Myślenice

Zamiast bielizny szyją maseczki dla strażaków, policji i innych służb. Potrzebują tkanin medycznych

Zamiast bielizny szyją maseczki dla strażaków, policji i innych służb. Potrzebują tkanin medycznych

Jedna z myślenickich firm, która na co dzień zajmuje się szyciem bielizny, rozpoczęła produkcję maseczek dla strażaków, policjantów i innych służb zaangażowanych w walkę z koronawirusem

Właścicielka firmy nie zamyka szwalni, a zatrudnione osoby nadal pracują. Chwilowo zmienia się charakter ich działalności, a zamiast bielizny powstają tu maseczki. Produkcja trwa od ubiegłego tygodnia i ruszyła po apelu jednej z instytucji.

Do tej pory udało się uszyć kilka tysięcy maseczek, które trafiły m.in. do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach i jednostek OSP. Kolejne mają trafić do Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej, która deklaruje pomoc seniorom w robieniu codziennych zakupów.

„Wszyscy zdajemy sobie sprawę z sytuacji w jakiej się znaleźliśmy i nikt nie przypuszczał, że nadchodzące dni będą tak ważne dla całego kraju. Teraz czas aby pokazać innym, że potrafimy się jednoczyć i chcemy pomagać. Nasza szwalnia podejmuje wyzwanie innych i szyjemy maseczki (na rzecz szpitali, straży, policji itp.) - na tyle na ile pozwolą nam możliwości” – na facebooku pisze jedna z lokalnych firm, która na co dzień szyje damską bieliznę.

Jak się okazuje, mimo zaangażowania szwaczek firma boryka się z brakiem tkanin medycznych. Jej właściciele apelują do wszystkich mających kontakty w hurtowniach o pomoc w ich zdobyciu. Każdy, kto może pomóc proszony jest o kontakt pod adresem biuro@dama-kier.com.pl.

- Maseczki szyjemy po kosztach – licząc kwotę tylko za surowiec. Rezygnujemy z zarobku. Mamy szwalnię, mamy maszyny, mamy pracowników – informuje Monika Funek z PPH „Dama Kier”.  

Jak mówi maseczki, które szyją składają się z jednej warstwy białej czystej bawełny oraz jednej warstwy włókniny medycznej antyseptycznej. - Otrzymujemy propozycje przekazania nam materiałów, ale muszą one spełniać określone kryteria dlatego muszą być zakupione przez nas z pewnych źródeł i posiadać atest.

Czy przestrzegasz zaleceń rządu ws. koronawirusa stosując się do kwarantanny domowej, unikania spotkań, dezynfekcji itp??

  • TAK TAK 90%
  • NIE NIE 10%
  • Głosów: 1851

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Podejrzane objawy:

*wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
*kaszel
*duszności
*problemy z oddychaniem

Powiązane tematy

Komentarze (7)