Koronawirus

”My rozdajemy - Wy szyjecie!”. Każdy może pomóc w produkcji maseczek ochronnych

”My rozdajemy - Wy szyjecie!”. Każdy może pomóc w produkcji maseczek ochronnych

W ramach akcji #maseczkidlakrakowskichmedyków firma AS Garnitex na co dzień zajmująca się szyciem garniturów, postanowiła pomóc w produkcji maseczek ochronnych dla medyków. Co więcej każdy może pomóc

Na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa znajdują się przedstawiciele zawodów medycznych, a także pozostałe służby mundurowe. Śledząc doniesienia medialne ze świata i kraju oraz siedząc w domach na społecznej kwarantannie zaczęliśmy dostrzegać tych ludzi. To w nich większość z nas pokłada swoje nadzieje i jako społeczeństwo zaczynamy rozumieć, że od ich kondycji, wiedzy i przygotowania zależeć może nie tylko nasze zdrowie, ale także życie.

Chciałbyś/-abyś zrobić sobie test na koronawirusa?

 • TAK TAK 77%
 • NIE NIE 23%
 • Głosów: 1535

Często pytacie w jaki sposób możecie pomóc. Chęć do działania postanowiła wykorzystać firma AS Garnitex ze Stróży przyłączając się do akcji „maseczki dla krakowskich medyków”. Każdy może dołączyć do akcji w myśl hasła „My rozdajemy – wy szyjecie!”. Pierwszego dnia firma kupiła specjalną bawełnę i wykroiła z niej 3500 maseczek, a kolejnego liczba ta urosła do 13500.

„Jeżeli masz w domu maszynę, umiesz szyć i chcesz pomóc szpitalom, przyjedź do nas po skrojone maseczki. Weź ile dasz rady; 10, 30, 150 szt. ile jesteś w stanie uszyć, a następnie zawieź je do wyznaczonych punktów, albo do nas, a my przekażemy je szpitalom” – zachęcają organizatorzy akcji.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  23 mar 2020

  Bardzo potrzebna inicjatywa! Udostepniajcie. Służby ratujące ludzi z naszych okolic mogą tego sprzętu potrzebować.

  12 1 Odpowiedz
 • 28 mar 2020

  Wszystko fajnie tylko zamknięte są przychodnie nie mogę się dostać do lekarza wynika z tego ze można teraz chorować tylko na koronawirusa na nic innego bo jak chorujesz na coś innego to do lekarza się nie dostaniesz

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej