Myślenice

Rusza sąsiedzka pomoc dla seniorów. „Zrobimy zakupy i nie tylko”

Rusza sąsiedzka pomoc dla seniorów. „Zrobimy zakupy i nie tylko”

"Drodzy starsi sąsiedzi! Jeśli boicie się wirusa i potrzebujecie pomocy, chętnie pójdziemy po zakupy, albo do apteki. Wystarczy tylko zapukać pod numer mieszkania, albo zadzwonić"

- takiej treści ogłoszenia znalazły się na drzwiach i klatkach myślenickich bloków

Pomysł na pomoc sąsiedzką pojawił się w warszawskich osiedlach. Szybko podchwytują go mieszkańcy pozostałych miast. W Myślenicach Centrum Społecznego Rozwoju “Kotłovnia” wraz ze spółdzielnią „Zorza” organizuje pomoc w zakupach dla seniorów, którzy mogą zadzwonić, albo wysłać SMS z listą zakupów na numer 881 705 749.

- Lęk przed koronawirusem dotyka najbardziej osoby starsze, które mogą się bać wyjść po zakupy czy apteki. Są bardziej narażone za zachorowanie. Pokażmy naszym starszym sąsiadom, że nie są sami – mówią organizatorzy akcji.

Jak to zrobić? Wystarczy wydrukować plakat lub ogłoszenie, wpisać swój nr mieszkania albo telefonu, przykleić na klatce. To niewiele, ale wystarczy, żeby okazać solidarność.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

  • 16 mar 2020

    Świetna inicjatywa! Może akcję dobrze rozszerzyć także na matki samotnie wychowujące dzieci lub te, których mężowie/partnerzy utknęli za granica? Matki bez pomocy rodziny także są w trudnej sytuacji, szkoda zabierać ze sobą dzieci na zakupy.

    4 1 Odpowiedz