Koronawirus

Nie wszyscy przestrzegają kwarantanny. Policjanci sprawdzają czy objęci nią mieszkańcy zostają w domach

Nie wszyscy przestrzegają kwarantanny. Policjanci sprawdzają czy objęci nią mieszkańcy zostają w domach

Nie wszystkie osoby pozostające w kwarantannie domowej na terenie powiatu myślenickiego, wykazują się dyscypliną i wychodzą na zewnątrz. Cztery przypadki wyjaśnia referat do spraw wykroczeń. Policja sprawdza, czy pozostajemy w izolacji

Na kwarantannie domowej przebywa 657 mieszkańców powiatu myślenickiego. Jak się okazuje nie wszyscy stosują się do wytycznych i pozostają w izolacji.

Odkąd w kraju ogłoszono stan epidemii, policjanci mają pełne ręce roboty. Jak się okazuje ich dzisiejsza praca to nie tylko pomoc służbom sanitarnym w zakresie kontroli osób objętych kwarantanną, ale również oddziaływanie prewencyjne, a także egzekwowanie przepisów dotyczących m.in. zakazu przemieszczania się poza określonymi celami bytowymi, zdrowotnymi czy zawodowymi.

Czy przestrzegasz zaleceń rządu ws. koronawirusa stosując się do kwarantanny domowej, unikania spotkań, dezynfekcji itp??

 • TAK TAK 90%
 • NIE NIE 10%
 • Głosów: 1851

Jak się okazuje Nie wszystkie osoby pozostające w kwarantannie domowej na terenie powiatu myślenickiego, wykazują się dyscypliną i nie opuszczają miejsca izolacji. obecnie cztery przypadki wyjaśniane są przez referat do spraw wykroczeń. Również do zakazu gromadzenia się nie wszyscy podchodzą w sposób właściwy i poważny

- Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny i zakazu gromadzenia się narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro – apelują policjanci.

W działaniach policji pomagają żołnierze z krakowskiego 5 Batalionu Dowodzenia.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 1 kwi

  Ani się obejrzymy a zaczną dronami latac

  9 10 Odpowiedz
 • 1 kwi

  Pójdzie taki jeden z drugim do sklepu i osoby które uważają, siedzą w domu i przestrzegają wszystkich wytycznych zarażą się od takich bezmózgów. Osobom które łamią kwarantannę życzę wszystkiego co najgorsze!

  29 2 Odpowiedz
  • 3 kwi

   Sinbay bez mózgu to chyba Ty jesteś mam siedzieć w domu mieisacami bo jest virus ? Virus zawsze były i zawsze muszę starsze i schorowane osoby uważać nam zdrowym nic nie będzie lekkie kaszel i może lekkie problemy oddechowe ludzie occknijcie się ! Pobudkaaaa poczytajcie jakieś dobre akrytkuly na ten temat a nie tylko Onet Interia i telewizja Polska hehe ;)

   2 3 Odpowiedz
 • 2 kwi

  Najciężej zdyscyplinować starych ludzi, od młodych się wymaga, a sami są hipokrytami i się kręcą

  17 2 Odpowiedz
 • Artur 2 kwi

  Trzymajmy się terminologii: kwarantanna dotyczy tylko osób wobec których odpowiednią decyzję wydały służby sanitarne. Takie osoby bezwzględnie muszą przebywać w domu praktycznie go nie opuszczając. Natomiast zakaz przemieszczania z par. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w calszym ciągu dopuszcza przemieszczanie się w celu
  zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Mam wrażenie, że część społeczeństwa nie wyczuwa tych różnic :)

  10 5 Odpowiedz
  • 2 kwi

   Niektórym się marzy "godzina policyjna" jak za czasów Stanu Wojennego i ta świszcząca w powietrzu 110tka kiedy złapali czmychającego po godzinach studenta...

   5 9 Odpowiedz
 • 4 kwi

  Prosze Was. Zastanowcie sie nad tym co piszecie. Osoba z mojej rodziny 2 tyg temu przekroczyla granice. Temperatura zmierzona i papiery wypelnione. Gdzie ma spedzac "kwarantanne". Ok. Jest jak jest. Siedzi w domu. 1 dzien, 2gi dzien, 3ci dzien. Mija CALY tydzien!!! Ludzie!! Caly tydzien!!!!! 7 zakichanych dni! I co. 1 wiadomosc. Ze jest objeta kwarantanna!!! I co? 2.......2.dni pozniej kontrola policji!!! Ludzie. Nie wierzcie TVPis ze kontrolują!!!!! Nic nie ogarniaja!!! Nic!!!! Propaganda nie ma sobie rownych!

  3 4 Odpowiedz

Zobacz więcej