Chełm

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”
- Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze – obecność straży miejskiej w tym miejscu tłumaczy jej komendant Tomasz Burkat Fot. UMiG Myślenice/myslenice.pl

Respektowania zakazu ruchu na drodze prowadzącej na Chełm zapowiadają strażnicy miejscy. - Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze – tłumaczy komendant Tomasz Burkat

Zapowiedź kontroli na odcinku drogi prowadzącym na Chełm pojawiła się na oficjalnej stronie miasta. W komunikacie czytamy m.in., że „wzmożony ruch w obrębie ulicy Leśnej niepokoi mieszkańców tej ulicy oraz Chełmu”. Urząd przypomina, że przed wjazdem na górę znajduje się znak zakazu ruchu, który nie dotyczy jedynie mieszkańców. „W najbliższym czasie ten rejon zostanie objęty szczególnym nadzorem służb, aby wyeliminować nieuprawniony ruch pojazdów” – czytamy w urzędowym wpisie.

Tomasz Burkat, komendant straży miejskiej: Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze. Chodzi przede wszystkim o kwestię nieprawidłowego parkowania oraz ruchu pojazdów nieuprawnionych, wjeżdżających w ul. Leśną prowadzącą m.in. do górnej stacji kolejki krzesełkowej.

To urokliwe miejsce turystyki pieszej, a nie zmotoryzowanej. W tym rejonie spokojnie i bezpiecznie mają się czuć piesi, rodzice z dziećmi, czy cykliści. Nasze działania nie są wymierzone w mieszkańców Chełmu oraz ulicy Leśnej, gdyż mogą oni bez przeszkód dojeżdżać do swoich domów. W trakcie kontroli muszą jednak okazać dokument.

Wysokość mandatu za złamanie zakazu to 500 zł oraz 5 punktów karnych. 

Mieszkańcy zgłaszają potrzebę remontu od 14 miesięcy

O drodze prowadzącej na Chełm zrobiło się głośno po tym jak w ubiegłym tygodniu poseł Władysław Kurowski (PiS) oraz burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) w mediach społecznościowych zrelacjonowali spotkanie dotyczące modernizacji wspomnianej drogi.

W swoich przekazach skupiali się na nieobecności przedstawicieli starostwa, którzy poczuli się wywołani do tablicy a odpowiedź m.in. na to zachowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości w formie wideo opublikował wicestarosta Rafał Kudas (Forum Ziemi Myślenickiej).

Czy samorządowcom reprezentującym gminę Myślenice i starostwo powiatowe uda się doprowadzić do remontu drogi prowadzącej na Chełm?

 • Zdecydowanie tak
 • Raczej tak
 • Trudno powiedzieć
 • Raczej nie
 • Zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • Zdecydowanie tak Zdecydowanie tak 11%
 • Raczej tak Raczej tak 9%
 • Trudno powiedzieć Trudno powiedzieć 16%
 • Raczej nie Raczej nie 29%
 • Zdecydowanie nie Zdecydowanie nie 35%
 • Głosów: 449

Kwestia samego remontu drogi została w cieniu przepychanek samorządowców o obecność i zaangażowanie. Zapytaliśmy obecnych na spotkaniu polityków o efekt narady oraz o to, czy i kiedy droga przejdzie remont. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Więcej na ten temat w artykule pt. „Droga na Chełm niszczeje. Czy mieszkańcy doczekają się remontu?”.

Powiązane tematy

Droga do niezrozumienia
Chełm 29

Droga do niezrozumienia

Sprawa odwlekającego się kilkanaście miesięcy remontu drogi prowadzącej na Chełm zaczyna urastać do symbolu konfliktu, jaki coraz wyraźniej rysuje się...

Komentarze

 • Jacek Karwatowski 25 maj

  no tak dziury na chelmie najwieksza atrakcja w ostatnich 3 miesiacach to od razu mandat dostaniesz bo nikt nie moze ich zobaczyc hahaha

  34 2 Odpowiedz
  • 25 maj

   Ta, najlepiej teraz od drugiej strony ludzi denerwować. Chore myślenie krawężników. Zamiast Najpierw drogę naprawić, to od karania zaczynają. Najłatwiej stanąć z lizakiem i porządnych ludzi zaczepiać. Mamy 21 wiek, a drogi są po to aby po nich jeździć. Jakby droga spełniała minimum standardów, to nie byłoby problemu. Nikt tam nie jedzie jak nie musi. Chyba, że straż po rozkazie komendanta, który ma takie dziwne pomysły rodem zPRLu. Szkodnicy wymyślili nieptrzebny remont rynku, za dziesiątki milionów i niepotrzebne muzea, a teraz małej kwoty brakuje na konieczny remont. I jeszcze mają czelność nagrywać się, że niby działają dla ludzi, jak cwaniaczek Kudasik.

   31 5 Odpowiedz
 • 25 maj

  Wnika z tego , że jak będzie mniejszy ruch samochodowy to i dziury będą mniejsze .

  34 1 Odpowiedz
 • 25 maj

  A dlaczego zakaz wjazdu jest przy skrzyżowaniu z ulicą Górną?
  Naprzeciw dolnej stacji narciarskiej jest duży parking w lecie pusty. Pozwolić na parkowanie dla przyjezdnych. Wprowadzić opłaty. Pieniądze wpłyną do właściciela lub administratora parkingu. Dopiera za parkingiem postawić zakaz wjazdu i ścigać nielegalnie wjeżdżających dalej.

  33 Odpowiedz
  • mirek@ 25 maj

   dokladnie! miasto chce uchodzic za turystyczne a wjazd na punkt widokowy na chelmie zablokowany i mandaty. gratuluje podejscia. a wystarczy wpuscic ludzi na parking i stamtad moga spacerowac po lesie.

   41 1 Odpowiedz
   • 25 maj

    Ten pierwszy zakaz na dole można by anulować bo zaraz nad parkingiem stoku narciarskiego jest drugi zakaz.

    13 Odpowiedz
    • 25 maj

     Tego to już praktycznie "nie widać".Jak kto już przejedzie dolny, to przejdzie I drugi.No chyba co tam postawią tyż straż miejsko-leśną:>)

     8 2 Odpowiedz
  • 26 maj

   Ta za wszytko plać....
   A na miesiąc z wypłaty 3k zostanie gówno bo przez takie ameby umysłowe jak ty które chcą żeby za wszytko placic mówisz płacić. A parkingi są budowane z naszych podatków debilu.

   P. S. Stwierdzam fakt nie obrażam także sobie przeczytajcie co znaczy debil.

   4 3 Odpowiedz
 • 25 maj

  Nieeee no jakieś jaja.Czy w tym narodzie nie może być choć trochę praktycznego myślenia ? Co za przypał to znowu wymyślił. A co z właścicielami lasu ,albo działek nie mieszkających na Chełmie ,albo ludżmi mającymi tam rodzinę albo znajomych ? Tak jak wspomniał @Ottoman, warto by było wykorzystać w pełni ten parking przy zwalenisku i od niego dopiero ustawić zakaz ,jak się tak boją tych samochodowych turystów co na ty dziadoskiej ,wąskiej ,niereformowalnej ,nieremontowanej drodze tworzą zatory i dziury których nikt z rządzących mondroków nie chce remontować.

  18 1 Odpowiedz
 • Krzysztof Bierówka 25 maj

  To jakiś idiotyzm
  1. Mam wujka, który mieszka na Chełmie i mogę go odwiedzić, ale tylko na piechotę. Samochodem drogo wychodzi 500 zł...
  Jeśli nie można ta droga jeździć i droga jest zniszczona, niech mieszkańcy góry Chełm z własnych środków ją remonontuja, dlaczego ma to finansować statystyczny Myśleniczanin?.. Dlaczego nie można tam zrobić parkingu, aby można było pojechać, pospacerować. Po raz kolejny straszenie, zakazy, mandaty..., a nie zdrowy rozsądek i dobre rozwiązania dla wszystko mieszkańców...

  38 2 Odpowiedz
  • Piotr 25 maj

   A ciekawe co będą miały do powiedzenia osoby, które poznają dziewczynę/chłopaka pochodzącego z tamtego rejonu. Raczej ciężko będzie wytłumaczyć strażnikowi wiejskiemu, że jadą bądź wracają od dziewczyny/ chłopaka.

   16 2 Odpowiedz
 • 25 maj

  Wiem, że zakaz jest tam od lat, lecz zastanawia mnie na jakiej podstawie ktoś wyłączył z możliwości dojazdu do jednej z dzielnic wszystkich obywateli "po za mieszkancami". Zarządca zgodnie z wyrokami w podobnych sprawach orzekanych przez WSA ma prawo tylko w przypadku ważniejszego interesu społecznego. Czy tu taki zachodzi można by się spierać. Ps. Również wyroki sądów w przypadku mandatów za naruszenie zakazów z wyłączeniem mieszkańców uznaje za nie zasadne wystawianie mandatów ze względu na brak doprecyzowania o jakich mieszkańców chodzi, a tak jest to na tym znaku. Albo zostanie doprecyzowane albo mandatów nie przyjmować.

  23 1 Odpowiedz
  • 26 maj

   Update - widze na zdjęciu ze opis został doprecyzowany co do mieszkańców ( ja pamiętałem wersję bez ) więc niestety mandaty trzeba przyjąć ;(

   2 2 Odpowiedz
  • 26 maj

   Układy
   ,to samo jest przy rynku,(ul.Reja-obok postoju taki)zakaz ruchu i darmowy parking dla znajomych

   5 1 Odpowiedz
 • 26 maj

  Gdybym był mieszkancem Chełmu pomyślał bym że jestem w getcie

  17 Odpowiedz
 • 26 maj

  Czyli rozumiem, że jeśli straż MIEJSKA zabrania wjazdui gmina zapowiada wzmożone kontrolę to okazało się, że ta droga należy pod gminę i ona będzie ją remontować?

  19 2 Odpowiedz
 • 26 maj

  Się w przyszłości drogę wyposaży w nowy asfalt i będzie piękna, to zniknie straż miejska, aby mieszkańcy myslenic migli zobaczyć dobro jakie burmistrz przekazał mieszkańcom Chełmu.

  13 1 Odpowiedz
  • 26 maj

   Skoro mogą tam wjechać mieszkańcy tylko to niech sobie sami o nią dbają a jak już bagietka chce im zrobić remont to wszyscy powinni mieć możliwość wjazdu przynajmniej pod wyciąg ! Bo co rusza narty i ludzie będą tam dymac z pod banderozy żeby po szusować ???

   16 1 Odpowiedz
 • 26 maj

  Trzeba powyrywać te znaki, w ramach inicjatywy społecznej

  26 1 Odpowiedz
 • 26 maj

  Polecam wjazd drogą bez zakazu mało kto ją zna a można normalnie i legalnie wjechać na hełm samochodem osobowym nawet niskim (nie traktorem przez las) wtedy strażakom miejskim można pokazać gest Kozakiewiicza :)

  13 1 Odpowiedz
  • 26 maj

   Lada dzień tam też będzie zakaz , szkoda bo mogło być tak pieknie . Niepotrzebnie się "wychyliłaś" i teraz sama tam nie wjedziesz . Oj Gaździkowa ! Etopiryna Ci zaszkodziła ?

   5 Odpowiedz
 • adzygmunt 26 maj

  Ciocie, wujkowie, dziadkowie, narzeczeni, kurierzy, inkasenci,rodzice. listonosze, kupcy, księżna, woźnice, drwale, firmy dachowe, remontowe, nauczyciele, przedszkolanki wara wam od mieszkańców Chełmu Oni tam mają swoje piekiełko i nic nikomu do tego. Niech będą wyspą, oazą, ostoja wiecznego spokoju. Amen

  14 2 Odpowiedz
 • 26 maj

  A skoro zakaz wjazdu nie dotyczy tylko mieszkańców to kto ukarze straż miejska która wjechała pod zakaz? Nie widziałem żeby pisało ze nie dotyczy służb itp
  Pisze ze nie dotyczy mieszkańców
  !

  14 2 Odpowiedz
 • 26 maj

  To jest szczyt żeby nie było dojazdu ogólnodostępnego!
  Czego Straż Wiejska tam pilnuje? A może stawiają maszty 5G i lepiej żeby jak najmniej ludzi widziało??

  11 1 Odpowiedz
 • 27 maj

  Są tam wąskie drogi to temu się pewnie starali o zakaz wjazdu

  To czemu urzędnicy pozwalają na działki zaraz przy drodze a nie w jakiś odstępach żeby był pas drogowy
  I teraz mamy takie coś
  Przy drodze domy a drogi 1pasmowe i nie ma możliwości przebudowy brawo debile

  5 Odpowiedz
 • 28 maj

  Pamiętacie naczelne hasło Myślenic za czasów poprzedniej ekipy rządzącej, Myślenice miejscem aktywnego wypoczynku... no to teraz rozumiecie?! bo chyba nikt wcześniej nie rozumiał o co z tym chodzi :) a chodzi o ... chodzenie na Chełm!

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej