Edukacja

Biblioteka otwiera drzwi. „Osoby wykazujące oznaki przeziębienia nie będą obsługiwane”

Biblioteka otwiera drzwi. „Osoby wykazujące oznaki przeziębienia nie będą obsługiwane”

Ograniczona liczba czytelników, obowiązkowo maseczki i rękawiczki, dezynfekcja rąk a książki podaje bibliotekarz. Ponadto jak informują bibliotekarze „osoby wykazujące oznaki przeziębienia nie będą obsługiwane”

– to tylko kilka zmian jakie od 12 maja będą obowiązywać w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 

Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią premiera drugi etap odmrażania gospodarki obejmuje otwarcie nie tylko galerii, ale także miejsc noclegowych, niektórych instytucji kultury takich jak biblioteki, muzea i galerie sztuki.

Od 12 maja po niemal dwumiesięcznej przerwie swoje drzwi dla mieszkańców otworzy miejska biblioteka publiczna w Myślenicach. We wtorki i środy będzie otwarta w godz. 13-19, w czwartki i piątki w godz. 9-15, a w soboty w godz. 9-14.

„osoby wykazujące oznaki przeziębienia nie będą obsługiwane”

Zmieniają się także zasady korzystania z biblioteki. Jej dyrekcja wprowadza szereg zasad, jakie będą panować w niej od 12 maja. Co się zmienia?

Przede wszystkim ograniczona zostanie liczba czytelników, a w bibliotece może przebywać maksymalnie 5 osób, czytelnicy muszą posiadać maseczki i rękawiczki, przed wejściem do budynku należy zdezynfekować ręce, czytelnia prasy i komputerowa będzie nieczynna.

Ponadto biblioteka ogranicza dostęp do zbiorów, a książki podawać będzie wyłącznie pracownik. Przy stanowisku wypożyczania może znajdować się tylko jedna osoba, książki zwracane podlegają kwarantannie, kary za przetrzymanie książek nie będą pobierane do odwołania.

W komunikacie wysłanym przez bibliotekarzy czytamy, że rekomendują zamawianie książek on-line lub wcześniejsze przygotowanie wybranych tytułów. Biblioteka nie przyjmuje też książek w ramach darów. Co więcej „osoby wykazujące oznaki przeziębienia nie będą obsługiwane”.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • 7 maj 2020

  Szybe z pleksy zrobić, maska na twarz i przyłbica i nie świrować. W takim razie Panie w spożywczym, mięsnym i piekarni też niech wypiszą kartkę że osób przeziębionych nie obsługują i elo. Pomijam fakt, że zarażaja ludzie bezobjawowi!

  18 4 Odpowiedz
 • 7 maj 2020

  Po oddaniu książki, ile dni będzie ona "w kwarantannie" ?

  13 4 Odpowiedz
 • 7 maj 2020

  Panią w bibliotece to się w głowie przewróciło od tej kwarantanny i braku zajęcia , sprzedawcy w sklepach pracują , panie na poczcie pracują , listonosze pracują i są zdani na osoby przeziębione i chore .

  12 4 Odpowiedz
  • 7 maj 2020

   kase im dac i niech PACHNĄ ot nauczyciel taki zafÓuood najlepiej 100% ^^.A normalny fizol a siedzenie w chaupie 80% zasiłku ma DAS POLSZA

   5 3 Odpowiedz

Zobacz więcej