Koronawirus

Rządowe pieniądze na walkę z koronawirusem. Radni przekazali 1.7 mln zł na sprzęt dla myślenickiego szpitala

Rządowe pieniądze na walkę z koronawirusem. Radni przekazali 1.7 mln zł na sprzęt dla myślenickiego szpitala

Podczas nadzwyczajnej sesji radni powiatowi przekazali 1,7 mln na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do myślenickiego szpitala i zostaną przekazane na zakup niezbędnego sprzętu

artykuł aktualizowany

Rano odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu podczas której radni jednogłośnie przekazali środki dla myślenickiego szpitala, aby ten mógł lepiej przygotować się do walki z zagrożeniem epidemiologicznym.

Powiat z rządowych środków otrzymał ok. 1,7 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie zadań związanych ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków choroby zakaźnej wywołanej koronawirusem.

Pieniądze zostały przyznane na wniosek powiatu po tym jak zapotrzebowanie na sprzęt złożył dyrektor myślenickiego szpitala. 

Wśród sprzętu znajdą się m.in. 2 respiratory transportowe, 5 respiratorów stacjonarnych, 5 kardiomonitorów do monitorowania parametrów życiowych, 5 pulsoksymetrów, 2 defiblyratory, 10 pomp dwutorowych, aparat parametrów krytycznych, USG przewoźne, bronochofiberoskop, aparat do znieczulania, 2 aparaty do nieinwazyjnej wentylacji zastępczej CPAP, 50 termometrów bezdotykowych, RTC przewoźny cyfrowy, macerator, 2 wózki zabiegowe, 3 aparaty EKG, 25 łózek szpitalnych, myjka do obuwia, myjka do bronchofiberoskopu, koncentrator tlenu przenośny, 1000 masek ochronnych, 500 kombinezonów ochronnych, 1000 fartuchów barierowych ochronnych, leki oraz środki do dezynfekcji rąk i powierzchni.

W kolejnej uchwale powiat przekazał pół miliona z własnego budżetu na zakup dodatkowego sprzętu medycznego. Uchwała przewiduje dofinansowanie zakupu 3 respiratorów stacjonarnych i 1 transportowego, aparatu echokardiograficznego.  

Jak oceniasz działania samorządowców w czasie kryzusu związanego z obecnością koronawirusa?

 • wzorowo
 • bardzo dobrze
 • dobrze
 • dostatecznie
 • dopuszczająco
 • niedostatecznie
 • Zobacz wyniki
 • wzorowo wzorowo 10%
 • bardzo dobrze bardzo dobrze 9%
 • dobrze dobrze 12%
 • dostatecznie dostatecznie 13%
 • dopuszczająco dopuszczająco 10%
 • niedostatecznie niedostatecznie 45%
 • Głosów: 1836

Małgorzata Bajer przedstawiła działania jakie zostały podjęte w ramach samego urzędu oraz przygotowania jakie zostały poczynione w podległych placówkach.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 12 mar

  Hahaha tak właśnie szpital jest gotowy na koronawirusa. Jeszcze się nie objawił a oni już nie kasy na sprzęt i działalność nie maja :D doprawdy wspaniałe zarządzany jest szpital hahahaha pisałem już o tym wielokrotnie ! Kabaret !

  55 123 Odpowiedz
  • 12 mar

   Napisz skąd pochodzą pieniądze na działalność szpitala,
   i czy inny zarządca miałby inne większe źródło tych pieniędzy,
   a jeżeli nie to na czym by polegało to lepsze zarządzanie.
   I daj przykład innego szpitala powiatowego w Polsce, który jest dobrze zarządzany i nie ma długów.

   Bo tak to piszesz jak zwykły hejter, aby tylko szkalować.

   61 55 Odpowiedz
   • 12 mar

    To jest ten przygotwany na koronawirusa szpital? draaaaamat.

    52 110 Odpowiedz
   • 12 mar

    Chłopie konferencje robią jak to szpital jest świetnie przygotowany na koronawirusa a dzisiaj trzeba nadzwyczajne sesje zwoływać bo się okazuje że już kasy ani sprzętu nie ma :D czy ty ślepy jesteś i nie widzisz tego cyrku w tym wszystkim ?:D od lat wszyscy huczą że szpital jest katastrofalnie zarządzany, dziwne że mówią to wszyscy poza dyrektorem tej placówki i starostą :D Gdyby nie ten niedobry rząd to rozumiem że szpital zostałby bez sprzętu i kasy a podobno nawet jeszcze koronawriusa w nim nie ma :D hahahaha to jest jakiś żenujący żart chyba :D do czego oni niby byli przygotowani jak ich codzienny SOR przerasta ?:D

    Już kiedyś podawałem Ci liste szpitali, świetnie zarządzanych, które nie borykają się z widmem bankructwa jak nasz, ledwo dychający. Jak masz skleroze i nie pamiętasz to ja nie będe poświęcał swojego czasu żeby ponownie ci to przedstawiać. Ja w porównaniu do ciebie PISZE JAK JEST a nie ślepo bronie układu starosty i jego dyrektorka. Nie ważne że z 70-80% mieszkańców powiatu pracę szpitala ocenia tragicznie ale przecież wy uważacie dalej że jest cudownie :D Jeszcze raz powtarzam, konferencje robili jak to nie są przygotowani a dzisiaj już ani sprzętu ani kasy nie ma a jeszcze koronawirus do Myślenic nie zawitał :D co będzie jak zawita ? strach się bać :D

    5 respiratorów i 25 łóżek na ~130 tysięcy mieszkańców :D :D :D SZACUN Hahahahaha

    50 111 Odpowiedz
    • 12 mar

     Widzę u ciebie osobisty uraz do starosty i nic więcej.
     W każdym twoim poście i temacie leje się z ciebie hejt na starostę.

     Wasze prywatne animozje nikogo tu nie interesują. To jest portal myślenicki a nie Bolek czy TomeL-jak zniszczyć starostę!

     62 55 Odpowiedz
     • 12 mar

      Może odpowiedz Merytorycznie na mój komentarz jak już się wtrącasz bo śmiem twierdzić ze jak zwykle nie masz pojęcia o niczym a żadnych argumentów jak nie było tak nie ma :D. Ślepo zakochany w staroście i dyrektorku :D widzę ze chociaż od patusa się nauczyłeś na lewo minusowania :D jakie wy dzieci jesteście hahahaha masakra

      39 90 Odpowiedz
      • 12 mar

       Widać że reprezentujesz opcję burmistrza. Ale to są wasze biznesy, nie wciągaj w to mieszkańców.
       Jak burmistrz będzie dobrym zarządcą szpitala, jestem za, ale tylko dlatego że będzie ewentualnie lepszy. Bo jeżeli tylko dlatego że z PiS- to nie.

       47 8 Odpowiedz
  • mirek@ 12 mar

   przeciez pieniadze na szpital pochodza z kasy rzadu przeciez masz napisane ze dali powiatowi a ten wyslal je do szpitala. zglos swoje pretensje do ministra zdrowia

   12 9 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   12 mar

   Przecież to Twoi guru sypnęli kasą i dobrze bo sytuacja tego wymaga dodatkowych środków które jeszcze kilka mieszków wcześniej nie były do przewidzenia (https://dziennikpolski24.pl/powiat-myslenicki-sa-pieniadze-na-walke-z-koronawirusem/ar/c14-14852621 )
   Czemu Ci tak źle? Jak wam chodzi o stołki to do Warszawy jechać Orlen albo inna państwowa spółka przykład Obajtek... Tu tylko ochłapy i co jak co ale od dobrej zmiany w szpitalu zachowaj nas Panie.

   8 2 Odpowiedz
 • kar war 12 mar

  A czy to trochę nie za późno?? F

  8 7 Odpowiedz
 • 12 mar

  Równie dobrze mogliby teraz planować zakup 100 ton malin leśnych. Są tak samo dostępne. A o wirusie wiemy od kilku miesięcy. Gdzie był rząd wtedy?

  12 2 Odpowiedz
 • 12 mar

  Czy wy jesteście normalni ?
  https://www.youtube.com/watch?v=KZP5aZ5HqzA

  nie było pieniędzy - źle, obecni mają kasę i zapieli budżet - źle, przekazują pieniądze - źle, za wcześnie - żle bo za wcześnie, późno - źle bo za późno, a że pod starostą, ale że powiat, ale do powiatu od rządu. Uwierzcie mi wam nie zagraża wirus ale psychoza.

  5 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 mar

  W sytuacji dalszego utrzymywania się epidemii rząd powinien rozważyć przesunięcie części pieniędzy z programu 500+ na bieżące potrzeby szpitali dla których wyzwanie tysięcy chorych może się okazać ponad możliwości. To wyższa konieczność, dla której kiełbasa wyborcza nie może być przedkładana nad zdrowie ludzi, bo koniec końców państwo i tak straci. Początekowe działania ok i ludzie mają siedzieć w domach, ale co jeśli to nie pomoże?

  https://fakty.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-koronawirus-w-polsce-szpitalom-grozi-zapasc,nId,4379625

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej