Materiał promocyjny

Pomysł na niezwykłą wycieczkę do wnętrza ziemi

Pomysł na niezwykłą wycieczkę do wnętrza ziemi

Jeżeli zastanawialiście się kiedykolwiek, w jakie miejsce zorganizować wycieczkę, żeby wzbudzić zainteresowanie dzieci, dać im poczucie, że naprawdę zadbaliście o ich potrzeby intelektualne, emocjonalne i fizyczne, a przede wszystkim oderwać je od komputerów i tabletów? Mamy dla Was odpowiedź

 

Skarb z wnętrza ziemi

Niespełna 40 km na wschód od Krakowa, znajduje się malowniczo położone miasto – Bochnia. To najstarsze miasto małopolski o udokumentowanym wieku. Swój rozwój i długowieczność zapewnił Bochni skarb znajdujący się w samym mieście – jest to Kopalnia Soli Bochnia, najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej.

Atrakcje niczym w parku rozrywki

Bocheńska kopalnia bardzo chętnie odwiedzana jest przez rodziny, turystów indywidualnych i zorganizowane grupy szkolne. Atrakcje historyczne, stare urządzenia górnicze, połączone z nowoczesnymi projekcjami multimedialnymi niosą przekaz dla najmłodszych, ale również i dorosłych uczestników wycieczek. Przejście tras turystycznych wymaga zaangażowania fizycznego oraz intelektualnego, rozwija w dzieciach ciekawość, pobudza ich wyobraźnię.

Gwarancja pogody i dobrej zabawy

Planując wycieczki zarówno rodzinne jak i szkolne, lub tzw. wypady weekendowe, sprawdzamy pogodę, zaopatrujemy się w prowiant. W żadnym miejscu nie otrzymamy gwarancji dobrej, niezmiennej pogody, chyba że, wybieramy się do kopalni. Przez cały rok w tym niezwykłym miejscu panuje taka sama temperatura, która wynosi ok 16.st C, a jego wilgotność ok. 70 %. W lecie odczuwalny jest przyjemny chłód, zimą zwiedzanie odbywa się w prawdziwie wiosennej temperaturze. Takie warunki sprzyjają planowaniu wycieczek, jak również spontanicznym odwiedzinom w tym niezwykłym miejscu.

Przygoda dla dużych i małych

W Kopalni Soli Bochnia mamy do wyboru trzy trasy turystyczne o różnym stopniu trudności i odmiennym sposobie prezentowania tego obiektu. Wystarczy wybrać interesującą nas trasę i już możemy cieszyć się przygodą.

Zwiedzanie podstawowej trasy turystycznej z multimediami, to pewnego rodzaju podróż w czasie. Odbywamy ją dzięki niespotykanym nigdzie projekcjom multimedialnym i efektom dźwiękowym. W kopalni wita nas duch mnicha cystersa i zaprasza do zwiedzania podziemi. Naszą podróż rozpoczynamy przejazdem prawdziwą kolejką górniczą. Już pieszo zwiedzamy najpiękniejsze komory, dawną stajnię, największą kaplicę Św. Kingi, komory kieratowe. Dodatkową atrakcją jest możliwość przepłynięcia 12 osobowymi łodziami przez zalany solanką chodnik. Odległość 120 m pokonujemy wśród przepięknych solnych wyrobisk, słuchając opowieści flisaków.

Znajdująca się 250 m pod ziemią największa komora Ważyn, to miejsce gdzie można nie tylko usiąść, odpocząć po zwiedzaniu trasy turystycznej, ale również aktywnie kontynuować pobyt pod ziemią, np. spacerując, grając w piłkę, badmintona lub ping ponga.

Całkowicie odmienną propozycją jest możliwość spędzenia nocy w solnych podziemiach

To oferta łącząca zwiedzanie kopalni, pobyt w największej z podziemnych komór – komorze Ważyn, oraz nocleg w kopalni 250 m pod ziemią. Podczas pobytu, goście zwiedzają trasę turystyczną, korzystają z atrakcji znajdujących się w komorze oraz spędzają noc w unikalnym mikroklimacie kopalni. Pobyty nocne organizowane są zarówno dla grup zorganizowanych, jak i dla osób indywidualnych.

Miejsce pełne inspiracji

Bocheńska kopalnia często porównywana jest przez najmłodszych turystów do światów znanych z gier komputerowych, książek, czy też filmów. Panująca w kopalni aura tajemniczości rozwija ich wyobraźnię. Stanowiska multimedialne, zjazd windą pod ziemię, przejazd kolejką górniczą, łódki, boisko i plac zabaw dla dzieci, zachęcają je do aktywności fizycznej. Stare urządzenia górnicze wzbudzają ciekawość. Najmłodsi dopytują do czego służyły, jak działały. Dzieci często tworzą własne opowieści zaskakując współuczestników wycieczki.

Ważne informacje dla rodziców i organizatorów wycieczek

Wybierając się do bocheńskiej kopalni należy pamiętać o wygodnym, pełnym obuwiu i wierzchnim okryciu (przez cały rok). Dla najmłodszych turystów w Biurze Obsługi Klienta, oraz w komorze Ważyn (250 m pod ziemią) zapewnione są przewijaki. Jeżeli chcemy skorzystać z przejazdu kolejką, a nasze pociechy lubią chodzić po schodach (jest ich na trasie ok. 700), nie należy zabierać ze sobą wózków dziecięcych, ani nosidełek.

Pamiętajmy, że przebywając pod ziemią jesteśmy pod opieką wykwalifikowanego przewodnika, który nie tylko barwnie opowie o historii i atrakcjach miejsca, ale również będzie chętnie służyć nam pomocą.

Szczegółowe informacje:
Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
Ul. Campi 15 , 32- 700 Bochnia
Biuro Obsługi Klienta: 14 6926752, 14 6926754
Informacje o zwiedzaniu
Bilety on – line

Zobacz więcej