Myślenice

Nowa siedziba starostwa będzie gotowa w lipcu 2021 roku. Ma rozwiązać problem kolejek przed wydziałem komunikacji

Nowa siedziba starostwa będzie gotowa w lipcu 2021 roku. Ma rozwiązać problem kolejek przed wydziałem komunikacji
Termin zakończenia prac przy budowie nowej siedziby starostwa to koniec lipca 2021 roku. Fot. Piotr Jagniewski

Problem kolejek w wydziale komunikacji w Myślenicach zgłaszacie od 2013 roku. Po wprowadzeniu kar za nieprzerejestrowanie samochodu, a następnie po zamknięciu urzędu z powodu koronawirusa starostwo przekonuje, że rozwiąże go oddanie nowej siedziby

Podczas 24. sesji rady powiatu starosta Józef Tomal informował, że powiat podpisał umowę na realizację wykończenia nowej siedziby starostwa, jaka powstaje przy ul. Drogowców.

- W przetargu uczestniczyło 14 firm. Wygrała go firma z Limanowej, która wykonanie II etapu budowy wyceniła na kwotę 8 mln zł. Termin zakończenia prac to koniec lipca 2021 roku. W przeciągu następnych 2-3 miesięcy przeniesiemy tam wydziały z ul. Słowackiego i wydział komunikacji – zapowiada Józef Tomal.

Problem kolejek w wydziale komunikacji w Myślenicach zgłaszacie od 2013 roku. Ten nasilił się z końcem roku, kiedy rząd zmienił przepisy dotyczące nieprzerejestrowania samochodu i kar.

W lutym jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa zwracaliście uwagę, że chcąc załatwić swoją sprawę w wydziale komunikacji starostwa powiatowego, niejednokrotnie wstajecie o świcie, aby zjawić się na Drogowców 2, nawet na godzinę przed otwarciem.

Jak tłumaczyli urzędnicy, taki stan rzeczy miał wynikać ze zmiany przepisów i zapowiedzi kar za nieprzerejstrowanie samochodu w ciągu 30 dni od jego zakupu oraz z ograniczonej liczby osób, jaką są w stanie obsłużyć.

Sprawę dodatkowo skomplikował wprowadzony w kraju przez rząd „stan epidemii”. Po ponownym otwarciu urzędów zamrożony przez koronawirusa problem, związany z przepustowością w wydziale komunikacji starostwa powiatowego wrócił, a nasi czytelnicy przesyłali zdjęcia z kolejek w jakich przychodzi im stać.

Rozwiązania problemu starosta doszukuje się w oddaniu nowej siedziby. Dzisiaj urzędnicy obsługują mieszkańców na 10 stanowiskach, natomiast w powstającym po sąsiedzku nowym budynku starostwa ma ich być 16.

Jak czytamy na stronie powiatu; łączna powierzchnia dwupiętrowego budynku to 1814 m.kw. Znajdą się w nim cztery wydziały: geodezji, kartografii i katastru, architektury, budownictwa, remontów i zamówień publicznych, komunikacji , a także gospodarki mieniem powiatu, skarbu państwa i ochrony środowiska oraz archiwum urzędu.

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • 3 lip 2020

  W nowej siedzibie wiecej osob zmiesci sie w kolejce pod dachem :)
  Kiedy zaczac sie cieszyc ?

  27 12 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 3 lip 2020

  Nowy budynek nie rozwiąże problemu, chyba że taki, że ludzie nie będą już stać przed wydziałem komunikacji, tylko w budynku. Jestem pewien, że obsługa nadal będzie powolna i większość okienek będzie zamkniętych. Zamiast nowych budynków trzeba zainwestować w cyfryzację, pozwolić ludziom załatwiać sprawy online, wtedy nowy budynek nie będzie potrzebny (kasa zaoszczędzona), liczba urzędników zmniejszy się (kasa zaoszczędzona), a i kolejki się zmniejszą.

  26 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2020

  Plus 4 urzędników, to się nazywa cyfryzacja według starosty...

  25 14 Odpowiedz
 • 3 lip 2020

  Kurde proszę dajcie możliwość edytowania postów....
  Bo Chodzi o to żeby rozwiązywać problem ale go nie rozwiązać.

  Tak jak w filmie kler
  Zbierać na rynny ale nie wymieniać ich żeby było na co zbierać.

  13 4 Odpowiedz
 • 4 lip 2020

  Ludzie nie glosujcie na dude 12 lipca. Chcecie nowoczesnej Polski czy wiesniackiej co? R. Trzaskowski jest nowoczesny i inteligentny i nie bedzie dawal socjalnych programow ale namawial do uczciwej pracy. Teraz ci co biora 500 plus nie musza juz pracowac bo na wszystko ich stac i to bez pracy. Rozumiecie to? Ci ludzie bez pracy biorac 500 plus staja sie bogaci a zwykly podatnik ktory jest kawalerem albo mloda kobieta ktora nie jest zamezna musi ciezko pracowac na ich 500 plus. Jak nie chcecie takiej Polski to nie glosujcie na dude. pis to najgorszy rzad jaki moze byc.

  15 11 Odpowiedz

Zobacz więcej