Myślenice

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny
Fot. Piotr Jagniewski

Po trzech miesiącach pracy w trybie online, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraca do pracy stacjonarnej. W pierwszej kolejności otwarte zostanie kino, następnie zajęcia w głównym budynku oraz basen

Wprowadzenie w kraju stanu epidemii w kulturze doprowadziło do hibernacji kin, teatrów, klubów, czy galerii sztuki. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu swoją działalność w czasie społecznej kwarantanny przeniósł do sieci, a prowadzone tam działania odbiły się sporym echem wśród mieszkańców.

"Postanowiłem, że nie będziemy niczego udawać i skoro nie możemy się spotkać w realnej rzeczywistości, to ruszymy z Myślenickim Ośrodkiem Domowej Kultury i przygotujemy naszą propozycję tak, jakbyśmy normalnie pracowali. Nie jesteśmy teatrem, operą czy filharmonią, tylko ośrodkiem kultury, mamy swoją specyfikę i konkretne oczekiwania uczestników zajęć"w kwietniowej rozmowie z nami mówił Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS.

Przez ostatnie trzy miesiące pracowaliśmy w trybie online, teraz wracamy do pracy stacjonarnej.

Kino dla 30 osób

Teraz ogłasza stopniowe odmrażanie ośrodka kultury, a w pierwszej kolejności otwarte zostanie kino.

Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS: Przez ostatnie trzy miesiące pracowaliśmy w trybie online, teraz wracamy do pracy stacjonarnej. Przewidujemy trzy etapy odmrażania; w pierwszym otwarte zostanie Kino Muza z nową propozycją programową. W ramach jego działalności, każdego dnia za wyjątkiem poniedziałku odbywać się będą trzy seanse o godz. 15, 18:30 i 20.

Sala kinowa jest w stanie pomieścić 349 osób, natomiast od soboty 6 czerwca na każdy seans wpuszczonych zostanie maksymalnie 30 osób, a fotele zostaną podzielone na trzy sektory.

Każdy z nich będzie dedykowany konkretnemu seansowi filmowemu tak, aby kolejni widzowie nie zajmowali miejsc już wcześniej używanych. - Po takim dniu sala będzie wietrzona i przygotowywana na realizację kolejnych prezentacji filmowych – zapowiada Piotr Szewczyk.

 

Zajęcia stacjonarne w głównym budynku

Od poniedziałku 8 czerwca rusza Myślenicki Ośrodek Kultury z zajęciami stacjonarnymi; indywidualnymi i w grupach maksymalnie do 15 osób. Najbardziej popularne formaty zajęć prezentowanych w czasie pandemii w sieci, dyrektor postanowił utrzymać w wersji online.

- Największą popularnością w sieci cieszyły się zajęcia interaktywne naszego teatru im ks. Karola Wojtyły prowadzące przez Agnieszkę Tolę-Słomkę, salony poezji przygotowane przez Dorotę Ruśkowską, poradnik kulturalnego zielarza, poradnik kulinarny, a strzałem w dziesiątkę okazał się cykl „Za burtą pytań”. Jego format internetowych rozmów prowadzonych przez Adriana Burtana cieszył się tak dużą popularnością, że jego kontynuacja odbywać się będzie właśnie w internecie – wyjaśnia Piotr Szewczyk.

 

Basen; 4 osoby na torze, maksymalnie 50 w obiekcie

Od 15 czerwca nastąpi trzeci etap odmrażania działalności MOKiS. Tego dnia uruchomiona zostanie kryta pływalnia. Aby obiekt mógł zostać uruchomiony, należy spełnić wymogi sanitarne związane m.in. z badaniem wody, czy przygotowaniem przestrzeni do zachowania dystansu społecznego i możliwości dezynfekcji.

- Otwarcie pływalni oznaczać będzie maksymalną liczbę 50 osób przebywających na obiekcie. Oznacza to, że na jednym torze jednocześnie pływać będą mogły 4 osoby, do połowy zmniejszona zostanie liczba osób przebywających w saunie, zamknięta zostanie grota solna, natomiast otwarty basen rekreacyjny i wanna do hydromasażu. Szatnia została wyposażona w specjalną szybę, część szafek będzie wyłączona. Na bieżąco będziemy monitorować liczbę osób, a na basenowym facebooku, co godzinę będziemy ją aktualizować, aby uniknąć zatorów – tłumaczy Szewczyk.

Jak zapewnia dyrektor MOKiS ograniczenia związanie z pandemią koronawirusa nie wpłyną na ceny biletów.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 8 cze 2020

  Woda na basenie nie"stoi" tylko jest cały czas uzdatniania i zapewne czyściejsza niż wtedy gdy chodzą klienci którzy brudni bez prysznica wchodzą do wody co niestety często się zdarza.

  12 Odpowiedz
 • 8 cze 2020

  Proponuję zapoznać się z zasadami obiegu, filtracji i uzdatniania wody basenowej. Woda w basenie nigdy nie "stoi".

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 cze 2020

  A co z zajęciami klubów sportowych delfin i sokół? Dzieci mają wykupiony cały semestr na przód. Kiedy rozpoczną się zajęcia i na jakich zasadach?

  9 1 Odpowiedz
 • 6 cze 2020

  Jak tak tam nie raz nie było nawet 30 osób to żadna różnica :)

  9 4 Odpowiedz
 • 9 cze 2020

  A kiedy zostanie otwarta trzecia niecka i zjeżdżalnia?

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej