Myślenice

Podinspektor Albert Kogut został nowym zastępcą komendanta policji

Podinspektor Albert Kogut został nowym zastępcą komendanta policji
Fot. KPP Myślenice

Pierwszym zastępcą komendanta powiatowego policji w Myślenicach został Albert Kogut, dotychczasowy naczelnik wydziału ruchu drogowego komendy z Nowego Sącza 

W poniedziałek 2 marca inspektor Maciej Kubiak – komendant powiatowy policji w Myślenicach, oficjalnie wprowadził na nowe stanowisko swojego zastępcę i wręczył mu rozkaz personalny komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie o powierzeniu pełnienia obowiązków służbowych.

Na stanowisko pełniącego obowiązki I zastępcy komendanta awansował dotychczasowy naczelnik wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej policji w Nowym Sączu.

Nowy zastępca komendanta służbę w policji rozpoczął w 1991 roku w komendzie rejonowej w Nowym Sączu jako policjant patrolu interwencyjnego. W 1994 roku trafił do wydziału ruchu drogowego i to właśnie z drogówką związany jest najdłużej. W późniejszych latach pracował w sekcji wywiadowczej, a pierwsze stanowisko kierownicze objął w 2005 roku, kiedy został zastępcą naczelnika sekcji prewencji nowosądeckiej komendy.

Od 2013 roku był naczelnikiem wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej policji w Nowym Sączu, a od 1 marca 2020 roku pełni obowiązki I zastępcy komendanta powiatowego policji w Myślenicach. 

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 3 mar 2020

  To nie pierwsza zmiana we władzach Policji i za każdym razem są nadzieje na porządek w mieście.
  Ale jak to z nadziejami bywa... Jest caly czas 'jak było'. W gmachu gryzipiórków pełno a na ulicach bałagan i rozboje.

  12 3 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 3 mar 2020

  I bardzo dobrze ze z drogówki może się weźmie za tych parkujących na Szpitalnej

  11 4 Odpowiedz
 • 3 mar 2020

  I nie tylko......

  7 1 Odpowiedz
 • 5 mar 2020

  Magistrat - Rynek 8/9 32-400 Myślenice :)

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 mar 2020

  Obawiam się że policja sama nie podoła, to kultura kierowców po pierwsze. Ale oprócz tego z szukaniem przyczyn bałaganu na drogach, złego parkowania trzeba szukać też innych i je powoli eliminować. Proponowałbym zacząć od rozważenia czy mamy na ten moment w tym mieście wystarczającą ilość darmowych miejsc parkingowych a rakie powinny być tworzone przez urząd miasta proporcjonalnie wraz z powiększaniem stref płatnych. Czy wlepianie mandatów ma sens jak przyczyny leżą w infrastrukturze (?) Dam przykład że zazwyczaj w tygodniu roboczym parking pod esrakadą jest już około 8 rano 100% obłożony. I znów, sorry ale nie ma zmiłuj się - gdzie jest magistrat?

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...