Koronawirus

Rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego. Co to znaczy?

Rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego. Co to znaczy?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

„Zawieszamy działalność restauracji, klubów, pubów. Przywracamy pełne kontrole na granicach” – mówił podczas konferencji prasowej

- W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od niedzieli 15 marca wprowadzamy zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców, a wszyscy obywatele wjeżdżający na terytorium Polski będą poddani kwarantannie - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Granice zamknięte będą na 10 dni, z opcją przedłużenia o kolejne 20, a dalej o następne 30. Granice będą otwarte dla przepływu towarów. Z kolei bary, kluby, restauracje itp. zamknięte będą przez najbliższe 14 dni, ale i ten okres można przedłużyć, jeżeli sytuacja się pogorszy. Będą mogły prowadzić tylko działalność na dowóz i na wynos.

- Decyzję o tym, czy zostanie to przedłużone, podejmiemy w tym drugim tygodniu. Będzie to zależało od przebiegu epidemii – dodał premier.

Każda osoba, która wjedzie na teren Polski, będzie musiała poddać się 14-dniowej kwarantannie w domu lub w miejscu wyznaczonym przez wojewodę właściwego dla województwa, w którym dana osoba zamieszkuje.

Premier Mateusz Morawiecki: W obliczu światowej epidemii, czy ogłoszonej pandemii najważniejsze słowa to bezpieczeństwo i odpowiedzialność.

Jesteśmy zobowiązani do (...) wykonania wszystkich możliwych kroków, żeby bezpieczeństwo Polaków, zdrowotne i pod wszelkimi możliwymi względami było utrzymane. Do tego potrzebne jest odpowiedzialność; odpowiedzialne działanie, które może doprowadzić do tego, że zminimalizujemy skutki pandemii.

(…) Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego. To zgodnie z ustawą jest stan, który pozwala nakładać dodatkowe ograniczenia, które są niezbędne by powstrzymać rozprzestrzenię się wirusa. (…) Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów (...) nie ma żadnych podstaw ani obaw, żeby zabrakło nam żywności (...) mamy bardzo duże nadwyżki.

Zawieszeniu ulega także działalność wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn, a także galerii handlowych, w ramach których czynne będą jedynie sklepy spożywcze, apteki, pralnie bądź drogerie.

Zobacz całe wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego:

 

Stan zagrożenia epidemicznego w skrócie: 

* zakaz wjazdu cudzoziemców do Polski, zacznie obowiązywać w nocy z soboty na niedzielę

* cudzoziemcy pracujący lub mieszkający w Polsce będą mogli wjechać do kraju, ale obowiązkowo przejdą 14-dniową kwarantannę

* podobnie polscy obywatele będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę po przyjeździe do kraju

* ruch samochodowy dla Polaków wracających do kraju będzie utrzymany, ale wprowadzone zostaną ścisłe procedury sprawdzania przekraczających granice

* ograniczenia na granicach mają obowiązywać od nocy z soboty na niedzielę przez 10 dni, z możliwością przedłużenia tego czasu

* ruch wewnątrz kraju będzie się odbywał bez zmian

* w galeriach handlowych otwarte będą tylko sklepy spożywcze, drogerie, pralnie i apteki

* od niedzieli wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze oraz kolejowe

* nie zostanie wstrzymany ruch towarowy 

* dozwolone będą międzynarodowe lotnicze połączenia czarterowe dla obywateli, którzy znajdują się na zagranicznych urlopach

* zakazane są zgromadzenia powyżej 50 osób (dotyczą wszystkiego typu uroczystości, prywatnych, publicznych, religijnych, samorządowych, administracyjnych

* zamknięte zostają wszystkie bary, restauracje, puby, kasyna i podobne miejsca rozrywki. Restauracje mogą sprzedawać jedzenie na dowóz i na wynos

* ograniczenia dotyczące zgromadzeń i miejsc rozrywki będą obowiązywać przez 14 dni z możliwością przedłużenia

 

Od niedzieli 15 marca obowiązuje:

- Zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców (z pewnymi wyjątkami).

- 14-dniowa kwarantanna domowa dla wjeżdżających na terytorium RP.

- Zawieszenie międzynarodowych połączeń osobowych lotniczych i kolejowych.

- Granice zostaną otwarte dla przepływu towarów.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 13 mar

  Rząd może decydować o lotach, granicach, galeriach ale nie może decydować o kościołach. Tzn że kościołowi oddaliśmy cześć suwerenności jak UE?

  22 16 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   13 mar

   Nadrzędna władza siedzi w Toruniu

   22 14 Odpowiedz
 • 13 mar

  O sorry nie doczytałem. Zgromadzenia religijne też pow 50 osób.

  16 6 Odpowiedz
  • 15 mar

   no i widzisz jak te trzy małpki wtórujące sobie :głupi, głusi, ślepi ale pyskaci

   10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 mar

  W sytuacji dalszego utrzymywania się epidemii rząd powinien rozważyć przesunięcie części środków z programu 500+ na bieżące potrzeby szpitali dla których wyzwanie tysięcy chorych może się okazać ponad możliwości. To wyższa konieczność, dla której kiełbasę wyborczą poświęcić trzeba, bo koniec końców stracą wszyscy.

  Ludzie mają siedzieć w domach, ale co jeśli to nie pomoże?
  Działania informacyjne, prewencyjne władz są w normie, mieliśmy na to więcej czasu niż np. Włosi. Czy Polska byłaby w stanie sprostać choćby scenariuszowi niemieckiemu?

  https://fakty.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-koronawirus-w-polsce-szpitalom-grozi-zapasc,nId,4379625

  17 9 Odpowiedz
 • 14 mar

  Pinokio zamknie wszystko. Spokojnie. Bedziecie załatwiac pozowolenia na jazde np. do Krakowa.

  15 16 Odpowiedz
 • 14 mar

  Dzięki bogu, że nie rządzi PO, pewnie usłyszelibyśmy, że skoro wirus jest to pewnie natura tak chciała i jest to naturalna selekcja słabszych jednostek. Myślę, że na to wpadłaby Kidawa, tak jak w przypadku Mierzei Wiślanej...
  Szpitale wypięłyby się d...ą na społeczeństwo ponieważ byłyby sprywatyzowane przez Arłukowicza, a te których nie zdążyłby sprzedać, zamknąłby z powodu braku pieniędzy na ich utrzymanie,
  Ciekawe jaki by wałek PO-PSL wymyśliło w obecnej sytuacji ?
  Kosiniak pewnie nie może wytrzymać, tak bardzo chce coś mądrego powiedzieć, ale chyba jego dżesika prosi go żeby wstydu oszczędził rodzinie.

  35 36 Odpowiedz
  • 14 mar

   Głupek

   20 7 Odpowiedz
  • 14 mar

   Ależ ty pieprzysz farmazony.
   To tym razem opozycja krzyczała kontrolujecie granice, gromadźcie leki i preparaty, wzmóżcie testy.
   A tacy od was jak vivaldi, kościół olewał zagrożenie.
   Ja nie krytykuję zaniechań bo to sprawa przerastająca nas wszystkich.
   Ale wstawianie hipotezy że nasi są doskonali a tamci by byli mniej doskonali, charakteryzuje ludzi z niskim ilorazem inteligencji, żeby nie powiedzieć z ludźmi bardzo prymitywnymi, którymi można dowolnie manipulować.

   21 13 Odpowiedz
   • 15 mar

    przecież największym hipokrytą tutaj jesteś ty. Przecież ci już twoje cytaty powrzucałem. Do 2013 identyczne tematy opisowałeś hurraoptymistycznie a te sam po 2013 ukazywałeś jako dno i metr mułu. Ewe Kopacz sobie odkop jak reagowała na świńską grypę. Czy pomiar ilorazu inteligencji jest związany z hipokryzją? Jeżeli sam sobą dowolnie manipulujesz to jesteś prymitywny czy inteligentny?
    Tu masz własne sterowanie. Możesz to zinterpretować?
    https://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14918,tvp-rzadowa-szczujnia,6.html

    11 Odpowiedz
  • 14 mar

   Gdyby rządzący właściwie ocenili zagrożenie, już dawno byłaby kontrola granic i zgromadzono by sprzęt do wykrywania i mysz by się z zarazą nie przecisnęła. I dzisiaj zamykanie gospodarki daje straty milion razy większe niż środki zastosowane zawczasu o których pisze powyżej.
   Kamiński z tajnych służb kolejny raz się nie sprawdził. Gdyby miał honor żołnierski strzeliłby sobie w łeb.

   21 14 Odpowiedz
   • 14 mar

    To teraz napisz inteligencie inaczej, jakie leki miał gromadzić? Komu miał robić testy? Jakim sprzętem ma wykrywać zarażonych ? Przedstaw ten cudowny plan opozycji. Cały świat czeka na twoją instrukcję.

    13 20 Odpowiedz
    • 14 mar

     Ty wywołałeś temat, że tylko ta opcja wie jak zaradzić zarazie to sobie sam odpowiedz.

     Ps. Świat już dostał instrukcje o chińczyków , a we Włoszech wylądował samolot z ekspertami.

     16 9 Odpowiedz
     • 14 mar

      Napisałeś puste hasła co rząd według Ciebie i opocyzji powinien zrobić to rozwiń co mieliście na myśli. Nazwy lekarstw, sprzętu, techniki kontroli granicy, jaka powinna być procedurą postepowania według PO-PSL. Co chciałeś nam powiedzieć pisząc o zaniedbaniqch. Wyżal się...

      11 14 Odpowiedz
      • 14 mar

       Wam? Kogo reprezentujesz?

       11 7 Odpowiedz
       • 14 mar

        Ludzie za rządów Tuska nie doczekali się obiecanej zielonej wyspy, musieli emigrować za chlebem a teraz wracają do kraju przywożąc ze sobą koronawirusa.
        Dobrze że Kisinak zobaczył środkowy palec Polaków ponieważ w obecnej sytuacji kazałby nam pracować aż do momentu zarażenia i zgonu.
        Galerii by też nie zamknęli przecież to nasz filar gospodarki i gdzie mieliby podziać się ludzie w tych trudnych chwilach? Trzaskowski wykazał sie wyjątkowym kunsztem opanowujac katastrofe ekologiczna w Warszawie, powinien zostać szefem sztabu kryzysowego.

        10 21 Odpowiedz
        • 14 mar

         I jeszcze raz, głupek do potęgi

         15 10 Odpowiedz
        • 14 mar

         Kolejny po Vivaldim zarażony wirusem polityki.
         Zamiast o zapobieganiu, wczesnej reakcji, nie przenoszeni wirusa przez zgromadzenia, ty o personach z innych województw. Ciekawe czy jak będziesz zdychał na zakaźnym, będziesz myślał o ekologii Warszawy.

         Ten wirus którym jesteś zarażony, leczy tylko religia, jeżeli się do niej stosujesz. Ale jutro sobie odpuść aby nie zakazić innych.

         16 9 Odpowiedz
         • 15 mar

          Dlaczego mnie wywołujesz do tablicy? Ale skoro to:
          Możesz mi wyjaśnić dlaczego wtedy kiedy nie było pieniędzy Ewa Kopacz w obliczu świńskiej grypy zapobiegawczo mówiła, że nie ma żadnej grypy "idźcie na spacer" bo szczepionek nie dostaniecie
          https://www.youtube.com/watch?v=u4H6_kHjoRw
          po czym jest odpowiedzialnia na śmierć większej ilości osób niż wszystkie przypadki zarażeń dzisiaj w Polsce
          https://www.youtube.com/watch?v=XHd3mMJ7zAo

          skąd ta prawidłowość zarówno twoja jak i twoich lewaków do wytycznych i złotych pomysłów dla tych którzy przestali mnie okradać i mają pieniądze na walkę z wirusem?
          Co się stało takiego zwrotnego? To Ewie Kopacz nie pisałeś wtedy, że nic nie zrobiła? Teraz o złotousty masz rady, wskazówki i mądrości?
          Skąd ta prawidłowość, że wtedy nicnierobienie było świetnym rozwiązaniem?
          Rozumiem, że w sprawach wiary też masz zalecenia kiedy szafarz nieświadomie rozdaje komunię ale działania świadomego lekarza z sejmu narażające cały zarząd państwa pozostają bez komentarza.
          Skąd u was takie rozhuśtanie w ocenie?

          3 8 Odpowiedz
        • 14 mar

         Wina Tuska. Sam Tusk pewnie pierwotniaka też przywlókł, bo w Brukseli siedział. Oj, głupi Ty, głupi Ty. I prymitywny.

         9 5 Odpowiedz
         • 15 mar

          Widzę, że retoryka wróciła : głupi, prymitywny, ciemnogród.....
          Spieszę ci wyjaśnić, że zawirusowanie Tuska odbyło siędużo wcześniej niż powrót z Brukseli. Pączkowanie zaczęło się za rządów Olszewskiego ale zapewniam cię zaraził się chłop dużo wcześniej....

          4 11 Odpowiedz
     • 15 mar

      https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-pandemia-koronawirusa-polski-naukowiec-rozpracowal-kluczowy-,nId,4382955

      Do 2013r byłoby super ale teraz to nie wiem czy t oco polskie dla ciebie będzie dobre bo od 2015r wszystko dla ciebie co stąd to muł albo dno albo już zepsute od głowy.

      2 11 Odpowiedz
    • 14 mar

     Z Tajwanu do Chin jest bliżej niż z Poznania do Wrocławia. Na kontynencie pracuje blisko milion Tajwańczyków i często odwiedzają oni ojczyznę, zwłaszcza na początku roku z okazji świąt. Do tego w ubiegłym roku wyspę odwiedziło 2,7 mln turystów z Chin.

     Powołano Narodowe Centrum Dowodzenia Epidemiologicznego koordynujące działania wszystkich ministerstw, agencji rządowych i władz lokalnych. Centrum działa 24 godziny na dobę. Zatrudnia „epidemiologów śledczych” (wynagradzanych lepiej niż minister), którzy potrafią ocenić ryzyko, jakie niesie każdy przypadek, i wyśledzić jego kontakty. Analitycy przetwarzają spływające dane, opracowuje się tam komunikaty medialne, są miejsca do pracy dla dziennikarzy i do spania.

     Po drugie, szybkość działania
     Już 31 grudnia, kiedy Pekin poinformował Światową Organizacja Zdrowia o dziwnej chorobie w Wuhanie, tajwańskie służby epidemiologiczne zaczęły w samolotach badać pasażerów przybywających z tego miasta. 5 stycznia rozpoczęto poszukiwania wszystkich ludzi, którzy się z nimi zetknęli.
     W tym czasie jeszcze nie było testu na nowego koronawirusa, ale osoby z podejrzanymi symptomami poddawano kwarantannie domowej, nadzorowanej przez lekarzy. Szpitale miały obowiązek informować centrum dowodzenia o każdym przypadku. Pomimo napiętych relacji z Chinami do Wuhanu pojechali tajwańscy epidemiolodzy, aby z bliska zapoznać się z sytuacją.
     Wszystko to działo się, zanim jeszcze 21 stycznia na Tajwanie wytropiono pierwszego chorego.

     Po trzecie, izolacja chorych na koronawirusa - kijem i marchewką
     Pół tysiąca ewakuowanych dwoma samolotami z Wuhanu skierowano na odosobnienie w izolowanych ośrodkach, daleko od skupisk ludzkich. Pozostałych przybyszy czeka obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna domowa. Na lotnisku żadnych rodzinnych powitań, należy zamówić specjalną taksówkę, która zawiezie ich do domu – w maseczce, rękawicach i przy otwartych oknach. Auto jest każdorazowo dezynfekowane na koszt państwa. Pasażer płaci za kurs normalną taryfę, ale nawet jeśli jedzie daleko, to wciąż tylko dwukrotność ceny biletu kolejowego.
     Poddani kwarantannie są monitorowani za pomocą telefonu komórkowego ze specjalną aplikacją. Za naruszenie przepisów epidemiologicznych grożą dotkliwe kary.

     Po czwarte, przejrzysta polityka informacyjna
     Jej twarzą jest właściwie jedna osoba: minister zdrowia Chen Shih-chung, który na codziennych konferencjach prasowych podaje szczegółowe i wyczerpujące informacje.
     Akcję edukacyjną wspomagają humorystyczne memy z psami, które np. zawstydzają towarzysza, który oznajmia, że zgromadził na zapas dużą ilość alkoholu.

     Po piąte, kontrola nad materiałami strategicznymi
     Same akcje propagandowe pewnie by nie wystarczyły w obliczu niedoboru maseczek i płynów do dezynfekcji. Tajwan szybko podjął decyzję o ich reglamentacji i zakazie eksportu.
     Z pomocą armii otworzono nowe linie produkcyjne w fabrykach. W moim bloku zawisło ogłoszenie, że w komisariacie policji można pobrać płyn do dezynfekcji.

     Po szóste, sprawna służba zdrowia
     Testy na koronawirusa i utrzymanie podczas kwarantanny są bezpłatne. Na Tajwanie jest 1100 izolatek z podciśnieniem, a np. w pięciokrotnie ludniejszej Japonii – 1870.
     Dodajmy, że tajwańscy naukowcy właśnie opracowali test na koronawirusa, który daje wynik w 10 minut.

     Po siódme, spory odkładamy na bok
     Walka z koronawirusem na Tajwanie nie jest polityczna, mimo że na co dzień, tak jak u nas, obie największe partie ostro skaczą sobie do oczu.

     11 6 Odpowiedz
 • 14 mar

  Niech Pan Burmistrz teraz zapeluje do tych, którzy wrócili z zagranicy do Myślenic, zeby poddali sie kwarantannie. Sa osoby co wróciły z Austrii i chodzą sobie po mieście, jak gdyby nigdy nic. Również trzeba apelowac do sklepów spożywczych - niech obsługa założy rękawiczki. Jedyny świadomy sklep to STOP. A zadaniem policji i straży miejskiej powinna być kontrola pizzerni, kawiarni, pubów, restauracji itd czy sa zamknięte, a nie bezsensowne jazdy do małpiego gaju i z powrotem

  30 5 Odpowiedz
  • 14 mar

   Rada Miasta Myślenice to jest Wasz czas do wykazania sie pomysłami jak dotrzeć do ludzi i egzaminem z odpowiedzialności za to co sie dzieje w Myślenicach.

   18 5 Odpowiedz
   • 14 mar

    Rada Miasta Myślenice? O czym Ty piszesz? Wiesz że działania koordynuje powiat, sanepid, wojewoda, rząd? Wiesz że zagrożenie jest szersze niż teren gminy Myślenice?
    Egzamin to prawda jest, ale dla nas wszystkich.

    10 4 Odpowiedz
 • 14 mar

  Ot... Oto Jedna z decyzji osób odpowiedzialnych (współodpowiedzialnych) za zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich ma miejsce na terenie naszego powiatu (gminy). Oto kilka faktów:
  - pierwsze przypadki zarażenia zostały odnotowane w Niemczech pod koniec stycznia br. Już wtedy znaliśmy drogi zakażenia, symptomy i skutki choroby (Komunikat Krajowego Urzędu ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa z dnia 28 stycznia 2020 r.);
  - młodzież Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Sułkowic wyjechała na praktyki do Berlina na przełomie lutego i marca (w czasie, gdy wirus w Niemczech zbierał dalsze żniwo). Zarówno rodzice, jak i Dyrekcja placówki w chwili wyjazdu dobrze znali stan zagrożenia i pomimo apeli o zachowanie bezpieczeństwa wielu służb i instytucji wyrazili zgodę na wyjazd (we współpracy z organem prowadzącym szkołę);
  - odnoszę wrażenie, że opinia opiekuna młodzieży „żadna z osób nie ma symptomów zakażenia” stała się podstawą decyzji, aby ta po powrocie udała się do swoich domów. Tu rodzi się pytanie: jaki jest stan Jego wiedzy na temat COVID-19 i skutków zakażeń? I kolejny dylemat: Dlaczego starostwo powiatowe nie ma wpływu na decyzje Powiatowego Inspektora Sanitarnego skoro obowiązywała specustawa koronawirusowa, a przede wszystkim zdrowy rozsądek? Nadmienię tylko, że placówka dysponuje internatem, który w chwili obecnej stoi pusty wraz z zapleczem kuchennym. Wzorem doświadczeń z Płońska młodzież mogła tam zostać zakwaterowana, zostałaby poddana badaniom i cierpliwie czekała na wyniki;
  - po powrocie (13 marca) młodzież udała się do swoich domów bez badań i innych środków ostrożności. Obecnie objęta jest kwarantanną domową i nadzorem epidemiologicznym. A pozostali domownicy? Może niejeden z nich pojechał dzisiaj na zakupy…
  Wszystkim życzę ZDROWIA!

  24 2 Odpowiedz
  • 14 mar

   Pod kogo podlega feralna szkoła ?

   7 3 Odpowiedz
   • 14 mar

    Organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach i jemu podlega.

    5 Odpowiedz
   • 14 mar

    W starostwie ktoś podpisał zgodę na wyjazd uczniów w rejon zagrożony epidemią. To wymóg formalny związany z zasadami organizacji wycieczek zagranicznych (Dyrektor przygotowuje wyjazd pod względem organizacyjnym, programowym, uwzględnia specyfikę i warunki w jakich będzie się odbywać, a organ prowadzący wyraża zgodę).

    7 2 Odpowiedz
 • 14 mar

  Dlaczego nie ma chorych w Małopolsce? Bo nie ma testów, w Krakowie mogą wykonać 16 na dobę a wcześniej wysyłali do Warszawy i Kielc, jeżeli w innych krajach jest po kilkaset zachorowań dziennie to policzcie przez ile dni musieliby być badani u nas?

  13 4 Odpowiedz
 • 14 mar

  Testy są w całym kraju. Liczba wykonanych testów wynika z prostych faktów.
  1. Wynik testu jest wiarygodny mniej więcej po 5-6 dobie od zarażenia.
  2. Objawy kliniczne występują od 4-6 doby od zarażenia wirusem
  Więc, wykonywanie testów u wszystkich lub u osób bez objawów skutkowałoby fałszywymi wynikami. Prosty przykład: przychodzi senator Grodzki i mówi: skończyły mi się koperty od pacjentów, musiałem znaleźć tani wyjazd więc trafiłem last minute do Włoch. Grodzki trafia do skupiska zarażonych. Nagle rozumie że jest w centrum epidemii i pierwszego dnia wykonuje test. Jest za wcześnie więc nie ma jeszcze objawów, test jest negatywny, więc teoretycznie jest zdrowy i wraca do ludzi. W rzeczywistości brak objawów, zbyt wcześnie zrobiony test skutkuje tym, że nieświadomy zarażenia Grodzki wraca do kraju i zaraża następne osoby w rządzie.
  Pytanie czy to nie było celowe działanie? Poświęcić jednostkę dla unicestwienia przeciwnika, w Japonii to się nazywa kamikadze.

  9 14 Odpowiedz
  • 14 mar

   Po stokroć żeś głupek

   16 7 Odpowiedz
  • 14 mar

   Czy ty czytasz czasami to co piszesz? czy wklejasz co centrala podeśle. Jeżeli wynik wiarygodny jest po 5-6 dobie to po co badają na granicach? Przecież wyniki są niewiarygodne, wyrzucanie pieniędzy w błoto przez twój wspaniały rząd czy okradanie Polaków? No i jak mogli np. pacjenta ze Skawiny po 3 dniach uznać za niezarażonego jak wg. Ciebie dopiero po 5-6 dobach wynik jest wiarygodny? Broń swego nieudolnego rządu ale pomyśl najpierw jak a nie tak, że mało testów bo i tak niewiarygodne, to jest żenujące

   16 6 Odpowiedz
   • 14 mar

    Jakie testy robią na granicy? Chyba że testem nazywasz pomiar temperatury ?Co Ty bredzisz ?
    Pacjent ze Skawiny miał test wykonany po kilku dniach od krytycznego momentu. Dlatego odczekali z testem zeby byl wiarygodny. Już miesiąc temu było wiadomo że ekspresowe testy są niewiarygodne i przestali ich używać.
    Przełącz sobie tvn na inny kanał, może będziesz bardziej świadomy sytuacji.

    13 16 Odpowiedz
    • 14 mar

     Masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego, nie pisałem nic o testach na granicy ale o badaniu, i jeżeli to nic nie daje to po co zatrudniać ludzi do tego? Trzeba im zapewnić środki ochrony a te mogły by się przydać np. w szpitalach, no i u pacjenta ze Skawiny piszesz, że odczekali z testem żeby był wiarygodny a do Grodzkiego mieliście pretensje, że nie zbadał się od razu po powrocie, może też czekał na wiarygodny test? Wyłącz pisiowizję włącz myślenie to może ogarniesz świat wokół siebie

     15 6 Odpowiedz
     • 14 mar

      Sam nie rozumiesz tego co piszesz. To w końcu według Ciebie jakie badania robią na granicy ? Opisz je, nazwij.
      Ja pisałem wczesniej o testach, ty o jakiś badaniach, w TVN o tym usłyszałeś. Kto zatrudnia ludzi i do czego? Znów coś chcesz powiedzieć ale sam nie wiesz co.
      Na przykładzie Grodzkiego wytłumaczyłem Wam, mechanizm działania testów i kiedy mają sens i dlaczego nie są stosowane u każdego kto kichnie. Grodzki nie czekał na wiarygodność testu, tylko go unikał ponieważ zrozumiał co zrobił i jaki przekaz z tego płynie do społeczeństwa. Pokazał że ma wywalone na wszystkich bo jest w partii która będzie go bronić do puki będzie należał do grupy przestępczej zwanej PO

      6 16 Odpowiedz
      • 14 mar

       Wszyscy wiedzą, że badają temperaturę tylko Ty nie wiesz, (w pisiowizji nie powiedzieli?) i to nie krasnoludki ani moherowy wolontariat ale odpowiednie służby i po co jeżeli to niewiarygodne? No i zlecił to twój wspaniały rząd. I nie na przykładzie Grodzkiego coś opisałeś bo to nie miało miejsca tylko ze swojej chorej wybraźni, a jeżeli o grupy przestępcze chodzi to wasza pisowska jest obecnie największa

       13 6 Odpowiedz
       • 14 mar

        Wróć do swojego postu o badaniach. Ja piszę o testach Ty mówisz że po co robia badania skoro testy według mnie są wiarygodne po kilku dniach. Rozumiem że część ludzi nie potrafi czytać ze zrozumieniem ale żeby nie rozumieć co się pisze to pierwszy raz widzę.. może to nowa odmiana koronawirusa?
        Pomogę Ci zrozumieć samego siebie... na granicach jest badana temperatura aby odseparować osoby potencjalnie chore i to ma sens. Jeśli nie wiesz jaki to już nie wiem w jaki sposób Ci to tłumaczyć żebyś zrozumiał

        5 15 Odpowiedz
        • 14 mar

         Tak ja o badaniach, ale jeżeli profesjonalne testy wg Ciebie są mało wiarygodne to co dopiero zwykłe badanie temperatury? A co z tymi co się mogli zarazić np. dzień przed powrotem? przecież piszesz, że objawy występują po 4 dobie, tych nie separują i mogą zarażać? No i odpisałeś, że mała liczba wykonanych testów wynika z tego, że testy są wiarygodne po 5-6 dniach a objawy po 4-6 a nie dla tego, że ich brak

         "Koronawirus. Lekarka z Rybnika ujawnia: Chorych jest więcej. Po prostu ich nie diagnozujemy. Urząd Wojewódzki potwierdza" to cytat z "gazety krakowskiej" nie z tvn

         13 4 Odpowiedz
         • 14 mar

          Skup się..
          Testy ekspresowe nie zdały egazminu ponieważ byly obarczone błędem. Wykonując takie testy na grupie ryzyka, wypuszczano chore jednostki do zdrowych ludzi co powodowało dalsze rozmnarzanie się wirusa.
          Test wiarygodny jest po kilku dniach od zakazenia, czym więcej dni odczekamy, tym jest większa szansa na wiarygodność testu. Musisz zrozumieć mechanizm jak działa wychwytywanie osób zakażonych.
          Temperatura to pierwsza selekcja osób zarażonych, jesli masz temperature wpadasz w kolejny etap czyli obserwacja(kwarantanna), temperatura wcale jeszcze nie oznacza koronawirusa. Po 4 dniach jesli występują objawy test jest juz formalnością.
          Osoby bez temperatury mogą byc chore, mogą zarażać ale jesli nie maja choćby temperatury a tak jest to przejdą selwkcje na granicy i będą zarażać inne osoby. Nie wiemy kto jest zarażony jesli nie ma temperatury, objawów, lub sam się nie przyzna , że mial kontakt z chorą osobą(może o tym nie wiedzieć) i w tym jest problem. Wykonujemy obecnie mało testów ponieważ:
          1. Nie wiemy kom, jeśli ktoś nie ma objawów to jak go wyselwkcjonujesz z naszej populacji.
          2. Ludzie sami sie nie zglaszja z wielu powodów, choć są w grupie ryzyka(nie ma sensu sie nad tym spuszczać)
          Zgadza się lekarka ma rację, chorych jest więcej ale nikt puki co nie wie jak ich odnaleźć.
          Może okazać się że jutro wynajdą sposób jak skutecznie przebadać 36 mln ludzi w Polsce?

          I jeszcze jedno, żeby rozwiać nadzieje że będzie łatwo.
          Nie ma dowodów że wraz z zmianą pory roku wirus zniknie, to są spekulacje że będzie mial gorsze warunki do rozmnażania.
          To co na razie wiedzą to to, że wirus zacznie się cofać jeśli przestanie napotykać organizmy w których może sie rozwijać. Czyli łopatologicznie tłumacząc, wirus na swojej drodze zacznie napotykać organizmy na tyle silne że się w nich nie rozwinie lub napotka organizmy które juz przeszły chorobę i są juz odporne.
          Zwykle grypa roznosi sie 1 chory zakaża ok 1.2 osoby
          Koronawirus ma charakter 1 chory zakaża 2 osoby.
          To jest jego agresja, skuteczność.

          5 14 Odpowiedz
          • 14 mar

           A teraz Ty skup się, odwracanie kota ogonem to tylko u was w pisie wychodzi, odpisałeś, że jest mało robionych testów bo szybkie są niewiarygodne, ale jeżeli objawy są po 4-6 dniach a wiarygodny test po 5-6 od zarażenia to wyniki powinny być dość szybko , no i nas nie było robionych testów ekspresowych a do szpitali zgłaszają się ludzie z objawami więc ta waszą pisowska propaganda ma się nijak do rzeczywistości

           10 4 Odpowiedz
           • Beata 14 mar

            Nawet nie czytałam całości tej kłótni ale po pierwszych wpisach widać że obaj się mylicie i nie macie pojęcia o czym piszecie.

            2 19 Odpowiedz
          • 14 mar

           "Zgadza się lekarka ma rację, chorych jest więcej ale nikt puki co nie wie jak ich odnaleźć."
           Podpowiem Ci, w szpitalach na zakźnym leżą i czekają ew. w domach na kwarantannie,możesz to zreferować na najbliżym spotkaniu partyjnym, może wyślą tą wiadomość do prezesa

           12 3 Odpowiedz
           • 14 mar

            Ty nie rozumiesz tego że osoby odizolowane nie są głównym problemem epidemii? Tylko osoby bez objawów? I że do szpitali w obecnej sytuacji zgłaszają się ludzie z katarem myśląc że to koronawirus ? Taką osobę maja zamknąć na zakaźnym i czekać kilka dni na zrobienie testu żeby był wiarygodny ? Nie ma testu ktory w kilka sekund w 100% pokaże wynik prawidłowy. Nawet jeśli teoretycznie przebadasz 100% zgłaszających się osób to co zrobisz z osobami ktore nie zgłaszają sie do szpitali a są nosicielami?Skoro obecny sposób jest zły to jaki twój wódz Schetyna ma pomysł na zwalczanie epidemi ?

            3 15 Odpowiedz
            • 14 mar

             I znowu durna propaganda, zasłonić nieprzygotowanie i braki jakimś słowotokiem, komu chcesz wmówić, że robienie 16 testów na dobę spowodowane jest przez osoby zakatarzone? Zastanawiałeś się gdzie znaleźć osoby do testów a teraz piszesz, że nawet z katarem się zgłaszają, czyli jest komu robić, a teraz matematyka, piszesz, że po 4-6 dniach są objawy od zarażenia a po 5-6 dniach od zarażenia można wykonać wiarygodne testy, 6-4=2, 6-6=0, czyli wyniki powinny być znane najpóźniej 2 dni po pobraniu próbki, gdyby były testy, ale że nie ma to nawet tydzień ludzie czekają na jakąkolwiek informację, i postaw się na ich miejscu

             11 3 Odpowiedz
             • 14 mar

              Laboratoria mają rożny czas opracowania wyniku.
              Dziennie wykonuje się ok 1500 testów.
              W matematyce uwzglednij czas kiedy zjawia się pacjent od zarażenia do wykonania testu. Jeden może przyjść dzień po kontakcie, drugi 3 dni po wystąpieniu objawów. W obu przypadkach czas wykonania testu będzie rożny. W zależności gdzie trafi próbka materiału, czas oczekiwania na wynik będzie rożny.
              Jeśli do lekarza przyjdzie człowiek z bólem głowy i będzie chciał mieć wykonany test, to prawdopodobnie się tego nie doczeka.

              3 10 Odpowiedz
              • 15 mar

               I znowu pisia propaganda, w Małopolsce wykonuje się 16 testów na dobę nie 1500, i nie dlatego, że nie ma komu jak usiłujesz wmówić ale z powodu braku testów
               Lidia Stopyra ordynator w s, pialu Żemorskiego w Krakowie (za Dziennikiem Polskim)
               „Kochani,
               Aktualny polski bilans Covid-19 to 103 zachorowania, 3 zgony. W najbliższych dniach codziennie będziemy dowiadywać się o nowych ofiarach. Ponad 80% zakażonych zachoruje łagodnie - w formie przeziębienia, a prawie 20% będzie wymagało hospitalizacji, 5% w Oddziałach Intensywnej Terapii, ok 2% będzie wymagało respiratorów.
               Wiemy jakie są grupy ryzyka...
               Pracujemy 24 godziny na dobę, brakuje testów, brakuje masek, kombinezonów, brakuje rąk do pracy."
               I to nie z TVN dla Twej wiadomości, czy dalej będziesz twierdził, że wszystko jest ok?

               11 1 Odpowiedz
      • 16 mar

       Przyjacielu, nie rań języka polskiego. Pisze się "dopóki".

       2 Odpowiedz
  • 14 mar

   Powielasz ta durna propagandę tylko dlatego ze gość nie jest z PiS.
   A reszta nie jeździ? To z Brukseli, Berlina itd. Generał z Wloch zaraza członków z Europy.
   Taki Grocki, nie jest w ciemię bity bo jest profesorem z wieloletnim doświadczeniem wiec propagandziści z PiS z takimi mędrcami jak ty, nie będą gościa uczyć profilaktyki.
   We Włoszech pisiorze jest też mnóstwo tlenu nie skażonego . Wystarczy jeść swoje produkty i unikać skupisk. Jeżeli ordynatorzy szpitali włoskich są zdrowi to nie znaczy ze siedzą w klatkach z dala od stoków narciarskich.

   Z Wloch przywieźli wirusa tylko nieliczni, którzy nie przestrzegali reguł.
   I tyle w tym kolejnym programie zniszczenia marszałka nie pisiora.

   Z każdym nie pisiorem który przyjdzie na jego miejsce, będziecie robić to samo. Niszczenie człowieka to spadek po stalinizmie. Ci którzy nie są z PiS powinni dziękować ze tylko są niszczeni psychicznie a nie likwidowani. To współczesna dyktatura pisproletariatu.

   15 10 Odpowiedz
   • 14 mar

    Widzisz znów g...o wiesz A piszesz.
    Generał był służbowo w związku z ćwiczeniami Defender a nie jeździł sobie na nartach. W momencie kiedy dowiedział się że miał kontakt z osobą zarażoną od razu zgłosił ten fakt i poddał się badaniu A osoby z którymi miał kontakt poddały się kwarantannie.
    Masz mu coś do zarzucenia baranku ?
    Profesor z wieloletnim doświadczeniem w cwaniactwie uciekał przed zrobieniem testu, gratuluję intelektu.

    10 14 Odpowiedz
    • 14 mar

     Pisz szkaluj i rób z wrogów durni, w tym jesteście jedyni.
     A dlaczego ty nie idziesz sobie zrobić badań?
     Może też jesteś zakażony?
     Takie samo prawdopodobieństw, jak mistrza sztuki chirurgicznej we Włoszech. Tylko że on ma instynkt uciekania przed wirusami- zawodowy, ty baranku z sezonowy z mediów.
     Po Włoszech krąży tyle samo wirusów co po Polsce, a w Dolomitach jest ich mniej niż w Myślenicach. To twój mózg wyłapuje wirusa.

     8 4 Odpowiedz
     • 14 mar

      Nie idę badań robić ponieważ nie mam żadnych objawów.
      Skoro taki z niego mistrz to co robi w senacie ? Miał chrapkę na grupsze kopertki A może na walizki ? Instynkt to on ma do kopert. Z kilku metrów czuje czy coś będzie czy jest szansa coś przytulić. A nie przepraszam w prywatnym gabinecie to przecież wolne datki są, na fundację :D
      Znów się chłop zamota i zrobi z siebie prawdziwego platformiarza.
      Kiedy myślisz że platforma, jest na dnie , ona dalej kopie.

      6 10 Odpowiedz
      • 14 mar

       Znów nie na temat, propaganda, propaganda i tak na okrągło .
       Ty u siebie nie czujesz symptomów, to nie idziesz się badać. On też wiedział że nie jest chory a zmusili go do badań propagandziści PiS.

       Co do kopert, ten temat ma się tak do walki z wirusem jak działka Banasia na Zarabiu w zwalczeniu wirusa.

       9 4 Odpowiedz
      • 14 mar

       Grupsze? A no tak, wyborca PiS.

       10 3 Odpowiedz
    • 16 mar

     Nie zapominaj o tym, że generał Jarosław Mika zanim poddał się kwarantannie chodził po swojej miejscowości i (bynajmniej nie łokciem) witał się ze znajomymi. Uczestniczył nawet we mszy.

     2 1 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 14 mar

  Rząd leje wodę, jak to każdy rząd. Tak naprawdę wszystkiego w Polsce brakuje, odzieży ochronnej , maseczek i wszelkich środków dezynfekcyjnych. Szpitale mają zapas tych rzeczy na jeden dzień. Żywności nie kupować bo nie zabraknie. Dzisiaj u Jana największe dziadostwo jakim są ćwiartki z kurczaka kosztowało prawie 20 z ł za kilogram ,,, Spokojnie , bez paniki, wszystko jest pod kontrolą i niczego do walki z chińskim syfem nie zabraknie....Takie ma podejście władza do ludzi,

  15 5 Odpowiedz
 • 14 mar

  W środę złożyłem zamówienie na maseczki(nic nie dają ale efekt placebo potrafi zdziałać cuda), środki dezynfekcyjne 10l. W piątek kurier dostarczył wszystko.
  Co do szpitali to są robione rezerwy. Katowice są przygotowane na chospitalizowanie 2 tyś osób. Tak są przygotowywane wszystkie woj miasta. Największy wzrost zachorowań jest przewidziany na przyszły tydzień, wszystko będzie zamknięte nawet do końca kwietnia. Kolejnym krokiem który jest na tapecie w sztabie kryzysowym to decyzja o ograniczeniu przemieszczania się ludzi między województwami. Zrobienie lokalnych stref odseparowania pomoże lepiej skoncentrować działania.
  A co do jedzenia, warto jednak być myśliwym :)

  10 7 Odpowiedz
 • 14 mar

  Nima tego złego co by na dobre nie wyszło.Może po takim zimnym prysznicu ludziska zrozumieją co lepi mniej a dobre jakościowo i przestaną sra...pod siebie i napędzadz te światowe molochy produkcji wszelakiej, winne zmianom środowiskowym.A jak nie ,to powtórka z rozrywki bedzie co roku.

  10 1 Odpowiedz
 • 14 mar

  Ceny nieruchomości spadną do poziomów 2000 tys zł za metr

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 mar

  Lepiej faktycznie zrobić tak jak mówią i nie ruszać się z domu. Myślę że to co mówią, iż wzrost liczby zakażonych położy polską służbę zdrowia na łopatki to jest prawda. A oni trzymają w rękach te marne 500 stówek wyborczej jałmużny. 470 mln zł na walkę z koronawirusem, ale np. 2 miliardy na TVP, kilkaset milionów dla Rydzyka, nie licząc kolejnych milionów na nagrody i premie dla swojaków - tak wygląda mądre rządzenie.

  Wirus może też dobić PiS jeśli popełnione będą rażące błędy zagrażające życiu. Ale to tyle, bo wypada sobie życzyć żebyśmy wszyscy dali radę i powrotu do normalności a o przyszłości tego kraju nie decydował wirus ale świadomi ludzie przy urnach wybo

  14 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 mar

  Ps
  I co, okazuje suę że najwięcej pieniędzy na przeciwdziałanie wirusowi nie dostaniemy od naszego rządu, lecz od tej złej i zepsutej Unii https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/6462222,koronawirus-srodki-unijne-polska-dostanie-najwiecej.html

  Mam tylko nadzieję, że PiS przydzieli 100% tej kwoty dla szpitali, a nie w jakąś xzarną dziurę.

  14 2 Odpowiedz
 • 15 mar

  W kantorach nie można już kupić dolarów bo ich nie mają

  4 2 Odpowiedz
 • 15 mar

  "W Rosji przeprowadzono ponad 104 tys. testów na koronawirusa u osób, które wróciły z krajów dotkniętych epidemią i tych, które się z nimi kontaktowały - podała w niedzielę Federalna Służba ds. nadzoru w sferze ochrony praw konsumentów"

  „Urząd przekazał w komunikacie, że testy oparte są na metodzie reakcji łańcuchowej polimerazy, która wykazuje się wysoką czułością i pozwala na uzyskanie wyniku w ciągu dwóch do czterech godzin. Materiał do próby pobierany jest z nosogardła bez pobierania krwi."

  Da się? Da da, a nie gderanie że nie ma komu albo trzeba czekać parę dni,

  5 1 Odpowiedz
  • 15 mar

   Cytaty z Interii nie z TVN (to dla pisich)

   6 1 Odpowiedz
  • 15 mar

   Ile z tych 104 tyś zrobionych testów dało wynik pozytywny ?
   Wynik od 2 do 4 godzin od zarażenia czy pobrania próbki?

   1 8 Odpowiedz
   • 15 mar

    Dirty nie ośmieszaj się już, pisałeś wcześniej, że nikt nie bada tych co nie mają objawów a te wychodzą dopiero po 4-6 dobie, to jak mają badać 2 do 4 godzin od zakażenia? Wirusów nie widać to nikt nie wie kiedy się zakazi

    8 1 Odpowiedz
    • 15 mar

     Kopiujesz informacje których sam nie rozumiesz, piszesz rzeczy których też nie ogarniasz, i nawet czytasz bez zrozumienia, niech zgadnę KOD ? PO? Obywatel RP ?

     2 9 Odpowiedz
     • 16 mar

      No to coś z twojego podwórka, Bernadetta Krynicka do niedawna gwiazda pisich i twoja pewnie idolka:
      "Szpital jest nieprzygotowany: nie ma sprzętu ochrony indywidualnej, nie ma respiratorów, nie ma aparatów do mierzenia ciśnienia w takiej ilości, jaka powinna być. Jesteśmy tak nieprzygotowani, że głowa mała" –
      A ty dalej twierdź, że rząd pisich jest cacy i tak super wszystko ogarnia, tylko kto ci uwierzy oprócz wyznawców kaczej religii?

      6 1 Odpowiedz
 • 16 mar

  To teraz dopisz resztę informacji na temat tego szpitala i jego przekształcania w zakźny szpital specjalistyczny.
  Lekcję kłamstwa i propagandy bierzesz u Grodzkiego kopertki ? Czy może twoim idolem jest poseł Gawłowski, a właśnie co u niego ? Może masz informację z pierwszej ręki?

  1 9 Odpowiedz
 • 16 mar

  Wyręczę Cię bo znów napiszesz stek bzdur.
  Sieć specjalistycznych szpitali została zatwierdzona, uzupełnienie sprzętu następuje od dzisiaj, a szpital w Łomży otrzyma dodatkowo 6 mln zł.
  Wszystkie szpitale będą dodatkowo dofinansowane.

  Szukaj dalej sensacji... podpowiem Ci gdzie ją znajdziesz, w swojej partii PO, tam zawsze jakiś złodziej lub wałek się znajdzie

  1 7 Odpowiedz
  • 16 mar

   Tia, nerwy puszczają bo ktoś śmie inaczej na to spojrzeć niż pisia propaganda podaje? To już Krynicka jest be tak jak żelazny Marian, a z tym dofinansowaniem to żeby nie było tak jak z tymi 13 wyleczonymi
   „Wbrew ostatnim sugestiom władz, żadna osoba zdiagnozowana w Polsce nie została jeszcze w pełni wyleczona." za :„naTemat. pl"

   6 1 Odpowiedz
  • 16 mar

   No i tymi 6 mln to się będą mogli podcierać zamiast papieru toal., respiratory i aparaty do mierzenia ciśnienia a nawet maseczki i rękawiczki na drzewach nie rosną ani Morawiecki za pstryknięciem palca ich nie wyczaruje a wirus nie będzie czekał dopóki coś tam kupicie

   6 1 Odpowiedz
   • 16 mar

    A jak Ci pieniędzy mało to możesz poprosić żeby politycy PO-PSL oddali to co ukradli. Za ich rządów wyparowało bez śladu 260 mld zł. Trochę sprzętu można było za to kupić? Szpitali pobudowqć, personel medyczny wykształcić.
    Wiedzę, że strach cię ogarnia bo Ciebie też wydymali, nawet dużej bańki Ci nie dali za bezgraniczne poparcie.

    6 Odpowiedz
    • 16 mar

     Ano mało bo pisiowaci ukradliście 957 mld zł, za te pieniądze można dużo szpitali pobudować, personel medyczny wykształcić i dużo innych pożytecznych rzeczy zrobić, a teraz to ciebie strach ogarnia bo nakradłeś i będziesz za to sądzony?

     5 Odpowiedz
 • 16 mar

  I znów bredzisz, respiratory, maseczki, lekki do walki z wirusem są kupowane w ramach wspólnych zakupów krajów UE.
  Polska również uczestniczy w tych zakupach.
  Jeśli uważasz, że robią to za późno, pretensje możesz mieć do swojego guru Tuska i do KE

  6 Odpowiedz
  • 16 mar

   Zawsze pisiowaci waszą nieudolność i tępotę winą Tuska chcecie zasłonić ale to jest już tak żenujące, że rozpacz ogarnia
   Kupicie te maseczki jak już tysiące będzie zarażonych

   6 Odpowiedz
  • 16 mar

   Pisim strach zaglądnął w oczy to podpisali umowę z Unią o wspólne zakupy ale dopiero teraz, w pierwszym przetargu Polska nie uczestniczyła kłamco i to nie wina Tuska ale wasza
   „Polska w zeszłym tygodniu podpisała mechanizm o wspólnych przetargach, więc będzie mogła wziąć w nim udział. Pierwszy dotyczył zakupu maseczek i rękawic, ale Polska jeszcze w nim nie uczestniczyła. Minister Łukasz Szumowski po podpisaniu tego mechanizmu w Brukseli zapowiedział, że jest przekonany, że KE ogłosi także nowy przetarg na środki ochrony osobistej, bo nie wszystkie kraje UE wzięły udział w pierwszym przetargu."
   Cytat z rmf24.pl z dnia 10.03.2020

   6 Odpowiedz
 • 16 mar

  Nie wierzę własnym oczom...
  Wspólny mechanizm zakupowy krajów Uni powstał w latach 2009-2010 w czasach zagrożenia wirusa A/H1N1. W 2014 roku oficjalnie związał się wspólny mechanizm zakupowy do którego Polska nie przystąpiła pomimo nacisków opozycji, a rządziła wtedy PO-PSL z Tuskiem na czele ! Słynne nie kupione szczepionki na świńską grypę, których Rząd Tuska nie chciał zamówić, wtedy podpisywano mechanizm wspólnych zakupów.
  Dokładnie przez to, że PO-PSL nie podpisało w 2014 roku umowy wspólnych zakupów, teraz Polska nie mogła przystąpić do pierwszego przetargu na zakup potrzebnych lekarstw i sprzętu.
  Dopiero rząd PiS podpisał umowę wspólnych zakupów i dzięki niemu może będziesz podpięty pod respirator.
  Twój idol Tusk i Ewa Kopacz wypieli się na umowę w 2014 r, twierdząc, że jej nie potrzebujemy.
  A dlaczego jej nie chcieli ? Bo na krajowych przetargach można kręcić lody, Arłukowicz leżał krzyżem przed Ewą Kopacz żeby tego nie podpisywać :)
  Wszystkie kraje podpisały wtedy umowę poza Polską i Finlandią, ponieważ Arłukowicz miał plany prywatnych szpitali i wewnętrznych przetargów. Rozumiesz ? Prywatny szpital =>przetarg = $ mln lewej kasy, płatnikiem byłoby państwo czyli TY i każdy płacący w Polsce podatki.

  5 Odpowiedz
  • 16 mar

   Ty to jakieś dziecko specjalnej troski chyba jesteś, rząd pisich owszem podpisał umowę parę dni temu jak mu śmierć w oczy zajrzała ale władzę nie zdobyli tydzień temu jak usiłujesz wmówić sobie ale mają ją już kilka lat i to nie Tuska wina zaniedbania ale waszej błazenady i frajerstwa

   4 Odpowiedz
   • 16 mar

    Kończąc temat, bo już się wyczerpał. Powiem Ci bo pewnie o tym nie wiesz, i masz prawo tego nie wiedzieć ale za zaopatrzenie szpitali odpowiada dział zaopatrzenia, który podlega dyrektorowi szpitala.
    Szpitale dostały wytyczne już w styczniu. Jedne zrobiły zapasy inne olały temat a dokładnie dyrektorzy, którzy są od robienia wyniku finansowego szpitala.

    6 Odpowiedz
 • 16 mar

  Ty myślisz, że taką umowę możesz podpisać w każdej chwili ? Jak umowe w plusie? Nic nikomu nie wmawiam tylko przedstawiam fakty. A Ty coś gdzieś przeczytasz ale bez zrozumienia i potem robisz kopiuj wklej. Nie martw się kilku polityków z PO też nie pamiętało kto i dlaczego tej umowy nie podpisał. Tak to działa, każdy resort był zajęty kręceniem lodów u siebie, nie bylo czasu i tez nie wypadało patrzec na innych.
  W zasadzie to się cieszę z Twojego poparcia dla PO, mogę spać spokojnie.. :)

  1 5 Odpowiedz
 • 17 mar

  Aha, od 2015 nie można było podpisać umowy bo to nie takie łatwe jak w plusie ale w tydzień się udało , yhymm może koledzy z gazety polskiej ci uwierzą, albo pewnie Tusk wam to blokował,

  6 Odpowiedz
 • 18 mar

  Czemu nie podpisaliscie umowy w 2014 roku ? Wszystkie kraje poza Polską i Finlandia podpisały umowę.
  Kopaczowa nie podpisała było dobrze, PiS podpisał jest źle.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej