Koronawirus

Zbierają na respirator. Ruszyła obywatelska zbiórka dla myślenickiego szpitala

Zbierają na respirator. Ruszyła obywatelska zbiórka dla myślenickiego szpitala

Właśnie ruszyła obywatelska zbiórka na respirator dla oddziału zakaźnego myślenickiego szpitala. „Będzie to dar dla nas samych. Wspólne solidarne dobro” – mówi inicjator akcji Jerzy Fedirko

W walkę z epidemią koronawirusa angażują się nie tylko firmy, ale również mieszkańcy regionu. W sieci Jerzy Fedirko zainicjował zbiórkę na respirator dla oddziału zakaźnego myślenickiego szpitala.

„Po uzgodnieniu z dyrektorem myślenickiego szpitala - panem Adamem Styczniem, inicjuję i ogłaszam publiczną zbiórkę na zakup respiratora dla oddziału zakaźnego. Koszt urządzenia w zależności od klasy, waha się pomiędzy 97 a 130 tysięcy złotych” – napisał na facebooku.

Jak informuje w rozmowie z nami, dobrowolne wpłaty można dokonywać na konto myślenickiego szpitala: 72 1240 5051 1111 0000 5237 6317 z dopiskiem „darowizna RESPIRATOR”.

To odpowiedź na słowa dyrektora placówki, który w udzielonym nam wywiadzie na pytanie: „(…) w jaki sposób możemy pomóc lub może powinienem zapytać… co robić, aby wam nie przeszkadzać?” odpowiedział m.in. „Wiele osób pyta też o możliwość przekazania wpłaty na rzecz szpitala. Nie chciałbym prosić o pomoc finansową, ale jeśli ktoś miałby wolę, aby przekazać środki pieniężne w formie darowizny na zakup potrzebnego do leczenia sprzętu, m.in. respiratorów, będziemy bardzo wdzięczni. Numer konta widnieje na stronie internetowej szpitala”.

6 kwietnia 2020

Do tej pory na respirator dokonano 108 wpłat na łączną kwotę 29 287 zł.

10 kwietnia 2020

Do tej pory na respirator dokonano wpłat na łączną kwotę 36040,59 zł. Osoby fizyczne przekazały łącznie 22040 zł, natomiast podmioty prawne 14000.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

  • 1 kwi 2020

    Myślenicki szpital nie ma respiratorów? Przecież ludzie na walkę z koronawirusem wpłacili już miliony złotych, nie wspominając o tym ile miesiąc w miesiąc oddajemy z wypłaty na służbę zdrowia. I Myślenicki szpital nie dostał z tej puli środków kompletnie nic?

    12 2 Odpowiedz