Koronawirus

Nie wszędzie będziemy musieli chodzić w maseczkach. Zobacz co się zmienia od 30 maja

Nie wszędzie będziemy musieli chodzić w maseczkach. Zobacz co się zmienia od 30 maja

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 30 maja 2020 r., czyli od soboty, zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej, o ile zostanie zachowany dystans społeczny (2 m)

Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie to kolejny, czwarty już etap odmrażania kraju. Premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, a także ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego poinformował o złagodzeniu kolejnych obostrzeń związanych z IV etapem odmrażania gospodarki.

W czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa wejdziemy w sobotę 30 maja. Od tego dnia nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Zasłanianie twarzy obowiązywać będzie m.in. w sklepach, kościołach, autobusach, czy tramwajach.

Ponadto otwarte zostaną kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Rząd umożliwia organizację wesel do 150 osób. - Zapanowaliśmy nad pandemią dużo sprawniej niż najbogatsze kraje świata – liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa wynosi w Polsce 27 na milion mieszkańców. To prawie 4 razy mniej niż w Niemczech – podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, każdy dzień przynosi kolejne nowe wyzdrowienia. - Przed nami nowa rzeczywistość, w której musimy się nauczyć żyć. Mam nadzieję, że przy odpowiedniej dyscyplinie będziemy mogli szybko wrócić do normalności gospodarczej. Trzymajmy się jednak zasad. Walka wciąż trwa – dodał premier.

Premier podkreślił, że w wielu województwach liczba zakażeń jest niewielka, dlatego rząd może przedstawić kolejny etap odmrażania gospodarki i powrotu do normalnego życia społecznego. Pierwsze łagodzenie obostrzeń wprowadzanych z powodu pandemii nastąpiło 20 kwietnia. Od tego czasu rząd analizuje, w jaki sposób znoszenie poszczególnych ograniczeń wpływa na przyrost zachorowań i wydolność służby zdrowia.

 

Odległość od innych, albo maseczka

Według najnowszych rozporządzeń; jeśli w przestrzeni otwartej masz możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie musisz zasłaniać ust i nosa. Możesz więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki – ale tylko wtedy, gdy zachowasz odpowiedni dystans.

Jeśli nie jesteś w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na zatłoczonym chodniku – wówczas musisz zasłonić usta i nos. Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos.

Jak często pierzesz swoją maseczkę wielokrotnego użytku?

 • codziennie
 • co kilka dni
 • w ogóle jej nie piorę
 • wyrzucam kiedy się zbrudzi
 • noszę jednorazowe maseczki
 • Zobacz wyniki
 • codziennie codziennie 46%
 • co kilka dni co kilka dni 18%
 • w ogóle jej nie piorę w ogóle jej nie piorę 23%
 • wyrzucam kiedy się zbrudzi wyrzucam kiedy się zbrudzi 4%
 • noszę jednorazowe maseczki noszę jednorazowe maseczki 10%
 • Głosów: 938

 

Gdzie maseczka będzie obowiązkowa?

Autobusy, busy, tramwaje, sklepy, kina, teatry, salony masażu, tatuażu, kościoły, urzędy to miejsca w których trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos. Gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa? W pracy – jeżeli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne i w restauracji lub barze, gdy zajmiesz miejsce przy stole.

Od 30 maja zniesione zostaną także limity osób w sklepach, na targu, poczcie, restauracjach. Do tej pory w sklepie, restauracji, na targu, w punkcie usługowym czy na poczcie na 1 osobę musiała przypadać określona powierzchnia lub liczba okienek. Od 30 maja ta zasada przestaje obowiązywać.

Zniesienie obostrzeń obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób. W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Od soboty 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans. Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego. Od 6 czerwca możliwa będzie organizacja wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek.

Powiązane tematy

Koronawirus się nie cofa. Minister zdrowia zapowiada drugą falę epidemii. Przybywa zachorowań w powiecie myślenickim
Koronawirus 21

Koronawirus się nie cofa. Minister zdrowia zapowiada drugą falę epidemii. Przybywa zachorowań w powiecie myślenickim

Druga fala epidemii nadejdzie jesienią, społecznej kwarantanny nie będzie, ale wróci obowiązek noszenia maseczek – w wywiadzie dla PAP przewiduje minister zdrowia. W powiecie myślenickim powoli, ale wzrasta liczba zachorowań. W wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej Łukasz Szumowski przewiduje, że druga fala epidemii nadejdzie jesienią, r...

Jarosław Szlachetka zdaje raport z działań w czasie koronawirusa. Jak pracował urząd i jaką ocenę wystawiacie mu za ten okres?
Koronawirus 42

Jarosław Szlachetka zdaje raport z działań w czasie koronawirusa. Jak pracował urząd i jaką ocenę wystawiacie mu za ten okres?

Burmistrz miasta i gminy Myślenice zdał raport z działań podjętych w czasie koronawirusa. Mimo, że stan pandemii w kraju nie został odwołany, było to pierwsze posiedzenie radnych w czasie walki z SARS-CoV2. Jak urząd przepracował ten okres, jakie decyzje podejmował burmistrz i jak oceniacie jego pracę?   Wciąż nie ogłoszono zakończenia walki z k...

Komentarze

 • 28 maj

  "Jestem oszołomiony radykalizacją tego wszystkiego" - komentuje w rozmowie z "Gazetą Wrocławską", prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, gdzie leczeni są pacjenci z koronawirusem.

  Prof. Simon ostrzega, że luzowanie obostrzeń na przykład w restauracjach, może spowodować gwałtowny nawrót epidemii. "Obym się mylił" - mówi.

  Hmm, a mnie się wydaje że politycy będąc tak niekonsekwentnymi w polityce restrykcji, kierują się znów interesem partii (wybory). Jedni co prawda nie wykazują objawów a innym wirus potrafi "spalić" płuca. Ostrożność ciągle wymagana, ale teraz to już będą prywatne decyzje..

  3 8 Odpowiedz
  • 28 maj

   Ta siedźmy z kilka lat na kwarantannie upadnie wszytko nie będzie za żyć to się zacznie jazda.
   Chyba lepiej ratować gospodarkę niż być na kwarantannie. A no tak ratujmy każde życie. Tylko ludzie nie umierają na inne choroby? Ile ludzi popełni samobujstwa bo straciło majtki.... Ludzie włączcie myślenie...

   12 3 Odpowiedz
  • 28 maj

   Zobacz co Pan Simon mówił jeszcze nie tak dawno.. spokojnie zwykła grypa.. niepotrzebna panika i strach.. ale jak większośc lekarzy .. sprzedał sie ..dobrze że sa nadal tacy i ich przybywa że mówia że to jak zwykła grypa a nawet lżej.. bo mniejsza śmiertelność a że zapisuja covida bez sekcji zwłok to inna sytuacja... zamkniecie w domach nie miało uniknąć ofiar jedynie chodziło jak mówili żeby nie zapychać szpitali.. ale juz sam Pan Szumowina powiedział że ponad połowa łóżek była wolna!! ale gospodarka poszła sie jeb..... pamietajmy że w 2009 zmienili nazwe pandemi gdzie przed 2009 aby ogłosic pandemie musiało umrzec wiele ludzi teraz pandemie moga ogłosić jak spodziewaja się wiele chorych .. wiec np mamy pandemie kataru, nowotworów, kaszlu palacza..
   wówczas chcieli wszystkich zaszczepić można sprawdzic 98% szczepionek poszło do kosza a część wysłali do Afryki , Szwecja sie zaszczepiła.. i płaca im do dzisiaj odszkodowania..za skutki poszczepienne.. wiec jak mówia za szczepionke od WHO na covid dziekuja..ale w mediach opłaconych pzez BG tego nie usłyszysz !!pandemie ogłosili ludzie WHO bez wykształcenia medycznego ..opieraja sie na badaniach instytutów które sponsoruja. widzisz logike?? dlaczego wszelkie inne badania wskazuja że to jak grypa?? prezydent madagaskaru wzywa wszystkie kraje afryki do zerwania współpracy z who..jedyna opcja odciąć sie od WHO być niezależnym .. bo oni tylko wciskają swoje leki szczepionki.. aby ludzi truć póżniej leczyć i biznes im sie kręci..a noszenie masek doprowadza do niedotlenenia organizmu. szczególnie osób starszych i z poblemami odechowym co może skutkowac atakiem serca.!...... na Słoweni ogłosili koniec pandemi.. ludzie co tydzień strajkach pokojowych o to walczyli.. .....gdzie nie rzadzi WHO nie ma pandemi NIEMIECCY LEKARZE TWIERDZĄ, ŻE COVID 19 TO MIĘDZYNARODOWE PRZESTĘPSTWO! Kalifornijski lekarz w imieniu wielu pracowników medycznych mówi prawdę o "pandemii" a w Polsce?? nadal posłusznie wykonuja polecenia WHO.. długo jeszcze??..Włoska deputowana Sara Cunial chce by BG został aresztowany za zbrodnie przeciwko ludzkości.. ..Stowarzyszenie ponad 700 włoskich lekarzy przeciwko sianiu paniki i rządowemu sposobowi walki z COVID-19: „Muszą utrzymać panikę aż do pojawienia się szczepionki”..zobacz co sie dzieje w Hiszpani.. w Niemczcech..ludzie na ulicach wiedza że wielka ściema z pandemia żądaja wolnośći ...a nie...nowej nomalnośći bo juz normalności nie odzyskamy jak o zaakceptujemy!! ale jak sie boisz nik cie nie zmusza do opuszczania swego domu.. ale ludzia chcą życ.. depresja głod samobójswa bieda zabije wiecej niż niby pandemia.. polecam czyac wiarygodne żródła a nie opierać sie na oplaconych wcześniej mediach! ...dlaczego WHO ogłosiło pandemie po tym jak BG wpłacił na konto kilka milionów dolarów?? dlaczego badania pokazywane w mediach wykonuja instytuty..przez nich opłacone??! a naukwocy i lekarze niezależni nie pod władza WHO ostrzegaja żeby ludzie sie budzili że nie ma pandemi!! ale zanim ludzie sie obudza .. bedzie za póżno...wycofaja gotówke..nie bedzie małych firm.. i zaszczepia ludzi.. jak bydło.. wiec w najbliższych latach bedziesz widzieć jak ludzie umieraja ..każdego dnia.. z głodu.. z powikłań poszczepiennych..depresja ... samobójstwa... ale siedz i słuchaj tv

   15 Odpowiedz
   • 28 maj

    No właśnie lepszą decyzją było nie zamrażanie, tylko od początku maski, odległości, dezynfekcja. A tak zamroziliśmy gospodarkę kiedy były u nas początki, jak zaczęło przybywać chorych to odmrozili, maseczki też na chwilę, zaś teraz gdy przypuszczalnie liczba zachorowań w czerwcu lipcu będzie największa mamy zacząć żyć normalnie. To nie jest spójna strategia i dlatego straty w gospodarce mogą być niepotrzebne; wpływ niekonsekwentnej izolacji na rozwój epidemii może być mniejszy niż się wydaje.

    Czas pokaże, będą oceny.

    4 Odpowiedz
   • 2 cze

    Zgadzam się w zupełności, nie ma żadnej pandemi!. Ci co chcą z tym dyskutować niech sobie odpowiedzą na pytanie ilu znali ludzi, którzy umarli na koronaświrusa, a ilu z ich znajomych czy rodziny umarło na zawał serca, udar, raka, czy jakieś dziadostwo, które można złapać podczas hospitalizacji np gronkowca / sepse

    3 Odpowiedz
 • 28 maj

  Sytuacja ostatnich miesięcy doprowadziła większość ludzi do mniejszych lub większych kłopotów finansowych. Ale są tacy, którzy zbierali rezerwy na tzw. "czarną godzinę"...

  "24 mln zł dla projektu, w którym Łukasz Szumowski miał pełnić kluczową rolę"

  https://tvn24.pl/polska/spolka-life-science-innovations-zwiazana-z-lukaszem-i-marcinem-szumowskimi-otrzymala-24-mln-dotacji-z-ncbr-4591071

  7 3 Odpowiedz
  • 28 maj

   Szumowscy - jeden kupuje trefne maseczki za pośrednictwem znajomego narciarza, drugi dostaje milionowe dotacje w niejednoznacznych okolicznościach. Chciałoby się napisać nic nowego - w PiSie takich szemranych rzeczy jest tyle, że gdyby nie było zamiatania pod dywan, prokuratura i sądy dostałyby solidnej zadyszki.

   7 2 Odpowiedz
 • 28 maj

  Jakże wiele fundamentalnych decyzji na świecie zapada za kurtyną, za którą my nie mamy dostępu. A chyba lepiej wiedzieć niż żyć w nieświadomości:

  "Pozew Jane Burgermeister!

  2009-08-28 12:12 | Falco Parker

  Jane Burgermeister, austriacka dziennikarka śledcza, złożyła w czerwcu bieżącego roku na ręce przedstawiciela Federalnego Biura Śledczego (FBI) przy ambasadzie Stanów Zjednoczonych Ameryki w Wiedniu oraz w sądzie austriackim oskarżenia kryminalne dotyczące przedstawicieli Światowej Organizacji Zdrowia, Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz wielu innych wysokich rangą urzędników państwowych i korporacyjnych w sprawie bioterroryzmu i usiłowania popełnienia ludobójstwa.

  Przygotowała ona również dokument w sprawie zakazu sądowego szczepień przymusowych, który został złożony w sądach w Stanach Zjednoczonych. Wymienione działania pani Burgermeister nastąpiły po uprzednim (w kwietniu bieżącego roku) złożeniu przez nią oskarżeń przeciwko firmom farmaceutycznym: Baxter AG oraz Avir Green Hills Biotechnology z Austrii dotyczących wytwarzania zanieczyszczonej szczepionki przeciw ptasiej grypie. Oskarżenia te zawierają stwierdzenie, że działania wymienionych firm były celowe i w rezultacie miały doprowadzić do pandemii i czerpania z niej korzyści (sprzedaż lekarstw i szczepionek). (...)"

  http://www.polityka.pl/forum/1030475,pozew-jane-burgermeister.thread

  Książka Jane Burgermeister "Czwarte imperium"

  https://www.empik.com/czwarte-imperium-burgermeister-jane,p1100693763,ksiazka-p

  9 Odpowiedz
 • 28 maj

  Teoretycznie umiera więcej osób przez koronawirus... A jak jest w praktyce?

  "(...) Lekko licząc, mamy teraz o jedną trzecią pogrzebów mniej niż zwykle
  – mówi pracownik jednego z zakładów pogrzebowych w Katowicach. (...)

  Mamy do czynienia obecnie ze spadkiem umieralności, a tym samym spadkiem obrotów zakładów pogrzebowych. Ludzie zawzięli się w sobie i zostali w domach. W efekcie jest mniejszy ruch na drogach, czyli też mniej wypadków śmiertelnych. Do tego dochodzą zamknięte szpitale. Nie ma planowych operacji, co też się przekłada na niższą śmiertelność
  – tłumaczy Krzysztof Wolicki." (prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego) (...)"

  https://spidersweb.pl/bizblog/revolut-dzieci-polska/

  8 1 Odpowiedz
  • 28 maj

   jak i we Włoszech... ale tam ludzie na ulicach... nie odpuszcza... juz nie dadza sie zamknąc na 2 fale pseudo pandemi a wiec grypy! !!! We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa - to nie prawda! To jest sposób aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” 01-03 2019 185 tys zgonów
   01-03.2020 165 tys zgonów
   Takie słowa padają obecnie we włoskim parlamencie ❗️ ludzie na inne choroby przestali umierać??..we Włoszech dziennie średnio umiera 1700 ludzi podczas szczytu pandemi umierało ok.700 na covid i tylko 700 na inne choroby.CUD. dziwna pandemia..ludzi mniej umiera.. a owieczki nadal w domach!!!!.........Włoska deputowana Sara Cunial chce by BG został aresztowany za zbrodnie przeciwko ludzkości.............Stowarzyszenie ponad 700 włoskich lekarzy przeciwko sianiu paniki i rządowemu sposobowi walki z COVID-19: „Muszą utrzymać panikę aż do pojawienia się szczepionki”....dziwi mnie że ludzie jeszcze w Polsce wierza że jest jakies wieksze zagrozenie zwykła grypa jak mówia lekarze nie ci przekupni ..widzimy ile ich jest(tych pzekupnych) niesrety.. ale wiedzą ze bedzie kryzys dożyzna..wiec kasa im sie przyda....rozumiem że nadal moga wierzyc w śmietelna pandemie emeryci nie mający innej wiedzy niz z tv..zapewne uwierzyli w stare zdjęcia z Włoch..oraz z Brazyli .. ale oni tego nie sprawdza bo jak.... co oni wiedzą... co sie naprawde dzieje ale pozostali ??? wszystko można sprawdzić zweryfikować.!!..ale chyba nie każdy potrafi szukać wiarygodnych żródeł informacji... ...jeśli nadal mysli że nas wirus śmierć pozabija..... mysle że mamy większe zagrożenie dostac grzybice płuc przez maski niż wirus nas zabije...pamiętajmy że codzinnie stres - choroby układu krązenia zabija setki ludzii - CODZIENNIE - a po pandemi?? gdzie ludzie beda myśleć.. czy uda im sie wyżywic rodzine czy nie... ale kryzys dopiero zobaczymy....po akceptujemy Nowa Normalność...a nie powinnismy...maski?? powinnismy nie nosić.... pokazać że już wiemy.. nie wierzymy.. nie byc wiecznie posłusznym nieowolnikiem który wykonuje każde polcenie...

   13 1 Odpowiedz
 • 28 maj

  Od 6 czerwca otwierają basen, 1 osoba na tor. Ciekawe w jaki sposób będzie można dostać się na pływalnie ? Sekcje i zajęcia grupowe mają pozamiatane ale klienci indywidualni mogą korzystać.
  Będą stawiać maszynę z numerkami jak w wydziale komunikacji ?
  Tak poważnie to powinna być możliwość rezerwacji toru online, płatne z góry. Ktoś nie przyjdzie jego strata, ale jeśli już uda się zarezerwować tor, to przynajmniej będzie można porządnie popływać. Cena takiej rezerwacji powinna być odpowiednio wysoka inaczej wolne terminy będą na 2021 rok.
  Może powinni wprowadzić licytację? kto da więcej żeby popływać :)

  2 Odpowiedz
 • 29 maj

  "PO RAZ PIERWSZY W HISTORII ZDROWYCH LUDZI PODDANO KWARANTANNIE - rozmowa z Joanną Słaboń"

  https://www.youtube.com/watch?v=YI4a5aknO8U

  8 Odpowiedz
 • 2 cze

  Okazuje się, że w USA od ponad 30 lat bezpieczeństwo szczepionek było bardzo zaniedbywane. Wygrana w sądzie:

  "WIEKA PORAŻKA B. GATES w Sądzie Amerykańskim - WHO bez USA - w/g WHO maski nie są konieczne"

  https://www.youtube.com/watch?v=dH6ntcB5vsg

  Ciekawe jak to wygląda u nas, jeśli w Ameryce dopuszczono do tak fundamentalnych zaniedbań.
  Z informacji podanych w materiale wynika, że część szczepionej stosowanych u nas też jest zanieczyszczona.

  Przy okazji:

  "Minister Szumowski do dymisji? Jest wniosek o wotum nieufności!"

  https://www.youtube.com/watch?v=ZEfh7MwDlzE

  AntyPatusMyslenice mam nadzieję, że wybaczysz mi podlinkowanie tych filmików w dwóch wątkach jednocześnie.

  3 1 Odpowiedz
 • 3 cze

  Każdy ma prawo wybrać co chce przeczytać. I pominąć to, co go nie interesuje. Na tym polega wolność wyboru.

  4 1 Odpowiedz
 • 3 cze

  Całkowitej wolności mieć nie będziemy. Ale w tej sytuacji jaką mamy warto pielęgnować i szanować te jej resztki. Większość osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy kto tu rządzi i jak naprawdę ten świat wygląda. W toku nauki i wychowania wdrukowany jest nam program. Mało kto jest tego świadomy. Jeszcze mniej osób ma odwagę ten program zakwestionować. W duchowości proces odzyskania wolności nazywa się przebudzeniem.

  Wystarczy wyobrazić sobie, że gdybyśmy urodzili się w innej szerokości geograficznej, na innym kontynencie, w innej kulturze, w innej religii bylibyśmy prawdopodobnie zupełnie innymi osobami. Osobami o innych przekonaniach, innych zasadach, być może innej moralności itd...

  Polecam wywiady z Ronaldem Bernardem.
  A tutaj na rysunku przedstawianym przez prelegenta można zobaczyć jak wygląda piramida, o której w tych wywiadach mówił Ronald Bernard:

  Świat według Ronalda Bernarda
  https://www.youtube.com/watch?v=c1ouQ-LI1XQ

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

W powiecie od tygodnia nie potwierdzono przypadku koronawirusa. Kiedy ściągniemy maseczki?
Koronawirus 6

W powiecie od tygodnia nie potwierdzono przypadku koronawirusa. Kiedy ściągniemy maseczki?

Od tygodnia wśród mieszkańców powiatu myślenickiego nie odnotowano nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W Małopolsce w tym czasie przybyło 55 przypadków W ostatnim tygodniu nie zmienia się liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców powiatu myślenickiego. Od 16 maja utrzymuje się na poziomie 148, co wciąż utrzymuje powiat...

Kiedy przestaniemy nosić maseczki? Minister zapowiada zniesienie obowiązku, ale nie wszędzie
Koronawirus 3

Kiedy przestaniemy nosić maseczki? Minister zapowiada zniesienie obowiązku, ale nie wszędzie

„Maseczki nie będą już obowiązkowe, ale nie wszędzie” – w programie "Graffiti" na antenie Polsat News zapowiedział minister zdrowia „Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej” – w programie „Graffiti” Łukasz Szumowski zaznaczył też, że ostateczna decyzja będzie zal...

Opryskiwacze spalinowe dla strażaków mają pomóc w walce z koronawirusem
Myślenice 0

Opryskiwacze spalinowe dla strażaków mają pomóc w walce z koronawirusem

Pozyskane opryskiwacze spalinowe oraz sprzęt zabezpieczający strażaka przeznaczone są do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach odbyło się kolejne spotkanie związane z przekazaniem sprzętu dla...

Jak można pomóc biznesowi i czy debata na ten temat ma sens? Burmistrz wyjaśnia, przedsiębiorcy odpowiadają i proponują rozwiązanie
Myślenice 4

Jak można pomóc biznesowi i czy debata na ten temat ma sens? Burmistrz wyjaśnia, przedsiębiorcy odpowiadają i proponują rozwiązanie

Pomagać - nie pomagać i czy w ogóle warto debatować m.in. na temat umorzenia podatku od nieruchomości w ramach pomocy przedsiębiorcom w czasie pandemii? To jeden z dylematów jaki próbowali rozwiązać radni podczas ostatniej sesji   Podczas XXIII sesji rady miejskiej, która odbyła się w formie wideokonferencji w jednym z punktów porządku obrad znal...

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny
Myślenice 9

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny

Po trzech miesiącach pracy w trybie online, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraca do pracy stacjonarnej. W pierwszej kolejności otwarte zostanie kino, następnie zajęcia w głównym budynku oraz basen Wprowadzenie w kraju stanu epidemii w kulturze doprowadziło do hibernacji kin, teatrów, klubów, czy galerii sztuki. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sp...