Myślenice

Podinspektor Albert Kogut został nowym zastępcą komendanta policji

Podinspektor Albert Kogut został nowym zastępcą komendanta policji
Fot. KPP Myślenice

Pierwszym zastępcą komendanta powiatowego policji w Myślenicach został Albert Kogut, dotychczasowy naczelnik wydziału ruchu drogowego komendy z Nowego Sącza 

W poniedziałek 2 marca inspektor Maciej Kubiak – komendant powiatowy policji w Myślenicach, oficjalnie wprowadził na nowe stanowisko swojego zastępcę i wręczył mu rozkaz personalny komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie o powierzeniu pełnienia obowiązków służbowych.

Na stanowisko pełniącego obowiązki I zastępcy komendanta awansował dotychczasowy naczelnik wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej policji w Nowym Sączu.

Nowy zastępca komendanta służbę w policji rozpoczął w 1991 roku w komendzie rejonowej w Nowym Sączu jako policjant patrolu interwencyjnego. W 1994 roku trafił do wydziału ruchu drogowego i to właśnie z drogówką związany jest najdłużej. W późniejszych latach pracował w sekcji wywiadowczej, a pierwsze stanowisko kierownicze objął w 2005 roku, kiedy został zastępcą naczelnika sekcji prewencji nowosądeckiej komendy.

Od 2013 roku był naczelnikiem wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej policji w Nowym Sączu, a od 1 marca 2020 roku pełni obowiązki I zastępcy komendanta powiatowego policji w Myślenicach. 

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Bartek Bartkowski 3 mar 2020

  I bardzo dobrze ze z drogówki może się weźmie za tych parkujących na Szpitalnej

  11 4 Odpowiedz
 • 3 mar 2020

  To nie pierwsza zmiana we władzach Policji i za każdym razem są nadzieje na porządek w mieście.
  Ale jak to z nadziejami bywa... Jest caly czas 'jak było'. W gmachu gryzipiórków pełno a na ulicach bałagan i rozboje.

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 mar 2020

  Obawiam się że policja sama nie podoła, to kultura kierowców po pierwsze. Ale oprócz tego z szukaniem przyczyn bałaganu na drogach, złego parkowania trzeba szukać też innych i je powoli eliminować. Proponowałbym zacząć od rozważenia czy mamy na ten moment w tym mieście wystarczającą ilość darmowych miejsc parkingowych a rakie powinny być tworzone przez urząd miasta proporcjonalnie wraz z powiększaniem stref płatnych. Czy wlepianie mandatów ma sens jak przyczyny leżą w infrastrukturze (?) Dam przykład że zazwyczaj w tygodniu roboczym parking pod esrakadą jest już około 8 rano 100% obłożony. I znów, sorry ale nie ma zmiłuj się - gdzie jest magistrat?

  4 1 Odpowiedz
  • 5 mar 2020

   Magistrat - Rynek 8/9 32-400 Myślenice :)

   4 Odpowiedz
  • 8 mar 2020

   3/4 Krakowa, to strefa płatna. (to tak dla przykładu). Z tą różnicą, że w Myślenicach znajdziesz wolne i bezpłatne miejsce w odległości 300-400m a w Krakowie 5km :).
   Wolne miejsce parkingowe, to poszukiwany towar, za który ludzie mniej lub bardziej chętnie zapłacą. Zastanów się, po co ci z bezpłatne miejsca, jak ich nie będzie i nie masz gdzie zaparkować.

   1 Odpowiedz
 • 5 mar 2020

  Mówisz masz. Ul. Szpitalna własność lecą mandaciki. :-)))

  3 1 Odpowiedz
 • 5 mar 2020

  Właśnie

  1 1 Odpowiedz
 • kar war 6 mar 2020

  Tylko policja na ulicy szpitalnej by musiał stać cały czas. Wystarczy że odjedzie i już tam ludzie parkują a jak zrobią akcję to wtedy będziecie pisać że szukają kasy do budżetu.

  2 1 Odpowiedz
  • Mariusz Marioosz 7 mar 2020

   Już nie będą parkować na chodniku, bo zrobili separatory.

   1 3 Odpowiedz
   • 8 mar 2020

    Z punktu, biznesowego jest to strzał w stopę. Bo mandaty wystawiane przez straż miejską, trafiają do gminy. No chyba, że SM będzie rozwiązana, no to OK.

    2 Odpowiedz

Zobacz więcej