Chełm

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”

Straż miejska pilnuje wjazdu na Chełm. „Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze”
- Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze – obecność straży miejskiej w tym miejscu tłumaczy jej komendant Tomasz Burkat Fot. UMiG Myślenice/myslenice.pl

Respektowania zakazu ruchu na drodze prowadzącej na Chełm zapowiadają strażnicy miejscy. - Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze – tłumaczy komendant Tomasz Burkat

Zapowiedź kontroli na odcinku drogi prowadzącym na Chełm pojawiła się na oficjalnej stronie miasta. W komunikacie czytamy m.in., że „wzmożony ruch w obrębie ulicy Leśnej niepokoi mieszkańców tej ulicy oraz Chełmu”. Urząd przypomina, że przed wjazdem na górę znajduje się znak zakazu ruchu, który nie dotyczy jedynie mieszkańców. „W najbliższym czasie ten rejon zostanie objęty szczególnym nadzorem służb, aby wyeliminować nieuprawniony ruch pojazdów” – czytamy w urzędowym wpisie.

Tomasz Burkat, komendant straży miejskiej: Chcemy systematycznie eliminować przypadki łamania przepisów ruchu drogowego na tej drodze. Chodzi przede wszystkim o kwestię nieprawidłowego parkowania oraz ruchu pojazdów nieuprawnionych, wjeżdżających w ul. Leśną prowadzącą m.in. do górnej stacji kolejki krzesełkowej.

To urokliwe miejsce turystyki pieszej, a nie zmotoryzowanej. W tym rejonie spokojnie i bezpiecznie mają się czuć piesi, rodzice z dziećmi, czy cykliści. Nasze działania nie są wymierzone w mieszkańców Chełmu oraz ulicy Leśnej, gdyż mogą oni bez przeszkód dojeżdżać do swoich domów. W trakcie kontroli muszą jednak okazać dokument.

Wysokość mandatu za złamanie zakazu to 500 zł oraz 5 punktów karnych. 

Mieszkańcy zgłaszają potrzebę remontu od 14 miesięcy

O drodze prowadzącej na Chełm zrobiło się głośno po tym jak w ubiegłym tygodniu poseł Władysław Kurowski (PiS) oraz burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) w mediach społecznościowych zrelacjonowali spotkanie dotyczące modernizacji wspomnianej drogi.

W swoich przekazach skupiali się na nieobecności przedstawicieli starostwa, którzy poczuli się wywołani do tablicy a odpowiedź m.in. na to zachowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości w formie wideo opublikował wicestarosta Rafał Kudas (Forum Ziemi Myślenickiej).

Czy samorządowcom reprezentującym gminę Myślenice i starostwo powiatowe uda się doprowadzić do remontu drogi prowadzącej na Chełm?

 • Zdecydowanie tak
 • Raczej tak
 • Trudno powiedzieć
 • Raczej nie
 • Zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • Zdecydowanie tak Zdecydowanie tak 11%
 • Raczej tak Raczej tak 9%
 • Trudno powiedzieć Trudno powiedzieć 16%
 • Raczej nie Raczej nie 29%
 • Zdecydowanie nie Zdecydowanie nie 35%
 • Głosów: 449

Kwestia samego remontu drogi została w cieniu przepychanek samorządowców o obecność i zaangażowanie. Zapytaliśmy obecnych na spotkaniu polityków o efekt narady oraz o to, czy i kiedy droga przejdzie remont. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Więcej na ten temat w artykule pt. „Droga na Chełm niszczeje. Czy mieszkańcy doczekają się remontu?”.

Powiązane tematy

Komentarze (26)

 • mirek@ 25 maj 2020

  dokladnie! miasto chce uchodzic za turystyczne a wjazd na punkt widokowy na chelmie zablokowany i mandaty. gratuluje podejscia. a wystarczy wpuscic ludzi na parking i stamtad moga spacerowac po lesie.

  41 1 Odpowiedz
 • Krzysztof Bierówka 25 maj 2020

  To jakiś idiotyzm
  1. Mam wujka, który mieszka na Chełmie i mogę go odwiedzić, ale tylko na piechotę. Samochodem drogo wychodzi 500 zł...
  Jeśli nie można ta droga jeździć i droga jest zniszczona, niech mieszkańcy góry Chełm z własnych środków ją remonontuja, dlaczego ma to finansować statystyczny Myśleniczanin?.. Dlaczego nie można tam zrobić parkingu, aby można było pojechać, pospacerować. Po raz kolejny straszenie, zakazy, mandaty..., a nie zdrowy rozsądek i dobre rozwiązania dla wszystko mieszkańców...

  38 2 Odpowiedz
 • 25 maj 2020

  Wnika z tego , że jak będzie mniejszy ruch samochodowy to i dziury będą mniejsze .

  34 1 Odpowiedz
 • 25 maj 2020

  A dlaczego zakaz wjazdu jest przy skrzyżowaniu z ulicą Górną?
  Naprzeciw dolnej stacji narciarskiej jest duży parking w lecie pusty. Pozwolić na parkowanie dla przyjezdnych. Wprowadzić opłaty. Pieniądze wpłyną do właściciela lub administratora parkingu. Dopiera za parkingiem postawić zakaz wjazdu i ścigać nielegalnie wjeżdżających dalej.

  33 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 25 maj 2020

  no tak dziury na chelmie najwieksza atrakcja w ostatnich 3 miesiacach to od razu mandat dostaniesz bo nikt nie moze ich zobaczyc hahaha

  34 2 Odpowiedz

Zobacz więcej