Myślenice

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny

MOKiS otwiera kino, basen i główną siedzibę. Będą ograniczenia, ale nie wpłyną na ceny
Fot. Piotr Jagniewski

Po trzech miesiącach pracy w trybie online, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraca do pracy stacjonarnej. W pierwszej kolejności otwarte zostanie kino, następnie zajęcia w głównym budynku oraz basen

Wprowadzenie w kraju stanu epidemii w kulturze doprowadziło do hibernacji kin, teatrów, klubów, czy galerii sztuki. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu swoją działalność w czasie społecznej kwarantanny przeniósł do sieci, a prowadzone tam działania odbiły się sporym echem wśród mieszkańców.

"Postanowiłem, że nie będziemy niczego udawać i skoro nie możemy się spotkać w realnej rzeczywistości, to ruszymy z Myślenickim Ośrodkiem Domowej Kultury i przygotujemy naszą propozycję tak, jakbyśmy normalnie pracowali. Nie jesteśmy teatrem, operą czy filharmonią, tylko ośrodkiem kultury, mamy swoją specyfikę i konkretne oczekiwania uczestników zajęć"w kwietniowej rozmowie z nami mówił Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS.

Przez ostatnie trzy miesiące pracowaliśmy w trybie online, teraz wracamy do pracy stacjonarnej.

Kino dla 30 osób

Teraz ogłasza stopniowe odmrażanie ośrodka kultury, a w pierwszej kolejności otwarte zostanie kino.

Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS: Przez ostatnie trzy miesiące pracowaliśmy w trybie online, teraz wracamy do pracy stacjonarnej. Przewidujemy trzy etapy odmrażania; w pierwszym otwarte zostanie Kino Muza z nową propozycją programową. W ramach jego działalności, każdego dnia za wyjątkiem poniedziałku odbywać się będą trzy seanse o godz. 15, 18:30 i 20.

Sala kinowa jest w stanie pomieścić 349 osób, natomiast od soboty 6 czerwca na każdy seans wpuszczonych zostanie maksymalnie 30 osób, a fotele zostaną podzielone na trzy sektory.

Każdy z nich będzie dedykowany konkretnemu seansowi filmowemu tak, aby kolejni widzowie nie zajmowali miejsc już wcześniej używanych. - Po takim dniu sala będzie wietrzona i przygotowywana na realizację kolejnych prezentacji filmowych – zapowiada Piotr Szewczyk.

 

Zajęcia stacjonarne w głównym budynku

Od poniedziałku 8 czerwca rusza Myślenicki Ośrodek Kultury z zajęciami stacjonarnymi; indywidualnymi i w grupach maksymalnie do 15 osób. Najbardziej popularne formaty zajęć prezentowanych w czasie pandemii w sieci, dyrektor postanowił utrzymać w wersji online.

- Największą popularnością w sieci cieszyły się zajęcia interaktywne naszego teatru im ks. Karola Wojtyły prowadzące przez Agnieszkę Tolę-Słomkę, salony poezji przygotowane przez Dorotę Ruśkowską, poradnik kulturalnego zielarza, poradnik kulinarny, a strzałem w dziesiątkę okazał się cykl „Za burtą pytań”. Jego format internetowych rozmów prowadzonych przez Adriana Burtana cieszył się tak dużą popularnością, że jego kontynuacja odbywać się będzie właśnie w internecie – wyjaśnia Piotr Szewczyk.

 

Basen; 4 osoby na torze, maksymalnie 50 w obiekcie

Od 15 czerwca nastąpi trzeci etap odmrażania działalności MOKiS. Tego dnia uruchomiona zostanie kryta pływalnia. Aby obiekt mógł zostać uruchomiony, należy spełnić wymogi sanitarne związane m.in. z badaniem wody, czy przygotowaniem przestrzeni do zachowania dystansu społecznego i możliwości dezynfekcji.

- Otwarcie pływalni oznaczać będzie maksymalną liczbę 50 osób przebywających na obiekcie. Oznacza to, że na jednym torze jednocześnie pływać będą mogły 4 osoby, do połowy zmniejszona zostanie liczba osób przebywających w saunie, zamknięta zostanie grota solna, natomiast otwarty basen rekreacyjny i wanna do hydromasażu. Szatnia została wyposażona w specjalną szybę, część szafek będzie wyłączona. Na bieżąco będziemy monitorować liczbę osób, a na basenowym facebooku, co godzinę będziemy ją aktualizować, aby uniknąć zatorów – tłumaczy Szewczyk.

Jak zapewnia dyrektor MOKiS ograniczenia związanie z pandemią koronawirusa nie wpłyną na ceny biletów.

Powiązane tematy

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Komentarze

 • 6 cze

  A co z zajęciami klubów sportowych delfin i sokół? Dzieci mają wykupiony cały semestr na przód. Kiedy rozpoczną się zajęcia i na jakich zasadach?

  9 1 Odpowiedz
  • 6 cze

   Prawdopodobnie nie będzie zajęć grupowych. Wpuszczenie grupy od razu zapełni limit na basenie przez co klienci indywidualni nie zostaną wpuszczeni a to będzie powodować konflikty.
   Basen jest chyba miejski i nie można osobom z poza klubów zamknąć drzwi przed nosem.
   Powinni wydłużyć godziny pracy basenu do 23.00 i wprowadzić możliwość kupienia biletu wstępu przez Internet. Tak jak się kupuje bilet na pkp czy lotniczy. Nie przyjdziesz trudno, kasa przepada.
   Otwarcie sauny mogliby sobie odpuścić. Osoba w saunie będzie zabierać miejsce na "torze"

   7 7 Odpowiedz
   • 8 cze

    Sauna ma swój osobny licznik i osobny limit osób więc korzystający z sauny nie zabierają miejsca pływającym.Na 1 torze mogą być max 4 osoby .Są takie godziny gdzie sauna cieszy się dużym powodzeniem i czekało się w kolejce do sauny a tory były wolne.

    5 1 Odpowiedz
 • 6 cze

  Kto teraz pójdzie do kina i na co? ??? Powstają jakieś filmy przez tą pandemie? ??? Chyba nie

  6 2 Odpowiedz
 • 6 cze

  I na basen zapraszacie do tej brudnej wody co stoi od zamknięcia od marca? Wstyd

  11 16 Odpowiedz
  • 8 cze

   Proponuję zapoznać się z zasadami obiegu, filtracji i uzdatniania wody basenowej. Woda w basenie nigdy nie "stoi".

   12 Odpowiedz
  • 8 cze

   Woda na basenie nie"stoi" tylko jest cały czas uzdatniania i zapewne czyściejsza niż wtedy gdy chodzą klienci którzy brudni bez prysznica wchodzą do wody co niestety często się zdarza.

   12 Odpowiedz
 • 9 cze

  A kiedy zostanie otwarta trzecia niecka i zjeżdżalnia?

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Opryskiwacze spalinowe dla strażaków mają pomóc w walce z koronawirusem
Myślenice 0

Opryskiwacze spalinowe dla strażaków mają pomóc w walce z koronawirusem

Pozyskane opryskiwacze spalinowe oraz sprzęt zabezpieczający strażaka przeznaczone są do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach odbyło się kolejne spotkanie związane z przekazaniem sprzętu dla...

Koronawirus się nie cofa. Minister zdrowia zapowiada drugą falę epidemii. Przybywa zachorowań w powiecie myślenickim
Koronawirus 21

Koronawirus się nie cofa. Minister zdrowia zapowiada drugą falę epidemii. Przybywa zachorowań w powiecie myślenickim

Druga fala epidemii nadejdzie jesienią, społecznej kwarantanny nie będzie, ale wróci obowiązek noszenia maseczek – w wywiadzie dla PAP przewiduje minister zdrowia. W powiecie myślenickim powoli, ale wzrasta liczba zachorowań. W wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej Łukasz Szumowski przewiduje, że druga fala epidemii nadejdzie jesienią, r...