Miasto

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

Dokładnie miesiąc temu gmina uruchomiła pilotażowy projekt linii miejskiej. Do tej pory na przystankach nie znalazły się rozkłady jazdy, a gmina nie informuje o liczbie sprzedanych biletów

Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę została uruchomiona 13 stycznia. Udało się to dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Infrastruktury oraz gminy. Ministerstwo wyłożyło na ten cel 37 tys. zł, a gmina 7 tys. zł. To wystarczy na rok jej utrzymania, co ma pozwolić na ewentualne przedłużenie lub rozwój.

W ramach połączenia każdego dnia od poniedziałku do piątku przewoźnik (firma „Mini Bus” Zenon Płoskonka) wykonuje pięć kursów, a ceny biletów wynoszą odpowiednio 4 zł dla wsiadających w Jasienicy, 3,5 zł dla pasażerów z Bysiny i 2 zł za przejazd w obrębie miasta.

- Linia jest odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców, jakie trafiały do urzędu miasta. Mam nadzieję, że mieszkańcy nauczą się korzystania z tej formy komunikacji. Chcemy podnieść jakość życia seniorów, jako ludzi którzy na co dzień nie mają swoich samochodów, a dzięki tej linii będą mogli sprawnie przemieścić się w ramach swoich potrzeb – podczas inauguracji linii miejskiej mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

W pierwszym dniu na przystankach brakowało rozkładów, ale jak podczas konferencji prasowej zapowiadał wiceburmistrz Mateusz Suder; „na przystankach pojawią się tablice sygnowane logiem urzędu miasta i gminy, na których będziemy się starali podawać regularne czasy odjazdów”. Od tego czasu ich brak zgłaszaliście wielokrotnie pisząc na redakcja@miasto-info.pl.

Dlatego we wtorek 11 stycznia postanowiliśmy sprawdzić jaką popularnością cieszy się połączenie wśród mieszkańców i czy pilotażowa linia dobrze rokuje na przyszłość.

Skierowaliśmy pytania do burmistrza oraz jego zastępcy prosząc m.in. o ich ocenę pierwszych tygodni działalności nowego przedsięwzięcia, liczbę sprzedanych biletów oraz o informację - kiedy na przystankach zawisną obiecane rozkłady jazdy i w jaki sposób dzisiaj można czerpać informację o aktualnych kursach linii miejskiej.

W dzisiejszej mailu jaki otrzymaliśmy czytamy, że „Kompletna odpowiedź na zadane pytania zostanie przesłana na początku przyszłego tygodnia”. Zanim otrzymamy pełną odpowiedź, pytamy was o ocenę linii miejskiej po pierwszym miesiącu jej działalności.

Jak oceniasz pierwszy miesiąć działalności linii miejskiej w Myślenicach?

 • celująco
 • bardzo dobrze
 • dobrze
 • dostatecznie
 • dopuszczająco
 • niedostatecznie
 • Zobacz wyniki
 • celująco celująco 7%
 • bardzo dobrze bardzo dobrze 7%
 • dobrze dobrze 7%
 • dostatecznie dostatecznie 9%
 • dopuszczająco dopuszczająco 11%
 • niedostatecznie niedostatecznie 59%
 • Głosów: 577

 

Powiązane tematy

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego
Myślenice 36

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

Mija piąty tydzień od uruchomienia w Myślenicach linii miejskiej. Pierwszy miesiąc jej działalności oceniacie nisko, a za największy mankament uznajecie brak rozkładów jazdy. Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają, że te pojawią się na przystankach do końca lutego Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez By...

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Myślenice 59

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, G...

Komentarze

 • 13 lut

  do ankiety dodałbym punt - pomysł fajny ale wykonanie do ... pozostawia wiele do poprawy

  35 5 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 13 lut

  Dziadostwo panowie burmistrzowie niestety. Pomysł dobry ale po Co komu autobus jak nie wiadomo kiedy jedzie?

  58 8 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 13 lut

  No rzeczywiście sprawa przekracza kompetencje i możliwości urzędników - zamówić naklejki czy tam inne tabliczki i umieścić na przystankach

  44 6 Odpowiedz
 • mirek@ 13 lut

  zamiast sie przyznac ze zawalili i podac powod tej bylejakosci, albo dlaczego puszczaja busa w miasto bez rozkladów i nadzorowac popularnosc linii przez statystyki to tydzien sie beda zastanawiac dlaczego nic nie zrobili przez ostatni miesiac? nie ma to jak praca na urzedzie panstwo menadżerstwo BRAWA!

  43 7 Odpowiedz
 • 13 lut

  "Chcieliśmy dobrze dla mieszkańców, ale niestety musimy zaniechać wprowadzania komunikacji miejskiej z powodu zbyt dużych kosztów w stosunku do użytkowników. Pilotażowo wprowadzona linia w ciągu ostatniego miesiąca miała zbyt małe zainteresowanie przez co wnioskujemy, że potrzeby mieszkańców nie idą w tym kierunku."

  Ja się spodziewam oświadczenia w takim stylu ;)

  41 6 Odpowiedz
  • mirek@ 13 lut

   nie zapominaj o winie poprzedników ;)

   42 2 Odpowiedz
   • 13 lut

    Nie poprzedników tylko Starostwa, bo trasa przebiega po powiatowych drogach, więc pewnie to Starostwo nie ustosunkowało się do jakiejś magicznej apelacji o stworzenie przystanków, wiat i tabliczek i dlatego ludzie nie mieli ani gdzie czekać, ani godziny nie znali ;)

    Ale ta wersja padnie pewnie na nadzwyczajnym briefingu prasowym po zapytaniach o brak informacji o odjazdach/przyjazdach.

    42 3 Odpowiedz
 • 13 lut

  Byle jak, byle by było..

  tak trudno wydrukować kartki z rozkładem jazdy, toż to "pińć" kursów na krzyż.

  29 6 Odpowiedz
  • 13 lut

   Może wydrukować nie jest ciężko, tylko problem z rozkładem. Tak jak pisałem kiedyś komentarz przy otwarciu linii, czasy międzyprzystankowe są jak z "Need for Speed" i teraz ciężko to wdrożyć, bo wszystko co w rozkładzie to "otpierdolora maniana".
   Oto część komentarza do rozkładu jazdy:
   "Jak z mleczarni odjazd o 8;20 z ewentualnym zabraniem pasażerów tam, wydaniem biletu i rozliczeniem należności za bilet, bus ma odjeżdżać już o 8;22 spod szpitala, przy ewentualnej wysiadce i zabraniem pasażerów, wydaniem biletu i rozliczeniem należności, bo o 8:23 już spod Carrefoura trzeba odjeżdżać. Będzie inkasent w busie? Właściciel zadeklarował, że na wypadek oblężenia linii podstawi większy pojazd i jak to się ma do rozkładu jazdy?

   Z mleczarni pod szpital jest 1300 m i czas przejazdu 2 min co daje 12,5 m/s = 45 km/h ze stałą prędkością, a gdzie rondo, 2 zakręty, bodajże 9 przejść dla pieszych i ruch na drodze? Który to specjalista zaakceptował ten rozkład i wydał zezwolenie na tę trasę?"

   24 4 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 13 lut

  Obietnice obietnice tak niewiele waza

  22 6 Odpowiedz
 • 13 lut

  Ja nie wiem czego chcecie, przecież to bus, a bus jeździ kiedy i jak chce. Przecież to jest główna cecha przewozów realizowanych busem.
  Klient ma stać i czekać... wypatrywać czy jedzie... jaka to jest radość, że jedzie, że przyjechał. Pasażer wtedy zapomina o wszystkim, że ciasno, że śmierdzi, że duszno... Ważne że jest, że jedzie :)
  Może jeszcze mają być elektroniczne wyświetlacze jak w Japoni ? Bus ma zaskakiwać :)

  34 3 Odpowiedz
 • 13 lut

  zdjecie

  29 7 Odpowiedz
 • 13 lut

  cytujac klasyka" WITOJCIE W NOSZYM MIASDKU " jako wies takie rozklady jozdy

  23 2 Odpowiedz
 • Zofia 13 lut

  organizowanie busa bez rozkladu to jak budowa basenu bez wody. trzeba miec totalny brak wyobrazni i tupet zeby takiego bubla wciskac ludziom

  25 6 Odpowiedz
 • 14 lut

  Szkoda słów na to COŚ. Dziadowania ciąg dalszy.

  12 2 Odpowiedz
 • 14 lut

  zdjecie

  11 4 Odpowiedz
 • 14 lut

  Na YouTubie Myslenice Tv dodały mniej więcej w tym samym czasie info o uruchomieniu linii "miejskiej" w Myślenicach i Dobczycach z tym że w tym materiale o Myślenicach komentarze są wyłączone a o Dobczycach nie...przypadek?Nie sądzę....

  13 1 Odpowiedz
 • 16 lut

  Jakim cudem mialaby skozystac z tej lini matka z wozkiem?

  10 4 Odpowiedz
 • Ten komentarz został usunięty.

  • Ania 16 lut

   A jaka powinna być rola mediów?
   Lizanie tyłków i klaskanie polityką przynosi tyle dobra.

   Komunikacja miejska świetny pomysł ale to nasze myślenickie wykonanie.
   Może włodarzą zrobi się trochę głupio i powiszą choćby rozkłady,
   albo podstawią bardziej odpowiedni pojazd, dobrze oznakowany.

   Wiele nie trzeba do tego żeby wszyscy klaskali.
   Największy koszt to i tak kierowca do tych pięciu kursów.

   11 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Biuro paszportowe w Myślenicach? Może… ale nie wcześniej niż za 2 lata
Myślenice 11

Biuro paszportowe w Myślenicach? Może… ale nie wcześniej niż za 2 lata

Podczas ostatniej sesji rady powiatu starosta prezentował postęp prac związanych z budową nowej siedziby starostwa powstającej przy ul. Drogowców. Radny Jan Bylica (PiS) zaproponował, aby powstało w niej… biuro paszportowe Podczas wtorkowej sesji rady powiatu, Józef Tomal prezentował zdjęcia z placu budowy mówiąc o postępach prac i planowanych prz...

TO JUŻ PEWNE! Radni zdecydowali o zamknięciu szkół
Edukacja 16

TO JUŻ PEWNE! Radni zdecydowali o zamknięciu szkół

Decyzją radnych Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 6 zostaną zamknięte wraz z końcem roku szkolnego 2019/2020. Ich uczniowie trafią odpowiednio do SP2 i SP4 w Myślenicach Podczas dzisiejszego posiedzenia radni decydowali m.in. o przyszłości Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie i SP 5 na Dolnym Przedmieściu. Nie pomogło zaangażowanie i ape...

Żeby zarejestrować samochód trzeba czekać godzinami? Sprawdzamy jak działa wydział komunikacji w Myślenicach
Alarmujecie 23

Żeby zarejestrować samochód trzeba czekać godzinami? Sprawdzamy jak działa wydział komunikacji w Myślenicach

Po zmianie przepisów i zapowiedzi kar za nieprzerejstrowanie samochodu w ciągu 30 dni od jego zakupu, w wydziale komunikacji wydłużyły się kolejki. Piszecie, że "na obsługę trzeba czekać godzinami, a bloczki kończą się niedługo po otwarciu urzędu" Na redakcja@miasto-info.pl otrzymujemy od was wiadomości w których opisujecie sytuację panującą od po...

Były prezes MARG oddał pieniądze. Wyrok usłyszy za tydzień
Myślenice 4

Były prezes MARG oddał pieniądze. Wyrok usłyszy za tydzień

Przed myślenickim Sądem Rejonowym odbyło się czwarte posiedzenie w sprawie byłego prezesa MARG. Pieniądze oddał, ale wyrok usłyszy za tydzień Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. Podczas czwartego posiedzenia Sądu Rejonowego w Myślenicach nadal nie zapadło orzeczenie w tej sprawie, ale pre...

Stłuczka na Kasprowicza. Jeden samochód ściął drzewo
Myślenice 0

Stłuczka na Kasprowicza. Jeden samochód ściął drzewo

W wyniku zderzenia do jakiego doszło na ul. Kasprowicza w Myślenicach, jeden z samochodów ściął drzewo znajdujące się na stromym wzniesieniu Do zdarzenia doszło o godz. 8:06. Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, jeden z nich uderzył w przydrożne drzewo. Zablokowany został przejazd jednym pasem w kierunku centrum miasta oraz ruch pieszych chodn...