Koronawirus

Tomasz Burkat: Nie zapominajmy o seniorach. Otoczmy ich specjalną troską

Tomasz Burkat: Nie zapominajmy o seniorach. Otoczmy ich specjalną troską

"Zwracam się z apelem, abyśmy w najbliższym czasie nie byli obojętni na wzajemną troskę o seniorów, zwłaszcza samotnych, którzy najprawdopodobniej nie będą wychodzić z domu. Zwróćmy uwagę, czy aby nie trzeba zrobić im drobnych zakupów"

- podczas konferencji prasowej w UMiG mówił Tomasz Burkat, komendant straży miejskiej

Podczas konferencji prasowej zwołanej przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice omawiano decyzje dotyczące zamknięcia szkół i przedszkoli oraz placówek zarządzanych przez gminę. Burmistrz zwracał się do mieszkańców o wyrozumiałość. - To wyjątkowa sytuacja dla nas wszystkich. Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie. Stąd wprowadzone ograniczenia – mówił.

Głos zabrał również komendant straży miejskiej przekonując, że stosowana prewencja jest konieczna i będzie stopniowana w zależności od aktualnej sytuacji.

Tomasz Burkat, komendant straży miejskiej: W najbliższym czasie nie zapominajmy o seniorach. Zwracam się do państwa z apelem, abyśmy nie byli obojętni na wzajemną troskę o osoby starsze, zwłaszcza samotne, które najprawdopodobniej nie będą wychodzić z domów. Zwróćmy uwagę, czy aby nie trzeba zrobić im drobnych zakupów. Otocznym ich specjalną troską.

 

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Podejrzane objawy:

*wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
*kaszel
*duszności
*problemy z oddychaniem

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej