Polityka

Wicestarosta Rafał Kudas: Panie burmistrzu nie damy się wciągnąć w polityczne gierki

Wicestarosta Rafał Kudas: Panie burmistrzu nie damy się wciągnąć w polityczne gierki

Na lokalnej scenie politycznej robi się coraz goręcej. Po publicznych wpisach w mediach społecznościowych ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości w sprawie nieobecności reprezentantów starostwa w spotkaniu dotyczącym remontu drogi prowadzącej na Chełm, głos zabiera wicestarosta

Jak napisaliśmy dzisiaj w artykule „Droga na Chełm niszczeje. Czy mieszkańcy doczekają się remontu?”  we wtorek 19 maja w biurze posła Władysława Kurowskiego (PiS) odbyło się spotkanie dotyczące modernizacji drogi prowadzącej na Chełm. Jak na swoim oficjalnym kanale na facebooku komunikuje poseł; wzięli w nim udział wspomniany parlamentarzysta, przedstawiciele Chełmu wraz z sołtysem Józefem Chmielem oraz burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Na spotkaniu nie zjawił się zaproszony starosta Józef Tomal (FZM), ani żaden z przedstawicieli powiatu, co zarówno poseł jak i burmistrz podkreślali relacjonując spotkanie. W swoich stanowiskach publikowanych w mediach społecznościowych skupiali się na nieobecności przedstawicieli powiatu nie odnosząc się do efektu rozmów i rozwiązania nad którym debatowano w biurze poselskim.

Pytania o ustalenia samorządowców, o to czy i kiedy droga będzie remontowana, ile to będzie kosztować i kto pokryje te koszty wysłaliśmy zarówno do posła jak i burmistrza. Do tej pory nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Równocześnie zapytaliśmy wicestarostę Rafała Kudasa o powód nieobecności przedstawicieli starostwa na wspomnianym spotkaniu, a ten tłumaczył to odbywającym się w tym samym czasie konwentem starostów z udziałem wojewody małopolskiego (więcej na ten temat w artykule).

 

„My tu pracujemy dla ludzi. Nie damy się wciągnąć w polityczne gierki”

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, wicestarosta Rafał Kudas opublikował w sieci swój komentarz w wersji wideo. Zwraca się w nim bezpośrednio do burmistrza Jarosława Szlachetki jako lidera środowiska politycznego PiS na terenie powiatu myślenickiego.

 

Podkreśla, że w ostatnim czasie na lokalnej scenie politycznej mamy do czynienia z serią „brutalnych ataków oraz totalną nagonką na starostwo powiatowe”. Zapewnia też, że starostwo nie da się wciągnąć w tego typu „polityczne gierki”, a w dalszej części radzi burmistrzowi, aby zamiast uprawiania polityki ten zajął się… remontem wspomnianej drogi.

Wicestarosta Rafał Kudas: Szanowny panie burmistrzu. Zwracam się do pana jako lidera środowiska politycznego Prawa i Sprawiedliwości na terenie powiatu myślenickiego. W ostatnim czasie mamy serię brutalnych politycznych ataków oraz totalną nagonkę na starostwo powiatowe. Muszę panu powiedzieć, że nie damy się wciągnąć w tego typu polityczne gierki. My tu pracujemy dla ludzi, skupiamy się na tym co jest dla nich ważne.

Przykładem takich ataków jest sprawa Chełmu. Jest tam odcinek drogi gminnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pan zajął się tym co naprawdę ważne i wyremontował ten odcinek.

Jest tam o wiele więcej problemów m.in. nierozwiązana do dziś sprawa kanalizacji, na którą ludzie czekają od lat. Jedyne z czym ja pana kojarzę z miejscowością Chełm, to coś z czym na pewno nie chciałby się pan zapisać w historii - to likwidacja szkoły - okna na świat dla mieszkańców.

Zbliża się weekend więc będzie miał pan czas przemyśleć postępowanie swoje i swojego środowiska w tej sprawie. Życzę Panu wszystkiego dobrego, miłego weekendu spędzonego w dobrej, rodzinnej atmosferze. Pozdrawiam serdecznie.

To kolejne spięcie na linii gmina-powiat do którego doszło w ostatnim czasie. Kilka dni temu burmistrz Jarosław Szlachetka opublikował na facebooku post na temat ewentualnej współpracy z Wisłą Kraków. Przekonywał w nim m.in., że: „Na chwilę obecną nasza wspólna przyszłość stoi pod znakiem zapytania z powodu braku zgody ze strony Zarządu Powiatu Myślenickiego na sprzedaż z bonifikatą nieruchomości na Zarabiu”. Twierdził, że jeśli Wisła zrezygnuje z budowy centrum szkoleniowego w Myślenicach, to będzie to wynikać z braku chęci współpracy starostwa. 

Czy samorządowcom reprezentującym gminę Myślenice i starostwo powiatowe uda się doprowadzić do remontu drogi prowadzącej na Chełm?

 • Zdecydowanie tak
 • Raczej tak
 • Trudno powiedzieć
 • Raczej nie
 • Zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • Zdecydowanie tak Zdecydowanie tak 11%
 • Raczej tak Raczej tak 9%
 • Trudno powiedzieć Trudno powiedzieć 16%
 • Raczej nie Raczej nie 29%
 • Zdecydowanie nie Zdecydowanie nie 35%
 • Głosów: 449

Powiązane tematy

Komentarze (44)

 • Zofia 22 maj 2020

  do roboty sie wezcie jeden z drugim a nie bic piane jak dzieci w podstawowce

  50 7 Odpowiedz
 • 22 maj 2020

  Widać z tego , że szybciej się mieszkańcy Chełmu na kolej doczekają niż na remont drogi . Ciekawe na kogo głosowali w wyborach samorządowych ?

  39 5 Odpowiedz
 • 22 maj 2020

  Przestańcie denerwować burmistrza bo jeszcze drogę zamknie tak jak szkołę i co wtedy zrobią mieszkańcy z Chełmu? ?

  41 14 Odpowiedz
 • 22 maj 2020

  Burmistrz nie remontuje drogi, bo pewnie pendolino na Chełm planuje zrobić.

  37 13 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 22 maj 2020

  ciekawie sie robi ciekawie. siedze i obserwuje. z mysleniczaninem sie nie zgodze bo mam inne spostrzezenia i wrazenie ze to pan burmistrz nikogo nie lubi kto nie jest z jego partii bo chyba jeszcze z zadnym politykiem sie nie dogadal. starostwo tez jest dobre w wielu sprawach a tu prosze takie wystapienie czyli jednak sprawa dla nich wazna. ciekawe co na to burmistrz

  34 14 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 7

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów

Spośród kandydatów, którzy walczyli o głosy w okręgu wyborczym nr 10, do którego należy powiat myślenicki, mandat europosła otrzymało 7 z nich. PiS ma 3 europ...