Myślenice

Oddziałyy anestezjologii i intensywnej terapii przeszły gruntowny remont

Oddziałyy anestezjologii i intensywnej terapii przeszły gruntowny remont

W Myślenickim szpitalu gruntowny remont przeszły oddziały anestezjologii i intensywnej terapii. Zakupiono do nich również specjalistyczny sprzęt, a całość kosztowała 10 mln zł

W szpitalu w Myślenicach otwarto zmodernizowane oddziały anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach unijnego projektu remont przeszły pomieszczenia pracowni diagnostyki obrazowej do których kupiono m.in. nowy cyfrowy aparat RTG oraz dedykowane do niego oprogramowanie PACS.

W ubiegłym roku w tym miejscu przyjęto prawie 100 pacjentów. To głównie poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych. Każdego roku przeprowadza się tu ponad 3000 zabiegów operacyjnych.

– Dlatego tak ważny jest systematyczny i ciągły proces badań diagnostycznych oraz proces sterylizacji – podkreśla dyrektor szpitala Adam Styczeń.

Pomieszczenia znajdujące się w tzw. „przyziemiu” w budynku głównym szpitala przekształcono na pomieszczenia nowoczesnej centralnej sterylizatorni. Do szpitala trafiły też nowe sterylizatory, dezynfektory i myjki.

Modernizacja wraz ze sprzętem kosztowała ponad 10 mln zł, a 1,5 mln pochodziło z kasy powiatu.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

  • Brak zdjęcia
    20 cze 2020

    I bardzo dobrze, to są konkretne unijne pieniądze na nasze zdrowie. Nikt inny nie pomoże, nasz dojny rząd bardzo lubi deklarować przed kamerami. Unia nie deklaruje, tylko daje. Brawo i jeszcze raz zdrówka dla Wszystkich!

    8 Odpowiedz

Zobacz więcej