Po majówce liczba zarażonych w powiecie przekroczyła setkę

Po majówce liczba zarażonych w powiecie przekroczyła setkę

Od poniedziałku 4 maja otwarte są m.in. galerie handlowe, przestały obowiązywać godziny dla seniorów, a zmiany dotyczą także hoteli, bibliotek i muzeów. Liczba zakażonych w powiecie myślenickim przekroczyła setkę

Wczoraj po wielu tygodniach uśpienia sklepy w galeriach handlowych zostały otwarte. Zrobimy tam zakupy, jednak z zachowaniem środków ostrożności w maseczkach i rękawiczkach.

Zgodnie zapowiedzią premiera drugi etap odmrażania gospodarki obejmuje również otwarcie otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych, niektórych instytucji kultury takich jak biblioteki, muzea i galerie sztuki oraz przywrócenie do pracy fizjoterapeutów, a od 6 maja możliwa będzie organizację w małych grupach opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach - dla rodziców pracujących.

Tymczasem jak informuje biuro wojewody w Małopolsce; badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. Łącznie zostało potwierdzone u 992 osób spośród których zmarło 31. Natomiast liczba ozdrowieńców wynosi 288.

W powiecie myślenickim tylko przez weekend majowy liczba zakażeń wzrosła o kilkanaście przypadków. Obecnie nasz powiat po bocheńskim i wielickim (nie licząc miasta Krakowa) z wynikiem 112 jest trzecim w województwie pod względem liczby zakażeń. Więcej chorych odnotowano tylko w powiecie bocheńskim (129) i wielickim (114). Na kwarantannie przebywa 361 mieszkańców powiatu myślenickiego.

W skali kraju liczba zakażonych koronawirusem wynosi 14006 w tym osoby zmarłe 698.

Powiązane tematy

Komentarze (17)

 • 5 maj 2020

  Muszą odmrażać, bo firmy już jadą na oparach. To ludzie muszą nie być idiotami, tylko zadbać o swoje bezpieczeństwo poprzez maski, odkażanie, ostrożność itd.

  Rząd robi piękną propagandę dla gawiedzi, że będzie cacy że jest kupa szmalu, itd. A tak naprawdę to jest polityka, polityka i tylko polityka.
  Jak pierdutnie taki np Olimp czy Sfinks to pociągną za sobą resztę - rolników, transport, galerie itd.
  Jak padną biura podróży, to wywalą prę tysięcy pracowników i rozłożą na łopatki LOT i pozostałe polskie linie, przewoźników, hotele, kelnerów, kucharzy....

  Wszyscy mówią o pomocy, która nie nadeszła. Zapłacono części samozatrudnionych, jako potencjalnemu wyborcy i na ty się skończyło.

  17 3 Odpowiedz
 • 5 maj 2020

  Dobrze wiedzieć, że z Dobczyc. Powinni pisać skąd są zakażeni, a nie ogólnie podawać że powiat myślenicki

  14 1 Odpowiedz
 • 5 maj 2020

  nowe osoby sa z DObczyc, na stronie Dziennika Polskiego mozna doczytac w ktorej firmie i ile osob. Link wkleilem wczesniej, ale byl usuniety wiec mozna samemu sprawdzic.

  12 1 Odpowiedz
 • 5 maj 2020

  jak sie nic nie dzialo to byly ostre zakazy.teraz jak lawinowo rosnie to oni odmrazaja wszystko-bardzo madre decyzje

  11 Odpowiedz
 • 5 maj 2020

  Nieprawda, nowe zakażenie to 2 strażaków i pracownicy wraz z rodzinami z dwóch zakładów w Dobczycach.

  11 Odpowiedz