Myślenice

Opryskiwacze spalinowe dla strażaków mają pomóc w walce z koronawirusem

Opryskiwacze spalinowe dla strażaków mają pomóc w walce z koronawirusem

Pozyskane opryskiwacze spalinowe oraz sprzęt zabezpieczający strażaka przeznaczone są do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach odbyło się kolejne spotkanie związane z przekazaniem sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu myślenickiego. Sprzęt został kupiony w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Medyczny.

- Pozyskane opryskiwacze spalinowe oraz sprzęt zabezpieczający strażaka przeznaczone są do realizacji zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 ale również mogą zostać wykorzystane podczas akcji ratowniczo – gaśniczych – wyjaśnia bryg. Roman Ajchler.

Podczas przekazania udzielono strażakom ochotnikom informacji o prawidłowej i skutecznej obsłudze oraz o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas działań zwalczających koronawirusa. Podczas tego spotkania 22 jednostki OSP wzbogaciły się o nowy sprzęt.

Sprzęt przekazał radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica wraz z Komendantem Powiatowym PSP st. bryg. Sławomirem Kagankiem oraz Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Janem Podmokłym.

Komentarze

Zobacz więcej

Teraz fala szczepień?
Koronawirus 1

Teraz fala szczepień?

Po tym, jak opadła trzecia fala pandemii koronawirusa, wezbrała kolejna. Tym razem w postaci powszechnych szczepień W ostatnich tygodniach trzeciej fali koro...