Powiat myślenicki

Miniony tydzień to wyjazdy nie tylko do pożarów. Były też fałszywe alarmy

Miniony tydzień to wyjazdy nie tylko do pożarów. Były też fałszywe alarmy
Fot. KP PSP Myślenice

W minionym tygodniu myślenicka komenda PSP odnotowała 16 zdarzeń wymagających interwencji strażaków. Były to pożary, kolizje, ale także fałszywe alarmy

Cztery wyjazdy dotyczyły pożarów – Skomielna Biała, Sułkowice (zapalenie sadzy w przewodzie dymowym), Dobczyce (pożar samochodu), Bogdanówka (pożar boazerii w okolicy kominka); 10 miejscowych zagrożeń - z których 6 to wypadki i kolizje drogowe, 3 usuwanie uszkodzonych konarów drzew i jedna akcja związana z wystąpieniem niezidentyfikowanego zapachu w mieszkaniu.

Roman Ajchler, rzecznik prasowy KP PSP w Myślenicach: Ponadto 2 zgłoszenia to alarmy fałszywe. Zgłoszenia dotyczyły pożarów liści i poszycia leśnego w miejscowościach Krzyszkowice i Stróża. Strażacy po przybyciu we wskazane w zgłoszeniu miejsca nie potwierdzili obecności ognia. W zdarzeniach drogowych poszkodowane zostały łącznie 3 osoby zaopatrzone i przewiezione do myślenickiego szpitala przez ZRM. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, poddaniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu rozbitych części pojazdów z jezdni.

 

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej