Zakliczyn

Czołówka w Zakliczynie. Z aut została miazga. 4 osoby poszkodowane

Czołówka w Zakliczynie. Z aut została miazga. 4 osoby poszkodowane

W niedzielne popołudnie na drodze w Zakliczynie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Trzy z czterech poszkodowanych osób trafiły do szpitala

Do zderzenia doszło w niedziele 15 marca o godz. 17.34. Dyżurny operacyjny SKKP PSP zadysponował do działań w Zakliczynie zastępy JRG Myślenice oraz OSP Zakliczyn. Na miejscu strażacy zastali dwa samochody, które całkowicie blokowały przejazd na drodze powiatowej.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pracowali nad tym, aby dostać się do poszkodowanych znajdujących się w pojazdach. Używali do tego narzędzi hydraulicznych. To umożliwiło wydobycie dwóch poszkodowanych – mówi Roman Ajchler, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

Po wydobyciu poszkodowanych przejęły ich działające na miejscu Zespoły Ratownictwa Medycznego, które udzieliły kwalifikowanej pomocy i przewiozły 3 osoby na SOR w Myślenicach i w Krakowie.

Zniszczone pojazdy zostały zabrane przez służby pomocy drogowej. Akcja ratownicza trwała ponad 3 godziny.

Powiązane tematy

Po dachowaniu auto utknęło w potoku
Lubień 0

Po dachowaniu auto utknęło w potoku

Po dachowaniu w Lubniu samochód utknął w potoku. Kierowca trafił do szpitala  W sobotnie popołudnie 21 marca o godzinie 14.46 dyżurny operacyjny SKKP PSP otr...

Komentarze (7)

Zobacz więcej