Miasto

Prywatni przewoźnicy: Nie dla przenosin na dworzec PKS

Prywatni przewoźnicy: Nie dla przenosin na dworzec PKS

W ostatnich dniach na pojazdach prywatnych przewoźników znalazły się plakaty, które jednoznacznie określają stosunek ich właścicieli do propozycji gminy i PKS dotyczącej przenosin na powstający przy ul. Słonecznej dworzec

„Nie! Dla przeniesienia prywatnych busów na dworzec grupy PKS!” - czytamy w tytule komunikatu. Dalej znajduje się lista konsekwencji jakie pociągnie za sobą zawarcie umowy z Grupą PKS Myślenice. Według prywatnych przewoźników będzie to: „ * zmiana lokalizacji na niedogodną, * nawet dwukrotnie droższy przejazd z powodu wysokiej opłaty za korzystanie z terenu dworca PKS, *  koniec zdrowej konkurencji, * powrót do monopolistycznych praktyk oraz * przejęcie rynku usług przewozowych przez Grupę PKS”.

Rozmowy przedstawicieli PKS Myślenice, gminy i prywatnych przewoźników trwają od kilku tygodni. Związane są z likwidacją dworca busów i dotyczą warunków na jakich właściciele busów mieliby korzystać z powstającego przy ul. Słonecznej dworca.

 Do tej pory odbyły się trzy spotkania. Prezes PKS Michał Kik proponuje prywatnym przewoźnikom m.in. pięcioletni okres ulgowych opłat oraz zróżnicowanie stawek w zależności długości kursu. Natomiast przewoźnicy, którzy początkowy przystanek zaplanują na dworcu PKS, mogliby korzystać z usług powstającego przy ul. Przemysłowej centrum motoryzacyjnego PKS Grupa. Za zatankowanie tam 50 litrów paliwa przewoźnik miałby otrzymać zwolnienie z opłat za jeden odjazd. Przewoźnicy nie zgodzili się na uzgadnianie zmian w rozkładach w porozumieniu z PKS.

Na wypracowanie porozumienia strony miały czas do 15 maja. Taką datę podała Gazeta Myślenicka. Po tym terminie – podaje tygodnik miało rozpocząć się podpisywanie umów z przewoźnikami. Nie doszło do niego, ponieważ większość przewoźników nie przystało na proponowane warunki.

Według Dziennika Polskiego prywatni przewoźnicy wynajęli jedną z krakowskich kancelarii prawnych oraz prowadzą wstępne rozmowy z prywatnym właścicielem dotyczące używania jego terenu jako parking dla busów.

Na co zwracasz szczególną uwagę, decydując się na skorzystanie z usług firmy przewozowej?

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (184)

 • Brak zdjęcia
  7 cze 2011

  UWAGA PRZECZYTAJCIE! DLACZEGO BUSIARZE MAJĄ PŁACIĆ ZA WJAZD NA PSEUDO DWORZEC? JEŚLI MA BYĆ ZDROWA KONKURENCJA TO W OSTATECZNOŚCI ZA DARMO! ONI SIE NIE PROSZĄ TAM IŚĆ! TO BURMISTRZ NALEGA, A DLACZEGO? PODOBNO PAN O. PO SWOJEJ KADENCJI MA ZAPEWNIONĄ PRACE W PKS ŁÓDŹ NA STANOWISKU DYREKTORA! WSTYD I HAŃBA , MYŚLE ŻE SPRAWA ZNAJDZIE FINAŁ W PROKURATURZE , NIE DAJMY SIE LUDZIE MANIPULOWAĆ! TEGO CZŁOWIEKA TRZEBA ODIZOLOWAĆ OD KORYTA!

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 maj 2011

  Busiarze tak się rozpanoszyli, że wreszcie ktoś im nos utrze. Wszyscy pasażerowie na tym skorzystają - zaczną nas wreszcie szanować! Traktowali nas jak towar. Jestem na TAK!!!

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lip 2011

  Macie PO teraz zawodowi bedom płacic za jazde po Zakopiance Pks Myślenice upada to wręcz niedowiary wiele lat bylem kierowca w pks wszystko przez te busy to one wyniszczają wszystkie pks i ludzie męczom sie w tych mikrobusach a ci psełdo kierowcy w wiekszosci to cwaniaki a jak szaleją ostatnio widziałem na lokalnej ten rejon był zawsze rekreacją myślenic nie wiem jak m bylo uruchomic tak ruchliwa trasę w kier strózy poco sa tam tylko 2 przystanki od młynu do zjazdu z Zakopianki jest po niej elegancki dojazd

  2 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 8 cze 2011

  Juliaaaa Przecież nie ma już PKS Myślenice, jedynie PKS Łódź. Fifi chyba w nie popełnia jednak błędów w przeciwieństwie do Ciebie. Piszesz nazwy miast z małych liter. Niedbałość czy braki w edukacji?

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 maj 2011

  A kogo Ci panowie busiarze straszą ?

  Jak NIE to nie i koniec, nikt ich nie będzie zmuszał do przeniesienia się..

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej