Biznes

Przedsiębiorcy reagują na przestój. Od burmistrza i radnych oczekują zdecydowanych działań i wsparcia

Przedsiębiorcy reagują na przestój. Od burmistrza i radnych oczekują zdecydowanych działań i wsparcia

„Oczekujemy zdecydowanych działań z Pana strony oraz możliwie jak największego wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców ze strony Miasta i Gminy Myślenice. Od kondycji tych firm zależy los wielu rodzin pracujących w lokalnych przedsiębiorstwach” – czytamy w liście otwartym skierowanym do burmistrza i rady miejskiej.

Na początek przedsiębiorcy proponują zmianę stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok

 

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki przedstawił filary pakietu antykryzysowego mającego być odpowiedzią na kryzys w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Odkąd rząd ogłosił w Polsce „stan zagrożenia epidemicznego” zamknięte są nie tylko szkoły, przedszkola i żłobki, ale również restauracje, puby, sklepy i lokale usługowe. Pracownicy boją się o stabilność zatrudnienia, ciągłość wypłat, a przedsiębiorcy, którzy musieli czasowo ograniczyć działalność o swoje firmy ich przyszłość.

Domagają się zdecydowanych działań

Pracodawcy domagają się od burmistrza i rady miejskiej zdecydowanych działań i możliwie największego wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców. Zwracają uwagę, że od kondycji działających tu firm, zależeć może los wielu rodzin.

Proponują, aby samorządowcy rozważyli możliwość zmiany stawek podatku od nieruchomości na rok 2020, przyjmując preferencyjną stawkę 0 zł/1 m.kw. powierzchni gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz 5 zł/1 m.kw. powierzchni użytkowej budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

 

LIST OTWARTY DO BURMISTRZA MIASTA I GMINY MYŚLENICE SZ.P. JAROSŁAWA SZLACHETKI ORAZ DO RADY MIEJSKIEJ W MYŚLENICACH

Szanowny Panie Burmistrzu,

Z niepokojem obserwujemy rozwój wydarzeń związany z postępującą pandemią. Codziennie docierają do nas informacje na temat kolejnych chorych oraz podejmowanych działań mających zapobiegać czy choćby spowolnić lub ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby.

Jednocześnie, można bardzo dużo usłyszeć o tym, jak bardzo ucierpi gospodarka światowa, tymczasem chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, że również dla lokalnych przedsiębiorców, nastał bardzo trudny czas związany z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa SARS-Cov-2. Na taki rozwój wydarzeń nikt nie był przygotowany. Kolejne działania podejmowane w walce z pandemią obciążają w dużej mierze przedsiębiorców, również tych lokalnych. Bardzo ostrożnie szacujący analitycy podkreślają, że straty będą odczuwalne przez wiele miesięcy a nawet lat. Każdy dzień przestoju przedsiębiorstw powoduje stratę, na której odrobienie potrzeba siedmiu do dziesięciu dni.

Łatwo zatem policzyć, że przedsiębiorstwa w tym półroczu odnotują wyłącznie straty a przecież epidemia nie tylko, że jeszcze się nie zakończyła ale cały czas przybiera na sile.

Oczekujemy zatem zdecydowanych działań z Pana strony oraz możliwie jak największego wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców ze strony Miasta i Gminy Myślenice. Proszę zwrócić uwagę, że od kondycji tych firm zależy los wielu rodzin pracujących w lokalnych przedsiębiorstwach co bezpośrednio przełoży się również na stopień bezrobocia Miasta i Gminy Myślenice w najbliższym czasie. Dobra kondycja lokalnych przedsiębiorstw to także późniejsze stabilne wpływy do budżetu.

Proponujemy na początek, aby rozważyć możliwość zmiany, w drodze Uchwały Rady Miejskiej w Myślenicach, stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok przyjmując preferencyjną stawkę 0 zł/1 m² powierzchni gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz 5 zł/1 m² powierzchni użytkowej budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

Wierzymy, że los przedsiębiorców, płacących regularnie lokalne podatki na rzecz Miasta i Gminy Myślenice, nie pozostanie dla Pana obojętny w tym trudnym czasie i poza wspomnianą Uchwałą Rady Miejskiej w Myślenicach podjęte zostaną dalsze działania wspierające lokalne firmy o czym będziemy wszyscy na bieżąco informowani za pośrednictwem środków masowego przekazu czy też strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Apel został wystosowany nie tylko do burmistrza, ale również rady miejskiej z prośbą o odczytanie na najbliższej sesji.

W imieniu własnym oraz lokalnych przedsiębiorców oczekujących wsparcia i zdecydowanych działań Burmistrza Miasta i Gminy MYślenice Ryszard Rączka - Prezes Zarządu spółki Kart Sp. z o.o.

 

Jak udało nam się ustalić; list otwarty trafił nie tylko do burmistrza Myślenic i Rady Miejskiej, ale jest rozsyłany do lokalnych firm. Inicjatywa wyszła od przedsiębiorców mających swoje siedziby w strefie aktywności gospodarczej Jawornik-Polanka.

Jak podkreślają; - W dobie obecnej pandemii zrezygnowaliśmy z jakichkolwiek spotkań uznając, że komunikacja elektroniczna będzie najbezpieczniejszą forma kontaktu oraz przekazywania najświeższych informacji odnośnie inicjatywy. Zainteresowanych dołączeniem do apelu zapraszamy do kontaktu drogą mailową: listdoburmistrza@gmail.com – informują przedsiębiorcy.

Czy w związku z wprowadzeniem "stanu zagrożenia epidemicznego" Miasto i Gmina Myślenice powinna wdrożyć pakiet pomocowy dla lokalnych przedsiębiorców?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 68%
 • raczej tak raczej tak 11%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 8%
 • raczej nie raczej nie 4%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 9%
 • Głosów: 1437

Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta  : "Obecnie strefy aktywności gospodarzej spełniają niezwykle istotną rolę w stwarzaniu korzystnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej oraz przyciągania nowych inwestorów do Myślenic. Strefa Przemysłowa "Jawornik/Polanka" z ofertą inwestycyjną 60 ha - w całości stanowiącą własność prywatną, a także strefa przemysłowa "Dolne Przedmieście" w Myślenicach o powierzchni 15,08 ha. W strefie Jawornik stworzono blisko 600 miejsc pracy, zaś w strefie "Dolne Przedmieście" zatrudnienie znajduje blisko 800 osób".

 

Jarosław Szlachetka: Jesteśmy otwarci na dialog

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: Zdając sobie w pełni  sprawę, że wprowadzony na terenie całego kraju stan zagrożenia epidemicznego dotkliwie dotknął przedsiębiorców, z których część musiała ograniczyć lub na ten czas zamknąć swoją działalność, deklaruję iż jesteśmy otwarci na dialog. Będziemy na bieżąco śledzić rozporządzenia rządowe odnośnie wsparcia dla przedsiębiorców i w zależności od przyznanych nam, jako samorządowi uprawnień i dodatkowych możliwości, podejmiemy stosowne działania.

Na pewno w ramach już posiadanych kompetencji możemy wspomóc przedsiębiorców udzielając ulg w spłacie zobowiązań podatkowych wobec gminy. Dotyczy to zwłaszcza tych przedsiębiorców, którzy w związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia koronawirusem, będą mieć problemy z utrzymaniem ciągłości swojej działalności i utrzymaniem liczby miejsc pracy na dotychczasowym poziomie. Może to być odroczenie terminu płatności podatku, możliwość rozłożenia na raty lub nawet umorzenie podatków, czy odsetek powstałych w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego.

Wnioski przedsiębiorców rozpatrywać będziemy w pierwszej kolejności. Z tymi, którzy swoją działalność prowadzą w lokalach dzierżawionych od gminy, czy też z wykorzystaniem gminnych gruntów możemy rozmawiać o wysokości czynszu. Jestem przekonany, że połączenie wspólnych sił pozwoli wszystkim przetrwać ten trudny okres.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 19 mar

  Bardzo dobra inicjatywa! Bez pomocy większość firm padnie i po całej epidemii się okaże że nie ma dokąd wracać trzeba działać

  66 32 Odpowiedz
 • Zofia 19 mar

  Popieram! A pomoc powinna dotyczyć też małych przedsiębiorców

  65 33 Odpowiedz
 • 19 mar

  oczekuje ze linio autokarowo bedzie latac z wienciurki przez zasan az do kocmyrzowa mom tam gospodynie i pierogof mi trza na biezaco

  49 15 Odpowiedz
 • mirek@ 19 mar

  Szkoły można było zamknąć ale jak padną firmy to się zaczną prawdziwe kłopoty. gmina powinna zadbać o mieszkańców firmy i ich pracowników. Drodzy urzędnicy do roboty wy macie bezpieczne stanowiska na rządowych posadach większość mieszkańców na postojowym. Skoro jesteście w pracy to pracujcie dla naszego dobra jak to przekonujecie na co dzien

  80 77 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 19 mar

  Nie liczyłbym na pomoc burmistrza nic nie zrobi

  97 123 Odpowiedz
  • 22 mar

   To te wszystkie bolki tomele deffy i reszta grzejąca dzisiaj stołki urzędowe , polecą razem z burmistrzem, jako negatywnie zweryfikowani , przy kolejnych wyborach.

   6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 mar

  Trzeba działać a nie grzać stołki, koniecznie! To nie jest sielanka jak może sobie towarzystwo wymarzyło, tu jest życie tysięcy rodzin!!

  Zadanie do burmistrza to do Warszawy dzwonić, partyjnych kolegów o pomoc prosić, co zresztą przed wyborami było na słowie. Trzeba żeby coś z tych unijnych 32 mld € do Myślenic dotarło, po drodze nie przepadło. Im mniej pośredników tym lepiej. Pieniądze bezpośrednio z ministerstwa do firm a nie przez dziesiątki rąk.

  115 87 Odpowiedz
  • 19 mar

   Ciesz się Pan ze Szlachetka jest burmistrzem bo już widzę co by Halek załatwił he he he

   85 157 Odpowiedz
 • 19 mar

  To może sobie z tych pieniędzy tunel wybudujemy w Krzyszkowicac ? Nie wiadomo kiedy nadarzy się drugi raz okazja.

  17 48 Odpowiedz
  • 22 mar

   Ty jesteś na garnuszku państwowym to jesteś spokojny.. lepiej zamilcz.

   3 2 Odpowiedz
 • 19 mar

  Oby burmistrz dwa razy przeliczył i swoje rachunki 10 razy sprawdził.
  zdjecie

  50 19 Odpowiedz
 • 19 mar

  Skończy się jak u Morawieckiego.

  zdjecie

  64 29 Odpowiedz
 • 19 mar

  Dla mnie to jest wykorzystywanie sytuacji związanej z koronawirusem do uderzenia w gminę. Może od razu znieść im podatki? :D Ci którzy to wymyślili, na bank mają w żyłach platfusiarską krew :D
  Drogie Miasto Info, kto jest autorem tego apelu? dlaczego nie podajecie tej informacji? czytałem na jakiejś stronie, że to niejaki Pan R, czy to prawda? jeżeli tak to czy to nie ten sam Pan, który z tym "sławnym" w ostatnim czasie z sal sądowych, byłym prezesem Danielem P. i zarządzanym przez nim MARGiem robił jakieś interesy swego czasu? czy to nie ten sam Pan, którego były burmistrz MO powoływał do rady przedsiębiorców, czy jak to się tam nazywało? :D jeżeli tak to ten apel mnie osobiście w ogóle nie dziwi :D :D :D :D :D ktoś tu się chyba mścić chce za te 200 tyś zabrane z Margu zakończone sprawą sądową oraz kupione krzaki za ponad 600 tyś przez poprzednie władze :D żenada

  59 75 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   19 mar

   A czy to nie odpowiedź lokalnego PiSu na potrzeby wyborców? Czyli nue ruszycie palcem, nie mówiąc już o zadku? 200 miliardów do rozdania a urząd myślenicki pozostanie bierny?

   Dziękujemy

   56 46 Odpowiedz
   • 19 mar

    Tez mnie zastanawia kto ukrywa się pod tym apelem. Bo coś tu faktycznie śmierdzi...

    Gdzie ty człowieku masz 200 miliardów ? W TVN Ci to powiedzieli ? Jakie potrzeby wyborców ? Moja potrzeba to zapewnienie gminie I jej mieszkańca bytu a nie wywalanie pieniędzy których nie mamy (dzięki twoim poprzednikom). Trzeba było krzaków jak to wyżej zostało wspomniane nie kupować za ponad pół miliona złotych, trzeba było jak się przerznęło wybory Samorządowe milionami nie szastać na lewo i prawo to dzisiaj byłaby kasa na ulgi dla przedsiębiorców. Ale lewak jak już wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić, wszystko wykorzysta do brudnej gry politycznej....

    34 52 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     19 mar

     Ależ Ty @Bolek przygotowany jesteś. Tu masz te 200 mld o których się mówi i pisze https://miasto-info.pl/myslenice/26245,co-z-przedsiebiorcami-premier-przedstawil-zalozenia-pakietu-antykryzysowego.html

     No chyba że potwierdzisz że łgarz faktycznie kłamie. Czekam na Twoją ocenę tego pakietu.

     47 20 Odpowiedz
     • 20 mar

      Ty serio piszesz czy udajesz ? Ile ty masz lat ? I co, to według twojej logiki ma burmistrz ściągnąć na ta szopkę gościa od apelu ? :D Niech się cieszą jak cokolwiek dostaną, bo gdybys chociaż minimalne pojęcia miał o tym co się dzieje w Myślenicach to byś wiedział od razu o co chodzi z tym pseudo apelem :D Wyżej wyjaśnione masz doskonale przez Tomela ale to trzeba jeszcze ruszyć głowa i skleić kilka faktów :)

      23 46 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       20 mar

       A co się dzieje w tych Myślenicach?

       Ludzie oczekują od ekipy burmistrza wsparcia w realizacji pomocy rządowej dla firm z regionu. W zamian dostają wpis niejakiego @TomeL, wpis głupi i pełen insyuacji.

       47 13 Odpowiedz
       • mirek@ 20 mar

        dokladnie a komentarz burmistrza typu moze cos moze gdzies sie zobaczy. kazdy musi sie przystosowac do nowych warunkow zwiazanych z wirusem rzadacy tez beda sie musieli przyzwyczajac do pracy na rzecz mieszkancow a nie tylko celebrowania jestestwa. gdzie sa pozotali samorzadowcy? powiat inne gminy? tez mi liderzy

        43 10 Odpowiedz
    • 20 mar

     Trzeba było dziedzińca kościelnego za pieniądze publiczne nie remontować, to pieniądze by były.

     24 5 Odpowiedz
  • 22 mar

   Z twoimi pieniędzmi które dostajesz od urzędu, bym milczał. Ta pomoc nie jest dla ciebie, Ty módl się o kolejna kadencję, bo teraz wyborcy mówią waszej ekipie -sprawdzam!
   Jak się burmistrz nie wykaże, polecisz razem z nim.

   4 3 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 19 mar

  będzie jak zawsze i nikt niczego nie zrobi. Posiedzimy w domach zagrożenie minie i ci co będą mieli gdzie to wrócą do pracy a reszta zostanie sama i będzie musiała sobie radzić

  61 16 Odpowiedz
 • Marta 19 mar

  kurde siedzimy wszyscy w domach i nic w sumie nie wiadomo. rzadzacy mowia siedziec i czekac jak sie czyta wiadomosci to tu nic nie robia bo czekaja co im kaza robic ci z gory nikt nic nie wie. tylko sie ludzie martwia co dalej bedzie. potrafili tylko pozamykac wszystko i tyle ich widzial jednego z drugim

  50 25 Odpowiedz
  • 19 mar

   Kurde a co chciałbyś robić w trakcie zarazy ? Działania rządu są słuszne. Każdy tylko narzekać potrafi. Teraz to się wszystkim wszystko należy.
   Najpierw ludzie sami chcą iść na jednoosobową działalność, chodzą i się śmieją jak to "dymają" system a teraz nagle nie ma za co fv wystawić i oczekują pomocy od państwa.
   To samo z firmami i "kreatywną księgowością"
   Dla jednych obecny czas to hossa dla innych bessa.

   43 56 Odpowiedz
 • profesor profesor 19 mar

  Problem lokalnych przedsiębiorców polega na tym, że nie są w żaden sposób zjednoczeni. Wygląda na to, że władza na szczeblu samorządowym niewiele może poradzić na tego typu problemy. To może wpłynąć na jej pozycje w przyszłości, bo jednak społeczeństwo dostrzega "kto i ile może zdziałać". To trudna sytuacja dla nas wszystkich, ale oprócz wieloletniego niedoinwestowania w służbę zdrowia, obnaży jeszcze wiele niedoskonałości na różnych szczeblach naszego Państwa.

  17 47 Odpowiedz
 • 19 mar

  Podstawa to zawiesić podatek od nieruchomości użytkowych!

  133 19 Odpowiedz
 • 19 mar

  Czy Pani Góra też wystąpiła z listem do Burmistrza? Myślę, że to jest najlepszy moment na przebudowę skrzyżowania w Krzyszkowicach...

  19 45 Odpowiedz
  • 20 mar

   Myśle, ze czeka co myslenickie kodziarze postanowią ;) już jedna w Myślenicach mieliśmy „bez układów” :D

   8 21 Odpowiedz
 • 20 mar

  Uderza mnie w tych komentarzach cecha charakterystyczna dla zwolenników pisu. Jad, zawiść, nienawiść i złorzeczenie.
  Fun klub rządu na pierwszym planie zawsze ma płytkie spojrzenie, żeby przypadkiem przedsiębiorca nie miał za dobrze, ale może jeden z drugim spróbuje popatrzyć na drugą stronę. Może wasi znajomi, ktoś z rodziny, ktoś kogo spotykasz w sklepie, może za chwilę nie będzi miał gdzie pracować. Przesyańcie się martwić że pracodawca będzie miał za dobrze, martwcie się żeby pracownik nie miał źle.
  A już na zupełnym marginesie zostwił bym personalne kwestie pana R. na problem trzeba popatrzyć z szerszej perspektywy co dla wielu będzie cięzkie do zrobienia.

  88 10 Odpowiedz
 • 20 mar

  Uderza mnie w tych komentarzach cecha charakterystyczna dla zwolenników PO. Jad, zawiść, nienawiść i złorzeczenie.
  Co by Rząd nie zrobił będą sapać bo im źle.Pozamykali szkoły- źle, nie pozamykaliby szkół jeszcze gorzej. Są miliardy na pomoc- źle, nie byłoby to by się chyba popłakali z nerwów że nie ma. Niedobrze się robi jak się takich czyta. Już pomijam myślenickich obrońców poprzedniego układu, których krew chyba zalewa jak to na każdym kroku burmistrz udowadnia przekręty ich panów z poprzednich lat.
  Skoro Pan R popełnił ten apel to chyba ludzie mają prawo wiedzieć o co chodzi i jaki on ma związek z poprzednią władzą? i że to tylko prawdopodobnie wyłącznie chęć zemsty za ujawnienie m.in kupionych krzaków za ponad 600 tysięcy :D ktoś w końcu pokazuje jak ta gmina była zarządzana i to was tak boli? Panie cygnus pana też osobiście utracona władza boli? skończyła się fucha za ciężkie pieniądze?

  16 80 Odpowiedz
  • 20 mar

   Tomel, ile dostajesz za ten hejt ?Zapłacę deczko więcej, bylebyś zamilkł. Ziejesz jadem.

   15 7 Odpowiedz
   • 20 mar

    Jaki hejt ? Gość prawdę pisze a nie jak wy jedna góra dwie osoby z 10 nickow ładuje non stop w gminę. Żeby jeszcze jakieś argumenty były ale gdzie tam ? lewacki jazgot od przegranych wyborów samorządowych występuje tutaj 24 na dobę ! Śmiać mi się chce z was wszystkich.

    8 22 Odpowiedz
  • 20 mar

   Nie jesteś partnerem do dyskusji, może na żywo było by lepiej. Na forum wygląda to tak, że jak się nie przyklaskuje wszystkiemu co władza proponuje

   10 7 Odpowiedz
   • 20 mar

    ucieło mi wpis.

    ....proponuje, to jest się z obozu PO lub Macieja. Oczywiscie nie będe Ci udawadniał że nie jestem z żadnego obozu, bo była by to strata czasu. W sumie to nic wiecej nie chcę mi się na Twój komentarz odpisywać, beton zawsze będzie betonem.

    8 5 Odpowiedz
    • 20 mar

     „Beton zawsze będzie betonem„ pisze gość broniący betonu, który od X lat rządził w Myślenicach ? Ciekawe.

     6 15 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      20 mar

      I tak pracujesz dla mieszkańców, siedząc na forach i hejtując wszystko co nie jest po myśli PiSu? Brawo, jaki z Ciebie partyjny zuch, powinieneś awansować a nie siedzieć w tej dziurze.

      Gdyby Twoja lojalność wobec myśleniczan była taka sama jak wobec partii to do czegoś byś się jeszcze nadawał... Ale nie można służyć 2 panom. Służ w takim razie Kaczyńskiemu, a Twoje wpisy tutaj są tyle warte 🚮

      10 2 Odpowiedz
 • 20 mar

  Pomoc państwa.

  W Polsce firma państwowa zdziera z Polaków kasę za płyn dezynfekujacy.
  Marżą.ok 300 %.

  zdjecie

  12 8 Odpowiedz
 • 20 mar

  Brawo PiS.
  zdjecie

  14 8 Odpowiedz
  • 20 mar

   Jak zobaczyłem ten formularz to stwierdziłem, że sobie dam spokój :D

   9 5 Odpowiedz
 • 13oddział 20 mar

  Przedsiębiorcy martwią się o pracowników i ich rodziny. Dobre. Skończy się jak parę lat temu we Vistuli. Był kryzys więc dyrektor namówił szwaczki na obniżenie pensji . Zgodziły się. Gdy potem chciały minimalnej podwyżki. Zwolnił wszystkie, założył nową firmę i zatrudnił je na nowo, nie wszystkie bo te "nie posłuszne" nowa firma nie zatrudniła . Tak to wygląda. Reasumując - najbardziej po zadku jak zwykle dostaniemy my- zwykli pracownicy bo w tej drabince jesteśmy najniżej.

  4 6 Odpowiedz
  • 21 mar

   Pewnie byś się cieszył, aby firmy upadły. Ty byłbyś na bezrobotnym, a za to jeden z drugim nie mieli by więcej od ciebie.
   Przecież o to chodzi! Gdyby nie, sam byś otworzył firmę i dał pracę innym, ale ty jesteś psem ogrodnika.

   5 5 Odpowiedz
   • 13oddział 23 mar

    Nie panikuj. Paradoksalnie im więcej technologi (i konsumpcji) tym więcej roboty. Przestój jednak uderzy w nas - pracowników. Nie wyciągniemy łap po unijne środki ani "pakiety antykryzysowe" , to my będziemy musieli przetrwać. Ciekawą też rzecz prawisz- czyżby przedsiębiorcy wymyślili pracę ? Bez nich świat się zawali ? Wątpię.

    1 2 Odpowiedz
 • 20 mar

  Pracodawcy wykorzystają sytuację żeby zredukować liczbę pracowników, zwolnią tych mniej wydajnych, starszych. Teraz jest okazja żeby zrobić porządki w firmach. Można teraz zrobić z pracownikiem wszystko, był czas pracownika teraz będzie czas pracodawcy...

  5 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 mar

  Połowę z tej puli powinni przeznaczyć dla Rydzyka, który aquapark buduje i aktualnie cieńko przędzie https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Tadeusz-Rydzyk-prosi-o-wsparcie-jego-mediow-w-zwiazku-z-pandemia-koronawirusa.-Grozi-nam-zamkniecie

  3 5 Odpowiedz
 • 20 mar

  Kolejny ZUS-owski absurd to sposób przekazania wniosku do ZUS odnośnie skorzystania z rodzica prowadzącego DG z zasiłku opiekuńczego na dziecko do 8 lat w związku z zamknięciem przedszkola/szkoły "przez" koronawirusa. Jeżeli się mylę to proszę mnie oświecić. Otóż nie ma możliwości przekazania jej przez portal e-zus, ponieważ nie ma tam takiego wniosku do wypełnienia a nie da się wypełnić "na kartce" zeskanować i wysłać. Nie można wysłać e-mailem bo to nie jest urzędową forma. Jedyne opcje to wysłać pocztą (nie do skrzynki na listy bo musi być polecony) , albo udać się do placówki zus. Obie opcje są słabe zwłaszcza że wszędzie się trąbi żeby nie odwiedzać urzędów, placówek poczty, ogólnie żeby siedzieć na 4-ech literach w domu. Tak czy siak trzeba to iść zanieść osobiscie do ZUS oczywiście z dzieckiem bo w godzinach pracy zus drugi rodzic jest w pracy albo iść na pocztę. Podobno jest jakaś skrzynka w zusie do której można wrzucać dokumenty. Tylko jakie mamy potwierdzenie że to do nich dotarło a nie np. do niszczarki bo ktoś stwierdzi że było za dużo wniosków? To gdzie tu sens i logika? Pozdrawiam i życzę zdrowia.

  7 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   20 mar

   Jednym słowem absurdy państwa PiSlamskiego nie mają końca. A spece od ich wymyślania spadli z księżyca.

   Coś jest a w praktyce nie do ugryzienia to się nazywa prowizorka.

   6 2 Odpowiedz
   • 20 mar

    Właśnie sprawdziłem na stornie zus, informacja z 11.03 ale zostało dopisane dzisiaj lub wczoraj bo sprawdzam na bieżąco i tego wcześniej nie było, ze można wykorzystując druk który istniał wcześniej a teraz go "dostosowali" do sytuacji. Cytat: "Oświadczenie może być do nas przekazane elektronicznie – za pośrednictwem (PUE) ZUS. Na portalu PUE ZUS oświadczenie należy złożyć przy wykorzystaniu wniosku ZAS-58 Skarga/Wniosek świadczeniobiorcy/ płatnika składek w sprawie świadczeń z tytułu choroby, macierzyństwa lub zasiłku pogrzebowego". Temat zamknięty. No chyba że ktoś spróbuję i się nie uda to proszę pisać.

    3 1 Odpowiedz
 • 20 mar

  Sprawa jest w miarę prosta. Jeżeli państwo naprawdę chce pomóc drobnym przedsiębiorcą którzy w tej sytuacji nie mogą prowadzić działalności, to niech zawiesi np. na trzy miesiące obowiązek odprowadzania zabójczego zusu. Składki zus są u nas absurdalnie wysokie Żadne odraczanie tylko kwartał bez zusu.

  10 1 Odpowiedz
 • 21 mar

  Niech upadaja pasozyty ,tyle lat mieli eldorado i zarobek na ludzkiej krzywdzie ,wypasione domy ,fury ,wakacje .dla mnie moga isc pod most razem z rodzinami ,wieczne skomlenie ze nie moga Ci wiecej dac zarobic ,a teraz blaganie o pomoc ,mam rozwiązanie bawiliscie sie w luksusy wiec teraz pobawicie sie w biede .

  7 20 Odpowiedz
  • 21 mar

   Ty tak na serio?
   Prowadziłeś kiedyś działalność?
   Opłacałeś lokal, ZUSy od pracowników, podatek dochodowy PIT, CIT i VAT oraz zainwestowałeś swój kapitał?

   Spróbuj- zmienisz zdanie, jak poczujesz obciążenia fiskalne na własnej skórze.

   13 3 Odpowiedz
 • Łukasz Dragosz 21 mar

  Ale w liście Ci przedsiębiorcy (choć "na początek") nie chcą pomocy a obniżenia podatku od nieruchomości od gminy. Inaczej UMiG za bardzo nie można im pomóc, zresztą dopłaty rządowe to jest nic innego tylko oddawanie podatków płaconych głównie przez sektor firm MŚP dla... tych samych firm.

  A czy tej pomocy potrzebują to nie wiadomo. Firmy z przymusowym przestojem w produkcji przez L4 pracowników (płatne ok 30 dni przez firmę a potem przez ZUS ~ nas wszystkich) z pewnością to bardzo odczują tak samo jak brak zamówień da się we znaki i tu jest największe ryzyko upadłości.

  Zdaje się, że to czas zaciskania pasa nie tylko dla Myślenic czy Polski ale i całego świata bo kryzys gospodarczy nikogo nie ominie. Mądra strategia by się przydała a nie ciągnięcie w swoją stronę przez każdego byle więcej bo opcja dajmy 500+, dajmy firmom, dajmy ... udać się przecież nie może bo skąd? :)

  PS. jakby nie dawali / obiecywali to by był dopiero larum :P

  3 Odpowiedz
 • 21 mar

  Przedsiębiorcy powinni domagać się reakcji nie od Burmistrza a od sprawców...
  https://www.youtube.com/watch?v=7aZQgP0j7ic&feature=youtu.be

  4 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry moment na zakup OKIEN do domu
Biznes 0

Dobry moment na zakup OKIEN do domu

Jak to zwykle bywa, na wiosnę rusza sezon robót budowlanych. Wystarczy krótka przejażdżka po okolicy i nie sposób przegapić sporej liczby rozpoczętych...