickiego w Myślenicach Fot. KP PSP Myślenice

Nadgryzione przez bobry dwa drzewa przy ul. Wybickiego zostały wycięte

Jak informuje Roman Ajchler, rzecznik KP PSP w Myślenicach, do strażaków wpłynęło zgłoszenie o podgryzieniu przez bobry drzew w Myślenicach na ul. Wybickiego. Na miejscu okazało się, że mogły ulec przewróceniu i spowodować zagrożenie dla mieszkańców. Dowódca zastępu JRG w celu zapewnienia bezpieczeństwa podjął decyzję o ścięciu i usunięciu drzew poza jezdnię.

Komentarze (11)

 • 19 gru 2019

  cholera sobie bobry czas wybrały jak obecnie taki śliski temat z drzewami. Może by jakąś delegację z napisem konstytucja do nich wysłać z zapytaniem kto im zgodę wydał a konkretnie kto podpisał? Czy podgryzają te co zagrażają bo spadnie konar czy może regulują ciek wodny? Nic się te bobry nie boją, normalnie anarchia i bezprawie ...! :-)

  28 13 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 19 gru 2019

  Sprawa nie jest taka prosta, Bobry wzięły się za wycinkę, mieszkańcy wzniecają alarm! Rozgłos sprawie nadało stowarzyszenie Nie dla podgryzania drzew w Myślenicach. Okazuje się ze to Bobry Polskie wnioskowały do Zarządu Dróg Bobrowych w powiecie myślenickim, żeby wyciąć gałęzie. Bobry, jak bobry lubią taką robotę to wystąpiły do Pana Pawia o pozwolenie. Pan Paw mądra głowa wydał, bo gdyby coś gdzieś na kogoś spadło, to on by za to odpowiadał, a nie może sobie na to pozwolić więc wysłał na miejsce ekipę myszoskoczków, które zbadały sprawę. Na podstawie ich wyskoku Pan Paw pozwolił ciąć. Bobry wzięły się do roboty, ale mają główy nisko ziemi to gryzły od dołu. Teraz czekamy na oświadczenie, które rzecznik bobrów z wybickiego obiecał zamieścić jutro na najwyższej sośnie. Sprawa robi się ciekawa, bo ponoć bobry na Zarabiu też tną drzewa jak oszalałe. Ponoć będą je przenosić, ale wciąż nie wiadomo dokąd ;)

  18 1 Odpowiedz
 • 19 gru 2019

  Fakt:
  Regularnie golony bóbr nie zakłada żeremi.

  18 5 Odpowiedz
 • 20 gru 2019

  zdjecie

  11 1 Odpowiedz
 • 20 gru 2019

  Witam na Słowackiego okolice mrówki ,koło bysinki też podryzione kilka drzew

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej