Myślenice

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia

A konkretnie wejście do miejskiego parku i wjazd na tzw. Górny Jaz na Zarabiu. To efekt ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa

„Na podstawie rozporządzenia wydanego przez Prezesa Rady Ministrów informujemy, że do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do parków, na skwery oraz inne tereny zielone” – czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach.

Znaki stojące przy alejkach prowadzących do parku miejskiego na Zarabiu zostały zasłonięte czarną folią, a na niej naklejono kolejny komunikat: „Obowiązuje zakaz korzystania z: parków, plaż, bulwarów, promenad, rowerów miejskich”. Ci, którzy jeszcze w ubiegły weekend spacerowali po rekreacyjnej części Myślenic, najbliższych dni nie spędzą w ten sam sposób.

Jak oceniasz działania samorządowców w czasie kryzusu związanego z obecnością koronawirusa?

 • wzorowo
 • bardzo dobrze
 • dobrze
 • dostatecznie
 • dopuszczająco
 • niedostatecznie
 • Zobacz wyniki
 • wzorowo wzorowo 10%
 • bardzo dobrze bardzo dobrze 9%
 • dobrze dobrze 12%
 • dostatecznie dostatecznie 13%
 • dopuszczająco dopuszczająco 10%
 • niedostatecznie niedostatecznie 45%
 • Głosów: 1836

 

Górny Jaz dla służb i mieszkańców

Podobnie wygląda dostęp do Górnego Jazu. Na skrzyżowaniu ul. Parkowej i Jodłowej stanęła barierka wraz ze znakiem zakazujących ruchu. Z boku ustawiono tablicę informującą, że zakaz "nie dotyczy pojazdów służb miejskich, straży miejskiej, właścicieli nieruchomości i Przysiółka Mała Gromada - Stróża".

Jak informuje gmina; zamknięcie parku i wjazdu na Górny Jaz jest ograniczenie do minimum grupowanie się osób lub zbędne przemieszczanie się pojazdów.

Przestrzegania nowych restrykcji pilnować będą policjanci i strażnicy miejscy, którzy oprócz Zarabia kontrolować będą inne miejsca, w których mogą gromadzić się osoby oraz zwracać uwagę na zachowanie minimalnej odległości między pieszymi. Osoby niepełnoletnie – zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami kierowane będą do domu, ponieważ nie mogą wychodzić z domu bez opieki dorosłego. „Prosimy o wyrozumiałość i dyscyplinę” – apelują przedstawiciele gminy.

Zakazy obowiązywać będą aż do odwołania.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 3 kwi

  Czyliz psem przez park nie przejdę?

  12 3 Odpowiedz
  • 3 kwi

   Nie, a po co ?

   11 8 Odpowiedz
  • 3 kwi

   Jak twój pies nie po spaceruje kilka dni to chyba nie zdechnie ! Co nie???

   19 16 Odpowiedz
   • 4 kwi

    Jestes normalny? Masz psa? Ty jestes naprawde niepowaznym czlowiekiem...zastanow sie

    8 3 Odpowiedz
   • 4 kwi

    kilka dni a może kilka tygodni lub miesięcy...s.prawdzam w urzedzie statystycznym(I) , polecam spojrzec.. jest mniej zgonów z powodu raka oj duży spadek(Włochy i UK) nagle w tym roku oraz z powodów innych chorób.. bardzo duża śmiertelność przez niby koronawirus.. ogólna liczba zgonów choćby we włoszech dużo niższa,niz w zeszłym roku... mam dwóch znajomych włochów.. ich rodziny również nikogo nie znaja kogo by zabił koronawirus.. bo nie licze ze umiera ciocia chora na raka której lekarze nie dawali już szans i nagle umiera, rodzina wie ze to rak ale w akcie zgonu koronawirus.dlaczego wmawiaja ludziom ze wirus zabija?? W ciagu roku na gruzlice umiera 160.000 osob.. a ile więcej na grype.... ludzie

    6 4 Odpowiedz
 • Zofia 3 kwi

  ktos tu chyba chce byc swietszy od samego papieza w przestrzeganiu tych przepisow

  16 10 Odpowiedz
  • 3 kwi

   Nie chodzi o świętość tylko o przystosowanie sie do pewnych nowych zasad ZOSTAŃ W DOMU I OGRANICZ KONTAK DO MINIMUM!
   Nic się nie stanie jak przez tydzień dwa nie będziesz spacerował czy biegał po parku

   18 13 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 3 kwi

  I bardzo dobrze siedźcie ludzie w domach

  19 13 Odpowiedz
 • 3 kwi

  Zakazany owoc najlepiej smakuje :)

  8 5 Odpowiedz
 • 3 kwi

  W najnowszym "rozporządzeniu" widnieje hasło "obowiązek zabezpieczenia" terenów zielonych. Więc proszę tereny zielone zgodnie z rozporządzeniem zabezpieczyć bo np. park na zarabiu jest nijak zabezpieczony.

  6 4 Odpowiedz
 • 3 kwi

  Polana Mikołaja I okolice to w większości lasy prywatne, zakaz więc nie obowiązuje piesek na smycz i można hasać

  15 1 Odpowiedz
 • 3 kwi

  ciekawe czy można poruszać się rowerem po trasie rowerowej na zarabiu wzdłuż raby w stronę osieczan czy to jest też park jeżdżę tamtędy na skróty do pracy jak myślicie ???

  4 2 Odpowiedz
 • 4 kwi

  Na stronie Lasów Państwowych widnieje informacja, że podstawą prawną zakazu jest przepis art. 11 ust. 2 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
  Przepisy te nie stanowią podstawy prawnej ustanowienia zakazu wstępu do lasu.
  Zgodnie z przepisem art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r lasy stanowiące własność Skarbu Państwa, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, są udostępniane dla ludności.
  Zakaz wstępu może mieć charakter
  a) stały i związane jest to, ogólnie rzecz ujmując z potrzebą ochrony przyrody
  lub
  b) okresowy – który , zgodnie z art. 26 ust. 3 wprowadza nadleśniczy, w razie gdy wystąpi jedna z przesłanek
  (1) wystąpiło zniszczenie albo znaczne uszkodzenie drzewostanów lub degradacja runa leśnego;
  (2) występuje duże zagrożenie pożarowe;
  (3) wykonywane są zabiegi gospodarcze związane z hodowlą, ochroną lasu lub pozyskaniem drewna.
  Żadna z tych okoliczności nie ma miejsca.
  Przywoływany przepis art. 11 ust.2 ustawy z 2 marca 2020r. stanowi, że Prezes Rady Ministrów, z własnej inicjatywy lub na wniosek wojewody, po poinformowaniu ministra właściwego do spraw gospodarki może, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, wydawać polecenia obowiązujące jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej oraz przedsiębiorców.
  Natomiast § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31.03.2020 stanowi, że „W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się korzystania z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż.”
  Przepis § 17 ust. 1 mógłby być uznany sam w sobie za zakazujący wstępu do lasów, ale skoro nie był nim od 01.04.2020, a ponadto Premier, który podpisał rozporządzenie z 31.03 , a teraz nakazuje Lasom Państwowym wydanie osobnego zakazu wstępu, to przyjąć należy, że wskazany § 17 ust. 1 nie stanowił i nie stanowi zakazu wstępu do lasów. A skoro nie stanowi, to na jego podstawie Dyrektor Generalny LP nie może takiego zakazu wydać (pomijając już fakt, że ustawa o lasach to uprawnienie zastrzegła dla nadleśniczego) .

  7 1 Odpowiedz
 • 4 kwi

  W sumie dobry ruch, nie chodzi o to by ludzi ograniczać, a o to że mamy słoneczną pogodę i wiele osób olewa sobie pandemie

  5 6 Odpowiedz
 • 13oddział 4 kwi

  Pasożyty już chyba nie mają co wymyślać. Z tymi lasami to przeginają. Ja to widzę tak : siedzi cały rząd na video konferencji i każdy z ministrów wymyśla jakąś głupotę, wrzucają to do wirtualnej machiny losującej i bach- wygrywa pomysł ministra X : zamykamy lasy, no to zamykamy lasy - mówi premier. Innego rozwiązania zagadki tego debilizmu nie widzę.

  13 3 Odpowiedz
 • 4 kwi

  najgorsze ze ludzie nigdy sie nie interesowali ile ludzi na co umiera a teraz w szoku?? skad maja pewnośc ze o duże liczby jak nie mają porównania , dużo wiecej umiera kazdego roku na grype! smutne ktoś umiera . np.. we Włoszech juz testów nie robia odrazu koronawirus.. .. tego nie powiedza w tv o ludzie nie sprawdza nie uwierza.. koronawirus to wirus powodujacy przeziebienie nigdy nie robili żadnych testów!! ogłupiaja stresuja!! ...........................Koronowirus wyleczyl swiat z innych chorob, jak widzicie nikt juz nie umiera na raka, serce, ze starosci itp

  6 3 Odpowiedz
 • 4 kwi

  Rocznie na grypę na całym świecie umiera od 150 000 do 400 000 osób. W tym momencie na koronawirusa zmarło ponad 60 000. Poczekaj Panie Kupiec1984 do końca roku i wtedy się odzywaj!

  4 Odpowiedz
  • 5 kwi

   nie rozumiem.. właśnie mówie ze ludzie umierajacy na raka, cukrzyce maja wpisany koronawirus.. wiec niby jest 60.000 zmarłych na koronawirus.. ale tak naprawde?? 200-1000?? przeciez wiekszosc tych ludzi i tak by zmarła mimo koronawirusa//... wiec manipulacja.??. bo nie powinni mieć w akcie zgonu wpisanej takie przyczyny!! jest mnóstwo przykładów... ludzie przestaja wiezyc własnie w pandemi doświadczajac na własnej skórze.. oszuswa!!!.... oo przykład na jednym z forum ..Mojej koleżanki teść ,od pol roku przykuty był do łóżka raz szpitalnego raz tego w domu.Serce,pluca cukrzyca itp. wszystko co możliwe sie zepsuło .Ok 2 tyg.temu poczuł sie dużo dużo gorzej zabrali go do szpitala.Stan z dnia na dzień sie pogarszał .Doszedl MOKRY(nie suchy jak przy koronie ) kaszel .Podbno zrobili mu test i był pozywany na koronę .(nikt oprócz lekarzy testu nie widział ) Zadzwonili przed wczoraj o 6 rano ze zmarł w papierach oczywiście ze na koronę ...

   3 5 Odpowiedz
  • 5 kwi

   1.We wrocławskim szpitalu zmarł 60-latek zarażony koronawirusem. Przyczyną śmierci nowotwór - wpisany do statystyk... bo miał koronawirus?? wiekszosc z nas ma co roku wirus, bakter e.. logiczne....
   2. 32-latka zakażona koronawirusem nie żyje..„Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi (otyłość olbrzymia, cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny). Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO”
   3.zmarł 60-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Pacjent cierpiał na wielonarządowy nowotwór.Mężczyzna był w ciężkim stanie, z wielonarządowym nowotworem, który był przyczyną śmierci – powiedział Nowakowski.
   4.W szpitalu w Świdnicy zmarł 73-latek zakażony koronawirusem. - Jednakże bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie krążenia i udar mózgu - orzekli lekarze.
   jakby presledzić zgony to jeden na 100 jest spowodowany pzez koonawiuus.. eszta i tak by zmarła.. prosze pamietać ze kazdego roku umiera mnóstwo młodych ludzie dzieci również..
   Rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera 45 tysięcy Polaków
   W Polsce rak zabija ponad 100 tysięcy pacjentów rocznie.
   Przez alkohol co 10 sekund człowiek traci życie,
   Mimo coraz lepszej diagnostyki i coraz nowocześniejszych metod leczenia, w Polsce co roku z powodu chorób układu krążenia umiera 200 tysięcy osób. Przyczyną jest m.in. stres, mało ruchu, zła dieta - mysle ze w tym roku bedzie niestey sporo wiecej!!

   4 3 Odpowiedz
  • 5 kwi

   podał pan ile zabija grypa...a powikłania których sie nie wlicza w statystyki... a jednak jest o smierc przez grype!! kilka milionów rocznie!!

   2 3 Odpowiedz
 • 5 kwi

  To nie są darmowe wakacje, jak niektórzy to odbierają. To walka z zakażeniem.
  Gdy będziesz umierał jeden z drugim , dusząc się na stole w korytarzu szpitalnym, zapomnisz o piesku, czy zrobił kupkę czy nie, i gdy ci go przyniosą do szpitala i zaproponują- twoje życie, czy pieska, co wybierzesz?

  Jeszcze w trakcie tych „wakacji” zamiast już szukać bezpiecznej pracy, szczęśliwy z wolnego wrócisz do zakładu, gdzie dowiesz się ze właśnie przestał istnieć.
  Ale dopiero wtedy obrażony na cały świat, ze nie płacą za nicnierobienie.

  4 7 Odpowiedz
  • 5 kwi

   Włochy!! ściągniete z forum..obydwie mieszkaja tam na stałe..
   .....KL....Poogladajcie sobie jak to wygląda w Bergamo...mieszkam we włoszech wiec co mówie jest masaka! saciłam pace.. z domu nawet wyjśc nie możemy ... jest stasznie.. ludzie umieaja!
   .....AG....a moze te trumny co ukazuja media w kosciolach to z tego roku? Czy moze 2013 ? Jesli mieszkasz we Wloszech to pewnie slyszalas?
   ....KL.....no słyszałam....
   ...AG..info z tv? To skąd Pani wie jak wygląda sytuacja e Bergamo?? jak sama wcześniej powiedziałaś ze staciłaś pace i siedzisz w domu!! to co ty wiesz siedzac w domu!!!
   .....KL...nie sądze zeby aż ak nas okłamywali...
   ....AG..a co pani powie teraz o kryzysie ? O napadach po sklepach?o morderstwach i samobojstwach? Zaznaczam ze moj partner pochodzi z Milano tam ma matke ojca i znajomych..nikt nie zauwazłyl ze nagle zwiekszyła sie ilośc zgonów...wciskaja ludziom gówno.. ludzie uwierza we wszystko.. nawet nie mając pojecia co sie tutaj dzieje!! chcemy wyjść z domu a nie możemy,,, chcemy iść do pracy..ale ludziom wciskąja kit z wirusem.... po tylu ygodniach i nadal nie znamy nikogo kogo by zabił ten cholerny wirus.. .. dziewczyno ogarnij sie... jak możesz aż ak wierzyc w o co usłyszysz w tv.!!. rozumiem gdybyś była dzieckiem.. dzieci wierza w bajki ale ty dorosła kobieta... sama wspominałaś ze nikogo nie znasz kto by zmarł na ten wirus ale sie boisz?? czego??
   a po epidemi gdzie wirus zniknie?? haha nadal bedzie tylko przestana o tym gadac i testy robic

   3 1 Odpowiedz
  • 5 kwi

   Niemiecki wirusolog Hendrik Streeck w wywiadzie podejrzewa, że covid-19 nie zwiększy ogólnej umieralności w Niemczech, która zwykle wynosi około 2500 osób dziennie. Streeck wspomina o przypadku 78-letniego mężczyzny z wcześniejszymi chorobami, który zmarł z powodu niewydolności serca, został następnie pozytywnie przebadany na covid-19 i dlatego został uwzględniony w statystykach zgonów covid-19

   Według profesora Uniwersytetu Stanford – Johna P.A. Ioannidisa, nie istnieją żadne wystarczające dane medyczne, które uzasadniałyby stosowane obecnie środki zapobiegawcze. Nowy koronawirus prawdopodobnie nawet u starszych pacjentów nie jest bardziej niebezpieczny niż zwykłe koronawirusy.
   https://politykapolska.eu/2020/03/19/dr-wolfgang-wodarg-to-wszystko-jest-totalna-przesada-o-dzialaniach-podjetych-w-zwiazku-z-wirusem-korony-wideo/?fbclid=IwAR3KrBeoH58vA2EqzM8uP9zwXkLBy5EbqY_cMcSerZcnWGWjWhvLaTYs_Y8

   2 Odpowiedz
 • 5 kwi

  Mnie interesuje, jaki jest procent wykrycia koronawirusa u osób z kwarantanny. Jeżeli mały, to nie jest tak ważna. Jeżeli duży, to wprowadzane ograniczenia byłyby przesadzone.

  2 2 Odpowiedz

Zobacz więcej