Myślenice

Nowa siedziba starostwa będzie gotowa w lipcu 2021 roku. Ma rozwiązać problem kolejek przed wydziałem komunikacji

Nowa siedziba starostwa będzie gotowa w lipcu 2021 roku. Ma rozwiązać problem kolejek przed wydziałem komunikacji
Termin zakończenia prac przy budowie nowej siedziby starostwa to koniec lipca 2021 roku. Fot. Piotr Jagniewski

Problem kolejek w wydziale komunikacji w Myślenicach zgłaszacie od 2013 roku. Po wprowadzeniu kar za nieprzerejestrowanie samochodu, a następnie po zamknięciu urzędu z powodu koronawirusa starostwo przekonuje, że rozwiąże go oddanie nowej siedziby

Podczas 24. sesji rady powiatu starosta Józef Tomal informował, że powiat podpisał umowę na realizację wykończenia nowej siedziby starostwa, jaka powstaje przy ul. Drogowców.

- W przetargu uczestniczyło 14 firm. Wygrała go firma z Limanowej, która wykonanie II etapu budowy wyceniła na kwotę 8 mln zł. Termin zakończenia prac to koniec lipca 2021 roku. W przeciągu następnych 2-3 miesięcy przeniesiemy tam wydziały z ul. Słowackiego i wydział komunikacji – zapowiada Józef Tomal.

Problem kolejek w wydziale komunikacji w Myślenicach zgłaszacie od 2013 roku. Ten nasilił się z końcem roku, kiedy rząd zmienił przepisy dotyczące nieprzerejestrowania samochodu i kar.

W lutym jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa zwracaliście uwagę, że chcąc załatwić swoją sprawę w wydziale komunikacji starostwa powiatowego, niejednokrotnie wstajecie o świcie, aby zjawić się na Drogowców 2, nawet na godzinę przed otwarciem.

Jak tłumaczyli urzędnicy, taki stan rzeczy miał wynikać ze zmiany przepisów i zapowiedzi kar za nieprzerejstrowanie samochodu w ciągu 30 dni od jego zakupu oraz z ograniczonej liczby osób, jaką są w stanie obsłużyć.

Sprawę dodatkowo skomplikował wprowadzony w kraju przez rząd „stan epidemii”. Po ponownym otwarciu urzędów zamrożony przez koronawirusa problem, związany z przepustowością w wydziale komunikacji starostwa powiatowego wrócił, a nasi czytelnicy przesyłali zdjęcia z kolejek w jakich przychodzi im stać.

Rozwiązania problemu starosta doszukuje się w oddaniu nowej siedziby. Dzisiaj urzędnicy obsługują mieszkańców na 10 stanowiskach, natomiast w powstającym po sąsiedzku nowym budynku starostwa ma ich być 16.

Jak czytamy na stronie powiatu; łączna powierzchnia dwupiętrowego budynku to 1814 m.kw. Znajdą się w nim cztery wydziały: geodezji, kartografii i katastru, architektury, budownictwa, remontów i zamówień publicznych, komunikacji , a także gospodarki mieniem powiatu, skarbu państwa i ochrony środowiska oraz archiwum urzędu.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 3 lip

  W nowej siedzibie wiecej osob zmiesci sie w kolejce pod dachem :)
  Kiedy zaczac sie cieszyc ?

  27 10 Odpowiedz
 • 3 lip

  Plus 4 urzędników, to się nazywa cyfryzacja według starosty...

  25 12 Odpowiedz
  • 3 lip

   Nie wiem czy miasto info nie popełnia nadużycia, pisząc o urzędzie z zarządem nie z nadania PiS?
   Starostwo nie jest obsadzone z nadania PiS, i pisanie o inwestycjach starostwa, może się dobrze kojarzyć.
   Tak nie powinno nigdy być.
   Co nie pisowskie, jest wrogie i poruszanie takich tematów powinno być urzędowo zakazane.
   Jeżeli miasto info o tym pisze, musi wiedzieć że nie jest to akceptowane przez PiS, a to może się wiązać z konsekwencjami które niebawem nadejdą.

   11 6 Odpowiedz
 • 3 lip

  Nowy budynek nie rozwiąże problemu, chyba że taki, że ludzie nie będą już stać przed wydziałem komunikacji, tylko w budynku. Jestem pewien, że obsługa nadal będzie powolna i większość okienek będzie zamkniętych. Zamiast nowych budynków trzeba zainwestować w cyfryzację, pozwolić ludziom załatwiać sprawy online, wtedy nowy budynek nie będzie potrzebny (kasa zaoszczędzona), liczba urzędników zmniejszy się (kasa zaoszczędzona), a i kolejki się zmniejszą.

  26 10 Odpowiedz
  • 3 lip

   Wszystko co piszesz jest prawda... ale jedna rzecz w zamyśle starostwa nie przejdzie.... jak redukcja etatów????? toż to trzeba teraz więcej... bo ktoś np musi pilnować starych budynków... przecież każdy ma takiego wujka stryjka co by mógł na nocki np... ;-)

   10 10 Odpowiedz
 • 3 lip

  O dalej będą działać w 1 zmianie i jeszcze zrobią tak że kasa będzie krucej czynna niż stoisko co przyjmuje klijetna a strasznie będą mówić że ile to daje ile wydłużyli
  😂😂😂

  15 11 Odpowiedz
  • Piotr 3 lip

   Andrzejku wypowiedź Oki nawet łapkę w górę Ci dałem ale zlituj się i zapamiętaj:

   KrÓcej
   Klienta

   Nasz język jest za piękny żeby go tak masakrować

   5 3 Odpowiedz
 • mirek@ 3 lip

  10 lat juz rozwiazuja ten problem

  13 10 Odpowiedz
 • 3 lip

  Kurde proszę dajcie możliwość edytowania postów....
  Bo Chodzi o to żeby rozwiązywać problem ale go nie rozwiązać.

  Tak jak w filmie kler
  Zbierać na rynny ale nie wymieniać ich żeby było na co zbierać.

  13 3 Odpowiedz
 • 3 lip

  Dobrze napisane MA BYĆ !!! Ale nie będzie!!!
  Pieprzona biurokracja zabija wszystko!!!
  Na tak duzy powiat stanowisk już w 2005 r powinno być 11!!!!
  A kasa czynna od otwarcia do zamknięcia bo w końcu z kasy utrzymuje się starostwo ...

  11 11 Odpowiedz
 • 4 lip

  Ludzie nie glosujcie na dude 12 lipca. Chcecie nowoczesnej Polski czy wiesniackiej co? R. Trzaskowski jest nowoczesny i inteligentny i nie bedzie dawal socjalnych programow ale namawial do uczciwej pracy. Teraz ci co biora 500 plus nie musza juz pracowac bo na wszystko ich stac i to bez pracy. Rozumiecie to? Ci ludzie bez pracy biorac 500 plus staja sie bogaci a zwykly podatnik ktory jest kawalerem albo mloda kobieta ktora nie jest zamezna musi ciezko pracowac na ich 500 plus. Jak nie chcecie takiej Polski to nie glosujcie na dude. pis to najgorszy rzad jaki moze byc.

  14 11 Odpowiedz
  • 5 lip

   Oj kłamiesz, sam Trzaskowski mówił, że będzie bronił 500+ i zawetuje każdą ustawę, która będzie miała go znieść. Co więcej Schetyna mówił, że 500+ to był pomysł platformy, a pis im go ukradł, ponad to, platforma reklamowała się tym, że podniesie kwotę 500+.

   Trzaskowski jest zwolennikiem programów socjalnych, tak samo jak Duda, dlatego oboje są siebie warci.

   7 7 Odpowiedz
   • 6 lip

    Teraz Trzaskowski idzie o krok dalej i wycenił wychowanie dziecka na 200zł jako dodatek do emeyrtury ? Nie wiem, platforma myśli że to będzie coś w stylu "szkodliwe 200+" ?
    Ale dobrze niech rozdają.. ciekawe czy dotrzyma obietnicy

    3 8 Odpowiedz
 • 5 lip

  nie potrzebny budynek tylko zmienic personel i system !!!!!

  10 9 Odpowiedz

Zobacz więcej