Myślenice

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście

Gmina uruchamia linię miejską. Bus pojedzie z Jasienicy na Dolne Przedmieście
Jeden z przystanków linii miejskiej znajdzie się przy szpitalu Fot. Piotr Jagniewski

Pięć kursów dziennie po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście, Bysinę i Jasienicę - to trasa linii miejskiej, jaką dzisiaj zainaugurowała gmina

Wystartowała pilotażowa linia miejska, w ramach której kursować będzie bus. Wystartuje w Jasienicy, następnie pojedzie przez Bysinę, Górne Przedmieście do szpitala, centrum handlowego przy ul. Słowackiego, przychodni Certus, strefy przemysłowej, placu targowego na Dolnym Przedmieściu, urzędu skarbowego, dworca autobusowego, a następnie w kierunku Osiedla Tysiąclecia, Górnego Przedmieścia, ponownie Bysiny i Jasienicy, gdzie zakończy kurs.

Każdego dnia od poniedziałku do piątku przewoźnik (firma „Mini Bus” Zenon Płoskonka) wykona pięć takich kursów, a ceny biletów wynosić będą odpowiednio 4 zł dla wsiadających w Jasienicy, 3,5 zł dla pasażerów z Bysiny i 2 zł za przejazd w obrębie miasta. Dzisiaj na przystankach brakuje jeszcze rozkładów, ale jak podczas porannej konferencji prasowej zapowiadał wiceburmistrz Mateusz Suder; na przystankach pojawią się tablice sygnowane logiem urzędu miasta i gminy, na których będą się starali podawać regularne czasy odjazdów.

Nowa linia została uruchomiona przez urząd miasta i gminy Myślenice, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Infrastruktury oraz gminy. Ministerstwo wyłożyło na ten cel 37 tys. zł, a gmina 7 tys. zł. To wystarczy na rok utrzymania linii, co ma pozwolić na ewentualne jej przedłużenie lub rozwój.

 

- Linia jest odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców, jakie trafiały do urzędu miasta. Mam nadzieję, że mieszkańcy nauczą się korzystania z tej formy komunikacji. Chcemy podnieść jakość życia seniorów, jako ludzi którzy na co dzień nie mają swoich samochodów, a dzięki tej linii będą mogli sprawnie przemieścić się w ramach swoich potrzeb. Mam nadzieję, że z początkiem kwietnia ruszy linia na trasie Myślenice-Kraków, która będzie obsługiwała naszych mieszkańców transportem autobusowym. To jedna z dwóch linii, jaką realizujemy z dofinansowania. Od początku roku funkcjonuje linia Krzyszkowice-Myślenice-Krzyszkowice, dzisiaj Jasienica-Bysina-Myślenice-Bysina-Jasienica. Kolejne linie będziemy proponować w tym roku – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

Podczas inauguracji przedstawiono 14 osobowego busa, ale jak zapewnia przewoźnik, w ramach potrzeby jest w stanie podstawić większy samochód, który zaspokoi zapotrzebowanie mieszkańców. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 13 sty

  szału nie ma jeden bus pięc kółek ale moze to poczatek... tyle sie mowil zawsze jakie to nierentowne linie a uruchomili to raptem za 44 tys to dla budzetu gminy kropla to dlaczego wczesniej nikt tego nie robil? jak sie okazuj jak mieszkancy naciskaja to i linie mozna zrobic ;)

  31 12 Odpowiedz
 • 13 sty

  Bus? Wy jestescie poważni? Komunikację miejską obsługuje się autobusami niskowejsciowymi, a najlepiej z całkowicie niską podłogą

  68 12 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 13 sty

  panowie burmistrzowie jako emeryt i senior podpowiem wam ze bus to najgorsze rozwiazanie. jest wysoki, trudno sie do niego wsiada a w srodku albo jest za malo miejsc albo trzeba stac. mowicie panowie ze robicie to dla dobra seniorow, ale kolejny bus niczego nie ulatwia. skoro wypuszczacie i tak tylko jedno auto nie moze to byc niskopodloowy wygodny autobus?

  63 11 Odpowiedz
 • 13 sty

  Czekamy z niecierpliwością na te autobusy z Myślenic do Krakowa.
  Jazda teraz busami to jak przewóz trzody na ubój.

  71 1 Odpowiedz
 • 13 sty

  Nie wyobrażam sobie za bardzo jak moja 80 letnia babcia ma wejść do takiego busa ... I jeszcze za to płacić w Krakowie starsi ludzie jeżdżą za darmo i to w cywilizowanych warunkach A tu .. kilka przejazdów z czego ostatni przed 17 ??? Za rok burmistrz powie że próbował ale się nie przyjęło bo ludzie nie chcą jeździć w taki sposób żenujące czekam na autobus od kwietnia na Kraków.

  56 10 Odpowiedz
 • 13 sty

  Co z tego,że jedzie pod Coopera,skoro nie w godzinach co ludzie chodzą do pracy.Wstyd ,żeby z największych firm w mieście (Cooper,Polplast,czy Powell)nie można się dostać do domu z popołudniowej zmiany do Jasienicy,Bysiny,czy na Górne Przedmieście.

  48 5 Odpowiedz
  • 13 sty

   Wstyd raczej dla firm i związków zawodowych, że nic w tej kwestiach nie robią :)

   32 12 Odpowiedz
 • 13 sty

  Proponuję prosty test, niech sobie Pan Szlachetka założy gips na nogę ale tak do samej pachwiny i spróbuje wejść do takiego busa, może wtedy zrozumie z jakimi ograniczeniami musza liczyć się osoby starsze(często z endoprotezami). Potem niech taki film umieści w internecie, zobaczymy jak mu pójdzie.

  47 8 Odpowiedz
 • 13 sty

  taa , nima busów -żle , są busy -tyż źle

  35 24 Odpowiedz
  • 14 sty

   nima busów - źle, są busy - tyź źle, są stare autobusy - jeszcze gorzej, są niskopodłogowe autobusy - bardzo dobrze.

   8 2 Odpowiedz
 • DajMI MINUSY! 13 sty

  Widać, że panowie to mają fantazje i nie wiedzą na czym opiera się komunikacja miejska

  - częste kursy, żeby ludzi zachęcać do korzystania
  - wygodny tabor
  - pojemność

  Czy naprawdę tak trudno byłoby wydzierżawić np. od MPK Kraków 3 autobusy 12metrowe i je pilotażowo podstawić oraz zrobić 15-20 kursów dziennie?

  Trudno nazywać linie miejską kursowaniem busika w stylu sprinter

  Aaaaaaaaa z niecierpliwością czekam na wypowiedzi najbardziej zagorzałych obrońców: Mysleniczanin007, Vivaldii.

  Czas start.

  48 10 Odpowiedz
 • 13 sty

  Wystarczyłoby uruchomić połączenie Sułkowice Centrum i reszta tych przystanków w Myślenicach. Jeden autobus niskowejsciowy, darmowy przejazd dla dzieci do 18 roku i seniorów od 60 lat. Wszyscy biliby brawo, a tak to mamy Muppet Show

  43 3 Odpowiedz
  • 13 sty

   To by się musieli znów dogadywać z gminą Sułkowice o dzielenie kosztów :)

   16 2 Odpowiedz
   • 13 sty

    Nie musieliby, Sułkowice nie mają kasy, wszytko wydali na bajoro przepraszam na basen i boisko na Gościbi które polecam zobaczyć, piękny obiekt sportowy,

    11 1 Odpowiedz
 • 13 sty

  Haha nieźle to wykombinowali, po najmniejszej linii oporu, temat odfajkowany, partia odniosła kolejny sukces. Jeszcze mam tylko dwa pytania. Ile ta "inwestycja" kosztowała? I czy na otwarcie inwestycji planowana jest balanga z przecinaniem wstęgi, kateringiem, kropidłem i występami?

  32 9 Odpowiedz
 • 13 sty

  Podzielam opinię, że choć jestem zwolennikiem linii miejskiej, to jednak w tym przypadku nie tędy droga. O Jezusicku!

  Co to za różnica, że gmina wynajmie busiarską linię i okrzyknie to dumnie linią miejską??? No bez jaj, przecież to do Monty Pythona się nadaje.

  Potwierdza to tylko fakt, że PiS ma kadry ludzi nijakich, po prostu amatorów.. i to się wlecze z każdym kolejnym pomysłem, bez klasy, półśrodkami, na granicy absurdu. Przykre. Róbcie dalej politykę, panowie. Takiego dziadowania...

  36 12 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 13 sty

  jak zwykle robota na odwal sie zevby tylko bylo. wielkie otwarcie linii a na przystankach nie ma rozkladow, nikt nawet nie wie o dzialaniu takiego busa ktory jezdzi pusty to kolejny bus ktorych wszyscy maja dosyc bo jak pisal ktos wyzej sa NIEWYGODNE!!! ale co tam busa sie pusci powie ze to dla ludzi i jazda

  36 4 Odpowiedz
 • 13 sty

  Teraz jeździcie rzęchami i dobrze jest. Pojawiają się busy lepsze technicznie - jest źle. Wszystko źle co robi ta władza. Obojętne co ale źle. Ot społeczność Myślenic...

  12 40 Odpowiedz
 • 13 sty

  Myślenickie Przewozy Kuriozalne...

  Prawie 20-letni Sprinter, najlepszy transport dla seniorów. Tych o laseczce, którzy sobie chcą podjechać na targ i wrócić wygodnie z zakupami... a nie czekaj wysokie stopnie i wąskie przejście. No to dla uczniów, bo to między innymi im ma pomagać taka linia, żeby sobie spokojnie na 8:00 do szkoły zdążyli... nie moment. Dla nich też nie - nie zdążą. A no tak - schorowany człowiek chce dojechać do szpitala bez przeszkód np. z osiedla. Wsiądzie sobie w połowie trasy, wysiądzie kawałek dalej pod szpitalem... może nawet będzie miał miejsce wolne i nie będzie musiał stać. Co najważniejsze wszyscy wygodnie wsiadają i wysiadają przez jedne drzwi, które zwyczajem busiarskim trzeba "jeszcze raz, ale mocniej" zamknąć. No i przede wszystkim ułatwienie dla matek z dziećmi, żeby się z wózkiem mogły łatwiej po mieście przemieszczać. Nie zapominajmy, że dla nich też jest miejsce. Bo rozumiem, że bus będzie miał przyczepę?

  Jestem na tak.

  49 6 Odpowiedz
  • 17 sty

   To i tak dwa wejścia są :D a nie jedno jak w naszych polskich busach.
   Autobusy to jedyna rada. Jeśli ma być dla młodych i starszych i jeszcze, żeby matka z dzieckiem w wózku mogła skorzystać.

   2 Odpowiedz
 • 13 sty

  PiS czerpie pomysły ze Wschodu

  21 6 Odpowiedz
 • 13 sty

  Przystanek pod mleczarnią to chyba dla meneli, a przy bloku 1 gdzie blisko do zusu (podobno linia dla seniorów) nie ma, no i czasy przejazdu to chyba z kosmosu wzięli, w minutę spod Szpitala pod Carrefour to chyba na sygnale, ktoś tu nie wie jak się jeździ po Myślenicach i jak się korkuje miasto

  35 4 Odpowiedz
 • 13 sty

  Czytam, oglądam i nie wierzę. Jak zdrowy na umyśle człowiek może puścić busa który będzie zatrzymywał się przy szpitalu ? Jak chory człowiek, o kulach czy na wózku inwalidzkim ma wejść do tego busa ? Jeśli miasto nie miało możliwości zakupienia autobusu z prawdziwego zdarzenia to trzeba było podstawowe warunki dla pojazdu do obsługi komunikacji miejskiej przerzucić na przewoźnika w formie przetargu. Co w tym trudnego ? Nie chciało się czy tak miało po prostu być?
  Wstyd.... Panie burmistrz, oszczędź wstydu.
  Gdzie jest likwidowanie barier w przestrzeni publicznej?????

  32 5 Odpowiedz
  • 13 sty

   To już lepiej jest jak nic nie jeździ pod szpital, tak? Bo nawet ludzie na badania nie podjadą tylko muszą dyndać na butach? Wszyscy są połamani, na wózkach czy o kulach, którzy chcą pójść do szpitala? Będzie mniej samochodów na parkingach, będzie mniejszy ruch samochodowy w mieście, czyż nie o to w tym wszystkim chodzi?!

   11 27 Odpowiedz
   • 13 sty

    Koszt funkcjonowania normalnego jednego autobusu z darmowymi przejazdami dla uczniów i seniorów to są grosze. Tylko wtedy kiedy komunikacja miejska będzie, szybsza, wygodniejsza i tańsza od samochodu prywatnego, ludzie zrezygnują ze swoich samochodów. Wtedy stanie się cud i będzie mniej aut, mniejszy ruch, mniej wypadków. Ale żeby to zrozumieć trzeba choć trochę pomyśleć, zastanowić się. Pojechać np. Na politechnike i zapytać się studentów co trzeba zrobić żeby stał się cud.. To na prawdę nie jest trudne.
    Tylko jak zwykle to nie jest przypadek, to jest Miś :D
    https://youtu.be/uPZj1p_smCA

    18 4 Odpowiedz
 • 13 sty

  Bus kopciuch czy nowy?

  15 6 Odpowiedz
 • Tolo 13 sty

  Ludzie,nie tak szybko! Nie robią nic-źle jest, zrobią cokolwiek też nie dobrze,ot i całe nasze społeczeństwo wiecznie narzekających.Może trzeba trochę czasu żeby zobaczyć czy to się sprawdza i w jaki sposób.
  Natomiast odnośnie linii Myślenice - Kraków miejmy dzieję że będzie wszystko ok. niemniej jednak przydałoby się żeby się wreszcie wszyscy przewoźnicy dogadali względem BILETÓW MIESIĘCZNYCH!!! To jakieś nieporozumienie jeden je respektuje inny nie.Wsiadając na matecznym mogę zapomnieć o bilecie miesięcznym a koszty rosną jak procenty składane.
  Szanowni Panowie Włodarze proszę przyjrzeć się tematowi z punktu widzenia pasażera.

  8 10 Odpowiedz
  • 13 sty

   Zobaczycie autobusy jakie wam władza podstawi, na pewno będą to nowe pachnące klimatyzowane pojazdy... Macie już przedsmak tego co was czeka.. To będzie nowy standard na miarę nowych lepszych czasów. Autobus + tak bym to nazwał

   18 2 Odpowiedz
  • 13 sty

   Ale o to właśnie chodzi, żeby nie robili cokolwiek, tylko najlepiej jak mogą. Puszczenie takiego busa dla grupy docelowej jaką przedstawili to pomyłka w założeniu. Równie dobrze mógłby to być program dofinansowania szkołom karnetów na stok narciarski w Szklarskiej Porębie. To właśnie takie "cokolwiek".

   15 3 Odpowiedz
  • 13 sty

   Jest takie powiedzenie „jak masz robić byle jak to lepiej nie rób wcale", i to nie jest narzekanie, siermiężność i dziadostwo nie może być standartem

   19 2 Odpowiedz
 • 13 sty

  Teraz wyobraźmy sobie połączenie kolejowe Myślenice-Krakow w wykonaniu rządzących parowozy ? drezyna ? :D

  32 5 Odpowiedz
  • 14 sty

   Drezyna ręczna, ale jedna osoba (konduktor w spodniach bomber, kamizelce dresstown york i skórzanej kurtce) będzie tylko obsługiwać kasę fiskalną typu bazar jak w stojowickim busie.

   8 1 Odpowiedz
 • 13 sty

  Czy w Jasienicy wszyscy śpią po 17?

  15 5 Odpowiedz
  • 13 sty

   Do Jasienicy musisz mieć paszport, jest nawet przystanek Jasienica Granica, potem jak chcesz dostać się do Sułkowic to dajesz z buta, w lini prostej to będzie ze 3 kilometry, ale i tak masz szczęście bo jest betoniarnia Gościbia, tam możesz na łepka do gruchy wskoczyć, betoniarnia ma podobno najszybszy transport, żeby beton nie zastygł. Potem już tylko z górki...

   24 2 Odpowiedz
 • 13 sty

  I pomyśleć, że można było uratować stary dobry PKS. Niestety priorytety były inne.

  22 4 Odpowiedz
 • 13 sty

  Busa sprinter'a ? Serio?
  Nikt nie liczy na przegubowego solarisa, ale wystarczyłby mini miejski autobusik.

  http://infobus.pl/archiwum/files/14641/telebus_760.jpg
  Z wielkim świecącym numerem linii JEDEN jako symbol dobrej zmiany, pomalowany w regionalne barwy albo tej jednej jedynej prawilnej partii. Byłby to jeżdżący monument gospodarza, I wszyscy na mieście by godali że nasz wielmożny załatwił dobrobyt z warszawy. Linia by się rozreklamowała sama obecnością pojazdu który wyglądałby na komunikację miejską.

  Jaki pomysł ma Szlachetka na komunikację miejską?
  Dajmy jednej firmie busiarzy 40 tysi niech nie jeździ do Sułkowic tylko do Jasienicy i będzie że to komunikacja miejska. Jeszcze w godzinach kiedy mało podróżnych, I zamiast kolorowej lodziarni z słodkościami przyjeżdża, pojazd z opinią jak śmieciarka. I zdziwienie że nikt tam nie kupuje lodów.

  28 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty

  To na co stać gminę to zatrudnienie podwykonawcy z 1 busem na podwoziu dostawczaka.
  Coś co jakiś komfort daje można nabyć za kilkadziesiąt tysięcy. Przykład pierwszy z brzegu https://allegro.pl/ogloszenie/autobus-miejski-man-a78-90-miejsc-stan-b-dobry-8783488381
  Ciągle drogo?

  Jedyne na co zdaje się być nas stać to armia urzędasów i ich przyd.pasów. Smutne lecz prawdziwe.

  23 5 Odpowiedz
  • 14 sty

   tylko ze taki pojazd nie ma najmniejszego sensu w Myślenicach...
   juz bardziej taki jak powyżej mćóś wkleił:
   http://infobus.pl/archiwum/files/14641/telebus_760.jpg

   jaki sens jest puszczać starego Mana na 90 miejsc na tak male miasteczko? żeby woził powietrze?

   7 2 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    14 sty

    Jak na 18,5 tysięczne miasto, miejsc w 14 osobowym dostawczaku w sam raz...

    7 2 Odpowiedz
    • 14 sty

     Gdyby taka linia była rentowna i tyle pasażerów by nią jeździło to juz dawno jakaś prywatna firma by w to weszła... ale ta linia jest totalnie nierentowna, nawet ten 14 osobowy bus nigdy nie będzie pełny.. a Ty chcesz tutaj pakować duży autobus miejski..

     2 4 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      14 sty

      Hmm, a Ty optujesz widzę za puszką, no brawo :d. Przecież nadmieniłem Ci że wziąłem pierwszy z brzegu przykład orientacyjnego kosztu, a Ty się czepiasz wielkości ;p. Pomysł z midi dobry, tylko że prawdopod. trzeba by kupować nowy fabrycznie, zaś takiego wysiłku intelektualnego od tych "temgich głuf" nie oczekuję... trochę przerasta ;)

      Poza tym gdyby coś zostało kupione na garnuszek gminny to musiałoby śmigać, 1 linia stanowczo za mało, mógłby dajmy na to robić rundkę po Mcach np. co godzinę. I to by był jakiś początek linii miejskiej, zaś to co teraz dostaliśmy, to raczej dobry pomysł na kabaretowy skecz.

      Cóż, poczekam jeszcze na obiecany pociąg, co to za widmo będzie. Kraków mnie pociąga, ale chyba nie o to cho...

      7 1 Odpowiedz
   • 14 sty

    Optymalnym pojazdem jest autobus niskowejściowy/niskopodłogowy klasy MIDI: https://img.czecho.pl/ib/ce2d432563a316546dff51ee7edfd68f/2/2019/10/karsan_atak_autobus_0bf0.jpg

    11 Odpowiedz
 • Zofia 13 sty

  podstawienie takiego busa dla starszych osob to jak policzek a nie pomoc wstydzcie sie. widac panowie ze wy mlodzi jestescie a robicie to wszystko dla siebie i zeby na was spadly gratulacje i slawa ale te dzialania w ogole nie pomagaja nam mieszkancom

  18 4 Odpowiedz
 • 14 sty

  Kompetencje z zakresu realnych możliwości przejazdowych przez Myślenice w 2020 roku wszystkie osoby biorące udział w tym "przykrym i śmiesznym projekcie" z jaśnie panującymi tu dwoma brylantami na pierwszym planie, są na poziomie, no właśnie, takiego poziomu nie da się zidentyfikować.

  Wstyd publicznie opowiadać takie dyrdymały, prezentować busa na 14 osób i wielka komunikacja miejska o komforcie przewozu zapewne w godzinach szczytu, jak bydło hodowlane.

  Jakie ceny biletów bez dofinansowania? Z Jasienicy do MC 6 zł czy ile, (bo ta informacja powinna też zostać podana), to prawie jak do KrK gdzie trasa 4 x dłuższa.
  Inaczej 4 zł z dofinansowaniem, a ile bez dofinansowania?

  Gdzie przetarg?

  Kolejne - rozkład jazdy jak na 1960 rok, kiedy w Myślenicach było 10 pojazdów na krzyż i nie było takiego ruchu jak teraz.

  Jak z mleczarni odjazd o 8;20 z ewentualnym zabraniem pasażerów tam, wydaniem biletu i rozliczeniem należności za bilet, bus ma odjeżdżać już o 8;22 spod szpitala, przy ewentualnej wysiadce i zabraniem pasażerów, wydaniem biletu i rozliczeniem należności, bo o 8:23 już spod Carrefoura trzeba odjeżdżać. Będzie inkasent w busie? Właściciel zadeklarował, że na wypadek oblężenia linii podstawi większy pojazd i jak to się ma do rozkładu jazdy?

  Z mleczarni pod szpital jest 1300 m i czas przejazdu 2 min co daje 12,5 m/s = 45 km/h ze stałą prędkością, a gdzie rondo, 2 zakręty, bodajże 9 przejść dla pieszych i ruch na drodze? Który to specjalista zaakceptował ten rozkład i wydał zezwolenie na tę trasę?

  Czy ktoś przeprowadził symulację przejazdu tej trasy w godzinach podanych w rozkładzie?
  a) bez zatrzymywania na przystankach?
  b) z zatrzymaniem na co drugim przystanku?
  c) z zatrzymaniem na każdym przystanku?
  Jak tak, to jakie czasy busy wykręciły? Do ilu wykroczeń drogowych doszło na całej trasie? Skąd taki rozkład ustalono?

  Proszę wytłumaczcie mi, realnie patrząc, a jest już późno, może i ja jestem zmęczony, może po małym i w oczach mi się dwoi, co się dzieje, może jakaś czasoprzesteń występuje między placem targowym, a urzędem skarbowym, że bus odjeżdża w kierunku D.A. o tej samej godzinie. Dla handlujących na placu było by to na rękę, co by urzędole nie przychodziły na kontrole.
  To już są poważne rzeczy, żeby nam czasem jakiś bus nie zaginął jak samolot malezyjskich linii lotniczych w 2014 roku.

  Panowie bez kompetencji w tym temacie, trochę więcej wyobraźni, a nie Need for Speed po ulicach Myślenic i komunikacja miejska zrobiona na łotpierydol.
  Jak tak, to ma funkcjonować, to naprawdę idźcie do piaskownicy się bawić, oczywiście bez piasku i łopatek, co byście sobie i innym krzywdy nie zrobili.

  27 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   14 sty

   Obawiam się, że za PRLu mogło być z komunikacją miejsko-podmiejską lepiej. Pamiętam widokówkę, gdzie na rynku stała flota niebieskich "nysek", bynajmniej nie prywatnych przewoźników; idąc dalej w tym kierunku może za 20 lat dorobim się kilku lub -nastu dostawczaków na gminną własność czyt. dobijemy do stanu za PRL.

   12 2 Odpowiedz
 • 14 sty

  To jest irracjonalne. W Krzyszkowicach taka sama propaganda. Bus po dofinansowaniu jeździ tak samo jak przed dofinansowaniem, a ceny poszły w górę.

  17 2 Odpowiedz
 • 14 sty

  Zawsze można pomarzyć...
  https://i.imgur.com/LfZ8YJp.jpg

  12 Odpowiedz
 • 14 sty

  Co jeszcze jest ta zmiana zwana dobrą jest w stanie wymyślić były kajaki których nigdy nie widziałem , wielka piaskownica z palmą , kurtyny na upały z tanią woda , miały być podobno hamaki , a teraz wysoko podłogowy bus z ciasnymi siedzeniami , pomysły niczym z kultowego Misia Barei .

  28 4 Odpowiedz
 • 14 sty

  Komunikację miejską posuadają m.in. następujące miasra: Cieszyn (36 tys. mieszk.), Żywiec (32 tys. mieszk.), Kęty (18 800 mieszk. http://mzk-kety.pl/ ), Oświęcim (39 tys. mieszk), Wadowice (19 tyś. mieszk. -DARMOWA), Zator (https://dziennikpolski24.pl/zator-ma-swoje-autobusy/ar/3759311 ), Nowy Targ 33 500 mieszk.), Zakopane (27 tyś. mieszk.), Gorlice (29 500 mieszk.)

  Ciekawe jak sobie poradzi myślenicki podwykonawca z wymogami stawianymi przed tego typu pojazdami, gdyż cytując za Inspekcją Transportu Drogowego 'zgodnie z przepisami o transporcie publicznym, autobus miejskiej komunikacji publicznej powinien mieć co najmniej dwoje drzwi po prawej stronie'

  22 1 Odpowiedz
 • 15 sty

  Generalnie to linię Krzyszkowice Myślenice obsługuje ta sama firma co tą linię miejską. Przypadek????

  14 1 Odpowiedz
 • 18 sty

  Myślę, że na "linie miejską" oczekiwała całkiem spora grupa mieszkańców.
  Sama koncepcja jest właściwa.
  Faktycznie tabor kursujący na linii ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla starszych osób lub rodziców z dziećmi. Ten bus koniecznie do wymiany.
  Może warto zastanowić się nad włączeniem do linii Zarabia (uczniowie tamtejszych szkół).

  Może ktoś podesłać wyniki przetargu (lub link do niego) ? Nie mogę znaleźć.

  10 1 Odpowiedz

Zobacz więcej