Myślenice

Szpital zawiesza planowane przyjęcia na oddziały i do poradni. Co się zmienia?

Szpital zawiesza planowane przyjęcia na oddziały i do poradni. Co się zmienia?

Od dzisiaj przez najbliższe dwa tygodnie myślenicki szpital zawiesza planowane przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitalnych oraz wstrzymuje planowane zabiegi.

Zawieszone zostają przyjęcia pacjentów w poradniach specjalistycznych, w tym w poradni zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień, w pracowniach diagnostycznych oraz w gabinetach fizjoterapeutycznych

- takie zarządzenie wydał dyrektor SP ZOZ w Myślenicach.

 

Na terenie województwa małopolskiego działa dziesięć szpitali z oddziałami zakaźnymi lub zakaźno-obserwacyjnymi, które od 28 lutego postawione są w stanie podwyższonej gotowości. Wśród nich znajduje się myślenicki szpital. Do tej pory przyjmował pacjentów na bieżąco, ale od poniedziałku 16 marca dyrekcja wprowadza zmiany.

Jak tłumaczy dyrektor myślenickiego szpitala Adam Styczeń, to działania profilaktyczne mające na uwadze dobro pacjentów już hospitalizowanych oraz szpitalnego personelu. Nie oznacza to, że nie będzie w ogóle przyjęć. Szpital będzie przyjmował wszystkie nagłe przypadki. 

Adam Styczeń, dyrektor SP ZOZ w Myślenicach: Kierując się obecną sytuacją epidemiologiczną w związku z podwyższonym zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem SARS–COV-2 (COVID-19), podejmując działania profilaktyczne oraz mając na względzie potrzebę prawidłowej i bezpiecznej organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych dla pacjentów oraz personelu medycznego i pozostałego zatrudnionego w SP ZOZ w Myślenicach – w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa od 16 do 27 marca 2020 r. okresowo zawieszone zostaną: planowane przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitalnych (w tym wstrzymanie planowych zabiegów), planowych przyjęć w poradniach specjalistycznych, w tym w poradni zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień, planowych przyjęć w pracowniach diagnostycznych oraz w celu uzyskania świadczeń fizjoterapeutycznych w SP ZOZ w Myślenicach - z wyłączeniem świadczeń zdrowotnych w zakresie onkologii oraz świadczeń w poradni ginekologiczno-położniczej na rzecz kobiet w ciąży oraz w okresie połogu.

W tym czasie w myślenickim szpitalu udziela się świadczeń zdrowotnych, w szczególności w przypadkach w związku z podejrzeniem i leczeniem koronawirusa. Pamiętajcie, że zgłaszając się z objawami (wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem) należy kierować się do oddziału zakaźnego. Z takimi dolegliwościami szerokim łukiem omijajcie SOR.

W przypadku zagrożenia życia szpital funkcjonuje jak dotychczas, podobnie w przypadku nagłych zachorowań możemy liczyć na pomoc w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej.

Czy przestrzegasz zaleceń rządu ws. koronawirusa stosując się do kwarantanny domowej, unikania spotkań, dezynfekcji itp??

 • TAK TAK 90%
 • NIE NIE 10%
 • Głosów: 1851

Nadal przyjmowani są pacjenci z chorobami onkologicznymi (rozpoznanymi oraz w związku z podejrzeniem), kobiety w ciąży, a także ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych w zakresie chirurgii oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu – pierwszorazowa kontrola po Szpitalnym Oddziale Ratunkowych i po zakończonej hospitalizacji w oddziale, zgodnie z wyznaczonym terminem wizyty.

Szpital bez zmian udziela świadczenia zdrowotne w rodzaju ginekologii i położnictwa w stosunku do kobiet ciężarnych oraz w połogu, świadczeń ambulatoryjnych udzielanych w ramach teleporady.

 

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Podejrzane objawy:

*wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
*kaszel
*duszności
*problemy z oddychaniem

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • Brak zdjęcia
  16 mar 2020

  Tyle zamiast komentarza https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-dgp-lekarze-pelni-obaw-mowia-ze-luki-w-systemie-widac-juz-dz,nId,4384525

  Ja ufam że lekarzy w Polsce mamy ani lepszych ani gorszych niż w innych krajach i stanęliby na wysokości zadania.

  Co robi rząd? Pieniądze powinny już płynąć do wszystkich placówek z prędkością światła na brakujący sprzęt!
  Słowa to dobre na chwile, dla otuchy, dość tych bzdur w TVPiS, trzeba konkretnych działań!!!

  Te 32 mld € z Unii na rzecz zwalczania koronawirusa, jeśli rozp.uścicie gdzieś po kątach to ktoś wam może wybaczy za 500 srebrników, ale ja i pewnie nie tylko ja nigdy Wam tego nie zapomnę...

  24 5 Odpowiedz
 • 16 mar 2020

  Kiedy w Europie szalał kryzys finansowy, banki upadały, a rządy ratowały swoje zakłady produkcyjne „winą” Tuska było to, że nie dawał 500+ i nie przejadaliśmy nadwyżki,. Dzięki rezerwom większość nawet nie zauważyła, że był kryzys. Kiedy rząd PiS opluwał UE „winą” Tuska była dyplomacja na salonach Europy i próba ratowania dobrego imienia Polski. Zniknęły flagi UE a Kryska z prezesem krzyczeli o wstawaniu z kolan. Jak jest dziś? Kasa pusta, pieniądze przejedzone, nie ma żadnej pomocy a wsparcie finansowe nie plynie ani od Rydzyka, ani od TvPis którzy zgarnęli miliardy tylko z prywatnych firm i tej wrednej Unii Europejskiej. Wirus pokazał że król nagi, nieudolny i biedny.

  22 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 mar 2020

  Rządowi trzymają kasę w łapskach a szpitalom brakuje rzeczy PODSTAWOWYCH. Artykuł za artykułem w niezależnych mediach, a co mówią w zawłaszczonej przez PiS Telewizji Polskiej?
  Współczucie dla lekarzy i pacjentów...
  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-krakow-szpital-potrzebuje-natychmiastowej-pomocy-tak-mozemy-,nId,4384833#iwa_source=special

  16 6 Odpowiedz
 • 16 mar 2020

  Wg . Państwa Islamskiego w czasie epidemii , ci którzy chorują nie powinni opuszczać swojego miejsca pobytu a zdrowi nie powinni się przemieszczać do miejsca epidemii. Ale w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej tego pojąć nie możemy , dlatego też występuje wielkie prawdopodobieństwo ,że wszyscy wyginiemy a naszą ziemię zaludnią inni.

  13 3 Odpowiedz
 • 17 mar 2020

  pieniadze ponoc z UNII sa a w szpitalach nie ma nic.Wszystko bylo do przewidzenia ,trzeba bylo kupowac a nie czekac do statniej chwili.Jeszcze tydzien temu wmawiali,zeby nie kupoac masek i plynow do dezynfekcji.Dzis nie ma nigdzie.

  9 6 Odpowiedz