Myślenice

Wchodzisz bez maseczki do sklepu lub busa? Sprawdzi to straż miejska i policja

Wchodzisz bez maseczki do sklepu lub busa? Sprawdzi to straż miejska i policja
Fot. myslenice.pl

„Policja i Straż Miejska kontrolują noszenie maseczek w sklepach i busach” - czytamy na oficjalnej stronie miasta. Brak zasłoniętych ust i nosa może kosztować 500 zł

Rano pisaliśmy o tym, że rzecznik ministerstwa zdrowia zapowiedział doprecyzowanie przepisów tak, aby właściciele odmawiali obsługi klientom, którzy nie przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Tymczasem miasto i gmina Myślenice informuje, ze „w związku ze wzrostem zakażeń na koronawirusa, policjanci oraz strażnicy miejscy sprawdzą, czy pasażerowie komunikacji zbiorowych noszą maseczki. Kontrole zapowiadane są także w sklepach i galeriach”.

Jednocześnie gmina przypomina, że lekceważenie obowiązujących przepisów związanych ze zwalczaniem pandemii koronawirusa może skutkować nałożeniem mandatu karnego w kwocie do 500 zł.

Powiązane tematy

Komentarze (25)

 • 5 sie 2020

  Ciekawe rozumowanie władz jestem jak najbardziej za maseczkami dla wszystkich jak jednak rozumieć to że w sklepach kinach teatrach mpk trzeba mieć maseczki A w szkołach od września już nie ? W szkole koronawirus ginie ??

  19 7 Odpowiedz
 • 6 sie 2020

  Temu, że jak ktoś charczy smarka i pluje stojąc praktycznie na mnie w busie albo w kolejce to robi to do swojej maseczki A nie na mnie.

  15 3 Odpowiedz
 • 5 sie 2020

  Korona wirus jest inteligentny i działa wybiórczo, pojawia się tam gdzie trzeba

  14 1 Odpowiedz
 • 7 sie 2020

  Od 1 września obowiązkowe będzie zaświadczenie od lekarza. Ciekawi mnie, czy będą one wystawiane telefonicznie :)

  12 Odpowiedz
 • 6 sie 2020

  Pewnie wtedy braciszek pana ministra profesora kardiolgii, więc na wirusach się zna jak mało kto, jeszcze pomysłu na biznes maseczkowy nie miał.

  13 1 Odpowiedz

Zobacz więcej