Myślenice

Trwają prace nad nową siedzibą starostwa. Oddanie budynku najpóźniej nastąpi jesienią

Trwają prace nad nową siedzibą starostwa. Oddanie budynku najpóźniej nastąpi jesienią

Praca wre. Przed nową siedzibą starostwa budowane są drogi zewnętrzne i parkingi. Zamontowano też maszty. Początkowo oddanie budynku planowano na lipiec tego roku, ale najpóźniej nastąpi to jesienią

Podczas sesji rady powiatu (29 marca), Józef Tomal (FZM) informował o postępach prac przy budowie nowej siedziby starostwa powiatowego. "Trwa realizacja II etapu budowy budynku usług publicznych przy ul. Drogowców w Myślenicach. Obecnie wykonywane są roboty wykończeniowe wewnątrz budynku, trwają prace związane z budową parkingów oraz dróg wewnętrznych. Ponadto realizowane są prace związane z budową kanalizacji deszczowej oraz infrastruktury teletechnicznej. Wartość robót II etapu to ok. 8 mln zł"– mówił.

Realizacja pierwszego etapu prac dobiegła końca, a w sumie na inwestycje powiat planuje się wydać 12 991 352 zł. 

Jak czytamy na stronie powiatu; łączna powierzchnia dwupiętrowego budynku to 1814 m.kw. Znajdą się w nim cztery wydziały: geodezji, kartografii i katastru, architektury, budownictwa, remontów i zamówień publicznych, komunikacji , a także gospodarki mieniem powiatu, skarbu państwa i ochrony środowiska oraz archiwum urzędu.

Szczególnie liczycie na wydział komunikacji, w którym problemy z oczekiwaniem na obsługę zgłaszacie od 2013 roku. Zjawisko nasiliło się z końcem 2019 roku, kiedy rząd zmienił przepisy dotyczące nieprzerejestrowania samochodu i kar, a pogłębił go wiosenny lockdown  wprowadzony z powodu koronawirusa w 2020 r.

Rozwiązania problemu starosta doszukuje się w oddaniu nowej siedziby. Dzisiaj urzędnicy obsługują mieszkańców na 10 stanowiskach, natomiast w powstającym po sąsiedzku nowym budynku starostwa ma ich być 16.

 

SPROSTOWANIE

Po publikacji tekstu od starosty Józefa Tomala otrzymaliśmy prośbę o zamieszczenie sprostowania informacji. Błędne dane zostały poprawione, a poniżej znajduje się treść sprostowania: 

"W związku z opublikowaniem w dniu 30 marca 2021 r. na portalu internetowym www.miasto-info.pl artykułu pt. "Trwają prace nad nową siedzibą starostwa. Budynek będzie kosztować ponad 18 mln zł?" autorstwa Państwa redakcji wskazuję, iż zawiera on treści niezgodne z prawdą i stanem faktycznym.

Nieprawdziwa jest informacja: Cyt. "Realizacja pierwszego etapu prac miałą kosztować 3,36 mln zł, co łącznie daje kwotę przekraczającą 11 mln zł; w sumie na inwestycje, powiat planuje wydać nieco ponad 18,5 mln zł, choć może sie okazać, że romach inwestycyjny będzie znacznie większy" - jest to nieprawdą, ponieważ łączny budżet inwestycji, jaką jest budowa nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. Drogowców, to kwota 12 991 352 zł".

Powiązane tematy

Komentarze (18)

 • Brak zdjęcia
  31 mar 2021

  Kurde zaradni Ci przeciwnicy burmistrza, jeden sobie remont rynku zrobił i muzeum walnął, drugi budynek za 18 bniek wystawi, a Szlachetka wbija tabliczki w parku żeby psie kupy sprzątać ?

  16 2 Odpowiedz
 • mirek@ 31 mar 2021

  hmm moze nie pomijaj, to ile tych drzew wycieli co?

  16 2 Odpowiedz
 • 30 mar 2021

  Zaczęli w 2019 budować, zresztą były przetarg i są to szeroko dostępne informacje w Internecie :) I ustala się również cos takiego jak budżet :) Co mają teraz nagle tym ludziom pracę zabierać? :) A szpitale to w całej Polsce niestety zipią i tu trzeba centralnych działań :(

  20 10 Odpowiedz
 • 31 mar 2021

  TomeL, rozumiem, że musisz. No cóż, taka linia działania. Niestety, jest pandemia i nie masz możliwości zobaczyć oddziałów po remontach. Ale popytaj tych, którzy skorzystali z leczenia. A z resztą po co, przecież dobrze znasz prawdę. A propaganda musi działać. Przykre.
  Natomiast budynek z wydziałami w jednym miejscu jest potrzebny, to jest wygoda, żeby ludzie nie ganiali w pocie czoła po mieście, chcąc załatwić swoje sprawy, bo to szkodzi zdrowiu. Tak się o nich martwisz, że się gubisz.

  15 2 Odpowiedz
 • 1 kwi 2021

  Widzę Publicysto, że świetnie orientujesz się w sytuacji polskich szpitali. Rzeczywiście toną w długach, no ale cóż się dziwić, skoro milionowe fundusze pochłania Toruń, telewizja, maseczki bez atestów, znikające respiratory, stare łóżka w cenie nowych, itp. Pewnie podobnie jest w szpitalu Babińskiego mimo, że jest w innym powiecie. Ale sprawdź jakby co.
  Nie muszę bronić naszego Powiatu. Każdy sam widzi efekty na bieżąco. A swoją opinię JESZCZE mogę wyrażać, jak każdy mieszkaniec powiatu tutaj piszący.
  Czyżbyś Ty kogoś ślepo musiał bronić?
  Nie polemizuję więcej, bo szkoda czasu przed Świętami. Życzę więcej obiektywizmu i szacunku dla pracy "nie swoich".

  13 Odpowiedz

Zobacz więcej