Miasto

Akcja: Kierowco, parkuj po ludzku

Akcja: Kierowco, parkuj po ludzku

Koniec parkowania niezgodnie z przepisami. Rusza akcja „Parkuj po ludzku” w ramach której mieszkańcy mogą nie tylko upominać kierowców poprzez umieszczanie za ich wycieraczkami specjalnych ulotek, ale przede wszystkim utrzymać kontakt ze strażą  miejską

 Od marca straż miejska interweniowała już 372 razy wobec nieprawidłowo parkujących kierowców. Od tego czasu wystawiła 182 mandaty na łączną sumę 19.500 zł i założyła 55 blokad i odholowała dwa pojazdy. Teraz we wspólną akcję portalu Miasto-info.pl, straży miejskiej, urzędu miasta i Gazety Myślenickiej będą mogli włączyć się również przechodnie.

Półtora metra to średnio dwa kroki lub trzy płytki chodnikowe. Kierowcy, którzy parkują swoje samochody na chodniku, właśnie tyle miejsca powinni pozostawić dla pieszych. Często jednak zostaje ono znacznie ograniczone.

Zasady zatrzymania i postoju pojazdów na chodnikach reguluje art. 47* prawa o ruchu drogowym. Został on stworzony, by chronić pieszych i dać im minimum komfortu w poruszaniu się po chodniku.  - Proszę pomyśleć o osobach poruszających się na wózkach, o rodzicach z wózkami dziecięcymi, o osobach idących o kulach, o niewidomych z laską lub psem przewodnikiem. Często omijają auta wychodząc na jezdnię, gdyż nie chcą ryzykować urwaniem lusterka, porysowaniem samochodu lub po prostu nie mają miejsca by przejść – mówi Tomasz Burkat, komendant myślenickiej straży miejskiej.

Jak dołączyć do akcji?

Wystarczy dobre oko, aparat fotograficzny lub telefon komórkowy. Zdjęcia parkujących niezgodnie z przepisami kierowców mona dodawać do poniższej galerii (koniecznie z zasłoniętą rejestracją), na adres redakcja@miasto-info.pl lub wysyłać na adres straży miejskiej (sm@myslenice.pl) lub wkładając za wycieraczkę tzw. fiszkę lub dzwoniąc pod numer straży miejskiej, która będzie interweniować. - Mocno wierzymy w to, że można zmienić mentalność zmotoryzowanych, dlatego już dziś zwracamy się z apelem do kierowców, by pamiętali również o innych użytkownikach ruchu, a szczególnie tych poruszających się po chodniku – dodaje Tomasz Burkat.

"Parkuj po ludzku" to wynik ubiegłorocznej akcji zapoczątkowanej na portalu Miasto-info.pl w ramach której użytkownicy na mapie zaznaczali miejsca w których parkuje się niezgodnie z przepisami.


Zdjęcia wysyłaj na: redakcja@miasto-info.pl, sm@myslenice.pl
Kontakt do straży miejskiej: tel. 12 639 23 23 , kom  609 600 003 (pon.-pt. 8– 22.) sm@myslenice.pl lub dodaj je do poniższej galerii

Powiązane tematy

Komentarze (153)

 • 3 lip 2011

  Jak nie masz gdzie zaparkować to nie parkujesz i tyle, a nie zostawiasz auto gdzie popadnie i nie myślisz o innych uczestnikach ruchu. Owszem masz prawo złościć się na władze że parkingów nie robią tego Ci nikt nie zabroni i większość forumowiczów pewnie takie pretensje ma ale brak miejsc do parkowania nie upoważnia nas zostawiać auta byle gdzie.

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 cze 2011

  ostatnie zdjęci sumuje bezprawie w mieścinie

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 cze 2011

  Ostatnie zdjęcie właśnie pokazuje jak strażnicy porządku odnoszą sie to owej akcji i jaki przykład dają!

  6 4 Odpowiedz
 • 19 lip 2011

  Zawsze tak jest. Policja i Straż Miejska powinny dawać dobry przykład obywatelom. Uważam, że ktoś kto wypomina innym te same błędy, które sam popełnia jest po prostu żałosny

  3 Odpowiedz
 • Bulage 6 cze 2011

  Dokładnie tak jest. Pozorowana akcja bez żadnych konsekwencji idących za nią. Ciekawi mnie jedna sprawa. Czy ktoś ze Straży Miejskiej lub policji czyta to forum? Mam nadzieję że nie ,bo jeżeli czytają i robią to co robią(czyli zero reakcji) to znaczy że mają ludzi głęboko w d...

  4 2 Odpowiedz

Zobacz więcej