Myślenice

Straż miejska apeluje: Zostańcie w domu! „To nie ferie, urlop, ani wakacje”

Straż miejska apeluje: Zostańcie w domu! „To nie ferie, urlop, ani wakacje”
Fot. UMiG Myślenice

Strażnicy miejscy patrolują okolicę zwracając uwagę na duże skupiska ludzi – zwłaszcza młodzieży, zwracając uwagę, aby przestrzegać rządowych komunikatów i pozostać w domach.

„Dlatego pozostańcie w domu, nie spotykajcie się ze znajomymi, nie przesiadujcie w galeriach handlowych i tego typu miejscach, nie chodźcie na dyskoteki, czy inne imprezy, zrezygnujcie z wycieczek i odwiedzin znajomych” – apeluje komendant Tomasz Burkat

 

Strażnicy miejscy zwracają szczególną uwagę na duże skupiska ludzi – zwłaszcza młodzieży szkolnej, gromadzącej się w miejskiej przestrzeni (ulice, chodniki, place, parki, itp.).

- Będziemy odsyłać takie osoby do domów, wszystko po to aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem, który jest poważnym zagrożeniem zwłaszcza dla osób starszych, chorujących i mających obniżoną odporność. Apelujemy o pozostanie w domach jeśli nie ma konieczności wyjścia, a także o odpowiedzialność za swoje zdrowie i zdrowie swoich bliskich – mówi Tomasz Burkat, komendant Straży Miejskiej.

Strażnicy przypominają, że osoby przebywające na zewnątrz powinny zachować odległość od osób, które kichają i kaszlą – zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego co najmniej 1,5 metra od osób, które mają objawy zakażenia, takie jak katar, kaszel, gorączka.

Czy przestrzegasz zaleceń rządu ws. koronawirusa stosując się do kwarantanny domowej, unikania spotkań, dezynfekcji itp??

  • TAK TAK 90%
  • NIE NIE 10%
  • Głosów: 1851

Należy chronić innych podczas kichania i kaszlu – usta i nos należy zakrywać chusteczką lub zgiętym łokciem. Taką chusteczkę należy jak najszybciej wyrzucić do zamkniętego pojemnika na śmieci, a ręce dokładnie umyć wodą z mydłem, nie zaleca się żucia gumy i wypluwanie jej bez uprzedniego zabezpieczenia i zutylizowania w pojemniku na odpady, czy plucia po chodnikach i innych miejscach publicznych.

Często należy myć ręce, używając do tego celu ciepłej wody z mydłem. Można też dezynfekować dłonie specjalnymi płynami.

To nie ferie, urlop ani wakacje

Tomasz Burkat, komendant straży miejskiej: Przypominamy, że przerwa w zajęciach w szkole i na uczelni to nie wakacje, ani ferie - to czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem.

Dlatego pozostańcie w domu, nie spotykajcie się ze znajomymi, nie przesiadujcie w galeriach handlowych i tego typu miejscach, nie chodźcie na dyskoteki, czy inne imprezy, zrezygnujcie z wycieczek i odwiedzin znajomych.

Dbajcie o higienę, częste mycie i odkażanie rąk. Pamiętajcie, że to również od Was zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej! Dziś te ograniczenia zwłaszcza dotyczące kwarantanny nie są dla nikogo wygodne - ale teraz jest czas próby, czas solidarności międzypokoleniowej, która cementuje nas jako wspólnotę.

Miejmy zatem szacunek dla naszego zdrowia, dla naszych bliskich i dla tych, którzy każdego dnia się poświęcają, bądźmy wyrozumiali dla siebie nawzajem.

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Podejrzane objawy:

*wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
*kaszel
*duszności
*problemy z oddychaniem

Powiązane tematy

Komentarze (2)