Karate

Najlepsi trenerzy karate spotkali się na obozie w Lublinie

Najlepsi trenerzy karate spotkali się na obozie w Lublinie

Ponad 200 osób z 50 polskich klubów wzięło udział w obozie szkoleniowym dla trenerów i instruktorów zrzeszonych w International Karate Organization. Wśród nich znalazł się Marcin Sturgulewski

Obóz odbył się w Lublinie, a Myślenicką Akademię Karate Byakko reprezentował sensei Marcin Sturgulewski. Tegoroczny camp wyjątkowo odbył się bez obecności gości z Japonii. Tymczasowe przepisy dotyczące podróży międzynarodowych uniemożliwiły przyjazd Shihan Katsuhito Gorai.

Spotkał się z uczestnikami obozu on-line. Obóz poprowadzili Shihan Jacek Czerniec 6 Dan i Sensei Piotr Moczydłowski 4 Dan - wicemistrz Świata i wielokrotny mistrz Europy w kategorii - 70 kg.

Szkolenie było ukierunkowane na naukę nowych elementów kata, utrwalenie standardów technicznych IKO, kombinacji i techniki kumite oraz naukę Bo kata (technik z użyciem kija). Uzupełnieniem programu był kurs sędziowski i egzaminy na stopnie Dan i Kyu. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w pierwszej edycji turnieju IKO Poland Summer Cup rozegranym podczas obozu.

- Takie zgrupowania są niezbędne dla ciągłego rozwoju polskich klubów, trenerów i zawodników karate kyokushin. Pokazaliśmy, że pomimo sytuacji epidemiologicznej jesteśmy się w stanie zmobilizować i trenować według wszystkich zaleceń higienicznych – wydarzeni komentuje Marcin Sturgulewski.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej